“Nuk lëkundemi, duam Nenin 88”

June 23, 2016 13:12

“Nuk lëkundemi, duam Nenin 88”

Ish-kryeministri Sali Berisha nga foltorja e Kuvendit, e ka cilësuar Edi Ramën si pengesën kryesore të reformës në drejtësi, duke theksuar se një kryeministër që tregon vijën e kuqe nuk ekziston në botë.

Ai ka shprehur gatishmërinë për të votuar reformën në drejtësi sipas nenit 88 të Venecias.

“Një kryeministër që i tregon kryeopozitarit vijën e kuqe nuk ekziston në botë. Ky kryeministër tregon se ka frikë si djalli nga reforma. Edi Rama është pengesa kryesore e reformës. Le të bien maskat, doni reformën, urdhëroni të votojmë sipas nenit 88 të Venecias. Ne nuk lëkundemi nga qëllimi ynë dhe nuk votojmë kurrë një reformë që t’i japë në dorë drejtësinë një njeriu si Edi Rama. U bëtë gazi i dheut, e mësoi Brukseli se kë nuk ndërsyet për të blerë vota. Dhe doni drejtësi, e turpshme! Përpjekjet tuaja janë të shëmtuara. Bëhuni burra, pranoni reformën! Mos rrihni gjoksin me Sali Berishën se është turp! U bëj thirrje shqiptarëve në një revolucion të vërtetë demokratik t’i japë fund kryeministrit më analfabet që ka pasur historia e Shqipërisë në 104 vite të shtetit shqiptar”, ka deklaruar Berisha.

Berisha tha se të huajt nuk duhet ta bëjnë Reformën në Drejtësi, por duhet që ta vëzhgojnë atë.

“Të gjithë janë dakort që Reforma në Drejtësi të bëhet sipas Komisionit të Venecias. Faktori ndërkombëtar ose të huajt nuk duhet të bëjnë reformën, por duhet ta vëzhgojnë atë. Reformë sipas nenit 88 të Venecias, e votojmë që nesër. Rama është pengesë e Reformës në Drejtësi. Venecia foli, kryeministri që tregon vijën e kuqe, ka frikë. Do bëni drejtësinë e turpshme. Le të bien maskat, nëse doni drejtësi, e votojmë sipas nenit 88. Reforma është jetike për vendin. Opinion publik është i kryqëzuar. Kapitalizmi mbijeton me reforma. Qeveria me reformën synon të fusë në kthetra drejtësinë. Rama përjashtoi konsensusin. Rama me reformë nënkupton kthetrat e zeza mbi drejtësinë. Opozita shpëtoi reformën e drejtësisë nga Rama. Këta janë shakaxhinjtë e reformës. Qeveria kërkon të bëhet ekzekutiv i Drejtësisë’ tha Berisha.

 

June 23, 2016 13:12
Komento

24 Komente

 1. Fuckyouberisha June 23, 13:30

  Partia demokratike shqiptare ka frymezuar madje edhe demokracine e lashte ne Athine. Rrofte Partia Demokratike travestite qe na mban nen driten e te vertetes dhe nen lluksin e jetes se perditshme.

  Reply to this comment
  • TURP PER USA-BE-NATO June 23, 15:05

   O DONALD LU LESHI

   DERI KUR DO NEGJOJME PORDHET E KETIJ QE E KEMI NGA RAJERSONOVIQI BEOGRADIT CEREKSHEKULLI SI THIKE NE FYT ?

   DERI KUR DO NDEGJOJME KETE GJAKATAR QE KOLEGU JUAJ I ZIU ARVIZI E QUAJTI BURRE SHTETI ??

   BERISHA PAS 21 JANARIT 2011 ESHTE PROBLEM EUROATLLANTIKAS O PODESTMEN LUJA

   NQS SE DO ISHA NE VENDEIN TUAJ ZOTI DONALD DO KERKOJA VULLNETARISHT LARGIMIN NGA SHQIPERIA…PER ARESYE SE BERISHESTE NE WASHINGTON..KANE DALE JASHTE KONTROLLIT

   TURP DONALU

   Reply to this comment
 2. e June 23, 14:19

  silleni reformen ne referendum dhe dime ne se cilin variant do votojme, ateher do shikoni nje revolucion te vertet demokratik

  Reply to this comment
 3. Bayoneta June 23, 14:42

  Ne litar qenin serb.Te paguaj gjakun e shqiptareve.Edhe serbet e hoqen qafe millosheviqin,neve mbetem akoma me kete komunist te luajtur nga trute.

  Reply to this comment
 4. vasili June 23, 14:50

  Jemi shoqeria me absurde,ne historine njerzore:
  Ka nje cerek shekulli,qe nje psikopat produkt i injorances mesjetare katundare,vazhdon te lihet i lire dhe ta denatyroje dhe shkaterroje me tej kete vend,me te gjitha llojet e krimveve dhe te veseve njerzore:vrasje,vjedhje,shpifje etj,dhe te gjitha keto ne dite me diell,tja faturoje,atyre qe jane ne te kundert te saj.
  Duket qe kopeja jone,qe i ka lejuar vehtes nje perdhunim dhe shperfytyrym te ketille,eshte me poshte se ajo e derrave.
  Jam i sigurt qe i pari i derrave,te ish trajtuar keshtu kopeja e tij do te ish ngritur dhe do te kish bere nje zgjithje me ndihmen e shpates,te kesaj nyje gordiane anadollake.

  Reply to this comment
 5. l ri June 23, 15:02

  E kancer Berisha ju bëre kismet këtij populli,vetëm për të plotësuar tekat e tua bajraktariste.Ke të drejtë në fakt se ke gjetur ca palo kundërshtarë Ke bërë aq sa sot e meritoje plotësisht harrimin ,ke dëmtuar aq rëndë këtë popul sa që e meriton urrejtjen.Vendimin yt është burgu përfundimisht ,ose ndonjë pas bythe të shkosh si qen nël i vresht

  Reply to this comment
 6. Vëzhguesi F. June 23, 15:22

  Vetme ndeshkimi maksimal i ketij monstres, futja ne qeline e ftohte qe te flase vetem me veten dhe me muret, mund te jene shenja e pare e shprese se dhe Shqiperia mund te futet ne rrugen e mbare. Sali Berisha eshte autori dhe ekzekutori i tegjitha te keqiajave qe ka kaluar ky vend ne keteo 25 vjete. Ai nuk meriton vetem denim me burg. Ai meriton qe fillimisht te nderhyehet ne Kushtetute dhe qofte dhe perkohesisht derisa kriminelet e tipit Berishe te zbythen, te vendoset lne kodin penal neni i denimit me heqje jete, siç ka qene ne kohen e satrapit Zog, (varje ne litar). Ndryshe dhe ne burg, ai persri me falangat dhe sherbetoret e tij te paguar nga prodhimi dhe tregetimi i droges se lejuar nga ai vete, do te tentoje zullume dhe krime qe jane i vetmi stil dhe metode e tij si serilakiller dhe armik i ketij populli.

  Reply to this comment
 7. ajas June 23, 15:23

  SB.duhet te japesh me pare llogari ‘si vrases dy here i shpreses dhe vrases kriminel i dekumentuar,si agjente i UDBes si tradhetar i kombit shqiptare.
  Sal Breisha..na vodhe na cderove si komb pasra botes.na kurverove na korruptove na pive gjakun u pasurove ti dhe shpura jote..ti duhet te japesh hesape per 249 vepra penale per te cilat jeni i akuzuar publikishte dhe i keni te dokumentuara…veprimtaria jote kriminale ..kjo eshte reforma…

  Reply to this comment
 8. maks June 23, 15:33

  sali amerika fitoi luften e ftoht dhe cdo luft qe do i dal perpara ty te ka vetem me nje pordh prandaj qepe o i zi lere popullin te qet spse ska nge per revolucione qe te vritet per ju dhe ju te pasuroheni

  Reply to this comment
 9. Agroni usa June 23, 15:58

  Nese vertet duhet bere nje revolucion neShqiperi duhet bere per te zhdukur dhe mbeturinat e fundit te sistemit komunist qe strehohen ne PD duke isur nga kryespiuni serb e deri te kelyshet e vegjel qe lehin gjithe diten kunder cdo gjeje qe eshte ne favor te popullit.Sa durim te madh ka ky popull?!<<<

  Reply to this comment
  • malazezi i vuthajve June 23, 17:07

   o hagron musa

   mos ngaterro kekun me byrekun

   mso ngaterro komunizmin me elezbiberizmin

   me sakte

   sali berisha berihsa I vertete eshte atje ne amerike….elez biberaj I thone…

   SI E PRUNE SERBET DHE LOBI SERB I AMERIKES SERBERISHEN NE PUSHTET
   Ish-badiguardi i Saleh Berishës gjatë presidencës së tij në 1992-1997, Izet Haxhia ka deklaruar fakte uluritëse nga analiza e te cilave duket hapur,qartë dhe saktë se ai kurrë nuk ka qene kryetar real i PD,president apo kryminister por vetem nje kobure ne duart e lobit te fuqishem serbo-amerikan te viteve 89-92 e në vazhdim qe me teorine antishqiptare te dekomunistifikimit te 1991 dhe tani te dekriminalizimin e vitit 2015 e prune ne pushtet artificjalisht dje dhe po e mbrojne sot hapur fare me Donaldin e Amerikes dhe Helmutin e Gjermanise.
   Cfare faktesh tronditese jep Izet Haxhia ?!
   ****
   Vizita e Berishes në USA në vitin 1992 u organizua dhe u përgatit nga shefi i CIA-s për Balkanin Jug-Lindor Dejvid Philips. Ky person njihet për lidhje te fuqishme me lobin serb në Amerikë …Pra Berisha eshte nje hibrid i sherbimeve sekrete serbe -amerikane
   ****

   Kjo vizite u ndihmua dhe nga Zv. Sekretarin e Departmentit të Jashtëm Lorenc Igellberger, i cili kishte intersa ekonomike në Serbi me firmen Zastava….pra zyrtare te larte amerikane me interesa personale ne Serbi “ndihmojne” Sal halene…
   ****

   Në mitingun e Crans Montanes,ne kthim Berisha takohet privatisht & familjarisht me ministrin ejashtem jugo-serbo Ivanovic i cili kishte marre pjese aktive ne fitoren artificjale te 22 marsit 1992….A nuk duket qarte nje treshe Rajerson-Elezbiberaj-Ivanovic qe prune Berishen ne pushtet si Zogun ne 1924 por jo me ruset e bardhe nga beogradi….por me lobin serbo amerikan ne shtepine e bardhe
   ****

   Drejtuesit e ardhshëm te PD që do të merrnin postet drejtuese dolën nga shtëpia e profesor Bujar Hoxhes, një shqiptar me origjinë nga Kosova, ish rezident i sigurimit të shtetit i konvertuar per shërbimin sekret serb. Ky njeri kishte një pushtet të fuqishëm tek Berisha. Nga ky person u futën në PD klanet e Dibrës me Gazideden e Zhulalin që ishin të lidhura me sherbimin sekret serbo- maqedonas”,
   Pra vetem keto fakte pambarimisht tronditese qe e nxjerrin mender me thane Berishoviqin nje kobure antishqiptare ne duart e lobit serbo-amerikan qe kane bere,po bejne nje “dirty job” gjoja per te luftuar komunizmin e vdekur..qe ne fakt u kthye ne nje shkaterrim total te Shqiperise per te bere te mundur serbizimin,greqizimin dhe islamizimin gje qe tashme eshte realizuar..aq me shume kur procesi i shplarjes se truve te shqiptareve pothuajse ka perfunduar…

   Reply to this comment
 10. alphade June 23, 16:37

  K/krimineli i Shqiperise, Sali Berisha me ne fund e hodhi
  ne gjiriz masken !!! Deri tani akuzonte Ramen se gjoja Ai
  kishte hartuar draftin e drejtesise ,sebashku me “kryetarin
  e partise komuniste”, zotin Xhafa ?! ,tash gjithe shqiptaret
  e kane te qarte se ky draft eshte veper e nderkombetare-
  ve ,ahere monstra e Vicidolit doli hapur edhe kunder SHBA-se dhe BE-se , gje qe tregon se kur Berishes dhe
  bandes se tij u preken interesat e tyre , privilegjet e tyre,
  plackitjet ,vrasjet dhe korruptimin deri ne palce atehere
  ky njeri-monster eshte gati te ngrihet kunder te gjithe bo-
  tes demokratike dhe t’i drejtihen Putinit per ndihme.,per
  t’i shpetuar ndeshkimit te madh te popullit shqiptar.
  Ate qqe nuk e thote Berisha ,e tha hapur Ai qe eshte esull deri ne oren 10 dhe pas ores dhjete , “fale o zot se
  nuk di cfare thote, deputeti Ristani i cili si i dehur tha nje
  te vertete te madhe qe “vetimet ,qe do te thote hetimet per figurat qeveritare te filloje nga 2013 e ketej e jo nga
  91-shi” qe ishte nje kohe e larget…. Ja pra,ku “fshihet le-
  puri” ,sic e perdor shpesh kete Berishovici !!! Pra gjuetia
  e shtrigave te shtrihet vetem gjate mazhorances se tanishme te socialisteve .!!! Me kete banda e Saliut dhe
  Fatmir Mehdiut te flejne rehat dhe Mehdiu t’ja hedhe sic
  ja ka hedhur deri tani pa iu prekur asnje fije floku per
  tragjedine e Gerdecit ku u vrane 26 veta dhe plagosur me
  qindra te tjere ??? Kjo eshte drejtesia qe banda e Saliut
  don dhe kerkon ,qe kjo drejtesi te mos kete karakter re-
  troaktiv , te mos denohet K/krimineli i Shqiperie Vicidola-
  si dhe bunkerizimi i familjes se tij. Prandaj ata jane te vendosur qe te mos e votojne kete reforme sepse ajo do
  ishte nje boomerang per ta duke ia kthyer koburen vetes
  gje qe per kete bande nuk eshte e mundur sepse pasuri-
  te e grabituar ata dhe familjet e tyre duhet edhe t’i ge-
  zojne . Kjo eshte quintesenca e problemir ! Tash banda
  berishiane ka komplet pushtetin :sistemin gjyqesor nga
  qendra deri ne baze ,pothuajse e tera e kapur eksklusi
  visht nga Berisha vete dora ,presidentin , etj.etj. dhe kete
  Ai kete kerkon me cdo kusht ta mbaje duke u ngritur kunder gjithe botes. Po Berisha ka kapur me teper se 75
  perqind te pushtetit te katert. Vini re :asnje diskutim i tij ne parlament nuk shkeputet per shkak te reklamave sic
  pretendojne per diskutantet e tjere. Fjala e tij qe zgjat pa
  limit jepet e tera pa shkurtime nga gazetaria servile deri
  ne peshtirosje , me perjashtim te Dites, Temes, Top
  Channel e ndonje tjetre te gjithe te tjerat i kendojne diti-
  rambe e hisana ketij njeriu qe aq deme e shkaterrime i
  ka sjelle Shqiperise ! Kjo qe quhet pushteti i kater duhet
  t’i vije rasha pas reformes ne drejtesi ,me qellim qe te kemi nje pushtet te vertete real pa qene u korruptuar dhe
  te jete objektiv,realist , i paanshem dhe vihet realisht ne
  vendin qe i takon ne shoqeri nje pushtet i katert dhe jo
  apendicit i qeverive ne pushtet …..!!!

  Reply to this comment
 11. Hani pak mos hani shume m.... June 23, 17:01

  Nje kuvend i zgjedhur me voten e qytetareve dhe qe u ka dhene maxhorancen te MAJTEVE rri e degjon pordhet e u mban ere fekaleve qe hedh Krimineli Sali cdo te premte.
  Qytetaret e bene Revolucionin Demokratik e shporren kelliren dhe antishqiptarin dhendrin e serbise, por cfare t’i besh Rames se sa per Ilir Floririn e dime qe i ka dhene amnisti Krimineli Sali.
  Populli duhet te cohet, mjaft u perbalt nga ky kriminel, pjelle e incestit brenda familjes shpellare.

  Reply to this comment
 12. perkthyesi June 23, 17:24

  Saliu ka gjetur shesh e ben pershesh. Ne nje kohe qe duhej te ishte me kohe pas hekurave, jemi te detyruar te degjojme ditirambet e tij ne lidhje me drejtesine. Te vjetrit kane thene se flasin me shume per moralin ata qe e ndjejne mungesen e tij!

  Reply to this comment
 13. Samiu June 23, 18:41

  Shikoni sa kontradiktor qe eshte ai dhe pas tij gjithe qeneria me Bashen ne krye… Kekruan 2/3 dhe kur e majta u a dha konsensusin thone qe kjo eshte hile e Edi Rames… … kerkojne qe reforma te miratohet ashtu sic e ka shkruar Venecia ( po venecia nuk hyn tek te huajt?) dhe ketej kerkojne qe reformen te mos u a bejne te huajt … ( mos duan te nxjerrin prape ate draftin e PD qe serviren pak kohe me pak?… .

  Reply to this comment
 14. Edi June 23, 18:56

  Meqe Ky do revolucion demokratik, nuk ka ndonje avni rustem qe ti “demokratizoje” familjarisht?Pastaj e shihni si hapen te tjeret..

  Reply to this comment
 15. Askushi June 23, 19:02

  Sali ska me arme ne depo qe shqiptaret te bejne revolucion.

  Reply to this comment
 16. Po,Po June 23, 19:25

  Cfar mund te komentosh per kete kafshe pylli , qe nuk merr pyke ne asnje krah ?! Vetem fshirja nga politika e ketij monstre , te rritur ne shpelle , do te jepte shprese e frumemarrje per mbare shqiptaret.

  Reply to this comment
 17. emil June 23, 19:32

  Kjo tregon qe po te vjen fundi o fundrin e politikes shqiptare,Tash ta kan fajen nderkombetaret me ata krrue nuk jan Rama e Nano ata ta tregojn vendin shpejt si se ke kuptuar o Skenderbe i politikes se sotme shqiptare

  Reply to this comment
 18. artur June 23, 19:54

  fllliii fllliii o popull ke ikur per lesh …. me injorant e me budalla se populli shqiptar nuk ka ne kete klob. dhe ashtu do shuheni si popull si qiriri ngadal e ngadal sa mos ju mbetet me emer shqiptar

  Reply to this comment
 19. artur June 23, 19:55

  [fllliii fllliii o popull ke ikur per lesh …. me injorant e me budalla se populli shqiptar nuk ka ne kete klob. dhe ashtu do shuheni si popull si qiriri ngadal e ngadal sa mos ju mbetet me emer shqiptar…………,]

  Reply to this comment
 20. [email protected] June 23, 20:46

  No Coment !

  Reply to this comment
 21. buçet e shqupit June 23, 21:59

  po ik o ta shkerdhesha
  motren
  kunatat
  hallen
  burrin e halles
  tezen
  burrin e motres
  burrin e tezes
  baxhanakun
  gruan e baxhanakut
  tan ça ke far e fis e gja me gjak

  Reply to this comment
 22. Arber June 24, 01:35

  Mos u lodhni kot: edhe nenin 88 do ta marre. Neni 88 thote:
  Shqiperi me tre pushtete,
  Berisha- Rama dhe Meta!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim