Berisha: Opozita ka dokumente për lidhje të ministrave të Ramës me krimin

November 19, 2018 22:37

Berisha: Opozita ka dokumente për lidhje të ministrave të Ramës me krimin

Ish-kryeministri Sali Berisha pretendon se opozita ka dokumente që provojnë lidhjen e disa prej anëtarëve të kabinetit qeveritar me segmente të krimit të organizuar. I ftuar te “5 pyetjet nga Babaramo” në Report Tv, Berisha tha se strategjia që po ndjek opozita është të demaskojë qeverinë, ndërsa nuk dha shpjegime se kur do bëhen publike faktet që disponon opozita. Është dosja ”339” ajo e cila sipas Berishës zbërthen lidhjet e ministrave dhe figurave të rëndësishme në PS, përfshirë edhe kryebashkiakun e Durrësit, Vangjush Dako apo dhe kreun e OSHEE, Ardian Çela për lidhje me Avdylajt e Shijakut. Sipas ish-kryeministrit, kjo dosje ka të dhëna edhe për komunikimet e ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati me të arrestuarin Safet Rustemi (Bajri).

Opozita ka fakte dhe argumente. Rritja e besueshmërisë së opozitës, ka bërë që ajo të disponojë një arkiv të pasur të organizatës kriminale të Rilindjes. Lidhje të ministrave të Ramës me krimin, lidhje me botën e trafikut të Olsi Ramës. Vëllai i Ramës, ka të dhëna objektive, që të paktën 6 herë ka kaluar kufirin me makinën e drogës së grupit Xibraka. Opozita ndjek një strategji në demaskimin e kësaj organizate kriminale. Nuk kam dijeni kur do bëhen publike. Opozita ka dhënë kontribut të madh. N.q.s Tahiri është ai që është sot, është opozita ajo që vite para damkosjes nga drejtësia e damkosi si kryetar të bandës së Habilajve. Por ende nuk ka arritur të shkulë kreun e Meduzës, kallam dështakun Edi Rama. Nuk shoh asnjë kusht për zgjedhje. Nëse ju do njiheni me dosjen 139 ju do kuptoni se zgjedhje nuk ka. Opozita disponon kohët e fundit, 2-3 javët e fundit, është pasuruar me dokumente, por ajo dosje është famoze. Por nuk është e vetmja. Nuk ka “dil merr një ton kokainë”, por ka vrasjen e procesit të lirë zgjedhor. Këtë ajo dosje fakton sesi Rama vrau votën e shqiptarëve.

Dosja 339 fakton lidhjet e ngushta të Gjushit me Avdylajt. Lidhjet e 2 ministrave me Avdylajt. Fakton lidhjen e Ardian Çelës së OSHEE-së me Avdylajt. Fakton sesi miliona u hodhën në zgjedhje. Ai është favoriti kryesor i familjes Rama. Është njeri i çmuar për ta. Fakton se familja Ndoka, më i dashuri i Ramës, ka marrë të gjithë tokat në bregdet nga Shëngjini në Velipojë. Fakton se ministrat dhe eksponentë të lartë si Ditëzi Bushati janë ngushtësisht të lidhur me bandat e Shkodrës, me Safet Rustemin dhe Pëllumb Gjokën. Ditmiri më shumë flet me Pëllumbin sesa me Ruçin“, tha Berisha në emision.

 

v.l/ Dita

November 19, 2018 22:37
Komento

8 Komente

 1. Sali o le le, o nene. November 19, 22:48

  E pabesueshme por e vertete, kriminelet e padenuar te SHQUP-it kane fakte per Ministrat e PS qe jane te lidhur me krimin.
  Po mire more shoku kriminel, perse nuk i dorezon keto fakte ne prokurori qe drejtesia dhe ligji te veproj mbi keta “kriminele”, te shpallur nge foleja (haleja) e grerezave SHQUP.
  Sali Kar-aqxhic te ruhet se ka mundesi te kerkoj strehim politik si Gruevski i Maqedonise.
  Ne dy vende mund ti jepet strehim politik ketij bajge, ne Korene e Veriut dhe ne Iran.

  Reply to this comment
 2. MH November 19, 23:47

  Kryekrimineli i Shqupisave paska fakte.Shko denoncoi ne hetuesi.Mos pjerdhe me goje ne vend te bithes.Ti kishe fakte dhe i prishe provat e 21 janarit 2011.Ty te ngelen nder duar i ndjeri Remzi Hoxha.Ne fund u tregove komplet debil Krimet i kemi ba po i kemi gabime shteterore.

  Reply to this comment
 3. ALBAN DEGA November 20, 01:50

  ” I NDERSHEM” SI SALA APO KRYEHAJDUT SI BERISHA E CO, !?

  From: Alban Dega
  Date: April 6, 2018 at 1:03:44 AM EDT.

  KUR JE I DHJERE DERI NE GRYKE MOS E NGRI KOKEN …..
  Populli

  – Kryehajdutet e kryekusaret e Shqiperise kane emer e mbiemer…

  – Deshmite jane pa fund… me ze e me figure, ne kamera e kudo

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Po c’faj ka Sali Berisha pse vjedh Ilir Meta, mund te pyese dikush !
  Vallahi bilahi Sali Berisha eshte i ndershem, hidhen te tjere .
  Shihni ku jeton !?
  Ne nje apartament te zakonshem si gjithe te tjeret… e terrci e verrcii…. e verrci e terrci!

  Si eshte e verteta!?

  Cfare thone faktet !?
  A e dini se para se ti nxirrte ne publik Dritan Prifti ia kishte treguar 86 video te tjera me vjedhje e korrupsion jo vetem te Metes e LSI-se por edhe te ministrave e zevendeministrave e zyrtareve te Sali Berishes si Genc Ruli, Fatmir Mediu, Genc Pollo, Ridvan Bode…. dhe Ilir Metes !
  Berisha jo vetem kishte heshtur, por e kishte keshilluar Dritanin ta mbyllte ato afera megakusarie multimilioneshe ‘?
  Jo vetem aq… !
  A nuk ishte kryeministri Sali Berisha dhe qeveria e tij garantuesi i suksesit te cdo kontrate qe i kerkonte
  Argita e Shkelzeni si “Tokat e Helmatisura” te Damir Fazlicit, Gerdeci, qe gjoja “nuk e dinte ku
  binte”, megjithese Keshilli e Sigurimit Kombetar te SHBA, sherbimet e sigurise se Departamentit
  te Shtetit dhe ambasades amerikane i kishin kerkuar qe te nderpritej puna ne Gerdec gjate vizites se ish- Presidentit amerikan Xhorxh Bush ne Tirane e Fushe Kruje!?

  Keta as te genjejne nuk dine !?

  Vetdemeskohen keqazi !
  A nuk i shkaktoi 100 milione euro investim te humbur te nje multiimilioneri pakistanez e bija Argita me kerkesen per 3 milione euro qe do te fuste n xhepin e saj si shperblim per suksesin e paragarantuar te miratimit te kontrates nga i jati dhe qeveria e tij !?
  A nuk ishte Sali Berisha e qeveria e komanduar prej tij, qe i shkaktoi mbi 620 milione dollare humbje shtetit e popullit shqiptar me marreveshjen antishqiptare e antikombetare te CEZ-it vetem qe i biri Shkelzen Berisha dhe sekseri shqipfoles Nue Kalaj i tij te fusnin ne xhepat e tyre 7 milione dollare me nje dore e nuk dihet sa miliona te tjere nen dore, per cka ka dokumente e tabulata, mesazhe e prova pa fund!?
  A nuk ishte dhenderri i Sali Berishes, Jamarber Malltezi, qe i shkaktoi nje humbje prej 150 milione dollaresh te Bankes Boterore per projektin madhor te turizmit ne zemren e tij Bregdetin Vlore- Sarande dhe rrenoi me dhjetra shtepi te banoreve te zones e jo vetem nuk iu fut nje ferre ne kembe, por sot eshte nje nder kandidatet kryesore per te zevendesuar kryehajdutin e Autostrades se Kusarise se Kombit, Lulezim Bashen me mbi 500 milione euro te vjedhura e plackitura siqptareve qe e rrenoi ekonomine e financat shqiptare !?
  A nuk ishte qeveria e Sali Berishes qe me nje afere teper te dyshimte e tipike mafioze me sponsorin e Shoqates se bashkeshortes Lirie Berisha per Femijet Talasemike, qe nuk e kalojne numrin 250 ne Shqiperi, Rezart Taci, i shkaktoi nje humbje te paster prej 650 milione dollaresh, te nje kompanie kineze, shume e garantuar nga qeveria e superfuqise ekonomike e financiare e Botes ajo kineze, ofroi dhe u mund nga megamashtrimi i ketij hajduti e aventurieri qe ofroi 850
  milione dollare leshi me dokumente te falsifikuara e rrena !?

  A nuk mjafton vetem kaq ….?

  A nuk mjafton vetem njeri prej ketyre fakteve qe Sali Berisha, Ridvan Bode, Genc Ruli e co. te denohen me burg te perjetshem pa te drejte faljeje per demin kolosal qe i sollen popullit e shtetit shqiptar!?
  A nuk mjaftojne vetem keto 5 midis qindra fakteve te tjera qe Sali Berishes e Like Flori Tepsise sa Sheshi Skenderbej te LSI-se te denohen me burg te perjetshem e konfiskim edhe te Kulles se Drakules se Vicidolit e te Sarajeve te Xenit, Argites, Monikes e Berishes ne Farke e ne Gjirin e
  Lalezit, vilat e pallatet e Lulezim Bashes ne Tirane, Vlore e Hollande te blera me para e gjak, me vrasje vetvrasje piramidash e shitje deri mandatesh deputetesh nga 250 000- 500 000 euro ne zgjedhjet e 25 qershorit 2017!?
  A nuk mjaftojne keto pese fakte dhe cifligjet e Aleksander Frangajt e vilat qindra mijera auroeshe te gazetareve te Kazanit te Sali Berishes dhe te Tepsise sa Sheshi Skenderdebej te LSI-se Ilir Metes jo vetem tu konfiskohen pasurite por edhe tu hiqet e drejta e ushtrimit te mbulimit, fshehjes se ketyre krimeve, dizinformimit dhe shtremberimit te ketyre fakteve skandaloze e rrenimtare per shqiptaret e Shqiperine, nje pjese e te cilave eshte perdorur per te blere mediat e korruptuara po aq sa edhe politika shqiptare !?

  25 miliarde dollare kusari ne 27 vjet Salikraci !

  A e dini vellzer e motra shqiptare sa eshte shuma e vjedhur shqiptareve e Shqiperise ne keto 27 vjet nga kjo “Bande Gangsteresh” e nga kjo “Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit”!?
  Nga 20 – 25 miliarde dollare!?
  Ku shkuan !? Kush i mori!? Cfare u be me mbi 2 miliarde dollaret evetem te Piramidave !?
  Ne xhepat e kujt e ne cilat parajsa fiskale kane perfunduar !?
  Prandaj Shqiperia eshte ne kete dite halli !!!
  Prandaj shqiptaret jane ne varferi, ne papunesi, ne rruget e kurbetit!
  Eshte mekat !
  Eshte megakrim!
  Eshte tragjedi qe nje popull si shqiptaret te linde, te rritet, te plaket e te vdese fakir mbi nje truall flori, me bukuri natyrore hyjnore, me nje klime fantastike !
  E keshtu ishte, keshtu eshte e keshtu do te jete derisa populli do te duroje, derisa tia hedhim fajin, derisa do te ndjeke, derisa do te shkoje ai ne burg ne vend qe te coje ne burg shkaktaret e fatkeqesise se vet pa dallim feje, ideje, partie, krahine, ideje !

  Zgjidhja: fuqia e ligjit !

  Ata kane emra e mbiemra konkrete!
  Eshte koha qe ne vend qe behemi mish per topat e tyre, tua veme “topat e uraganit” popullor ketyre kusareve e vrastareve, ketyre hajnave me cizme, e vrasesve me fjale e vrasesve me plumba, ketyre atdheshitesve e atdherrenuesve te hurit e litarit !
  Eshte koha qe ashtu si francezet iu versulen Basitjes edhe populli shqiptar jo me vare e bidona me benzine, por me fuqine e votes dhe forcen e ligjit tu versulet Sarajeve e dugajave, Gjirit e Lalezit e Farkes, blloqeve te tyre, para te cileve ai i Enver Hoxhes duket si Kasollja e Galigatit,
  Parate, pronat e pasurite e vjedhura popullit duhet ti kthehen pronarit te ligjshem te tyre – popullit !
  Nuk eshte koha qe populli te paguaje tarifat e kusarise se Sali Berishes e Lulezim Bashes se autostradave jo autostrada e rrugeve pa rruge te Like Floririt e Monika Kryemadhit e co.
  Eshte koha per ligj e drejtesi
  Parate e vjedhura popullit dhe te sekuestrimit te pasurive te kusareve dhe vrasesve te tyre e te Shqiperise te perdoren per tarifat e rrugeve dhe per nje jete me te mire e me te begate te popullit !
  Nuk eshte as e drejte dhe as njerezore, nuk eshte demokratike qe 3 milione shqiptare te paguajne per hajnine, per korrupsionin, per luksin e 4 – 500 banditeve, gangstereve dhe mafiozeve qe e moren peng dhe kthyen ne ciflig te vetin Shqiperine
  Hajnat me cizme ne burg !
  Te shkoje haka tek i Zoti, populli !

  Reply to this comment
 4. Alban Dega November 20, 01:55

  From: Alban Dega
  Date: September 30, 2018 at 1:40:45 PM EDT

  KUR KRYEKRIMINELET THERRASIN KAPINI KRIMINELET !

  SALI LUL CIZME…BERISHA PERBALLE EDI RAMES !
  KUSH BEN MORAL PER NDJESHMERI NJEREZORE !?

  APO KUR KRYEKRIMINELET THERRASIN KAPINI KRIMINELET !

  A MUND TE KENE NDJESHMERI NJEREZORE SALI BERISHA E LULEZIM BASHA QE URDHERUAN EKZEKUTIMIN DITEN PER DIELL TE KATER PROTESTUES KREJT TE PAFAJSHEM DUKE LENE NENTE FEMIJE JETIME, TRI NUSE, NJE PREJ TE CILAVE SHTATEZENE, VEJA NE LULEN E RINISE, KATER NENA SHAMIZEZA E NJE POPULL TE TERE TE TRONDITUR !
  ZOT RUAJNA MENDTE E KRESE PREJ KETYRE KRYEKRIMINELEVE E KRYEKZEKUTOREVE GJAKFTOHTE QE NA BEJNE LEKSIONE PER NDJESHMERI NJEREZORE PA U THARE AKOMA GJAKU I RRETH 10 MIJE SHQIPTAREVE, GJAKU I 27 VIKTIMAVE TE GERDECIT, PERFSHI NUSE SHTATEZENA, FOSHNJA TE PALINDURA ENDE NE BARKUN E NENES, FEMIJE NJOMZAKE E PLEQ, GJAKU I KATER PROTESTUESVE TE 21 JANARIT 2011 NE DUART E TYRE, PA U BERE E PA U DHENE DREJTESIA KUNDER TYRE !
  SI VEPROI SALI BERISHA DHE “ KJO MAFIA QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT” !?
  SI VEPROI “BANDA E GANGSTEREVE” POLITIKE, BIOLOGJIKE DHE MEDIATIKE TE SALI BERISHES !?
  NE VEND TE DERGONTE VETVETEN, LULIN, TE BIRIN BIOLOGJIK XENIN DHE ATE POLITIK FATMIR MEFIHOXHE NARKO E HUMAN TEAFIKANTIN …NE PRANGA :
  1-U SHPALLI LUFTE HETUESVE E PROKUROREVE TE GERDECIT DUKE I LARGUAR ME NGUT NGA HETIMI
  2- SULMOI ME FJALE PLUMBA DHE SPASTROI SILVIA KONDIN SHQIPTARE INA RAMA DHE PRESIDENTIN BAMIR TOPI DUKE E DENUAR ME PAPUNESI NEPERMJET KAPTERRIT TE TIJ NE PRESIDENCE BUJAR PERISHANI ,
  3- E KTHEU KREJT QEVERINE NE NJE ZYRE NOTERIE PER TE GJITHA AFERAT KORRUPTIVE E KRIMINALE TE FAMILJES SE TIJ
  4- URDHEROI ZAGARNJORIN, XHIND XHONET DHE KAMIKAZET E TIJ TE GJYKATAVE TE BENÍN ZBULIMIN E SHEKULLIT ME AKUZEN E SHPIFUR TE “ AKSIDENTIT TEKNOLOGJIK” NE NHE FABRIKE PRIMITIVE VDEKJEJE KU VETEM TEKNOLOGJI NUK KISHTE !
  5- FSHIU SERVERAT E KRYEMINISTRISE, PRISHI PROVAT E PAKUNDERSHTUESHME TE 21 JANARIT.
  6- NUK LA RRUGE E MJET PA PERDORUR PER TE BLERE HESHTJEN E FAMILJEVE TE VIKTIMAVE TE 21 JANARIT, SIC VEPROI EDHE ME ATO TE GERDECIT ME PARE. DESHTOI ME TURP NE TE DYTIN NDRYSHE NGA GERDECI……… KJO ESHTE NDJESHMERIA NJEREZORE E SALI BERISHES, LULEZIM BASHES, MONA CIZMES, E BANDES SE GANGSTEREVE DHE MAFIOZEVE TE TIJ !
  JO VETEM KAQ! POR KANE EDHE PAFYTYRESINE E CINIZMIN TE BEJNE THIRRJE PER VETING POLITIK KUR VETE JANE TE ZHYTUR NE KRIME TEPER TE RENDA TE DENJA PER HAGEN E MEGAHAJNI PA FUND E PA ANE NDAJ SHQIPTAREVE DHE SHQIPERISE !
  PO EDI RAMA !?
  1- PA FILLUAR ENDE HETIMET PA ASNJE PROVE E DESHMI INKRIMINUESE PER SAIMIR TAHIRIN U HAPI RRUGE DREJTESISE E LIGJIT PER TE VEPRUAR NDAJ KRAHUT TE TIJ TE DJATHTE …
  2- A NUK VEPROI KESHTU EFHE NE RASTIN E FATMIR XHAFES PERBALLE BABALES NR. 1 QE U PLASI NE DORE CETES SE BANDITEVE TE BERISHES !?
  3- A NUK DEKLAROI PA MEDYSHJE DJE ME SILLNI QOFTE EDHE NGE FAKT OSE PROVE SE DEPUTETI I KRUJES KA NDERHYRE NE CESHTJEN E TE BIRIT DHE ATEHERE DO TE FLAS UNE !
  NDAJ THEM SE EDI RAMA ESHTE NGA NJE PLANET TJETER JO NGA AI I VICIDOLIT . ESHTE KRYEMINISTRI I DUHUR I SHQIPERISE QE DUAM !

  Reply to this comment
 5. Genti November 20, 06:06

  Krye krimineli i ketij vendi therret kapini kriminelet , ky vend eshte mbushur me te till per gati 30 vjete pa dallim partiakopolitik , po nuk durohet qe nona e krimit ideatori e shkaterrimit dhe i shituri te uleras me shum nga te tjeret, Thua se me kallzimet qe ben tani kerkon te laj krimet e veta ,ytttt shporru Sali qeni yttttt qe ketej .

  Reply to this comment
 6. Mati November 20, 11:07

  Po shqiptaret kendej e andej Drini, sa dije kane per krimet etuaja dhe familjareve tuaj?! Shqiptaret e dijen se ti ishe spiun i UDB-s serbe.E dijne se ti shite derivate Miloshit kur vriste e ndiqte shqiptaret nga Kosova.shqiptaret e dijne se ti tentove ta birosesh Adem Jashari e disa veprimtar te tjere atdhetar nga Kosova.Shqiptaret e dijen se ti vrave Azemin,beznismenin Hoxha, Gredeci, 21 Janarin e deri te Olldashi. Shqiptaret e Kosoves e dijne se ti, asnje te mire,asnje pozitivitet nuk e bere e nuk e ke per Kosoven dhe shqiptaret e Kosoves.Shqiptaret e dijen se ti ke hedhur vaj ne zjarr gjithe jeten te rritesh e shtoh ndarjen e percarjen e shqiptareve,

  Reply to this comment
 7. SHPELLARI , BAJRAKTARI SERB I VIÇIDOLIT November 20, 11:12

  Ikë ore bandit serb , se u bëmë deri në fyt me rrenat e tua ! Në se opozita paska prova , ato nuk dërdëlliten ne fb , sikur të ishe adoleshent i pasionuar pas fb , por bëhet denoncimi zyrtar dhe ndiqen hap pas hapi të gjitha procedurat liogjore ! Ti ke qënë dhe mbetesh dora e fshehtë e Beogradit , për më të keqen e këtij vendi ! Njeriu më i urryer i këtij trualli , që mban peng gjithë vendin , tash e tre dekada !

  Reply to this comment
 8. llapi November 20, 11:29

  O njerz me ba seri (cudi) se cka zbuluar Dr Killeri !!!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*