Berisha nuk do të ketë zyrë në selinë e re të PD

September 2, 2013 08:34

Berisha nuk do të ketë zyrë në selinë e re të PD

Kryeministri në largim, Sali Berisha, nuk do ketë zyrë në selinë e re të Partisë Demokratike.

Lajmin e bën të ditur e përditshmja Panorama.

Sipas kësaj gazete, deri tani, në godinën e re të PD-së nuk është duke u përshtatur asnjë zyrë për ish-themeluesin e kësaj force politike. Në javën e dytë të shtatorit, ai do të lërë zyrtarisht edhe zyrën në Këshillin e Ministrave, ndërkohë që rreth një muaj më parë i la pasardhësit të tij, Lulzim Bashës, zyrën e katit të tretë të godinës së vjetër të Partisë Demokratike. Të njëjtat burime saktësojnë se aktivitetin e tij si deputet dhe anëtar i Grupit Parlamentar të PD-së ai mund ta ushtrojë në një zyrë private, në një prej kullave përballë ndërtesës ku qëndroi për tetë vjet.

 

September 2, 2013 08:34
Komento

4 Komente

 1. fieraku September 2, 08:59

  Na plasi trapi

  Reply to this comment
 2. Demokratikasi September 2, 09:46

  kjo do të thotë se … zyrë nuk ka zonja Lulëzime

  Reply to this comment
 3. roy September 2, 11:12

  po len lulen pa zyre e jo salen, mgjth lulen do e mbaj per sekretare.

  Reply to this comment
 4. Luan September 2, 12:41

  Po kujt ja ndjevi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*