Kush e vrau Ivanoviç sipas Berishës

January 16, 2018 17:10

Kush e vrau Ivanoviç sipas Berishës

Duke e konsideruar akt të rëndë dhe vrasje politike, Sali Berisha shkruan se vrasja e Oliver Ivanoviç ndodhi ditën e hapjes së dialogut Prishtinë-Beograd.

Berisha shkruan se vrasja ka ndodhur nga organizata terroriste ultranacionaliste serbe të llojit Dora e Zezë, që janë organizuar këto vitet e fundit dhe kanë kryer akte të rënda kriminale.

Reagimi i Berishës: 

Vrasja e Oliver Ivanoviç, nje akt i rende dhe i denueshem me prapavi politike!

Te dashur miq, sot ne mengjes fallnga te krimit ekzekutuan para selise se partise tij, njerin prej udheheqesve me ne ze te serbeve te Kosoves ne keto dy dekada, ish sekretar shteti ne nje nga qeverite e Beogradit, Oliver Ivanoviç.

Duke denuar ashpersisht kete akt kriminal dhe shprehur ngushellimet autoriteteve te Kosoves dhe familjareve te te ndjerit Oliver Ivanoviç, theksoj se ekzekutimi i tij para deres se selise se partise se tij dhe pikerisht diten e hapjes se dialogut Prishtine-Beograd ne Bruksel, te le te kuptohet se pas ketij akti te shemtuar kriminal qendrojne organizata terroriste ultranacionaliste serbe te llojit Dora e Zeze, qe jane organizuar keto vitet e fundit dhe kane krye akte te renda kriminale.

Urojme qe autoritetet e Kosoves te vendosin sa me pare para ligjit sponsorizuesit, organizatoret dhe ekzekutoret e ketij akti te shemtuar!

January 16, 2018 17:10
Komento

17 Komente

 1. Lili January 16, 17:25

  ou muti, edhe autochtonous-in tone e mban kishe ,ky dhender serbije!

  Reply to this comment
 2. Lili January 16, 17:26

  Autochtonous edhe e qane vdekjen e ketij krimineli?
  pfff dora e ze je ti vete

  Reply to this comment
 3. Sali bolleku per familien e tij January 16, 17:35

  Po ti me cfare org je?me doren e kuqe,ndersa sypeshkaqeni,nip i serbis me doren e zez te sllobodankes.
  I njeh mire ky keto organizata qe ne kohen e enverit kur spiunonte shoket

  Reply to this comment
 4. ? January 16, 17:40

  O sali je ti bashk me vellezerit e tu serb qe kerkoni destabilizimin e shqiptareve.

  Reply to this comment
 5. spata January 16, 17:55

  Sali se mos ke gjisht qe tu japesh te drejte serbve te nderhyjne ushtarakisht se do perfundosh ne grop te derrit bashk me zagaret e tu .

  Reply to this comment
 6. kerma e shpelles qeka ala gjaaaaaaaaaalle ! haha January 16, 18:00

  c’e nxirni ala medieve kte kerm ,
  kte Pest Njerezore .
  kte fosile shpelle

  Reply to this comment
 7. shoshori January 16, 19:16

  SALIMONSTRA
  ESHTE
  LAPIDAR
  DIAMANTI
  QE USA & BE
  TE PERMJERRMIT POLITIKE
  DHE MAZHORANCA IMPOTENTE
  I KANE NNGRITUR
  ENVER HOXHES

  kjo masaker e tij nuk eshte bere as nga serbi as nga greku:

  Në 28 mars të vitit 1997, anija “Kateri i Radës”me 115 persona në bord, në përpjekje për të udhëtuar drejt brigjeve të Italisë, u përplas me anijen ushtarake italiane “Sibilla”. Për pasojë humbën jetën 81 persona mes të cilëve mjaft gra dhe fëmijë, ndërkohë që mbijetuan 34 të tjerë. Prej tyre, 57 trupa u gjetën, ndërkohë që 24 të tjerë rezultojnë të zhdukur.
  Në tragjedinë e Otrantos, humbën jetën,
  Zeqine Fejzaj, 61 vjeçe,
  Blerina Fejzaj, 8 vjeçe,
  Zonja Fjezaj, 36 vjeçe,
  Mihal Fejzaj, 60 vjeç,
  Fatos Fejzaj, 39 vjeç,
  Roland Fezaj, 14 vjeç,
  Oltion Fejzaj 13 vjeç,
  Mimoza Xhavara, 32 vjeçe,
  Kamela Xhavara, 9 vjeçe,
  Majlinda Xhavara, 4 vjeçe,
  Desantila Xhavara, 24 vjeçe,
  Firdesa Xhavara 1 vjeçe,
  Gerard Xhavara, 4 vjeç,
  Majlinda Roshi, 38 vjeçe,
  Qemal Roshi, 38 vjeç,
  Roland Roshi, 2 vjeç,
  Pushime Meminaj, 60 vjeçe,
  Donika Idrizi, 40 vjeçe,
  Elona Idrizi, 14 vjeçe,
  Semiranda Idrizi, 11 vjeçe,
  Romeo Andrea, 28 vjeç,
  Silvana Andrea, 18 vjeçe,
  Kristina Andrea, 2 vjeçe,
  Bardhyl Lame, 37 vjeç,
  Tushe Lame 38 vjeçe,
  Artuela Lame, 35 vjeçe,
  Kasiani Bestrova, 6 vjeçe,
  Viktore Bestrova, 9 vjeçe,
  Konstandin Bestrova, 2 vjeç,
  Anife Begotare, 41 vjeçe,
  Rezart Begotare, 12 vjeç,
  Erald Begotare, 13 vjeç,
  Zeman Avdia, 37 vjeç,
  Nertila Avdia, 11 vjeçe,
  Olsi Avdia, 6 vjeç,
  Irma Greko, 21 vjeçe,
  Kristi Greko, 3 muajsh,
  Bardhosh Deliaj, 46 vjeç,
  Burbuqe Deliaj, 45 vjeçe,
  Melpo Sejdiaj, 46 vjeçe,
  Hanëme Birçe, 41 vjeçe,
  Besmir Birçe, 9 vjeç,
  Lavdosh Kaja, 22 vjeç,
  Robert Bajrami, 19 vjeç,
  Miklovan Troqe, 17 vjeç,
  Anastas Mërkuri, 30 vjeç,
  Lindita Demiri, 12 vjeçe,
  Lindita Demiri 12 vjece,
  Bektash Tahiri, 47 vjec,
  Andi Aliaj 17 vjec,
  Teferi Saliu 48 vjec,
  Lirim Bulla 17 vjec,
  Zini Muça 27 vjec,
  Ermal Xxhaka18 vjec,
  Fatmir Geraj 28 vjec,
  Kastriot Sharraj, 36 vjec,
  përparim Mamanaj, 13 vjec,
  Zylyma Sulejmani 22 vjece,
  Krenar Sulejmani 27 vjec,
  Alban Sulejmani 4 vjec,
  Mirand Kaçuku, 28 vjec,
  Kizeta Sulo 21 vjece,
  Klodian Sulo 2 vjec,
  Fiqiei Sulaj 30 vjec,
  Ervin Sula 15 vjec,
  Latif Berberi 53 vjec,
  Maze Seferaj 31 vjec,
  Brunilda Seferaj 25 vjece,
  David Seferaj një muajsh,
  Vjollca Kaçupi 22 vjece,
  Albana Botrova 22 vjeçe,
  Merita Ferko 32 vjece,
  Bledar Ferko 10 vjec,
  Fredi Ferko 8 vjec,
  Viktori Kaçupaj 25 vjece,
  Robert Llanaj 30 vjeç,
  Kastriot Hasanbashaj 27 vjec
  , Klorida Hasanbashaj 24 vjeçe,
  Xhuljana Hasanbashaj 3 vjeçe,
  Ilir Kicja 34 vjec,
  Maringlen Bardha 16 vjec,
  Fatbardha Sejdia 21 vjeçe.
  as Adolf Hitleri nuk beri kete krim kunder njerzimit ne kete fare feje por kete e beri Italia nje vendi i Natos dhe Bashkimit Europjan.
  Ishte koha qe perbindeshi Berishe urdheronte avjonet te bombardonin Jugun,te sulmonin Jugun me mercenaret e Veriut.dhe te hidhej lende kimike kunder populates civile.pa permedur gerdecin,3000 te vraret ne 1997 ,genocidin ndaj haklajve etj etj…eleminimi i kundershtareve …
  .
  habitem me shtypin shqiptar dhe ca ambasdoruce qe i japi rendei kesaj kerme

  Reply to this comment
 8. Jimi January 16, 19:27

  Nigjoeni mire kete plakun, se i njeh mire serbt!

  Reply to this comment
 9. Aliu nga Selenic January 16, 20:39

  Shume i shqetsuar duket Berisha me sa duket ju paska dhemsur shume Jovanovici.! Ka te “drejte “se mabse i ka miq serbet.!

  Reply to this comment
 10. specialisti January 16, 20:46

  Hahaha…e ka njoftuar ”serbi digital”

  Reply to this comment
 11. Një kamare me një zgare ! January 16, 21:00

  Një gjarpër që i duhej shtypur koka ! Por fajn e kemi vetë ne shqiptarët ,mund të gjenim tjetër burrë që t’dilte zot demokrcisë e lirisë tonë.Të mbronte popullin , atdheun dhe ushtrinë nga shpërbërja ,nga vrasja ,shkatrrimi dhe vjedhja e pasurisë si mallë belik.Sepse vendit nuk i mungojnë mendjet e ndritura .
  Saliu han bukën e shqiptarit dhe bënë duanë e serbo-Ivanoviçit

  Reply to this comment
 12. Lili January 16, 21:22

  Eshte i shqetesuar se vajza e tij me kete ka punuar ne mitovice,edhe tash po i dallin te pallarat..

  Reply to this comment
 13. MH January 17, 00:34

  Berisha me deklarimin teper te “forte” kerkon sterilizimin e agjentures se vetvetes ne sherbim te Serbeve.
  Vete titulli len te kuptohet per sterilizim.
  ” Organizata ultranacionaliste serbe ‘Dora e Zezë’ vrau Ivanoviç “.Kjo nji aspirine per te sheruar dhimbjet e kokes se agjentit serb Sali Rame Berisha.per tu shite patriot e “zellshem” albanistan.
  Mirpo,a e han kete kokerr ullinit Vettingu.

  Reply to this comment
 14. Alban January 17, 03:21

  From: Alban Dega
  Date: January 16, 2018 at 13:13:19 EST

  Mendime jo konspirative

  AKT TERRORIST KUNDER NJE KRYETERRORISTI

  – Paralajmerimi ogurzi antishqiptar i Sputnikut dhe dora e zeze e Putinit

  – Sindroma Gjukanovic eshte teper e fresket per tu harruar !
  – Vigjilence vellzer e motra shqiptare

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Vrasja e liderit serb Jovanovic nuk eshte nje rastesi.
  Vete koha kur kryhet flet vet dhe perben nje sinjal alarmi e kushtrim per vigjilence, syceltesi per mbare shqiptaret ,
  Paralajmerimi oguirzi i Sputnikut te RIA-s ruse Ruskaja Intelixhensia Axhensia . pasardhesja e KGB-se se Vladimir Putinit qysh prej pranveres se vitit te kaluar e sidomos ai i dhjetorit per trazira ne Shqiperi, ne Kosove dhe vise te tjera shqiptare, pershirja e ” instruktoreve ukrainas” te te Moskes ne “Cadren ” e Sali Lul.Nokes… vitin e kaluar, ofensiva ruse ne komplote e trazira gjithmone prej saj dhe DIA-s pasardhesja e UDB-se gjakatare e thellesisht antishqiptare… jane kambana alarmi per mbare shqiptaret.
  Pa filluar ende hetimet, pa thare ende gjaku i viktimes, pa u ftohur ende kufoma e tij, si Beogradi edhe Moska njezeri bene edhe hetuesin, edhe prokurorin edhe gjykatesin duke akuzuar indirekt dhe direkt shqiptaret per kete vrasje !
  Ajo qe bie ne sy se ata flasin ose bejne akuzoje sikur ta kishin kryet vet vrasjen !
  Pse!?
  Sepse si Beogradi edhe Moska jane historikisht ne te njejten linje raciste, terroriste dhe genocidale antishqiptare !
  Ka muaj e vite qe si Beogradi edhe Moska paralajmerojne perseritje te skenarit te Pranveres se vitit 2004 ne Kosove, ne te cilin ata kane qene jo vetem autore, por edhe regjizore, sic ishin edhe ne atentatitn e deshtuar terrorist per te vrare ish Presidentin dhe ish- Kryeministrin e Malit te Z. Gjukanovic, sic u implikuan dhe vepruan edhe me Cadren ne Tirane dhe “modelin maqedon” te Berishes, Bashes, Nokes, Mediut ne pararoje e Likes e cetes se tij ne prapavije !
  Reagimi i ashper i ish- Gebelsit te Hitlerit serb Milloshevic, Aleksander Vucic dhe i Sputnikut te Putinit, largimi i menjehershem i Presidentit serb Aleksander Vucic nga Brukseli, mbledhja urgjente e Keshillit te Sigurise Kombetare te Serbise per nje kryemafioz dhe terrorist si Jovanovici jane nje sirene alarmi dhe thirrje per qetesi dhe vigjilence per shqiptaret jo vetem te Kosoves !
  Jovanovic ishte jo vetem nje terrorist antishqiptar, por edhe nje kryemafioz narko e human trafiku, nje gjobvenes i korruptuar e nje vrases i pashpirt me nje thes krimesh mbi shpine .
  Lista e vrasesve te mundshem te tij brenda e jashte Kosoves eshte teper e gjate… aq sa eshte edhe vargu i krimeve te tij jo vetem ne Mitrovicen Veriore por edhe ne Bosnje, Kroaci e me gjere.
  Por koha qe u zgjodh dhe menyra se si u krye vrasja e tij eshte llogaritur e zbatuar me saktesi agjenturash ruso-serbe qe japin pak shprese per kapjen e vrasesit apo vrasesve profesioniste te tij me qellime shume me djallezore e antishqiptare. Aq me pak mund te shpresohet te zbulohen e aq me pak kapen regjizoret e ketij komploti ne Beograd apo ne Moske!
  Pse !?
  Vrasja e Jovanovicit duket me teper nje akt terrorist i mireorganizuar nga sherbimet sekrete ruso- serbe per te destabilizuar Kosoven ne prag te dhjetevjetorit te pavaresise se saj. Ajo eshte pjese e kryqezates ruso-serbe per te trazuar e goditur Kosoven ne te gjitha fushat politike, ekonomike, diplomatike … per cka kane ndihmuar jo pak edhe politikanet driteshkurter e injorante te Prishtines dhe dora e tyre e zeze teper aktive ne Tirane me Mareshallin e Beogradit Sali Berisha e nacalniket Lulezim Basha e Flamur Noka …. ne krye.
  Nuk perjashtohet as bashkepunimi me Mafian serbe dhe agjente te fshehte shqiptare te DIA-s serbe apo RIA- s ruse.
  Ne kete kendveshtrim duhen pare edhe protestat dhe thirrjet per destabilizim dhe permbysjen me dhune, me hir apo pahir te qeverise se zgjedhur ne menyre demokratike te Shqiperise, nga Banda e Gangstereve dhe “Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit e Mareshallit te Beogradit, Sali Berisha dhe cetnikeve te tij Lulezim Basha, Flamur Noka, Fatmir Mediu, Like Floriri, Monika Kryemadhi, Petrit Vasili e co.
  A mos valle jane nje rastesi trazirat e dhunshme dhe skenari nekrofil i 18 dhjetorit ne Kuvendin e Shqiperise e rreth tij ne krye te te cilet ishin Sali Berisha, Flamur Noka, Monika Kryemadhi !?
  A mos eshte rastesi akt terrorist i Shkodres ku u plagosen tete veta dhe shtimi i vrasjeve dhe krimit ne Shqiperi keto dite pas kushtrimit te Sali Karaxhicit, Lulezim Fazlicit, Flamur Stanishicit, Monika Krymadhit, Petrit Vasilit dhe mediave te Kazanit per te dale ne sheshe e permbysur qeverine e zgjedhur ne menyre demokratike te Edi Rames !?
  A mos eshte rastesi fakti qe pikerisht ne ato caste dhe ne ate vend ku ndodhi shperthimi po filmonte nje ekip “gazetaresh” te nje televizioni te Malit te Zi apo Sputnikut putinist , qe do te jepte nje imazh teper te zi per Shqiperine ne Bote !?
  A nuk jane keto thirrje te kesaj “Bande Gangsteresh” e te “Kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” per destabilizim, per nje qeveri anti- Mafia akte te mirefillta terrori politik, psikologjik dhe ushqim i krimit dhe terrorit klasik ne sinkron me Mosken . Beogradin, Athinen dhe presionet zerviste te Presidentit andart Grek !?
  A nuk jane sulmet, shpifjet e kesaj Bande e Mafia kunder ambasadoreve te SHBA-se dhe BE-se, kunder Uashingtonit dhe Brukselit ne nje ze e ne nje hap me Mosken e Beogradin, me RIA-n ruse e DIA-n serbe !?
  Sipas burimeve konfidenciale kjo bande eshte duke u instruktuar nga operative te RIA-s, DIA-s..
  Nuk eshte koha per qeveri Antimafia te drejtuar nga kjo Mafia e Bande Gangsteresh !
  Eshte koha te kercasin prangat ne kycet e tyre kriminale e kusare, hajdute e vrastare
  Vigjilence! Syceltesi vellezer e motra shqiptare kudo jeni !

  Reply to this comment
 15. teni January 17, 07:00

  O ALBAN PEMA!A RUSIA E SERBIA E MONTOI KRYEKRIMIN SHQIPETAR SALI BERISHA?A ESHTE RUSIA E SERBIA QE I KADHENE IMUNITET TE PERJETESHEM KRYEKRIMIT SHQIPETARE E KOMPANI?A MOS VALLE ISHTE AMBASADORI SERB APO RUSE AI QE E ETIKETOI KRYEKRIMIN SHQIPETAR -BURRE SHTETI-E KRYEPOLICIN BASHE -YLLNE NGJITJE,PAS VRASJEVE TE 21 JANARIT TE ZI 2011? KU I BENE PUSHIMET E TAKIMET ZENI OR ALBAN PEMA NE BEOGRAD APO NE NEW YORK?KUSH NA E PRURI SHKERDHATOKRACINE NE SHQIPERI BEOGRADI APO RUSIA ?KUSH I ZBRAZI DEPOT SHQIPTARE TE ARMATIMIT KU SHKUAN E PER INTERES TE KUJT?KUSH E HOQI INA RAMEN E VURI ADRIATIK DHALLEN?KUSH E KTHEU SHQIPERINE NGA HAMBAR GRURI NE HAMBAR HASHASHI DHE PER INTERES TE KUJT PINJOLLET E POLITIKES I SHERBYEN KETIJ KRIMI ?NDAJ LERE TOPIN E M….T E MOS E GERVISH SE BIE ERE!LULKA E TOTO LIKJA NUK PARAQITEN E KONSULTOHEN AS NE RUSI E AS NE BEOGRAD POR DIKU NE NJE VEND TJETER PERTEJ ATLANTIKUT NGA KU MARRIN E JAPIN INFORMACIONE E REKOMANDIME,NE TE KUNDERT SOT MINIMUMI DO TU QE BERE GJYQI NE SHKALLET E PALLATIT TE KULTURES OSE SIC E QUANI JU TE SHKALLET KU LULKA NDAU TORTEN E KAZANIT !LERENI SHQIPERINE E SHQIPETARET TE LENGOJNE NE SHTRATIN E VDEKJES DERI SA TU DALESHPIRTI NGA NATYRA E BOLL ME ME IDIOTESIRA SE U KA DALE BOJA!SHQIPERIA ESHTE BERE NJE BORDELLO PAPORTA E KETE SE BERI AS BEOGRADI E AS MOSKA POR DHJEMOKRACIA ALLA KINEZESE!

  Reply to this comment
 16. alphade January 17, 12:31

  Pergjigje lakonike e pyetjes se Berishes: “Kush e vrau
  Ivanovicin ? Antishqiltaret si Ti e vrane Ivanovicin.!!!
  Skenaret tuaja ogurzeza kane vetem nje qellim: shka-
  terrimi i Shqiperise. ,!!

  Reply to this comment
 17. Vicens January 17, 13:02

  Kete qe thote Berisha e dine te gjithe, edhe qytetari me i rendomte shqiptar ! Por ajo qe nuk dine shqiptaret eshte : ” falangat e krimit ! ” Ku ndodhen keto ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*