Berisha: Pallati me leje, e shembi i sëmuri psiqik!

Redaksia Online December 14, 2013 16:42

Berisha: Pallati me leje, e shembi i sëmuri psiqik!

Ish-Kryeministri i vendit zoti Sali Berisha reagoi pas prishjes se Kompleksit Jon ne Vlore.
Sipas Berishës, shpërthimi i kompleksit me eksploziv sot është “eksplozioni urrejtjes halucinante ne trurin e nje te semuri psikik” .

REAGIMI I PLOTË
Sot Edi Rama hodhi ne ere nje pallat:

– te ndertuar me leje te ligjshme dhe jo leje ne konflikt interesi dhe ne thyerje te nenit 64 te Ligjit te Urbanistikes siç eshte pallati i gruas se tij,

– te nderuar ne perputhje me Planin Urbanistik te zones dhe jo ne sheshin midis pallateve siç eshte pallati i tij ne paje,

– te ndertuar ne prone private te rregjistruar ne hipoteke dhe jo ne prone publike siç eshte pallati zonjes se tij.

– e ndertuar me kredi bankare dhe jo nga para te pista te pa deklaruara ne asnje Banke apo organ tatimor siç jane parate e pallatit te gruas se tij,

– te ndertuar ne nje shesh ku me pare egzistonte nje ndertim tjeter dhe qe nuk ka asnje lidhje me projektin e Lungomares, dhe jo si pallati i Linda Bashes qe eshte ndertuar ne sheshin e lulishtes se femijeve,

Pallati Jon prishet si nje akt i urrejtjes te nje te semuri psiqik ndaj kundershtarit te tij duke dhunuar Kushtetuten, ligjin e Urbanistikes, ligjin e Shpronesimeve dhe vendimin e Gjykates qe ndalon kryerjen e cdo veprimi nga qeveria per kete pallat deri ne gjykimin ne themel te ceshtjes se tij.

Eksplozioni i sotem ne Vlore nuk eshte vetem eksplozion ne psiqiken e nje te semuri te mjekuar me shume se nje dekade si bipolare, por eshte eksplozion potencial ne çdo vater, ne çdo shtepi shqiptare te ndertuar ne perputhje me ligjet e shtetit.

Prandaj ftoj qytetaret te ngrihemi sa me pare kunder nje te semuri psiqik qe hedh ne ere nje pallat te ligjshem vetem e vetem se proçeset psiqike i thone atij se Lulzim Basha te mundi ty dy vjet me pare dhe ti tani hakmerru duke prishur me çdo çmim pallatin i vjehrrit te tij. Une ftoj qytetaret te ngrehemi sa me pare kunder Edvinit qe vetem tre jave me pare, i dominuar nga halucinaçionet e tij, mashtroi mbare boten. Ai premtoi shkaterrimin ne Shqiperi te te gjithe arsenalit kimik sirian, mashtroi dy muaj rrjesht partneret tane me kryesore, organizatat nderkombetare kryesore vetem sepse ky haluçinant besonte zerat e brendeshem qe i thonin se tani ai do te renditej me Barak Obamen, Vladimir Putinin, Bashar al Asadin si njeriu me i rendesishem i planetit. Te ngrihemi kunder Edi Rames qe po ben çdo gje per te na lene pa statusin e vendit kandidat edhe kete vit.

Njerezit dhe kombet e qyteteruara nuk pranojne kurre tu besojne fatin e tyre nje te semuri psiqik. Ne shqiptaret e kemi pesimin e madh nga ky gabim. Nuk e meritojme kurre me nje pesim tjeter si ai”.

Redaksia Online December 14, 2013 16:42
Komento

62 Komente

 1. mendim i lire December 14, 16:54

  Po doli ky ne mbrojtje te pallatit na e mbushi mendjen! Se kupton i ziu qe i ben dem edhe vete Bashes dhe vjehrrit te Bashes kur e mbron. Jam i bindur qe gjithe Vlora sot ka qene e gezuar qe me ne fund po mban era shtet!!!

  Reply to this comment
  • kokpalari i 21 janarit December 14, 18:15

   ky perhere thote ate qe te tjeret thone per te.
   E ka zakon.
   Sapo e informojne qe njerezit kane nisur te thone per te i “semure psiqik”, ky del dhe e thote per kundershtarin e tij te momentit.
   Ka semundjen e bebeve. Keshtu ndodh dhe ne cerdhe

   Reply to this comment
   • tani December 14, 19:18

    ahahahaha budallallek 17 karatesh,ore pjelle serbije te hoqi enveri nga bajgat mutrat e bagetive dhe nga kullat me frengji qe fytyra jote e dhjere as rrezet e diellit nuk njihje,te solli ne TIRONE te beri edhe sekretare i ppsh-se,po mire more skizofren po per ate kartelen tende tek 5-sa car na thua or katragjysh i qelbezuar,nuk e di ne ka me budallenj e debila qe te te vijne me pas tyve more tru qelbezuar ne keto 23 vjet krime-vrasje-vjedhje-zhdukje fizike etj qe ke bere nuk e di si je akoma edhe gjalle more bastard serbije,fillove me bomba te telekomanduara ne Tropoje ku ke shfarosur gjith ato djem te rinj e bij nenash e mbarove ne vlore,nuk e besoj akoma qe akoma nje qelbesire serbo-malazeze e sojit tend kerkon akoma destabilitet nuk u ngope more fytyre q…e kto 23 vjet,po car fatkeqesie qe i paska rene per pjese ketij kombi…

    Reply to this comment
    • raimondi Vlonjati December 14, 19:28

     Si nuk i vjen turp Sales qe del ne mbrojtje te nje pallati te ndertuar ne det ?

     Dhe ben edhe thirje Sala te ngrihemi te mbrojme pallatin e Bashes –hahahahaha

     Sala do qe ta ktheje gjithe Shqiperine te punoje vetem per Salen dhe miqte e oborrit te tij

     Me keto qe thote Sala duhet qe te gjithe demorkatet e thjeshte te largohen nga PD-ja se Sala e ka kthyer PD-ne ne nje parti te Oborit te tij …

     Ky palaco te bente namin po te kishe nje kioske te vogel dhe tani na ngrihet ne mbrojtje te pallatit se na qenka me leje ky pallat

     Te gjithe ata qe kane dhene leje ketij pallati kane bere shkelje ligjore dhe duhen cuar per ndjekje penale ..

     Reply to this comment
    • pepe December 15, 23:04

     po enverin kush e hoqi nga bajgat?

     Reply to this comment
 2. veis veizi December 14, 16:54

  ik or pirdhu!

  Reply to this comment
 3. ty December 14, 17:00

  ky eshte krimineli me imadhe ne bote jame i sigurte do vrasi veten shume shpejte

  Reply to this comment
 4. shelegura December 14, 17:02

  nuk ka me tesemure se ty sali berisha nje isemure ,shpirt zi ,vrases ,genjeshtar, mashtrus ,vrave djmte me temire te tropojes,nuk munt te numurohen te zezat qe ke bere

  Reply to this comment
 5. Aurenc Bebja December 14, 17:05

  Do shembet e tërë Shqipëria siç e kanë nisur këta ! Kur të vijë e djatha në pushtet do veprojë në të njëjtën mënyrë. Mos bëni shumë zhurmë me këto çështje, por bëni të pamundërën që të marrim atë status e të futemi në BE, që të punojmë dhe jetojmë si Europianë. Se e patë që na poshtëroi Hollanda. Duhen lënë menajnë pazaret politike…Mendoni për popullin…

  AB : http://darsiani.jimdo.com/dars-klos-news-albania/news-2013/

  Reply to this comment
 6. ilir December 14, 17:10

  Thote qe eshte ndertuar me kredi bankare. OK. A e di ky se cfare duhet te hipotekoje ndertuesi per te marre nje kredi prej 1 milion eurosh? Le te na thote asetet qe ka hipotekuar ky robi per te merre kredine.
  Por e forta eshte pak me tej. Dhe nese eshte marre kredi ajo eshte sa per te lare m…. me sh…… Ajo eshte pastri i qarte parashe te pista. Pyetje : Te kujt jane parate e pista qe po lahen pikerisht ne kete ndertim? Saliu si koketrap i ditur mund te na e shpjegoje.

  Reply to this comment
 7. shpatar December 14, 17:38

  Po dil o Salush ne protesta .Cpret nga kush do urdher.U jep te tjerve keshilla per protesta sic thote dhe Lulushi e mbetet ne zyra duke shkruar ne faceby… .Dil te dal .E ke degjuar ndonjehere kete shprehje pse e thone !!! Dilni me firmat e te vdekurve dhe na cfaqni filma Horror qe te besojme se Pallati ishte i ligjshem ..
  Hajde Salush sa i kuptone semundjet psiqike .Cpate ishje shume mire Mjek .Para do vije ,rrumpalle do beje e gjumin do ta beje pa jelek antiplumb .Cke nuk u fryve .
  Degjo Sali nje histori nga jugu .Apo nuk e honeps se e thone burrat nga jugu .Ja degjoje nga une qe te dua te miren .
  I thane nje plaku si puna jote 65-75 vjece .Po ta them ne dialektin tat qe ta kuptosh ma mira. Hej brre burrna .Ke jetu tash boll .A sje ngope or taj.Cish me thu or taj . Me pare e me cuca nuk ngopem asnjehere . Leri te punojne te tjeret se dhe ti je si ata qe nuk ngopen . Luli e di qysh ne 2011 kete pisllek .Por dhe ai si puna tende nuk ngopet .Dhe kemi shprehjen tjeter po nga populli : Tamaqarlleku eshte mema e turpit .Parate e vjedhura nuk i gezoje .
  Do mbeteni ne histori brez pas brezash si hije e keqe .Ka aq shume matrial per ju sa kush ka dell shkrimtari dhe historjani kane per te na care koken me shkrime e anekdoda .Te mbeteni si Zhvejku apo Donkishoti mbase sterniprit do te marrin ndonje cmim nga UNESKO.

  Reply to this comment
 8. ra ta si December 14, 17:56

  ky eshte gjarper me zile ,

  Reply to this comment
 9. Ulku December 14, 17:59

  Si p…. plake dukesh me ate fytyre.

  Reply to this comment
 10. kosta December 14, 18:09

  Oh sa kam qesh.Mezi e kam pritur kete dite te shikoja kete te shperfytyruarin ne kete gjendje.Oh sa na eshte bere qejfi. Na ka vajtur mu ne zemer SALE.
  Bravo Rama Te lumte.Ky eshte shtet me ja lumsha.Do ta festojme te gjithe ne vlinjatet dhe shqiptaret.Prit SALE se dardha akoma e ka bishtin mbrapa

  Reply to this comment
  • Shpatar December 15, 00:45

   0 “kosta” dardha! E çdo të thuash me “dardha e ka akoma bishtin prapa”. Pse e ke ate ndajfoljen kohore “akoma”. Për ty në nje kohë tjetër bishti mund te jetë dhe përpara apo si ? Bishti i dardhës ështe gjithnjë mbrapa o trap!

   Reply to this comment
   • shpatar December 15, 18:09

    Do ta ndryshoni ju apo ta ndryshoje une adresen ne internet qe te dallohen mendimet. Shpatar per shpatar .

    Reply to this comment
 11. Tori Hoxha December 14, 18:11

  Te vjen te ulerasesh kur sheh psikopatin qe akuzon te tjeret per sindromen e tij. Ptuuuu plak matuf

  Reply to this comment
 12. kosta December 14, 18:13

  Me ka ngelur dicka merak .Ju te INUK i keni thene Edi Rames se SALA eshte ndertim pa leje???
  Qe te shpetojme njehere e mire them.

  Reply to this comment
 13. . December 14, 18:20

  Pune malokesh veriore …. qe HISTORIKISHT kane shkaterruar, vjedhur, percare dhe tradhetuar Shqiperine.
  Populli don te varresh me cengela prej fyti …. do shpallet “dite feste” ne mbare Shqiperine.

  Reply to this comment
 14. Oliver December 14, 18:23

  Mbete duke pellitur si gomar gjithe diten o i uruar, si nuk u lodhe me moshen qe ke.
  Gomar plak pa tru.

  Reply to this comment
 15. barba December 14, 18:29

  Po cte bej i shkreti ,na thote te ngrihemi se siduket pa tjeter ka dhe ky me sojsorollopin hyrje te ai pallat

  Reply to this comment
 16. Dardhari December 14, 18:33

  Sali me fal qe po tregohem shume I vrazhde po ti (or maik) ke vajtur per leash.Po nuk e shikon qe nuk ta pjerth njeri,nuk e shikon se sa I peshtirosur je bere.Shko me mire ni dhermi thyej ndonje rekord tjeter se shpenzimet I heqim ne populli. Tutje more I pa bese dhe vrases nuk ta var me as sllobodanka Jo me te tjerat.

  Reply to this comment
 17. BJORN December 14, 18:43

  O Sali Gedafi nuk eshte qeveri e Kalces kjo si qeveria jote,por cdo gje do te shkoje ne vendin e vet e ne te drejten e zotit.

  Reply to this comment
 18. Marin December 14, 19:08

  Ali Baba Saliu po e ndjen se fitili i tritolit te Vlores eshte nisur drejt shpelles se tij dhe 40 krimineleve e hajduteve te cetes.

  Reply to this comment
 19. As December 14, 19:13

  Qetesou Sali, qetesohu, mere me shtruar, se mund te te bjere damlla, se nje pallat eshte. Po na sqaro pse te dhimset kaq shume ky objekt, qe te dime e te dalim ne proteste.
  Por kur prishe mbikalimin e zogut te zi pse s’te erdhi keq, apo aty ishte djersa jone ndersa ketu eshte hajdutlleku yt

  Reply to this comment
 20. Horri i Bulevardit December 14, 19:15

  Po te kishte hedhur ndonje fshat ne ere, si Gerdecin, Saliut sdo i bente pershtypje, as per pallatin e lulkes, prap si behet vone Saliut, por ka hallin se Edi e ka megjithmend qe do godase korrupsionin dhe Saliu shef se vjen rradha e tij.

  Reply to this comment
 21. Toni i Madhe... December 14, 19:15

  100% isha dhe jam per prishjen e objekteve PA LEJE NDERTIMI ven e pa vend!,
  mjafton te shikoni periferite e QYTETETEVE qe eshte ndertuar si ne Kabul ku pesha bie
  tek ky njeri i djallzuar ku ka lejuar mos respektimin e Ligjit neper INSTITUCIONET e ndryshme
  te vendit, komandonin persona te pa afte neper dikastere te ndryshme ku funksjononte
  vetem me grabit pronat e Popullit dhe me paguar leke aty ku s’duhej paguar.
  Une per veten time me mire do respektoja dhe ndihmoja nje qen rrugaò se sa ty o pleher……

  Reply to this comment
 22. tomas December 14, 19:21

  perse merzitesh o sali se paret veç eveç i keni APO PARET ELULIT JAN DHE TE TUAT

  Reply to this comment
 23. bahri December 14, 19:31

  te nderuar, po te ishte ashtu sic shkruan ky i semur mendor, duhet te kishin dal te zotet e pallatit,pet te nderhyr qe mos te prishet ,por jo del ky e flet ne vendin e tyre .dhe na thot qe qenka me leje dhe me te gjitha te drejtat brenda ligjit ,por harron sepse deti nuk munde te pervetsohet nga askush, dhe eshte e denushme dhe per ata qe kane dhene kete leje .prandaj per ti mbyllur gojen keti kllouni, duhet qe ky te cohet perpara drejtesis, dhe te japi shpjegime. per cdo gje te keqe qe ka bere, por edhe per kete pallat qe del e na mbron si te ligjshem nje gje qe vetem i till nuk ashte .

  Reply to this comment
 24. bahri December 14, 19:37

  ndersa sa per te semur psiqik. qe flet zotnija jote .shiko foton qe ke ne top te komenit, qe ke ba dhe e kupton mjafte mire, se kush eshte i semuri psiqik. rrespeke per plakushin ton te semur

  Reply to this comment
 25. cuci December 14, 19:51

  kujdes zone e rrezikshme mer fryme sali berisha sheti duhet te marre masat e nevojshme per djegjen e kesaj mbeturine toksike

  Reply to this comment
 26. al December 14, 19:53

  hahahaaaaa tensioni 22 hahahaaa kur flet dhe sala per leje pallati ca gallate po tapin e detit ku e gjeti luli vocerrr apo si ajo ndarja e ujrave qe i fale grekut plere tradhtar partie na shite komunistet per demokratet

  Reply to this comment
 27. cdo behet December 14, 20:18

  vendosja e shtetit ligjor do tja u thyej brinjet te gjitheve ju o KAFSHE POLITIKE

  Reply to this comment
 28. mitro December 14, 20:38

  Or Sali qeni ,nuk e kupton se vetem Cani dhe Fevzoja jane me ty pervec ortakeve te shpelles tende.Edhe asaj po i afrohet fitili.per hundesh do ju dalin gjithe te keqiat qe i sollet ketij populli.

  Reply to this comment
 29. Stef Staku December 14, 20:53

  ANALIZE : Nje fjale e urte thote : ” Horri zotni nuk bahet kurre, e as zotnija horr nuk bahet. ”
  Sali Berisha ka le horr e horr ka me vdeke.
  Per pronat tona qe su kthyen kurre gjate pushtetit te tije s’po i komenton…

  Reply to this comment
 30. Zefi December 14, 21:41

  Uau! Paska dalë kosta nga shqupi pasi i kan dhanë porosi me lëvdu edi ramen. Me fitu besimin e tij…. Uau kosta “vlinjati” se kështu e shkrun. Nuk dallon dot gërmat. Ah mor kosta greku ah! Sa kom qesh me dyfytyrsin tuej. Ke kan oficerri ma budall!

  Reply to this comment
 31. gjanica December 14, 21:53

  Kujt i kerkon te ngrihet ne kembe ky edepsez, qe nuk la gje pa bere ne dem te ketij vendi, e vodhi, e vrau e neperkembi gjithe popullin shqiptar dhe tashti qe e qeruan me votim plebishitar, kerkon perseri ti hipi kalit. Po jo mor pjelle e keqe, ti ke bere aq zullume , sa vendi i jot eshte i percaktuar aty prapa hekurave. Aty e kane vendin te tillet si ty. Tu dhimka pallati i lulushit e vjehrit te tij, dhe kujt?, ty, qe hodhe ne ere mbikalimin e Zogut te Zi, apo miliona Euro te sheshit Skenderbej. Na thenke se pallati eshte ndertuar me para te pastra, ashtu eshte mor mashtrues, se jane parat e Vefes apo nga ato te rruges se kombit. Me mire pusho dhe prit deri diten kur te te kapi per zverku e te shkosh aty ku e ke vendin.

  Reply to this comment
 32. DRENICA E KUQE December 14, 21:57

  Kjo eshte Epoka e Shqiperise dhe e shtetit shqiptar. Shqiptaret dhe Shqiperia duan rend dhe ligj!… Sipas vajit qe ben i semuri i Viçidolit del se “Pallati i Bashes” ishte i tij po qe udhehiqej ne emer te Bashes a te vjehrrit te tij! Po sidoqofte edhe Basha kish hisen e tij aty!… He, mjer Shqiperia e populli shqiptar qe u paten ne krye, o Sali Ziu!…

  DRENICA E KUQE

  Reply to this comment
 33. S.p. December 14, 22:30

  Ky po e ndjen se po i shterngohet laku, ka radhen pas pallateve dhe ish komandantit te ushtrise. E di mire ky pse nuk i hap driten jeshile Hollanda per ne Europe Shqiperise, sepse kerkon te veje te 313 ky i rrjedhuri dhe i pjerdhuri.Harron ky qe urdheroi vrasjen e 4 shqiptareve te pafajshem ne bulevard, plagosjen e shume te tjereve dhe rrahjen barbare te protestuesve me urdher te tij.Vetem nje i cmendur si ky mund te fliste para gazetareve dhe gjithe shqiptareve per “cadra pistolet”, “stilolapsa pistolet”, “thika me helm” etj, te fliste per rregullore “Brenda gardhit”, rregullore “Jasht gardhit”, “Rregullore bulevardi” e per prishje te zinxhirit komandues te “Gardes”, e mos thuash qe ky eshte arratisur nga psiqatriku.Harroje psikopat se do te vije shqiptar nga pas per te shkaterruar e djegur Shqiperine si ne 1997, boll vuajtem nga ty plere.

  Reply to this comment
 34. ApoJo December 14, 22:53

  Per KOSTEN e kam: sala nuk eshte ndertim pa leje por NGJIZJE PA LEJE. Allahu ka qene ne gjume kur u ngjiz ky idiot!

  Reply to this comment
 35. Hyska December 15, 00:11

  E KOTE TE KOMENTOSH PER KETE NJERI TE SHPELARE.

  Reply to this comment
 36. ApoJo December 15, 00:34

  Për kostën e kam prapë. Dukesh pak budall apo jo. Gjithnje bën grindavecin.

  Reply to this comment
 37. Dardhari December 15, 00:55

  Kosta more? Po cke bërë me bishtin e dardhës time o kungulleshkë pa fara. Qënke i rrjedhur a i vrarë. Mos bëj komente se ja nxore dardhës bishtin përpara e le nam. Kaq idiot je? Mos ha m…me bishtin e dardhave more vesh o pallavesh?

  Reply to this comment
 38. Shpatar December 15, 00:57

  0 “kosta” dardha! E çdo të thuash me “dardha e ka akoma bishtin prapa”. Pse e ke ate ndajfoljen kohore “akoma”. Për ty në nje kohë tjetër bishti mund te jetë dhe përpara apo si ? Bishti i dardhës ështe gjithnjë mbrapa o trap!

  Reply to this comment
 39. saliiiiiiiiiiiiiiu December 15, 10:11

  ju prek interesi privat prandaj,,,po ajo rruge do te behet ne interesin e gjith vlores o deeerr..sic e ka gjith bota, ku ke menduar per popoullin ti ndonjehere,kollaj kur prishe mbikalimin ke zogu i zi per te shmangur trafikun kur e ndertoi Edi rama…,te vjen keq per pallatin e bashes e te goces tende sa shum te ngjashem jane,,hiiiiiiii

  Reply to this comment
 40. marina December 15, 10:28

  Ai qe po shkaterron paligjshmerine qenka psiqik, po ti qe shkaterrove Shqiperine, cfare duhet te jesh.

  Reply to this comment
 41. Gjon Cima December 15, 11:50

  Sali Berisha, si dhe PS e udhehequr nga çifti Ruçi-Rama, eshte pjelle e te njejtes parti te lavdishme qe shkaterroi vendin tone. Jane qe te dyja palet kunder hyrjen ne vendin tone te Shkembimit te Lire dhe per kete u duhet pushteti. Politika shqiptare eshte absolutisht e semure me bipolarizem dhe nuk perjashtohet asnje nga palet.

  Pse kryemistri Rama nuk e hedh ne gjyq Sali Berishen per keto fyerje personale dhe jo politike?

  Reply to this comment
 42. vescovi December 15, 12:30

  Pallate pa kritere !
  nuk ka faj Rama me keta !

  Reply to this comment
 43. lorenc December 15, 12:55

  per nje gje te jap fjalen o legen qe na shkatrove dhe endrat dhe shpresen,,,,kur te vdesesh ti,do festoje gjith Shqiperia

  Reply to this comment
 44. F. WITT December 15, 13:28

  Pallati BASHA ne Vlore i Lulzimit u prish, po Pallati BASHA ne Tirane kur do prishet? E kam fjalen per Pallatin e ILDA BASHES, gruas se Kryeministrit RAMA. E ka Lulzimi nga vjehrri pallatin, por e ka me shume Edi Rama nga gruaja kete ne Tirane. Atehere themi se ka DREJTESI per te gjithe.

  Reply to this comment
 45. DREJTESIA December 15, 15:30

  O I SEMURE MENDORE,ti ore antishqiptari i terbuar, efektivi kryesore i ushtrise agjenturore te ish /presidentit Alia… QE KE KARTELE me diagnoze ..psikiatrie, DHE DESH ELIMINOVE MJEKUN E NDERUAR,NDJESE PASTE, YLVI VEHBIU, se kishte kartelen tende te cmendurise dhe depunimet e mjekut te drejte e shume patriot,te ndjerin Ilir Gjylbegut,sa ka per ty…
  Z.K/PROKUROR,,, ose tja mbyllni gojen ketij antishqiptari…
  1.-Ne vend te paqes e acjes perpara ,ky qe hedh cmendurina ne face bookun e tij, qe vetem urretje pjelll antishqiptari..dine ai sa arrin te kercenoje per ato qe ka bere me vjehrrin e Lul Hajnise sepse e ka emeruar ky me urdhet te UDB ,VJEHRIN TITULLAR TE FIRMAVE PIRAMIDALE ,PRA ME VJEDH PARAT E SHIQPTAREVE…e ca TE TJERA TE gjerave qe i din vetem saliserbi e lulargitamaltezeve…QE KANE SHITUR E PLACKITUR VENDIN…
  2.- DOREZONI Padine tek K/PROKURORIT ME 69 AKUZA PENALE per sali serbin,e ne se k/prokurori hesht , te merret ai nen akuze per shkelje ligji.Cfare eshte sali serbi qe nuk perfill ligjin por maliqin e trurit tij qe na ka shkaterruar.
  3.-Media e sali serbit te beje cte doje ,por media e lire te mos japi asnje cmenduri te tij =si lajm,sepse boll i shkaterroj shqiptaret….
  4.* Kuvendi i shqiperise te beje hetim parlamentare te krimet e saliserbit te UDB
  5.- Ne se K/MINISTRI , e lejon ta akuzoje me diagnoze cmendurie, sali serbin, atehere kerkojme hetim nderkombetare per ishin kryeminister sali serbin te semure me kartele cmendurie dhe ne se verifikohet edhe akuza qe ben saliu pr Edin atehere duhet nderhyje bota…se te cmendurit ikin nga pushteti,se kur bejne keto shkelje e vep[ra penale ,jane te mbrojtur nga ligji, i cili nuk i denon…atehere denon populli e kerkon:
  Izolimin e menjehershem te sali serbit
  Verifikimin e akuzes se sali serbit
  Te jeper pergjigje sepse ne se media i hedh keto shkrime mbane pergjegjesi para ligjit,ndryshe mos te botoje me te tilla shkrime qe semurin,iritojne e shkaterrojne popullin,ndaj kemi perfunduar pa asnje mbrotje e sherim….
  Urgjent te arrestohet saliserb berisha i korrupsionit,vrasjeve, shiotjes e plackitjes se vendit…ai shprehet…do veshi gjitha nenat shqiptare me shami te zeza se do tjua vras djemt,dhe se do tjua marre gjithe parat qe ruan shqiptari nen dyshek,dhe se gjithmone shqiptareve do tjua ngrije buzeqeshjen ne buze….ja kush asht ky i cmendur….arrestojeni

  Reply to this comment
 46. VLORA December 15, 17:43

  SALI TUBERKOLOZI- studimet e fundit tregojne qe ti SAL nuk je femija i ligjshem i RAMAS dha SHEQERES vemendje e atropologeve kohet e fundit eshte perqendruar ne personin tend dhe kane arritur ne perfundimin se, ti je krijese e djallit, por ne momentet kur djalli nuk kishte pune dhe ishte me leje te zakoneshme krijoj ty, sepse djalli kur nuk kishte pune perdhunonte femijet e tij, prandaj dhe ti SAL dole i shkare, sepse je produkt i hemomiksise, debil i lindur d.m.th

  Reply to this comment
 47. Bubullima December 15, 18:48

  Kam shkruar eddhe nje here me pare. Kur i tham nje te riu,nga e di ti se ajo vajze te do,ai u pergjegj: ” Po ate dite qe une i propozova,ajo me peshtyti ne fytyre”
  E pra, dhe Saliu yne ,edhe pse 1000000 qytetar votuan kunder( e peshtyne e vazhdojne ta peshtyjne) ky ende thot se me do populli. Ti je i dehur nga pushteti ,o derezi! A e ke kuptuar se edhe ne parlament qe te lejojne te flasesh aq gjat,te len se thone ,HE MO, SE KUSH MERRET ME KETE TE CMENDUR! E TI KUJTON SE TE NDJEKIN ME DASHURI E FFILLON E FLET C,TE VJEN NGA MENDERJA! Nuk perfundon nje ffjali ,po kercen hu me hu.

  Reply to this comment
 48. Mesuesi December 15, 19:08

  I cmenduri kujton se jane te gjithe te cmendur !

  Reply to this comment
 49. Ilir December 15, 20:42

  PO QE SE QUHET ME LEJE PALLATI I LULIT, MJERE NE NE CDUAR KEMI RENE.

  KY ESHTE KREU I KORRUPSIONIT NE SHQIPERI

  Reply to this comment
 50. Grava December 15, 21:47

  Mbylle more ate buce, mbylle more zagar ate hale se ke qelbur kete vend per me shume se nje shekull.I gjithe viti qe vjen more palaco, do shlyeje gjysmen e borxheve qe ke lene more masara i felliqur.Ti qe beje rruget ” sorrogato” vetem e vetem te vidhje me klyshin tend zenin dhe ate pederastin Fari Balliu dhe del e fet ti goje haleja e gjith dynjase! Mshifu ne ndonje grope more bandit!

  Reply to this comment
 51. Strazimiri me foke December 15, 21:56

  I cmenduri kujton se te tjeret jane te cmendur dhe ai vete (Sali Ver Llapa) eshte i “mencur”.

  Reply to this comment
 52. pepe December 15, 23:57

  lexova te gjitha komentet .dhe eshte normale qe ndjeheni te indinjuar nga ky palaco.por nuk shikoj asnje komentim kunder atyre dy palacove te tjere edvin,ilir .apo keta jane te ndershem !

  Reply to this comment
 53. prenge sherri December 16, 06:42

  PASKA QENE ME TE VERTETE BASHKEPRONAR NDRYSHE NUK KA SI TE JETE KUR FIRMAT PER SHITJE TRULLI JA MIRRNIN TE VDEKURIT MEGJITHATE CFAR NUK NDODH JEMI NE DEMORKAQI.

  Reply to this comment
 54. studenti. December 16, 09:04

  Salariu i Salistanit eshte rritur ne qenefin e Sulltanit prandaj kete pjelle te Karaduzes nuk e lane lumi i Terkuzes.Shane, shpif, gjithe diten llap, siç ishte mbeti nje qen bastard,qe u merr ere njerezve nga prapa,ku e ze dita nuk e ze nata, me gershere e shirit ne duar,si sonambul duke vrapuar.Pas parase ky qe çmendur, me djale, me vajze e me dhenderr, por me hajdutet qe i vene per mbrapa dhe te gjithe ata qe i bejne lajka, vota e popullit i çoi per shkarpa.

  Reply to this comment
 55. Pëllumb zaimi December 18, 14:27

  “Studenti”? Bukur e kini qëndisur pamfletin e “turlisë lekiste familjare te salistanit”? Kini stil shume interesant e dinamik ne komentet tuaja! Nderime “studenti “!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim