Berisha: Opozita me Ramën kryeministër nuk vjen kurrë në pushtet

September 14, 2018 09:32

Berisha: Opozita me Ramën kryeministër nuk vjen kurrë në pushtet

 

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar mbrëmë se kjo opozitë nuk do të fitojë kurrë për sa kohë Edi Rama do të jetë kryeministër.

Në studion e emisionit “Opinion” në Tv Klan, Berisha akuzoi Ramën se nuk lejon zgjedhje të lira.

I pyetur nga gazetarët për mënyrën se si bën Lulzim Basha bën opozitë, Sali Berisha nuk e krahason me periudhën kur drejtonte opozitën. Por, ish-kryeministri këmbëngul se Rama duhet të rrëzohet nga pushteti me mosbindje civile me çfarëdo mjeti, por pa armë.

Sali Berisha: “Nuk mund ta krahasoj me opozitën time. Të pretendosh që tjetri të ketë imitimin tënd, do ishte shumë e padrejtë. A ka bërë opozitë? Padiskutim që ka bërë opozitë të fortë. Unë do bëja gjithçka t’i çoja patkonjtë Edi Ramës qoftë edhe me mjetet që ju kundërshtoni. Në kushtet e grushtit të shtetit, mjetet janë të gjitha. Pa armë, ai ikën pa armë. Opozita me Edi Ramën nuk vjen kurrë në pushtet. Armik më të egër pas Enver Hoxhës nuk ka. Edi Rama nuk pranon kurrsesi votën. Ai duhet nxjerrë prej leckash nga zyra”.

Ish-Kryeministri Sali Berisha u shpreh i bindur se opozita nuk duhet të hyjë në zgjedhje pa rrëzuar fillimisht Edi Ramën nga pushteti, pasi do të dalë e humbur përballë bandave kriminale.

Sali Berisha: “Me zgjedhje? S’ka zgjedhje! Zgjedhjet i ka banda tani. Është vetëvrasje për opozitën nëse shkon në zgjedhje pa rrëzuar Edi Ramën”.

Blendi Fevziu: Kjo është thirrje për kryengritje?

Sali Berisha: “Pa diskutim, për mosbindje civile”.

Sa i përket pretendimeve se Lulzim Basha ka marrëveshje në heshtje me Edi Ramën, Sali Berisha e ka mohuar një gjë të tillë.

Berisha është shprehur kundër gjithashtu për një bashkëqeverisje mes Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste.

a.s/dita

September 14, 2018 09:32
Komento

21 Komente

 1. Katovica September 14, 09:36

  SHUME MIRE E KE, O KATOVICKAR – KOMUNIST!!! TALLUNI EDHE CA ME KETE POPULL!! SPIUNET E MUTIT!!

  Reply to this comment
  • prizem September 14, 14:34

   Na duhet nje varrmihes ti bej sherbimet e fundit ketij kufome politike qe duhet kallur nje ore e me pare se po kendermon me eren e tij prej kerme per 28 vjete ne gjithe trojet shqiptare…..

   Reply to this comment
  • Komentuesi September 15, 00:10

   He qen bir qeni! Ja ke friken Edi Rames se ai ka respektin te populli,dashurine,autritetin,kurse ti ke urrejtjen te cilen e ke mbjell me duaret e tua te felliqura.Jo more jo,Ramen nuk e rrezon dot se e do populli.Ty nuk te do.Ik ti te fitoi pd-ke.

   Reply to this comment
 2. shoku September 14, 09:41

  Duke qene se jam i pari, ju lutem mos komentoni kete.
  INDIFERENCA NDAJ NJE NJERIU ESHTE VDEKJA E TIJ PER SE GJALLI.

  Reply to this comment
  • L.F. September 14, 23:55

   Kisha dashur t’ia thoja ne fytyre qe, edhe sikur kryeminister te kishte qene VER LLAPA, opozita nuk do te vinte kurre ne pushtet, sepse populli shqiptar ju urrrrrren!

   Reply to this comment
 3. Mala September 14, 09:48

  Opozita pas Rames,synon qeverisjen.Por me ty ne PD,vertet e ka kot se koti.Je shenderrua ne simbol shemtie politike e kombetare.Vetem kur te largojne ty dhe ta nderojne kursin politik te deritashem ne PD,Ky subjekt ka shanse te vije ne qeverisje te shqiptareve dhe Shqiperise.

  Reply to this comment
 4. Shefqet Cela September 14, 10:30

  Më më fund tha një të vëttetë; me Ramën përballë ai rri gjitmonë në opozitë.
  Jo për gjë por populli voton Ramën që po u bën vetingun maskarenjve të drejtësisë dhe politikës.
  Kur të mbarojë ky proçes unë i pari do kërkoj larginin e Ramës.

  Reply to this comment
 5. demo September 14, 11:44

  Edi Rama!Me ate chak-upin e Vilma Nushit,hedhje shurre me kallam,ja ke dhi malokut.Me ate chak fapin 140 miljon euro ne xhep,ja ke dhi botnisht edhe bossit ma te fuqishem ne Amerike,qe i ngriti ilacet e prostates 10000%
  Jo se maloku nuk e bente,por nuk i vajti mendja.Malok hesapi!
  Sado te kete kushtuar Ai Bunkeri antiatomik qe ke ndertuar ne Surrel,140 miljon euro nuk vete.

  Reply to this comment
 6. Genti September 14, 11:48

  Jo vetem qe e di pore edhe e thot ,bej burim Sali se ndoshta pas vdekjes tende dhe te Edit do e mar PD Pushtetin

  Reply to this comment
 7. Adih September 14, 12:21

  Mjaft u tallet ju o Katovicare ,me kete popull. Ju lexojne edhe bebet e cerdheve .Ju duhet tju cojne te gjitheve ne Rec dhe pak e kini..Ka ardhur koha dhe eshte me se e domosdoshme ,zevendesimi i juaj sa me shpejt ,me politikane te rinj ,te pa perlyer dhe me principe perendimore . Me keqeardhje per ne popullin qe nga 91 e dei me sot , i keni rene qe te gjithe njelloj dajres dhe lodres ,,me pike dhe me presje ,pa as edhe me te voglin ndryshim..

  Reply to this comment
 8. DALLTON September 14, 12:24

  O Sali -Kerrma je ti ai qe e sole mosbesimin e PD se femijet e tu dhe ai Malltezi tend jane bere “sheiket”e SHqiperise ,JE ti Kerrme qe nuk ka besim as Europa ,As U.S.A.te cilet investuan dhe ndertuan ate burgun e “RECIT”,je ti ai qe e ketheve drejtesine -SHqiptare ne prone private ,provoe me force pa ke per ta pare se e provove dhe me 97-ten ,por u ketheve si I dhjere aty ku ishe ,gabimi I Lulezimit ne PD eshte qe te vuri deputet ,por koha jote ka perfunduar qe me 2013,si e le bangen e SHtetit qe te binte miu thyente koken me ate Fullanin tend ,do edhe pushtet ti “gjarper”.

  Reply to this comment
 9. Jimi September 14, 12:37

  Augusto Pinocet ! Nga shperfytyrimi i surratit ne foto, duket tamam karakteri i nje vrasesi gjalftohte, qe sa s’po pellcet nga marrazi, qe njerezit nuk po ja fershellejne!

  Reply to this comment
 10. Dori September 14, 14:20

  Me keto thirrje histerike per lufte dhe grusht shteti te ketij perbindeshi, nuk mund te krahasohet as Hitleri! Kete te cmendur e rregullon vetem ligji “Per arsye shteterore”!

  Reply to this comment
 11. Adih September 14, 15:30

  O Sali beheni me radhe ,e ndani me mire maxhorance dhe opozite ,se ne kemi sot e 27 vite te njejtin program nga ju neokomunistet mbare ,dhe korrupsioni filloi ne kohen tende te pare , me mijera leke ,kurse tani me milionra ,leke ,. Por ti je timoniere e kesaj katrahure ,kurse kryemin e tjere , mbas teje e gjeten asfalt e pa lodhje i ndihmove ,prandaj me ju te gjithe mbare do te jete gjithmone njesoj ,per ne popullin . Por te presim SPAK ,cdo te behet .Se ndryshe nuk do shohim drite ne fund te tunelit .

  Reply to this comment
 12. kaloresi i urdherit te leshtelikes force e pare September 14, 16:14

  nuk eshte faji i edit,pse nuk do vije me opozita ne pushtet.ju mire qe jeni pa mendje,por jeni dhe pa bythe.keni kohe qe dhisni dhe nga goja.

  Reply to this comment
 13. Fat man September 14, 17:46

  I ka dhene garanci kinezi Lu qe nuk do te plaset ne burg ky kriminel dhe kopili i Zeqeres dhe llap pa dogane.
  I do vene pampers ne goje ose nje plumb po ne goje, me e mira eshte kjo e e dyta, te shpetojme nje here e mire nga serbi Sali Kar-axhic.

  Reply to this comment
 14. Xha Teme September 14, 17:48

  Cben Arta Marku??? Po kinezi Lu cmund te na thoje per keto thirrje antikushtetuese???. Pse nuk e marrin te pandehur kete bajge vicidoliste. Kjo eshte thirrje e hapur per permbysje me dhune te rendit kushtetues. Hidhjani celesat e biruces ne det kesaj qelbesire te mare fryme Shqiperia.

  Reply to this comment
 15. Nuk ka faj E.Rama , qe PD-ja urrehet si parti fashiste serbe September 14, 18:48

  E verteta eshte , qe opozita nuk do te vije kuuurre ne pushtet , jo per shkak te Edi Rames , por vetem per shkak te ketij antishqiptarit ne gen , bajraktarit serb te Vicidolit , kryebanditit qe e shkaterroi me themel kete vend e mbare shqiptaret ! Edi Rama mund te rrezohet nga pushteti , vetem po te largohet teresisht nga politika ky shtaze pylli , PD-ja te riorganizohet si nje e djathte e vertete e moderne europiane duke u distancuar ne menyre te qarte nga fashizmi berishian dhe vete Berisha t`i kaloje gjyqit e te pergjigjet ligjerisht per malin me krime ndaj popullit e atdheut !

  Reply to this comment
 16. Aliu nga Selenic September 14, 20:25

  Sa te jesh duke u kakarrisure ti o Berish PD-ja kurre nuk vjen ne pushtet.
  Edi Rama me ty edhe 100 vjet eshte ne pushtet.
  Kote e ke vetem se i ftohe dhembet kote.!

  Reply to this comment
 17. Pallavra September 15, 04:07

  Obobobo lexoj komentet e shumices miletit ketu qe eshte dru me pre ne mbeshtetje te rames dhe kuptoj qe ai ky vend ska te ardhme prandaj duan te ikin nga syte kembet te gjithe

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*