Berisha nuk përmbahet: Ramën ta hedhin në Lanë

May 17, 2018 11:42

Berisha nuk përmbahet: Ramën ta hedhin në Lanë

 

Pasi opozita la sallën e Kuvendit, ish-kryeministri Sali Berisha përforcoi denoncimin e kryeopozitarit Basha në sallë se policia i është vënë pas dëshmitarit X që shfaqet në video-përgjimin e publikuar nga PD.

Berisha shpërtheu në akuza ndaj Ramës dhe deklaroi se zgjidhja e vetme është që populli ta hedhë në Lanë.

“Ky faqezi për të mbrojtur vëllain e tij Olsin gënjeu, u bë dhe kryeksperti i zërit dhe deklaroi brenda natës se ajo është një audio e montuar.

Sot ky faqezi për ti shpëtuar kësaj ka ndërmarrë një akt terrorist ndaj dëshmitarit X por harron ky faqezi se zinxhiri i dëshmitarëve është i pafund dhe provat janë autentike.

Nuk mbetet gjë tjetër veçse shqiptarët që ky i mashtroi në mënyrë më të paskrupullt, më i shpërfytyruar ta krehin nga zyra dhe ta hedhin në Lanë si një kalbësirë që po qelb Shqipërinë dhe Ballkanin”, tha Berisha.

a.s/dita

May 17, 2018 11:42
Komento

18 Komente

 1. Nunuja nga Cepani May 17, 11:56

  Do ta kishim hedhur me gjithe qef ne Lane, nerastese do te ishte ajo Lana jote e jo kjo e sotmja qe e lulezoi Rama ,kur ishte Kryetar Bashkie. Po ta heshim ate sot, i bejme nder. E mira e te mirave eshte te te hedhim TY,Sali, por perseri nuk e bejme se ndyjme Lanen e bukur e na qelb tere Tiranen. Madje edhe varrin per Ty ,duhet te behet 3-4 m u thelle qe te mos dali era e qelbur nga trupi yt. Me emira per ty eshte qe te djegim,por nuk na le tradita.

  Reply to this comment
 2. çiftelia e bjeshkeve May 17, 12:06

  Policia do t’u vihet pas edhe ju mor kriminela e do t’u shkerdheje ato sheqeret atje ku i keni.
  Burgu i Reçit eshte gati per ju, do keni nderin e inaugurimit

  Reply to this comment
 3. bisha May 17, 12:14

  Dmth do na montoni video te tjera ju. Eshte ber si sken filmi PD

  Reply to this comment
 4. Franci May 17, 12:16

  Ore degjova qe kerkojn kameraman per disa filmime kta te PD haha.

  Reply to this comment
 5. Erzen May 17, 12:17

  O Sale e vertet eshte qe ke filluar filmon edhe synetlliqe tani se kam cunin e vogel.

  Reply to this comment
 6. çiftelia e bjeshkeve May 17, 12:23

  Lana te pret ty o tradhetar, o faqezi qe i ke ngrene ne bese shqiptaret e shqiperine tentove t’ua shisje te huajve, Lana te pret ty o kriminel, o vrases, o jashteqitja e Viçidolit, Lana ju pret ju te gjitheve megjithe klanet e familjet tuaja te degjeneruara.
  Ty e Zenin do t’ju marrim zvarre, prit se nuk keni pare gje akoma, e ndjeni, por nuk e imagjinoni.

  Reply to this comment
 7. lalai May 17, 13:15

  O Hale….Sale se e ngatërrova….ju të gjithë si Politikë pa asnjë përjashtim me gjithë Prsidentin e Shqiptarëve të rruani LESHTË.
  Ju jeni aty si PD PS LSI se ka akoma budallenj që ju vijnë mbrapa dhe sa të ketë të tillë aty do jeni.
  Po për trimëri ju…….u patë në 1997 se kush ishit ju të gjitje,ikët si legena u fshehët vrimave,po shqiptarët si një popull pa MEMORIE e i LESHTË që eshte dhe ku defiçenca është në maksimumin e saj,JU përfituat e vazhdoni të përfitoni.

  Reply to this comment
 8. vasili May 17, 13:35

  Vazhdon ligesia cmendurake e katundarit mesjetar qe ti bejne vend dhe te hedhe valle,ne kazanet e medias,kur ne te njejten kohe kryeministrin shqiptar e puthin dhe e perqafon kryesia e Europes.

  Reply to this comment
 9. Bureto May 17, 14:01

  Thuhet në kronikën e mësipërme, që Berisha në Kuvend përforcoi Bashën i cili deklaroj po aty se ndaj dëshmitarit X po ushtrohet dhunë. Është e kundërta, Basha si gjithmonë është amplifikatori i ustait të tij, i cili dy ditë më parë nga Studio e Hapur e Eni Vasilit deklaroi po këtë gjë. Sa i përket hedhjes në Lanë të kryeminisyrit nuk përbën ndonjë gjëtë re. Berisha e ka artikuluar këtë qysh një vit më parë nga ‘Çadra’, fundi i së cilës, ku inisiator ishte ai vetë, dihey si përfundoj, me 74 deputetë për Edi Ramën. Nëse Lulëzimja do vazhdojë t’i bjerë fyellit të Berishës, do të jetë e sigurtë se në 2021 do të dalë me turp nga politika, por ama mund të futet diku tjetër. Po për këtë le të presim se çdo të na thotë Reforma në Drejtësi.

  Reply to this comment
 10. Bureto May 17, 14:04

  Thuhet në kronikën e mësipërme, që Berisha në Kuvend përforcoi Bashën i cili deklaroj po aty se ndaj dëshmitarit X po ushtrohet dhunë. Është e kundërta, Basha si gjithmonë është amplifikatori i ustait të tij, i cili dy ditë më parë nga Studio e Hapur e Eni Vasilit deklaroi po këtë gjë. Sa i përket hedhjes në Lanë të kryeminisyrit nuk përbën ndonjë gjë të re. Berisha e ka artikuluar këtë qysh një vit më parë nga ‘Çadra’, fundi i së cilës, ku inisiator ishte ai vetë, dihet si përfundoj, dy muaj më vonë në zgjedhje, me 74 deputetë për Edi Ramën. Nëse Lulëzimja do vazhdojë t’i bjerë fyellit të Berishës, do të jetë e sigurtë se në 2021 do të dalë me turp nga politika, por ama mund të futet diku tjetër. Po për këtë le të presim se çdo të na thotë Reforma në Drejtësi.

  Reply to this comment
 11. Dull tropoja May 17, 14:08

  Sali nuk shpeton dot.ja hodhe 97 ,98 u vra azemi ne vendin tende keshtu cdo vit deri sot.nashti s’ka me.o do pergjigjesh para drejtesise o s’ka me shtet.

  Reply to this comment
 12. Kaçi i zi May 17, 14:28

  Ti je simbol i pesimizmit ne kete vend. Je nje Kasander qe ndjell vetem keq sa here hap gojen.

  Reply to this comment
 13. Mosketjeri Tavarish Lyl May 17, 15:45

  O kodoshi i shoqates-bande te PBB-se!Kur do e mbyllesh ate hale,se kutrubove dynjane,ke 28 vjet dhe nuk pushove.I ke bere te gjitha.Por kur te permendesh emrin e Edi Rames duhet te lash gojen o kulishi i sewrbise,bashke me ata spiunet e tjere te tipit Noka etj etj.Ne lane duhet te te hedhin ty,biles jemi shume te vonuar.Ti jo vetem qe do hedhur ne lane,por duhet paguar njeri zyrtarisht qe te te hedhi me litar ne qafe cdo mengjez dhe ne darke te te nxjerri prape,te behet dizinfektimi i .lumit dhe kjo procedure te perseritet per ndonje vit,o i palare e i papare,kerme e kermes,i dale nga pylli.

  Reply to this comment
 14. Alban Dega May 17, 18:50

  KRYEPESHQIT E VERTETE !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  “Qytetari dixhital” Sali Berisha dhe krejt “ Banda e Gangstereve” veterane dhe te rinj politike e mediatike nuk lene rast pa shpifur e sajuar kunder kryeministrit te Shqiperise, Edi Rama me e mira por jo e persosura deri tani..
  Aq bajate e te shpifura jane keto rrena te fabrikes se tyre te rrenave me pronar e manaxher kryesor Nastradinin Sali Lul Mona Cizme Vasili … sa nuk i besojne as vete,
  Po njesoj si Gebelsi ata nuk heqin dore per se gjalli nga platforma e tij “Genje e genje se dicka do te
  mbetet ! “
  Cila eshte e verteta!?
  Kam ndjekur live skenat e cmendura te seancave te zgjedhjet se Z. Arta Marku si kryeprokurore e pergjithshme e perkoheshme e Shqiperise dhe ate te 12 prillit 2018 …
  Jane te gjalla edhe ne You Tube !
  Skena te tmerrshme, lemeritese, shokuese per cdo njeri me aresye!
  Cmenduri e vertete!
  Rrugaceri kriminale per rrugace kronike e kriminele ordinere jo me per “ Babalkare Kombi “!
  Por cfare mund te presish tjeter nga nje deputet ish- President e ish- Kryeminister i Shqiperise si Sali Berisha, qe bashke me qehajane e tij ne krye te cifligut te tij PD Lulezim Bashen, urdherojne nga pas xhamat e blinduara te kryeministrise te qellohen me plumba luftarake e te ekzekutohen 4 protestues me duar ne xhepa , te plagosen dhjetera te tjere ne syte e shqiptareve dhe nderkombetareve, ne fokuset e dhjetra kamerave !?
  Cfare mund te presish tjeter nga i njejti perbindesh i cmenduar e gjaksor qe ne syte e mbare Botes dhe te ambasadoreve te SHBA-se dhe BE-se qe na japin leksione per Drejtesi e Veting, dhe nuk guxojne ti permendin as emrin jo vetem si Kryepeshku, por edhe si kryeperbindeshi e si kryekucedra jo vetem e Shqiperise, por edhe e Evropes dhe Botes!
  Jo vetem peshqit e medhenj, por sidomos kryepeshqit kane emra e mbiemra te sakte me prova e deshmi pa fund me ze e me figure, me dokumente zyrtare e qeveritare me vula shteterore dhe kemi mbetur tek Rroku e Frroku, tek Palla e Dhalla, me Shullazet e Roshet …. tek cironkat ndersa kryepeshqit dhe kucedrat e krimit te organizuar shteteror e politik, familjar e biologjik bejne kerdine, thurin intriga e organizojne komplote… deri grushte klasike shteti ala 14 shtatori 1998, vrasin e ekzekutojne pa vendim gjykate e ne shkelje flagrante te Kushtetutes qe ndalon denimin me vdekje…. qe dhunojne Kushtetuten e Shqiperise me atdheshitje ala Otranto … e nuk u permenden as emrat qe i dine edhe lopet e Vicidolit !
  Kush dhe pse e lavirosi ish- kryeprokuroren e shkelqyer Ina Ramen e ish – Presidentin nga Partia e tij dhe ne vend te saj emeroi nje falsifikator e kriminel si Adriatik Pallen!?
  A e verifikoi ish- ministri i Drejtesise dosjen elementare, dokumentet themelore te arsimimit dhe kualifikimit profesional te tij para se kandidatura e tij ti paraqitej Kuvendit !?
  A nuk eshte vetem ky mosveprim I thjesht nje shperdorim detyre e veper penale e kriminale me pasoja te renda per ligjzbatimin e fatin e Shqiperise !?
  Pse nuk e zbulua apo fsheh diploma e tij e falsifikuar e shkolles se mesme !?
  Apo kur flet Saliu e vendos Partia digjet e piqet mbare Shqiperia !
  Enough it’s enough, thone baballaret e demokracise boterore, amerikanet !
  E duam Shqiperine si Ameriken
  Demokratike !

  Reply to this comment
 15. Alban May 17, 19:38

  From: Alban Dega
  Date: February 19, 2017 at 3:58:52 PM EDT

  LUL SALI I NENES…
  KE TE QAJE ME PARE !?

  – Nga Alban Dega. Nju Jork

  Lul Sali nenes
  Ke te qaj me pare
  Lul Xen Gerdecin !?
  A cadren e care!?
  Mushamaja grisur
  I kercasin trare
  Themelet i tunden
  Mbi gjak te pathare!
  Kulmin ne Gerdec
  Rrenjet 21 janar !
  Banda ne panik
  Duart me gjak lare
  Zeri u eshte cjerre
  Mbi te hapur varre!
  Kurr nuk ka mbetur
  Gjak i dlire pa marre!
  Ameriken kunder
  E Evropen mbare
  Nuk po u ngelet askush
  As per tu qare !
  Cadra juaj e krimit
  Po u behet varre!

  Reply to this comment
 16. ALBAN DEGA May 17, 19:40

  KUR TA PSHURRIN GAZIN NE BUZE !
  … apo qeshe ne mire kush qesh i fundit !

  SHQIPERIA QE DUAM UA NXIU, UA PSHURRI NE BUZE GAZIN ATDHERRENUESVE E ATDHESHITESVE TE SHQIPERISE ME KRYEPESHKUN SALI BERISHA NE KRYE!

  Mendime me vargje

  FATMIR XHAFAJ VERSUS SALI BERISHA !

  – “Fuqia e ligjit” perballe Sali Luigjit !
  – Nje shembull i duhur per
  Shqiperine qe duam !
  – Nderi kombit perballe turpit te
  antikombit !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Fatmir Xhafaj e dorezoi vellain tek Ligji, tek Shen Drejtesia !
  Krenar per modelin qe na mungon:
  Askush nuk eshte mbi ligjin !
  Kryepeshku Sali Berisha i dorezoi djersen e gjakun, pasurite e popullit … qeverine, mbare shtetin shqiptar

  Tek i biri,
  Tek e bija,
  Tek Jamserbi
  Tek Liria
  Tek Gangsteret
  Tek Mafia !
  Tek Milloshi
  Tek Serbia
  Tek Fazlici
  Tek Greqia
  Shqiperine Qelibar
  E dorezoi Kandahar!
  I vu zjarrin
  I vu flaken
  I vu minat
  Dhe patllaken!
  E beri Kukurec
  Jug Veri
  E ktheu Gerdec!
  Per karrike
  Vrau Azemin!
  Per pushtet
  Vret dhe
  Shkelzenin!
  Se me thone
  Sali Berisha !
  Kryepeshk
  Bishe permbi bisha!
  O Shqiperi
  Nenen ta … ifsha !
  Nene mbi nene
  E kam Serbine
  Nafte e Arme
  I dhashe Serbise
  Otranton
  Kalit te Trojes
  Jam Mareshalli
  I Beogradit
  Jam Toptani
  I Tropojes !
  Vras me plumba
  Vras me fjale
  Me buzagaz
  Para e mbrapa
  Mua me ndjekin
  Mijera kamikaze!
  Jam Zogolli
  Nga Tropoja
  Kurre pa rre
  Une per se gjalli
  nuk e nxjerr
  Nje fjale nga goja!
  Vras me plumba
  E vras me fjale!
  Gjithcka e bej
  per Ligjin
  Sepse ligj mbi cdo ligj!
  Kam Shkelzenin !
  Kam Saliqin !
  Yll Polar e kam
  Luigjin !

  Reply to this comment
 17. Alban Dega May 17, 19:41

  CON NJE KASHTE E DALIN GJASHTE !

  E U DEL KREJT SUMA JASHTE !

  A E DHE TI DHE SALI KADAFI DOREHEQJEN :
  1-KUR EKZEKUTUAT PA GJYQ KATER PROTESTUES TE PAFAJSHEM NE BULEVARDIN “ DEESHMORET E KOMBIT” ME 21 JANAR 2011!?
  2-KUR PLAGOSET DHJETRA E RREMBYET, TORTURUAT QINDRA TE TJERE NE TE NJEJTEN DITE !?
  3-KUR VIDHET VOTAT E 8 MMAJIT 2011 NE DYTE E DHQIPTAREVE DHE NDERKOMBETAREVE !?
  4-KUR GJYKATA KUSHTETUESE U KAPI NE FLAGRANCE ATDHESHITJEN E OTRANTES TEK KALI I TROJES !?
  5-KUR VODHET ME ZE E FIGURE VOTAT E PARTISE SUAJ, E FAMILJES DHE SHTEPISE SUAJ POLITIKE 3 HERE RRADHAZI NE 2013, ME 23 KORRIK 2017 DHE PARA DHJETE DITESH !?
  6-KUR VODHET 230 + 283 MILIONE EURO TE AUTOSTRADES SE KOMBIT DHE FALSIKOVE E MASHTROVE ME RAPORTIN MJEKESOR TE RREME PER TI SHPETUAR BURGUT !?….
  KUR JE I DHJERE NGA KOKA TEK KEMBET MOS E NGREJ KOKEN, THOTE SOVRANI !
  PO SOVRANI YNE THOTE:
  CON NJE KASHTE E DALIN GJASHTE!
  E U DEL KREJT SUMA JASHTE !

  Reply to this comment
 18. ALBAN DEGA May 17, 19:42

  KUR JE I DHJERE… MOS E NGRI KOKEN !
  Populli

  Po per keto “ heroizma” te Sali Lul, Mul, Fatmir, Xen….a i njoftuat TRUMPIN, BE, OKB, KSK, CIA,DEA, FBI-ne….

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  NuK jane hipoteza as shpifje, as sajime, as intriga as komplote as “ mosbindje civile “ ala Vladimir Putin, Beograd, Athine…
  Jane krime teper te renda, shkelja Kartash OKB-je , KS OKB-ja, Karte Heklsinki, Karte te Drejtave dhe Lirive Themelore te Njeriut, Konventash Gjeneve, genocid, krime kunder njerezimit te perseritura ……
  Fjale e fakt… Fakt e fjale !
  Jane deshmi me ze e me figure ne syte e shqiptareve e nderkombetareve..,
  Nuk jane falsikime, as fabrikime….
  Jane vendime me firme e me vule te Sali Berishes, te Keshillit te Ministrave, te ministrive perkatese …
  Edhe nese i keni zhdukur apo djegur jane kopjet origjinale, mikrofilmat, rregjistrimet tokesore e satelitore,…
  Jane sarajet e dugajat, bizneset e hotelet multimilioneshe deri ne kryeqytetin e Botes Nju Jork, Abu Dabi…. e Kine….
  Jane Gjiri i Lalezit e Farkat, Prezat e Jalat, Shengjini e Vajni, Valbona e Thethi, jane Velipoja e Dardha, Thehi e Razma….
  Jane gjaku i mbi 11 000 shqiptareve te ekzekutuar pa gjyqe e ne tortura, me barut e municion Gerdeci e urdhera makaber 21 janari Jane ata qe mos qofshi antievropianet e antiamerikanet me fjale e me vepra, me emra e mbiemra, jane atdheshitesit e atdherrenuesit me firma e vula ne dokumente e marreveshje nderkombetare ala Otranto e vendime Gjykate Kushtetuese …. !?
  Mungon vetem drejtesia e Vetingu qe po ecin me hap breshke e rreshqitje kermilli, por po e do te behen ose populli do te marre vete ne dore drejtesine e do harrohet Bastija !
  Nese kini dyshim lexoni vetem mikroanalizen e meposhteme per te kuptuan cmendurine e Sali Betishes, lemerine e Lulezim Bashes e Flamur Nokes, Mona Cizmes e Petrit Vasilit, terbimin e Enkellef Alibeajt e Ylli Manjanit…. e Fatmir Medihoxhes e Xen Gerdec CHEZ-it… e krejt “ Bandes se Gangstereve “ e “ Mafias qe ka dale krejt jashte kontrollit “ …..

  From: Alban Dega
  Date: April 6, 2018 at 1:03:44 AM EDT.

  ” I NDERSHEM” SI SALA APO KRYEHAJDUT SI BERISHA E CO, !?

  – Kryehajdutet e kryekusaret e Shqiperise kane emer e mbiemer…

  – Deshmite jane pa fund… me ze e me figure, ne kamera e kudo

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Po c’faj ka Sali Berisha pse vjedh Ilir Meta, mund te pyese dikush !
  Vallahi bilahi Sali Berisha eshte i ndershem, hidhen te tjere .
  Shihni ku jeton !?
  Ne nje apartament te zakonshem si gjithe te tjeret… e terrci e verrcii…. e verrci e terrci!

  Si eshte e verteta!?

  Cfare thone faktet !?
  A e dini se para se ti nxirrte ne publik Dritan Prifti ia kishte treguar 86 video te tjera me vjedhje e korrupsion jo vetem te Metes e LSI-se por edhe te ministrave e zevendeministrave e zyrtareve te Sali Berishes si Genc Ruli, Fatmir Mediu, Genc Pollo, Ridvan Bode…. dhe Ilir Metes !
  Berisha jo vetem kishte heshtur, por e kishte keshilluar Dritanin ta mbyllte ato afera megakusarie multimilioneshe ‘?
  Jo vetem aq… !
  A nuk ishte kryeministri Sali Berisha dhe qeveria e tij garantuesi i suksesit te cdo kontrate qe i kerkonte
  Argita e Shkelzeni si “Tokat e Helmatisura” te Damir Fazlicit, Gerdeci, qe gjoja “nuk e dinte ku
  binte”, megjithese Keshilli e Sigurimit Kombetar te SHBA, sherbimet e sigurise se Departamentit
  te Shtetit dhe ambasades amerikane i kishin kerkuar qe te nderpritej puna ne Gerdec gjate vizites se ish- Presidentit amerikan Xhorxh Bush ne Tirane e Fushe Kruje!?

  Keta as te genjejne nuk dine !?

  Vetdemeskohen keqazi !
  A nuk i shkaktoi 100 milione euro investim te humbur te nje multiimilioneri pakistanez e bija Argita me kerkesen per 3 milione euro qe do te fuste n xhepin e saj si shperblim per suksesin e paragarantuar te miratimit te kontrates nga i jati dhe qeveria e tij !?
  A nuk ishte Sali Berisha e qeveria e komanduar prej tij, qe i shkaktoi mbi 620 milione dollare humbje shtetit e popullit shqiptar me marreveshjen antishqiptare e antikombetare te CEZ-it vetem qe i biri Shkelzen Berisha dhe sekseri shqipfoles Nue Kalaj i tij te fusnin ne xhepat e tyre 7 milione dollare me nje dore e nuk dihet sa miliona te tjere nen dore, per cka ka dokumente e tabulata, mesazhe e prova pa fund!?
  A nuk ishte dhenderri i Sali Berishes, Jamarber Malltezi, qe i shkaktoi nje humbje prej 150 milione dollaresh te Bankes Boterore per projektin madhor te turizmit ne zemren e tij Bregdetin Vlore- Sarande dhe rrenoi me dhjetra shtepi te banoreve te zones e jo vetem nuk iu fut nje ferre ne kembe, por sot eshte nje nder kandidatet kryesore per te zevendesuar kryehajdutin e Autostrades se Kusarise se Kombit, Lulezim Bashen me mbi 500 milione euro te vjedhura e plackitura siqptareve qe e rrenoi ekonomine e financat shqiptare !?
  A nuk ishte qeveria e Sali Berishes qe me nje afere teper te dyshimte e tipike mafioze me sponsorin e Shoqates se bashkeshortes Lirie Berisha per Femijet Talasemike, qe nuk e kalojne numrin 250 ne Shqiperi, Rezart Taci, i shkaktoi nje humbje te paster prej 650 milione dollaresh, te nje kompanie kineze, shume e garantuar nga qeveria e superfuqise ekonomike e financiare e Botes ajo kineze, ofroi dhe u mund nga megamashtrimi i ketij hajduti e aventurieri qe ofroi 850
  milione dollare leshi me dokumente te falsifikuara e rrena !?

  A nuk mjafton vetem kaq ….?

  A nuk mjafton vetem njeri prej ketyre fakteve qe Sali Berisha, Ridvan Bode, Genc Ruli e co. te denohen me burg te perjetshem pa te drejte faljeje per demin kolosal qe i sollen popullit e shtetit shqiptar!?
  A nuk mjaftojne vetem keto 5 midis qindra fakteve te tjera qe Sali Berishes e Like Flori Tepsise sa Sheshi Skenderbej te LSI-se te denohen me burg te perjetshem e konfiskim edhe te Kulles se Drakules se Vicidolit e te Sarajeve te Xenit, Argites, Monikes e Berishes ne Farke e ne Gjirin e
  Lalezit, vilat e pallatet e Lulezim Bashes ne Tirane, Vlore e Hollande te blera me para e gjak, me vrasje vetvrasje piramidash e shitje deri mandatesh deputetesh nga 250 000- 500 000 euro ne zgjedhjet e 25 qershorit 2017!?
  A nuk mjaftojne keto pese fakte dhe cifligjet e Aleksander Frangajt e vilat qindra mijera auroeshe te gazetareve te Kazanit te Sali Berishes dhe te Tepsise sa Sheshi Skenderdebej te LSI-se Ilir Metes jo vetem tu konfiskohen pasurite por edhe tu hiqet e drejta e ushtrimit te mbulimit, fshehjes se ketyre krimeve, dizinformimit dhe shtremberimit te ketyre fakteve skandaloze e rrenimtare per shqiptaret e Shqiperine, nje pjese e te cilave eshte perdorur per te blere mediat e korruptuara po aq sa edhe politika shqiptare !?

  25 miliarde dollare kusari ne 27 vjet Salikraci !

  A e dini vellzer e motra shqiptare sa eshte shuma e vjedhur shqiptareve e Shqiperise ne keto 27 vjet nga kjo “Bande Gangsteresh” e nga kjo “Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit”!?
  Nga 20 – 25 miliarde dollare!?
  Ku shkuan !? Kush i mori!? Cfare u be me mbi 2 miliarde dollaret evetem te Piramidave !?
  Ne xhepat e kujt e ne cilat parajsa fiskale kane perfunduar !?
  Prandaj Shqiperia eshte ne kete dite halli !!!
  Prandaj shqiptaret jane ne varferi, ne papunesi, ne rruget e kurbetit!
  Eshte mekat !
  Eshte megakrim!
  Eshte tragjedi qe nje popull si shqiptaret te linde, te rritet, te plaket e te vdese fakir mbi nje truall flori, me bukuri natyrore hyjnore, me nje klime fantastike !
  E keshtu ishte, keshtu eshte e keshtu do te jete derisa populli do te duroje, derisa tia hedhim fajin, derisa do te ndjeke, derisa do te shkoje ai ne burg ne vend qe te coje ne burg shkaktaret e fatkeqesise se vet pa dallim feje, ideje, partie, krahine, ideje !

  Zgjidhja: fuqia e ligjit !

  Ata kane emra e mbiemra konkrete!
  Eshte koha qe ne vend qe behemi mish per topat e tyre, tua veme “topat e uraganit” popullor ketyre kusareve e vrastareve, ketyre hajnave me cizme, e vrasesve me fjale e vrasesve me plumba, ketyre atdheshitesve e atdherrenuesve te hurit e litarit !
  Eshte koha qe ashtu si francezet iu versulen Basitjes edhe populli shqiptar jo me vare e bidona me benzine, por me fuqine e votes dhe forcen e ligjit tu versulet Sarajeve e dugajave, Gjirit e Lalezit e Farkes, blloqeve te tyre, para te cileve ai i Enver Hoxhes duket si Kasollja e Galigatit,
  Parate, pronat e pasurite e vjedhura popullit duhet ti kthehen pronarit te ligjshem te tyre – popullit !
  Nuk eshte koha qe populli te paguaje tarifat e kusarise se Sali Berishes e Lulezim Bashes se autostradave jo autostrada e rrugeve pa rruge te Like Floririt e Monika Kryemadhit e co.
  Eshte koha per ligj e drejtesi
  Parate e vjedhura popullit dhe te sekuestrimit te pasurive te kusareve dhe vrasesve te tyre e te Shqiperise te perdoren per tarifat e rrugeve dhe per nje jete me te mire e me te begate te popullit !
  Nuk eshte as e drejte dhe as njerezore, nuk eshte demokratike qe 3 milione shqiptare te paguajne per hajnine, per korrupsionin, per luksin e 4 – 500 banditeve, gangstereve dhe mafiozeve qe e moren peng dhe kthyen ne ciflig te vetin Shqiperine
  Hajnat me cizme ne burg !
  Te shkoje haka tek i Zoti, populli !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*