“Personalisht” po mendon ikjen nga Parlamenti

February 25, 2016 13:44

“Personalisht” po mendon ikjen nga Parlamenti

UPDATE: Sali Berisha, në një prononcim për mediat para hyrjes së Parlamentit, ka bërë me dije se do të rishikojë qëndrimin e tij në këtë institucion, për shkak se, siç tha ai, është kthyer në një strofull hajdutësh.

“Këtu është bërë e padurueshme, nuk ka ndodhur kurrë që të vidhet haptaz ditën për drekë.

Ndaj dhe unë do të konsideroj shumë seriozisht qëndrimin tim në këtë strofull krimi”, ka thënë Berisha.

Sipas tij, në këtë Parlament janë mbledhur hajdutët e shtetit.

Personalisht do të rishqyrtoj qëndrimin tim ndaj këtij parlamenti që ka hajdutët e shtetit. A jeni dëshmitarë sesi Olsi Rama del protagonist në vjedhjen e shtetit në disa afera? A mund të vazhdohet kështu? Unë mendoj se jo”, ka thënë Berisha për gazetarët.

I pyetur nëse do të dorëzojë mandatin, ai është përgjigjur: “Të gjitha opsionet janë të hapura”.

Më tej, duke ritheksuar se “një numër i madh deputetësh po vjedhin përmes mandatit”, Berisha thotë se, “revolucioni demokratik është zgjidhja e vetme”./ Dita / 

February 25, 2016 13:44
Komento

47 Komente

 1. Q.Ri Patos February 21, 13:07

  Po, le te behet nje Revolucion Paqesor, dhe le te filloje nga djegia e figurave politike te kriminalizuara dhe antishqiptare, duke filluar me Sali Berishen, Fatos Nanon, Ilir Meten, Lulzim Bashen, e te gjithe bashkepuntoret e tyre me te afert, qe kane bere dhe bejne lojen e tyre ne Politike dhe ne Pushtet.
  Jam nje nga vullnetaret e ketij Revolucioni. Eshte koha per te bere nje “fshese” te tille ne Politikanet e Shqiperise, ne mos ka kaluar, perderisa nuk po japin llogari per shkaterrimin e Ekonomise se Popullit te ndertuar per gati 50vjete, perderisa nuk po japin llogari per viktimat me mijera qe u shkaktuan per keto 25 vite “demokraci”, per Gerdecin, 21Janarin.
  Sa shume vuajtje i ke shkaktuar ketij Populli, trupit te Shqiperise! Duhet nje Revolucion!

  Reply to this comment
  • mushkonja February 21, 16:42

   kur te vesh ti ne burg o mallot vuçidoli revolucioni sat shoqje

   Reply to this comment
   • kalushi February 21, 22:03

    O Berish pordha filloje ti revolucionin.

    dhe jo vetem duke heq dore nga mandati i deputetit te ketij Kuvendi plot kriminela

    2 – Hepia rrogen dhe pasurite e tua te varferve
    3 – Futu ne nje greve urie derisa te vdesesh per revolucionin.

    Beje o trim se pas do me kesh mua te parin po i bere keto 3 gjera

    Reply to this comment
   • agronomi March 19, 16:26

    Po ti mor kryekriminel i gjithe historise se popullit tone, si shpetove nga maskra e 97 dhe gerdeci, pse nuk dhe doreheqjen dhe nuk u paraqite ne prokurori per 21 janarin; e plot krime te tjera. Nuk terhiqet ky o Dita, vetem prangat i bejne pune ketij

    Reply to this comment
  • Devolliu March 20, 00:03

   cfare terheqje nga politika???? Lidheni sa më parë këtë KRIMINEL, këtë QELBËSIRË të shpellave !

   Reply to this comment
   • Transparenca February 25, 14:07

    ” PO AFRON TERMETI ”

    Miu sali po ndjen termetin, i cili fillon me shkaterimin e drejtesise fallco te llalles.
    Pas ketij termeti, sa ta cojne saliun drejt e ne gjyq,ai do filloje te kerkoje azil neper bote, kush tja zgjate atje pret bileten e avionit ose niset sekret me nendetse.Ka shume zullume, ky intriogant.

    Reply to this comment
 2. loni February 21, 13:15

  ik o komunist se ke 23 vjet qe dominon politiken shqiptare dhe vetem premtime nuk ke mbajtur,
  flet ti serb i ndyre per revolucion
  ti ngren akoma dy gishtat lart qe do te thote liri demokraci edhe mbas 23 vjetesh,po ke gjetur ate popull t mbaruar qe del e kakaris ti akoma i lire duke mos dalur akoma perpara drejtesise

  po ti cfare premtimesh mbajte qe ne vitin 1997 populli po vriteshe kurse ti me gazidene dhe moter qirat e tjere fshatare te zgjodhen perseri president,

  ku eshte europa jote mor klysh kurve qe na premtove qe ne 1991 e DUAM SHQIPERINE SI GJITHE EUROPA,

  ku eshte ky premtim se kan kaluar 23 vjet,po e di un se e doni ju mor qelbesira kur mblidheni ne protesta per te vjedhur ndonje gje po te fillojne rremuajt,

  tju vesh nga nje ton tritol qe te shkoni atje ku e keni vendin

  nje gje per ata qe te vijne akoma pas: ju doni vdekjen qe perkrahni nje percares dhe shites se shqiperise,po te isha kryeminister do tju shtypja me tanke njerez te peshtire.

  Reply to this comment
 3. mëno February 21, 13:57

  Ky karagjoz injorant është bërë si gomari i Nastradinit.
  Është vetëm një i pa cipë, një tip bajraktari injiorant që të sjell neveri.
  Ndërsa fatkeqësia e jonë, jane Televizoret dhe gazetaret qe i ofrojnë mikrofonin. Ky që ka në kurris Gërdecin, 21 Janarin, Rrugen e Kombit, shitjen e detit greqisë dhe vjedhjet e shpërdorimet ne te gjitha sektorët e punes dhe të jetës së shqiptarëve, duhet të lihet në harresë, ose të injorohet. Po deshi barazi, duhet të shkoi para drejtësisë. Sa për të tjerët ky sduhet të flasë. Ndryshe të gjithe do ti tregojne korrupsionin e fëmujëve me pushtetin e babait. Por kur nuk e njeh turpin bëhesh si “Qerozi” i Nastradinit.

  Reply to this comment
 4. guxim February 21, 14:37

  Ike mere fisi ike me gjitha tespiqe

  Reply to this comment
 5. karamamund-elefanti i trete February 21, 15:20

  Ma vai a fare nel … ,mor qelbesire e ndyre.

  Reply to this comment
 6. Billy February 21, 18:28

  Perpara per protesta te reja! Piiiike e zeeze! Njerezit pershendesin perpara per pune te hajrit, per rezultate, arritje, mireqenie, suksese ne pune, shkolle e shkence, ky budalla thote perpara per lufte!!!!
  P i i i i ke e z e e ze !

  Reply to this comment
 7. Geni February 21, 18:46

  Po Zeni me Arminen do vijne ne “revolucionin demokratik” …ajo mbledh shume popull.

  Reply to this comment
 8. Aliu nga Selenic February 22, 00:36

  Te gjitha keto manovra te Berishes behen per te shpetuar nga shkeljet e medha qe i ka bere kishtetutes se vendit.Berisha eshte dora e zeze e shqiperi dhe si i tille nuk do te shpetoj pa u ndeshkuar keqas nga drejtesia shqiptare.
  Te gjith kato i ben per te larguar nga vetje kete rrezik, pore e ka te kote se tanime dihen te gjitha ato jane evidentuar si vepta te renda penale deri edhe ne tradheti ndaj Atedheut.
  Dita kur Berisha do te ndalet nuk do te jet shume e larget. Kete Berisha e ka nuhatur dhe vazhdon te perlaset si bollari i plagosur.

  Reply to this comment
 9. What? February 22, 03:56

  Lutjet tona ne vesh te perendise. Sa me shpejt te te shohim atje ku e ke vendin prapa djellit Sali E mos te ta shohim ate surrat te peshtirosur ever again. May God have no mercy on you and your family like you didnt for all the albanian people. You are an abomination to man kind!

  Reply to this comment
 10. Kris 1 March 19, 13:30

  duhet nje fshese qe tju fshije te gjitheve hajdut te majte dhe hajdut te djathte.

  Reply to this comment
 11. demo March 19, 14:09

  cfare lesh terheqje ku terhiqet ky sorollop
  funderrina,jane ata qe i shkojne akoma pas ketij karagjozi!

  Reply to this comment
 12. latif March 19, 14:27

  Ikshhh sa me pare e marsh malet.
  Qelbesire.
  Edhe ajri ka filluar te pastrohet,qe diten kur ike ti nga qeverisja.
  Pashe nje dite pata te egra ne fluturim.E kishin marre vesh qe nuk ishte ne pushtet Sali Berisha.
  Tanipirdhu edhe nga politika race qeni

  Reply to this comment
 13. ajnel March 19, 16:56

  Hija e krimeve qe ke bere nuk te le as te flesh gjume.

  Reply to this comment
 14. ERA March 19, 16:59

  TI DO TE UDHEHEQESH REVOLUCIONIN O SALI ZGJYRA?
  TE RA NDERMEND PER REVOLUCION VETEM KUR TI NUK IJE NE PUSHTET
  PUSHOFSH NE PAQE !

  Reply to this comment
 15. Fari Balliu March 19, 17:20

  ……Salihu e kupton qe ka ardhur koha e revolucionit per te shporrur njehere e gjithmone keta plehra qe slane gje pa bere keto 24 vjet,por i ka mbetur edhe nje shprese e vogel se Serbet nuk e lene ne balte sic i shpune Kac Islamin tani i cuan Kodoshin e me pas edhe ndonje tjeter [pse jo perseri Ilir Floririn?.
  Fain se ka as Salihu dhe sa Kodoshi apo Iliri,fain e kemi neve qe te ngrihemi ne nje revolucion te vertet tani me rastin e zgjedhjeve dhe te lidhim cdo politikan e gazetar ti shpiem ku kane vendin dhe atehere rrefehen vete ata per te gjitha te zezat qe i bene kesaje shoqerie!
  Si ka filluar kjo fushate mendoj se dita jone do te jete shume afer!

  Reply to this comment
 16. Kujtim Kaziu March 19, 17:37

  Duhet t i bashkohemi revolucionit qoft dhe po te jete me dhimbje te madhe per fatet tone.

  Reply to this comment
 17. pelivani March 19, 17:38

  “…More,c’paske qene
  More qen bir qeni…
  Gjem’ e shkuar gjeme
  Nem’ e ketij vendi…

  More,m… sterr m…
  (Te me fal ytat)
  Pa na qelbe vendin
  More, pergjerate…

  Reply to this comment
 18. gjeru vogel March 19, 17:43

  nga teksti nuk shof gjekundi qe babai i Rrumpalles ka ndermend me u terheq

  Reply to this comment
 19. bukoshi March 19, 17:46

  Po kush je ti more Vec nje koce spiun e burrec shkine. Keta si ti i ka rrjepur Enver i Madh.

  Reply to this comment
 20. Arben March 19, 18:10

  TE LUMTE B….

  VAZHDON TALL MENDEREN ME SHQIPETARET.

  Reply to this comment
 21. "Horri i Bulevardit" March 19, 19:07

  Yes sale, RREVOLUCION PROLETAR, hidhi nje sy veprave te xhaxhit, kur jep leksione per revolucionin proletar.
  Ktheju ne identitet, ish spiunet i ke ne dispozicion, per te filluar revolucionin.

  Reply to this comment
 22. Vëzhguesi F March 19, 20:05

  E kemi thene ne keto 25 vjete anarshi totale, me qindra mijra here dhe do ta thermi me miliona here, madje do te perseritet edhe nga brezat qe do te vijne, se njeriu me i uuryer ne planet per shqiptaret ne kohen qe jetojme, se;
  Krimineli, bajraktari i nevritshem, shkaterruesi i vlerave te shoqerise shqiptare;
  Sabotatori i demokracise ne Shqiperi, armiku i popullit te thjeshte, autori qe ka veshur me shami te zeza dhjetra dhe qindra nena shqiptare;
  Figura me e urryer e ketij parlamenti, mantinuta me e ndyre e ploitikes shqiptare, qeveritari me i urryer i te gjitha kohrave ne Shqiperi qe nga koha e Tanzimatit,
  Ka qene dhe do te mbetet plehra e ndotur e historise se Shqiperise, Sali Rame Berisha dhe familja e tij politike dhe biologjike.

  Reply to this comment
 23. Noli March 20, 00:19

  Ketij i ka ikur mendja duket nga paraqitja. Do te vdese duke bertitur rrugve. Sa me shpejt aq me mire.

  Reply to this comment
 24. bomi March 20, 03:51

  dallkauku nuk iken nga politika pa e marre zvarre
  po kush ta mari?
  pederastet e rilindjes, qe kane shqyer bythen sa c ka shqyer saliu gojen?

  Reply to this comment
 25. pro.... March 20, 07:41

  -..jane grahmat e fundit te tij,durim.

  Reply to this comment
 26. Sala ne burg March 20, 07:45

  Pinok vrases pse mos besh se nuk po te kalbin ne burg keta qe ta shikosh te Sheqeres,bajge.Revolucioni i sateme kafshe!

  Reply to this comment
 27. skifteri March 20, 08:14

  ku rron dot pa politike ky qole plak

  Reply to this comment
 28. Festim March 20, 08:29

  o mutaf pa mustaf,rri rehat ore i ngrat, ne je serb e ke hallall, qe ka kakarise se e do ne ball..

  Reply to this comment
 29. populli March 20, 08:43

  SALI BERISHA – KRYEKRIMINELI I KETIJ VENDI. E NDJEK NGA PAS LUL BASHA, ARBEN RISTANI E GJITHE KUPOLA E TE ASHTUQUAJTURES PD.

  Reply to this comment
 30. AKILI March 20, 09:13

  O menxya e ketij kombi po e ndjene eren e prangave dhe kerkon populin ta hedhesh ne ferre po ti sje enveri qe e krijoi bazen tek populli ti o sa je afer ketij por me nje ndryshim se ti je dhe hajdut dhe sherbetori i serbeve me pak fjale je tradhetar…………je……..MU……….

  Reply to this comment
 31. lumi March 20, 10:00

  Kjo Foto tregon ekilipsin ne Shqiperi e kriminelit salifazliq fizikisht e psiqikisht esht ne fund
  denim kapital.

  Reply to this comment
 32. bomi March 20, 13:51

  KJO FOTO ME KUJTON HITLERIN PA MUSTAQE DHE BURRI QE SKA MUSTAQE PIRDHI NE TE.FARE BERISHJANE DOBICA LINDEN DHE SI TE TILLE DUHET TE VDESIN.HITLERI I SHQIPERISE ESHTE NJERIU ME FAMEKEQ QE KA NJOHUR HISTORIA E ATIJ VENDI.

  Reply to this comment
 33. Patriotia February 25, 16:47

  Gjithe kjo pune , shprehjet e Sali Berishes qe do te heqe dore nga parlamenti dhe kush shkon pas atij qe do te heqe dore nga parlamenti si dhe te qelluarit me veze ne parlament,, eshte nje nisje per prishjen e parlamentit .Sali Berisha luan lojen e serbit dhe te grekut per mos miratimin e ligjeve te komisionit te Venecias dhe Byrose se investigimit.Per pasoje ne kete menyre jo vetem qe shtyhen keto inisiativa kaq te rendesishme per vendin tone por edhe vertetohen theniet e serbeve dhe e grekerve ne arenen nderkombetare qe shqiptaret nuk mund te formojne shtet.Dhe e njejta gje po ndosh edhe ne Kosove. Hapni syte e mendjen o vellezer.

  Reply to this comment
 34. yyyyyp xhixhi February 25, 16:54

  Ai, Sali-Serb-Kriminel-Kellira qe te gjitha i ben…….
  Ai ben edhe kete qe askush nuk e thote:
  NUK HEQ DORE KURRE, deri sa te ngordhe nga deputetlleku!
  Harrojeni se ai dorezon mandatin!
  Po e dorezoi, ju siguroj, se ka LAJTHITUR!

  Reply to this comment
 35. Fat man February 25, 16:55

  Amerikanet kane bere gabimin e tyre historik qe kane perkrahur dhe lene perseri te lire Kriminelin Sali, nje komunist 24 karat dhe i lidhur me njemije fije me krimin dhe kriminelet. Jeta dhe jetesa ne Shqiperi eshte me keq se ne kohen e diktatures, persa kohe lihet i lire Sali Miloshevici, Shqiperia dhe shqiptaret nuk do te kene qetesi. Nuk po denohen as krimet e Diktatures dhe as krimet e “Demokracise, kapobanda eshte i lire, “El Chapo” duhet asgjesuar.

  Reply to this comment
 36. Pse nuk e boton komentin tim? February 25, 16:56

  Shprehjet e Sali Berishes qe do te largohet nga parlamenti si dhe te atyre qe i shkojne nga prapa dhe qellojne edhe me veze ne parlament jane nismetare qe duan te prishin parlamentin.Saliu luan lojen e serbit dhe te grekut qe te krijojne tek nderkombetaret idene e vjeter se shqiptaret nuk ndertojne dot shtet. kjo gje prishja e parlamentit i sherben atyre qe te shtyhen dhe mos te miratohen dhe ligjet per Komisionin e Venecias dhe per Byrone investigative Kjo gje po ndodh edhe ne kosove. HAPNI SYTE E MENDJEN

  Reply to this comment
 37. l ri February 25, 17:17

  Në grrahmat e fundit fyhreri sali..Sa mirë të ikij në filifistun ,një racë bastarde që vijon të qelb vendin.Jo vetëm spiun e vrasës kriminel i dorës parë por ato që do të mbushë mëndje idiote,se ka nevojë për revolucion….Barrë të rëndë ka sot Shqipëria prej këtij qelbësire shpellari.Mbushi vendin. me krim me vjedhje ,me korrupsion,me vrasje,me hakmarje,me armë e drogë. Të gjitha të zezat I bëri tani po bën viktimën për të treguar paralelizmin kapitalist si të pa shmangëshëm manovër e pistë ,për të dalë nga situata.Po vjen cunami dridhet salistani gati taborret e andartëve,me gjithë farë xhuxhash e cubash ristanësh,strazimuti,karakastravecë.,mutinjëzhelefina etj.Po nuk ka shumë faj se edhe këta ringordhësirat I kanë dhënë gurin në dorë,,,,!Ik serbo sllav I ndyre ,ik të shpëtojë Shqipëria

  Reply to this comment
 38. Jimi February 25, 20:37

  Shaka e rradhes!
  Ai per ate parlament dogji Shqiperine ne 97 ten!
  Pika e tyre e referimit eshte po ajo date gje te cilen ,mbase edhe pa dashur e konfirmoj edhe sote garipi i P.D se, vecse tha ai sot e kemi me veze, neser me bomba e lende kimike e bombardime urash e kundershtaresh sc kishin qef ta benin ne Vlore!
  Ky Dracula nuk del nga parlamenti shqiptare pa e nxjerre ky popull me hu!

  Reply to this comment
 39. Miki February 26, 09:32

  O SALI NQS TI LE MANDATIN E ZHDUKESH NGA JETA POLITIKE E VENDIT NUK MUND TA IMAGJINOSH DOT SE CFARE NDERI DO TI BESH KETIJ VENDI SE NA JE BERE SI BURRI I NENES BABA I 2 -te

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*