Berisha: PD tani është mazhorancë, do marrim pushtetin para zgjedhjeve lokale

September 28, 2014 17:23

Berisha: PD tani është mazhorancë, do marrim pushtetin para zgjedhjeve lokale

Kuvendi Kombëtar i Partisë Demokratike me sa duket e ka bërë më shumë optimist se ç’duhet Berishën.

Ky i fundit ka deklaruar sot se Partia Demokratike tashmë ka kaluar në mazhorancë.

Madje, ai ka thënë se ajo do të vijë në pushtet para zgjedhjeve lokale.

Kuvendi i PD tregoi se mazhoranca ka kaluar në krahun e demokratëve”, tha Berisha.

Fitorja mund të vijë edhe para zgjedhjeve lokale.

Kur vjen fitorja, nuk i thotë kush mos hajde.

Fitorja është një lloj si bleta, që me punën e saj të imët krijon një nga arkitekturat më mahnitëse të natyrës, po kështu edhe demokratët arkitektojnë fitoren e bukur të ardhshme në kohën më të bukur”, u shpreh Berisha.

Dhe, mënyrën për të ardhur në pushtet, Berisha e ka gjetur tek protestat dhe revoltat, që sipas tij, do të nisin nga qytetarët në çdo rrugë e sokak.

Revolta dhe protesta është në shpritin e çdo qytetari dhe pret të vërshojë rrugëve, bulevardeve dhe sokakeve të Tiranës dhe të gjithë shqiptarëeve”, tha Berisha.

Në fakt, Berisha kur ndodhet para turmave ekzaltohet dhe shpesh herë nuk di se çfarë thotë.

Kjo duhet t’i ketë ndodhur edhe sot!

 

 

September 28, 2014 17:23
Komento

58 Komente

 1. Naci September 28, 17:36

  Me Sadijen dhe Arminen fitoren e ke ne xhep…..ah te rente k…..i ne by….th o Sale, paske qene pyke fare.

  Reply to this comment
 2. doni September 28, 17:36

  PO MO PLAK MATUF IK BEJ SHURREN

  Reply to this comment
  • P September 28, 19:56

   Qenka e shkruar se né Shqiperi diktatoret jane tè shporrur vetèm
   atèhere ker tè dègjohet thirrja;
   E RREZUAM E RREZUAM QELBESIREN.

   Reply to this comment
 3. emi September 28, 17:38

  Po te dalim ne protesta qe te vije ne pushtet gita me xenin,se ju mungojne vjedhjet e mashtrimet,te sjellim ne pushte griden ne vend te zhelefines,pra te sjellim ne pushtet plehra me te kualifikuar ne hajduteri e mashtrime nga ato qe patem,o burra ngrihuni,malok e maloke te salijt ngrihuni per te.

  Reply to this comment
 4. edmir September 28, 17:39

  Prap do pushtet ti injorant???

  Reply to this comment
 5. Labi Vlore September 28, 17:41

  Ti dhe PD-ja do ri-ktheheni ne pushtet,aq sa do te ri-kthehet President i Egjiptit ,Mubaraku,binjaku jot ne krime ndaj popullit te tij.Shqiptaret te kane fshire pergjithmone nga lista me 21 Janar 2011-te,kur u faktove ne syte e mbare botes,kriminel gjakftohte,qe me urrejtjen e tij perverse derdhi gjak Shqiptari.Je nje kufome politike,qe kerkon me thonj te dalesh nga varri.

  Reply to this comment
 6. Laveri September 28, 17:44

  Nga trute e kokes ka kohe qe e ka marre rrugen e mutit ky plera

  Reply to this comment
 7. Dr. John September 28, 17:49

  Kur nje njeri te genjen edhe mund ta hash nqs genjeshtra eshte e sofistikuar dhe eshte hera e pare qe e degjon, por me nje histori piramidale genjeshtrash mbi supe akoma te mashtroje tjetri kaq hapur dhe ti shkon per ta degjuar akoma me brohorima, mu nuk me duken njerez normal keta. As majmuni nuk do e hante sapunin per djath.

  Reply to this comment
 8. Januz September 28, 17:53

  Koqja

  Reply to this comment
 9. Qytetari September 28, 17:54

  Qenka fryrë K…ari prapë.

  Reply to this comment
 10. musolini September 28, 17:54

  kur ti hypesh satam more vrases do marresh pushtetin ok malok

  Reply to this comment
 11. ALBERT September 28, 17:57

  ky ka lajthitur me kohe,por tani eshte ne gjendje kritike!!!

  Reply to this comment
 12. lutfi September 28, 17:58

  Ti duhet te jesh ne burg por meqe keta frikacaket socialiste kane frike edhe nga hija jote, ben mire qe i tmerron edhe me shume.

  Reply to this comment
 13. Xha Temja September 28, 17:58

  I shkreti,qeka bo me i cu lule ne shenje kujtimi…

  Ne djall vafte shpirti i tij!
  Amen.

  Reply to this comment
 14. Drenicak September 28, 18:15

  OJQ e E di Rames duhet te jet nje qeveri qe ka edhe guximin per burgosjen e kti vrasesi .
  Eshte poshtrim i popullit shqiptar qe ky kriminel i Gerdecit te leh si wen ne liri.

  Reply to this comment
 15. rame berisha September 28, 18:24

  loku loku do pushtet ke blloku ,kokrra e b.o.l.e.s mendon per te shpetuar kelyshet dhe bythlepiresit e tij

  Reply to this comment
 16. fraza September 28, 18:27

  Eshte i rrjedhur, dhe flet përçart. S’kemi çfare t’i bejme gazetes Dita, qe na e servir dendur!

  Reply to this comment
 17. mirta September 28, 18:42

  Ky njeri po perpiqet prape qe te gjeje qorra shurdh apo injorante per te mare prape pushtetin se po e kupton qe po i vjen fundi. Kjo qeveri e sotme nuk duhet te presi me po ti coje ne burg sa me pare berishen edhe zagaret e tij hajdute dhe kriminele te ketij populli. Prandaj zgjohuni Ju qe qeverisni sot ne doni me te vertete te shpetoni shqiperine nga kthetrat e saliut dhe oborrit te tij.

  Reply to this comment
 18. Eros September 28, 18:44

  Gopin e Lirise ke shumice, po hajde se ende s’keni pare gje.

  Reply to this comment
 19. Damiano Damiani September 28, 18:46

  Tani, o plak i zgjebosur, nuk ke radhen e pushtetit por ke radhen e plumbit ballit.

  Reply to this comment
 20. tirona September 28, 18:57

  Berisha per pushtet se ka per gje te shkateroj gjith Shqiperine ..Vini re se si do filloj tritoli an e mban shqiperise ..E gjithe mafja e lazaratit do aktivizohet per te rifituar biznesin e humbur …
  Ngelet per tu pare se sa intiligjent eshte populli Shqipetare dhe demokratet e vertete qe te distancohen nga skema e 97- tes ..

  Reply to this comment
 21. Pëllumb zaimi September 28, 18:58

  Nisi revoltat dhe protestat nga “sokaku i të marrëve ” në Gjirokastër që të të ecë mbarë sali? Përndryshe u marrose jo vetë( sepse je i marrosur me kohë) por,me gjithë parti? Partia e të marrëve duhet ta nisë nga “sokaku i të marrëve”? Zgjidhje tjetër nuk ka? 0u harrova,-armatos bandën e. Mamurrasit dhe ca të papunë e majmunë nga ata të Bukoshit? Hajde tung sali, çaj me shpatë në dorë dhe drejt e në marri ?

  Reply to this comment
 22. Pëllumb zaimi September 28, 19:03

  @@@ Sali mos rri në shtëpi por nisu drejt e në marri ? @ Nisi revoltat dhe protestat nga “sokaku i të marrëve ” në Gjirokastër që të të ecë mbarë sali? Përndryshe u marrose jo vetë( sepse je i marrosur me kohë) por,me gjithë parti? Partia e të marrëve duhet ta nisë nga “sokaku i të marrëve”? Zgjidhje tjetër nuk ka? 0u harrova,-armatos bandën e Mamurrasit dhe ca të papunë e majmunë nga ata të Bukoshit? Hajde tung sali, çaj me shpatë në dorë dhe drejt e në marri ?

  Reply to this comment
 23. Endri September 28, 19:04

  😆 😆 😆 perpjekje te mjera per te karikuar demokratet e zhgenjyer.

  Reply to this comment
 24. Arjani. September 28, 19:10

  Ky provokator i qelbur kerkon ta provokoje dhe frikesoje popullin dhe qevrine, duke u dhene zemer miltanteve ekstremiste te PD-se.Mire o plaku Mere mire…Por te gjithe do te braktisin. Edhe ai qe ke ne krah. Do shohesh.

  Reply to this comment
 25. Edi September 28, 19:15

  Perseri kerkon gjak vampiri,perseri kerkon qe shqiperia te digjet vetem dhe vetem qe ky te vije ne pushtet, ik ore pusht se nuk ka njeri qe te vjen nga pas veq horave dhe matrapazve.

  Reply to this comment
 26. Ende sjam i bindur te prokuroria..... September 28, 19:30

  Vetem kur te arrestohesh TI me djal e vajz, do te mund te themi se vjen era shtet.

  Reply to this comment
 27. Toni i Madh... September 28, 19:38

  Mazhorance thote Berrrrrrrisha.., ku ? , ne PD n’doshta dhe JO ne Popull mor sigurims i P.P!!

  Reply to this comment
 28. Skraparlliu September 28, 19:39

  I paska sjelle shume kanabis Dash Aliko dhe ky paska pire shume

  Reply to this comment
 29. ivani i madh September 28, 19:52

  te gjitha keto i ben se po i vjen fundi e do perballet me ligjin per krimet,vjedhjet e vrasjet qe ka bere pasaj flet e ligjeron per shume budallalleqe qe as femijet si besojne .Me kete kur te vije casti te mos denohet se do dali me tezen se ka rjedhur si plak matuf qe eshte dhe me skleroze dhe sdi cfare flet dhe eshte i pa pergjegjshem.TAMAM SI DONKISHOTI QE I DUKESHIN TE GJITHA GJERAT QE I DILNIN PERPARA ARMIQ.prapa e ndjek Sancua [Lulka njeriu qe qesh i Hygoit] DUKE QESHUR E LEPIRE DUARTE DHE KEMBET E FELLIQERUA TE DNKISHOT BERISHES

  Reply to this comment
 30. mir September 28, 19:53

  ata kopilat ja kane ngatru prape ilacet shejtanit…..tani i kane mesu me pi raki geshtenje….

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi September 29, 07:12

   Na shkrive “mir”? Nuk e kisha dëgjuar ndonjëherë këtë metaforën me nënkuptim të madh,- “raki gështenje” ? Ha ha ha ha ! Nderime!

   Reply to this comment
 31. ivani i madh September 28, 19:55

  te gjitha keto i ben se po i vjen fundi e do perballet me ligjin per krimet,vjedhjet e vrasjet qe ka bere pasaj flet e ligjeron per shume budallalleqe qe as femijet si besojne .Me kete kur te vije casti te mos denohet se do dali me tezen se ka rjedhur si plak matuf qe eshte dhe me skleroze dhe sdi cfare flet dhe eshte i pa pergjegjshem.TAMAM SI DONKISHOTI QE I DUKESHIN TE GJITHA GJERAT QE I DILNIN PERPARA ARMIQ.prapa e ndjek Sancua [Lulka njeriu qe qesh i Hygoit] DUKE QESHUR E LEPIRE DUARTE DHE KEMBET E FELLIQERUA TE DONKISHOT BERISHES

  Reply to this comment
 32. translator September 28, 19:55

  SALIU NUK DUHET NENVLEFTESUAR DHE AS MESHIRUAR

  sic beri Fatos nano Pijaneci ne vitin 1997 qe e fshehu ne bodrumin e Bashkim finos nga “dashuria e madhe popullore” qe i kerkonte koken per LEKAT qe kishin humbur ne Piramidat e Ridvan Bodes.

  Tani situata eshte e ngjashme me 1997-n sepse kriza e rende ekonomike dhe socialie ne vendin tone e thelluar edhe nga ministrat e paafte te Edi Rames, por edhe nga politika “si mesalla me dy faqe” e Edvinit dhe e Likes qe lejojne Fullan Kusarin te tallet me shqyptaret kur betohet se duan t’i bashkohen BE-se, pra kjo politike cirkaxhinjsh socialisto-rryfshefti ka shume gjasa qe te ktheje Sali Berishen mbi Kalin e Bardhe dhe sic e thote ai vete:

  KUR VJEN FITORJA MOS E LE GURIN TE BJERE NE TOKE!

  Reply to this comment
 33. saaaaaaaaaali September 28, 20:15

  filloje nga sokaku i lirise

  Reply to this comment
 34. Saliu ne burg September 28, 20:15

  O Sali kafsha! O shtaze se kafsheve i vjen anash ti! Putana Dose aktuale me siglen (PD) edhe mund te vij ndonjehere ne pushtet, por se pari duhet te distancohet na nami i keq qe duhet te shkoje deri ne ndrimin e sigles, si dhe kur ti ose te jesh ne burg ose kur te mos jesh me ne kete faqe dheu. Ti je fytyra me e urryer per shqiptaret e ndershem dhe te vuajtur te ketij vendi qe e dogje, e shkatrrove, e vodhe dhe e tradhetove, e vrave dhe e helmove dhe per ty qelia duhet te jete si ndeshkimi me l lehte qe meriton se bashku me gjithe familjen tende dhe cubat besnike te tu.

  Reply to this comment
 35. O Plehre. September 28, 20:16

  Merr edhe nje BIG me vehte dhe fillo numero minutat, sepse ke 1 milion per tua rr……r. Shpresoj te jesh gjalle deri sa te kesh mbaruar pune me kete numer, sepse nuk do desha te lesh asnjerin prej tyre pa jua rr……r mire e mire. Kete pune besoj se e ben mire apo jo ?. MONSTER.

  Reply to this comment
 36. musolini September 28, 20:28

  kur te marresh pushtetin ti une do te vras veten se ti ke than para zgjedhjeve lokale po ik ore barban i qelbur ty edhe pak dite te kan mbetur se do kalbesh ne burg o pushti i pushterve o bange qemollari o i shkerdhyer i pisanjos se edhe pak ty do te veme pampersa malok

  Reply to this comment
 37. PalokCuca September 28, 20:53

  Kur te linde dielli nga Durresi ke me ardhe ne pushtet o Kaqol vicidol!

  Reply to this comment
 38. beni September 28, 20:56

  hahahahahahahahah ka ikur per lesh ky krimineli

  Reply to this comment
 39. Studenti. September 28, 21:02

  Saliramtrapi eshte marrosur,
  Albanistanin e ka groposur,
  don prape te kete puishtetin,
  ta tunde si te doje dybekun.

  Ky delirant, i semure psikik,
  i rrenuar,pa mend,shpirtlig,
  don qe njerzit ta kene idhull,
  kete shtrigan,kete gojhidhur.

  Vetem llumerat i vene prapa,
  kriminele,montenuta me taka,
  ky vrases dhe Lulshkerdhata,
  do te varen nga Sila te palma.

  Reply to this comment
 40. xh September 28, 22:12

  A i ke vene pampersat o plak?

  Reply to this comment
 41. Aleko Gjoka September 28, 22:25

  Saliu kur shikon se fusha e mitingut eshte mbushur plote me “presh” i prishet mendja se behet shumice dhe fitom para kohe sic fitoj ne referendumin e 94-es…!!??

  Reply to this comment
 42. pa emer September 28, 22:56

  Nuke ke turp morr i marre qe i jep keto premtime elektoratit e pe si fitove ne vitin 2013, si te genjen mendja de do te fitosh zgjedhjet e vitit 2015 administrative .Populli te njeh mire sa genjeshtar je dhe ate qe thua nuk e arrin kurre ta besh.Nuk e di si ke bere budallenj ata qe te vijne ende mbrapa . Kur te mos jesh ne kete bote meriton nje statuje me nje hunde pinoku te gjate qe te eshte rritur per 24 vjet me radhe qe e genjeve dhe e mashtove kete popull.Populli shqiptar shquhet per inteligjene mesatare ne europe dhe jote ulet qe ta genjesh perseri o njeri i cmendur qe nuk hoqe dore kurre nga provokimet qe i ben ketij populli .Mylle gojen dhe largohu nga politika se nuk i duhesh me askujt vetem atyre qe kane rrjedhur si ti keput qafen e mos dil ne ekrane se na trembe femijte o faqezi i pandreqshem.Dorzoje mandatin e deputetit dhe ta perfitoje nje i ri ose e re qe dije te beje opzite dhe pozite se ti i ke provuar disa here keto dhe nuk i ke mesuar kurre ti besh edhe qe u bere 70vjec ke mbetur ne adoleshence te perhershe.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi September 29, 07:18

   “Pa emër”? Dakord me të gjithë komentin me përjashtim të fjalise ku thoni se ne shqiptarët “.. Shquhemi për inteligjencë mesatare”? Ku bazohet apo ku e ka burimin kjo e dhënë? Nderime!

   Reply to this comment
 43. adriatik xhafa September 28, 22:57

  po more sali te besuam por kur pd vuri ne krye hajdutet etj. nuk mora teser luften ebeme ne per demokraci dhe pastaj dolen hajdutet ne krye prandaj mos fol me per pd . se pd eshte shkaterimi iinfrastruktures te shqiperise prandaj largohu nga pd nga fejsbuku largohu se je bere shume ibesdisur mos kujto se do ngrihen perty per bashen ne qoftese ke aq force dil ne rruge dhe kerko qeveri dote mbeshtesi njeri aty trgohe veten burre po do te lene ne balte site lane 97 vetem

  Reply to this comment
 44. Pilo September 28, 23:41

  I shkreti, sheh endrra sikur nuk do burgoset! Thirrjet per destabilitet (sulmon i shkreti qe te mbrohet nga e shkuara e tij kriminale) jane si britmat e nje te burgosuri nga nje qeli e erret. Behu me i mençur Sali duke kerkuar vete drejtesi per te gjitha akuzat qe te behen, kerko falje e lemoshe qe te mos e mbyllesh jeten ne burg, po i’a arrite, se ne kete menyre “sulmo” qe te mbrohesh, nuk i’a del dot.

  Reply to this comment
 45. PECI LUKU September 29, 00:29

  tani je nje qen plak asgje tjeter as duam te shohim as te te dhjesim me m..

  Reply to this comment
 46. stefan September 29, 08:29

  Sali Berisha o trap prap don qe populli te vritet?prap don pushtet o plek matuf,mjaft me genjeshtre .Largohu nga politika se ke mbaru si njeri.Ne burg e ke vendin ti dhe te gjith larot qe te vijne pas.

  Reply to this comment
 47. malo September 29, 10:09

  Do marresh te sateme. Ke mbaruar. Je bere si Saçi qe mbushte gropat prane Medresese.

  Reply to this comment
 48. Meteh September 29, 10:45

  Ky njeri-kafshe e eger,eshte shume i rrezikshem.Ai ka deklaruar me kohe se “…Do kthej PD-ne ne pushtet me çdo kusht..”& tashme e perforcon kete deklarat,biles kerkon zgjedhje te parakoheshme para zgjedhjeve lokale 2015 ?Po si do behet kjo?Sipas tij me protesta,dhune,gjak siç rrezoi F.NANON.Por Rama nuk eshte Nano frikacaku,qe tashme ka humbur nga kena politike.Do i vije rradha & Saliut…!

  Reply to this comment
 49. Eri September 29, 11:11

  oooooooo të rëntë flama, o kungulllll…. Po ik o dermaaaaan!!!!

  Reply to this comment
 50. albrecht September 29, 11:26

  Mos bini pre e deklaratave per konsum politik te brendshem qe ben Pronari i PD-se !
  Jane presione te vogla qe behen te degjoje drejtesia ne shqiperi. ‘Qe nese kane ndonje mendje te keqe, te mendohen dy here se shume shpejt do te rikthehet fara e Saliut ne Pushtet dhe atehere do ta shohin mire’!
  Drejtesia=Demokracia, po spati drejtesi nuk ka as demokraci, prandaj spret pune reforma te pushtoje drejtesine. te gjitha akuzat qe behen te vertetohen dhe te denohen ish-pushtetaret e djeshem dhe te sotem ! Vetem keshtu do te funksionoje shtetit i se drejtes ne shqiperi ! Gjin Gjonet nuk kane pune ne pallatin e drejtesise !

  Reply to this comment
 51. Fat man September 29, 11:42

  Thirje e hapur per grusht shteti dhe destabilizim nga perroji lajmim Sali Vdekja. Arrestimi dhe ekzekutimi i kesaj mostre eshte detyra me kryesore e ketij momementi, ekzekutim me plumb ne goje dhe ne bythe e qelbesires, njesoj si miku i tij dhe i Lulushit, mostra Kadaf.

  Reply to this comment
 52. Boston September 29, 13:06

  Prap ke fytyre e flet o psikopat, edhe pas intervistes se izet Haxhise? Ti je turpi I Shqiperise, na vjen per te vjelle kur te shikojme neper gazeta.

  Reply to this comment
 53. S.p. September 29, 14:15

  Provoje nje here shoku Sali, por dil ne krye te protestave me flamur ne dore si dikur shoku “Tarras”.
  Kujtohu mire kur te dalesh per ate “rregulloren e bulevardit” qe perdore me garden e armet e shtetit per vrasjet e 21 janarit, se per kete del ti; kerkon perseri gjak ne kete vend, qe edhe ne prag te fundit do ta djegesh Shqiperine.

  Reply to this comment
 54. selmani September 29, 16:53

  ore po si nuk i kuptojne njerezia e PD-se simptomat fare te qarta te ketij te marri…??!!!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*