Një dëshmi e Berishës në 21 janar për një gazetar të huaj

January 20, 2016 19:08

Një dëshmi e Berishës në 21 janar për një gazetar të huaj

Çdo 21 janar, të tjera dëshmi dalin në dritë rreth asaj që ndodhi në Bulevardin e Tiranës.

Në ato ditë, ish-kryeministri, që fillimisht tha se protestuesit u vranë nga vetë protestuesit, ka dhënë edhe një intervistë për një gazetar të huaj në anglisht.

Ajo që të bën përshtypje nuk është vetëm anglishtja e tij, por dhe intonacioni e tensioni.

Ai thotë se Rama u vendos tek “Kullat Binjake”, përballë tij (Rama në fakt nuk kaloi as Urën e Lanës) dhe se protestuesit kishin mitralozë, bazuka, kallashnikovë dhe qëlluan fillimisht me armë të lehta mbi policinë.

Më poshtë, pjesë nga ajo që ka thënë Berisha:

“…. Zyra ime ishte rrethuar nga të gjitha anët. Unë hyra në zyrën time dhe kjo zyrë kurrë nuk do të pushtohej  prej dikujt. Ajo është institucion i një vendi të lirë. Z. Rama u vendos përballë zyrës sime. Rrugaçët e tij, këta rrugaçë… Protestuesit ikën të gjithë. Ata ishin të gjithë bashkë. Vetëm ¼-a, ose më pak se ¼-a ishin paguar që të përdornin dhunë.

Z. Rama u ul përballë zyrës sime dhe urdhëronte çdo operacion. Ata qëlluan mbi policët në mënyrën më të egër. Ata kishin bërë gati kallashnikovë, me eksplozivë. Ne e dimë shumë mirë se çfarë synohej.  Ata filluan të qëllonin me eksplozivë, me pistoletë dhe me armë të lehta. Ata nisën të qëllonin mbi policët, mbi Gardën Kombëtare. Ata hapën me forcë derën e e oborrit. Territori brenda derës është i mbrojtur nga Garda e Republikës. Garda e Republikës në Shqipëri nuk vihet në veprim përmes urdhrit, por përmes ligjit që thotë: “Në rastet kur territori sulmohet, territori ku ju mbroni godinën, së pari duhet të qëllosh në ajër, së dyti qëllon drejt(???) kur po të qëllojnë, ose kur dikush përpiqet të të godasë. Ky është ligji, i qartë si kristal, i miratuar nga qeveria e mëparëshme, nga qeveria socialiste.

Ja pse, pas pesë orësh dhe pasi sollën një makinë me synim që të hapnin dyert brenda godinës, por nuk ia dolën. Garda e Republikës fillimisht qëlloi në ajër. Njerëzit ikën, asnjë nuk qëndroi brenda. Por pastaj, vijuan të hidhnin gurë, eksplozivë ndaj forcave të Gardës Kombëtare. Ata qëlluan në ajër, pati një njeri të vdekur, afër me derën…. Pastaj një tjetër… Këta janë në territorin ku Garda e Republikës qëlloi. Janë edhe dy të tjerë. Ata nuk kanë fare të bëjnë me territorin . Ata ishin totalisht në mes, në rrugë…

Pas kësaj, pas kësaj, z. Rama donte të sulmonte me kallashnikovë, bazuka dhe të tjera mjete. Policia më informoi se po presin të errësohet edhe pak dhe të nisin sulmin. Unë u thashë: “Transmetoni! Në rast se ata do të ndërmarrin një sulm të tillë, ata do të marrin si përgjigje një kundërsulm të rreptë ndaj gjithkujt, por edhe do të ndiqen deri tek i fundit, sa të mos ketë më siguri për ta”.

Ata u tërhoqën. Unë dola para mediave dhe u deklarova shqiptarëve:” Qytetarë të Shqipërisë! Kryeministri juaj, Këshilli i Ministrave u rrethua për pesë orë. Kryeministri ishte në zyrë”.

 

January 20, 2016 19:08
Komento

69 Komente

 1. blerina January 21, 13:47

  se di si te mban kjo tok siper,uroj qe zoti te vonoj po mos te harroj

  Reply to this comment
  • Denim me vdekje January 21, 16:17

   Ktheje shpejt urimin.. asnje vonese me teper.. tani mundesisht!!!!!

   Reply to this comment
   • Dielli mbi Korab January 20, 20:56

    Nje dialog i papergjuar.
    Ilir Meta:Po lere o flori se Doktori eshte plak i rrjedhur.
    Edi Rama :Po thuaji te dali ne pension te pakten se na çau bythen ne Parlament.
    Ilir Meta:Po ja iku nga Parlamenti po ai ka dhe FB dhe prej aty do na terrorizoi ma keq.Ma mire ketu ne foltore se e le te flasi sa dua une dhe pastaj ja mbyll me stil mikrofonin.
    Edi Rama:Eh o grupo un e di qe Berisha ty te ka pik te dobet ne zemer,dhe ti nuk do ishe ne koalicion me mua po te mos ishte Drejtesia e Saliut,po thuaj ta shtyjm sa ty shtyjm se po bohet MUTI MULLAR

    Reply to this comment
  • altin January 23, 10:28

   Ka shume te drejte ! Madje edhe pak ben ! Ne kete moment duhet te ishte ne biruce !

   Reply to this comment
  • [email protected] January 24, 09:57

   e dime te gjithe se ti ,je fatkeqesia jone !

   kurse , mendja qe do te vdesesh ,eshte fatkeqesia jote,antishqiptare i terbuar !

   Reply to this comment
 2. SHAMIKUQJA January 21, 13:49

  ALLAHU TE VRAFT O MONSTER O INJORANTI I SHEKULLIT DO TE VIJE DITA EDHE TY MOS U MERZIT O BARK DERRI I MALEVE TE DHJESHA FB TY EDHE PD-SE

  Reply to this comment
  • beni January 23, 05:44

   Ne shqip do ze thuash zoti or ti…cfare je arab apo shqiptar…vdekte berisha sa me pare…qeni i zgjebosur akuzon Edi Ramen per vrasjet e kryera orej vete kriminel i ndyre paske qene or maloku Sali

   Reply to this comment
 3. Gloria January 21, 13:50

  Po viktima pse duhet te kishte mor plehre?Po kush I vrau ata fukarenjte mor plehre?Edi Rama me megafon apo garda jote mor plehre e qelbur me emrin Sali Berisha

  Reply to this comment
 4. Fisi Brecani January 21, 13:54

  Po je kaq i paster shko e shprehu ngushellimet ne familjet e tyre, apo nuk ta mban by…. o vrases i tyre, o plehra i Tropojes qe na lyeve traditat dhe nderin e tropojes me m…t dhe na ke bere hasem me gjithe shqiptaret qe per shkakun tend, te familjes tende mafiozedhe te disa plehrave qe mbaje pas, shqiptaret po na shikojne dhe na trajtojne si llumi dhe krimi i shoqerise. Mallkuar qofsh o jashteqitja e Tropojes tone dhe e krejt kombit shqiptar.

  Reply to this comment
 5. kokpalari 21 janarit January 21, 13:54

  Sali, ashtu eshte. Ngjarja e e rende eshte. Po cila ehste “ngjarja” ne 21 janar? Protesta e Edvinit? Jo. Protesta behen ne gjithe boten. Vrasjet e tua? Po pra. Kjo eshte ngjarja.
  Sado te jesh plakur, nuk duhet ti ngaterrosh “ngjarjet”. Te zente mallkimi i femijeve qe le jetim. E gjetsh ne mbesat e tua ate dhimbje qe ke shkaktuar

  Reply to this comment
 6. poprapo January 21, 13:56

  aq inat,po aq inat kam qe ti je gjalle ne kete dite dhe ata 4 qytetare Shqipetare jo saqe ky inat me kthehest ne urrejtje …edhe nese ishte ejta per pushtet e rames qe i coi ata njerez perpara selise apo fronit tend ti nuk kishe asnje po asnje te drejte ti vrisje more mbeturine njerezore…por uria jote per te mos humbur pushtetin bashke me megalomanine tende dhe psikiken tende te semure te shtyne te beje ate gjest te pa perseritshem…dhe qe ta dish more qen bir qeni qe istitucionet kane vlere sepse njerezit ua japin,qytetaret e nje shteti ia atriubuojne rolin …ate dite te perpara 3 vjeteve ate mendim kishin njerezit per ty, te te varnin te gjalle ne mes te sheshit aq vlente figura jote si kryeminister dhe kryeministria dhe kokefortesia jote prej te degjeneruari

  Reply to this comment
  • tema January 21, 14:30

   Une mendoj se problemi nuk eshte pse Sali Krimineli eshte gjalle sot, por pse eshte jashte hekurave te burgut.
   Fajin e ka Edi Rama qe nuk po ben sa dhe si duhet per venien e drejtesise ne kete vend ku mbizoteron vetem padrejtesia.
   Deri kur do te vazhdoje kjo padrejtesi?

   Reply to this comment
 7. zevzeku January 21, 14:05

  Ky njeri edhe enderrat na i ka vrare!!!

  E ardhmja na ka ikur kaq larg si balonat e femijeve keputur nga filli.

  Dhe perse?! Per pushtet, qe si lefyt rrjedh fitime per te panginjurit e familjes,ndersa ne s’kemi uje te vesojme buzet e plasaritura.

  Se kish keq Volteri kur theksonte: ” Ata qe munden te te bejne te besosh te pangjarat (te pandodhurat),jane te afte te te presionojne te kryesh dhe tmerre”.

  Ky ka qene dhe eshte Berisha! Ruajna Zot,se ne ne toke s’po ja dalim dot!(per rilindjen e kam fjalen).

  Edhe dielli sot po derdh lote!!!

  Reply to this comment
 8. DRITA CILI January 21, 14:08

  VRASES ,KRIMINEL ,I NEVERITSHEM,TE ZENTE MALLKIMI I NENES DHE FEMIJEVE TE ZIVERIT TE ALEKSIT DHE2 TE TJEREVE .E PESOFSH ISHALLA TE FEMIJET DHE NIPERIT E TU . AMIN……..

  Reply to this comment
 9. Dorina January 21, 14:09

  Boll o plehre! Si nuk tehengri nje mortje! ke fytyre e flete. Te njejten gje pesofsh edhe ti si ato 4 familje!

  Reply to this comment
 10. klodi January 21, 14:09

  e vertete qe ne 2011 u kerkua bllokqeni i Ilir Metes, por se ai ishte strukur pas dritareve me antiplumb perballe verioreve te tij, qe i mohoi duke u mburrur qe kishte prejardhje nga shpella. Tani shkruan ne fb disa rreshta duke lehur si ne post_bllok

  Reply to this comment
 11. Horri i Bulevardit January 21, 15:09

  Ti Sali nje plehre e rreckosur komuniste
  Ti Sali nje zgjebe e damkosur sigurimse
  Ti Sali nje demon i Shqiperise demokratike
  Fundi jot, do te jete ngadhenjim i Rilindjes.

  Reply to this comment
 12. skrapalliu January 21, 15:20

  Ç’do te ndodhte sikur te gjithe ne te çoheshim dhe aty poshte shtepise ku jeton ky plehera ti qendrojme perdite e ti therrasim: Vrases, vrases, vrases. LARGOHU nga mengjezi deri ne darke? Edhe pse nuk banoj ne Tirane, une çohem i pari dhe kurre nuk kam per tu lodhur. Çfare do te bej vrasesi?? Do çmendet? Ai i çmendur eshte. Do vrasi veheten? Allavers. Do largohet ishallah nga Shqiperia e le ti behet kusur nje vendi tjeter. Hajt pra te organizohemi. Kush do te na pengoje? Ky eshte reagimi i shoqerise civile. A nuk u ngritem dhe me te drejt nuk pranuam plehrat kimike te botes se do te na vrisnin? Ja pra dhe kjo proteste poshte shtepise eshte kundra nje plehre e cila i ka dhene faktet qe vret.
  RESPEKT PER FAMILJARET E VIKTIMAVE.

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi January 21, 19:42

   Ide e mirë ajo juaja “skrapalli”? Jam ne dakordesi te plotë me propozimin tuaj. Nderime!

   Reply to this comment
  • Timi January 21, 22:50

   Une mendoj te hapet nje faqe ne facebook dhe te quhe “Bashkohuni shqiptare per te pastruar (denuar) vendin nga plehrat (kriminelet) si sali berisha” dhe te botohem deshmi per vrasjet, vjedhjet, korrupsionin, demin e pallogaritshem qe ky kriminel I ka bere ambjentit, naryres , pyjeve dhe urbanistikes ne Shqiperi, shkaterrinin e drejtesise dhe administrates shtetrore. 1997, gerdeci etj etj etj

   Reply to this comment
   • ATDHEU NA THERRET January 23, 09:57

    Te gjitha shkrimet e gazetareve dhe analisteve jane ZERO ME BISHT, para iniciatives dhe angazhimit qytetar per te forcuar unitetin e popullit, qe ne nje dite te afert te shporret nga rrenjet FARA E NDYRE KOMUNISTE E SALINJVE DHE METAJVE, qe po mban peng vendin PENG PER 70 VJET me radhe.

    BASHKOHUNI SHQIPTARE ME MOTON:

    “ATDHEU NA THERRET”

    Reply to this comment
 13. esen January 21, 15:33

  Ku ka plotesisht te drejte! Gati 4 muaj ne pushtet maxhoranca e re nuk eshte ne gjendje te beje reforen e duhur ne sistemin e drejtesise dhe te coje ne banken e te akuzuarve urdheruesit e vrasjeve shteterore, Berishen dhe Bashen! Ata jane fajtoret e vetem jo vetem te vrasjeve, por edhe te percarjeve me te medha historike te shqiptareve.

  Reply to this comment
 14. eri January 21, 15:38

  ke harruar “stilolapsat pistolet” ….

  te kujton me kete gjuhe perkufizimin qe u behej grupeve armiqsore nga pushteti popullor…

  Na ngelet vec te presim per drejtesi te plote pa urrejtje nuk e meriton

  Reply to this comment
 15. xha kili January 21, 16:20

  o sali o pusht i lindur

  Reply to this comment
 16. lexuesi. January 21, 17:21

  Salibegrama eshte ne enderr, “masturbohet” prej salltaneteve qe i vinin nga sekseret dhe hajdutet e vrasesit pas akshamit.Ai mbytet ne sfungjerin e divanit duke pare çingijet qe i sperdridhen duke ngritur palat e fustanit. Kujton me mall kohen kur ishte sulltan Salariu i Salistanit, kur zyren e krahasonte me Kullen e Mujos e Halilit ne maje te malit dhe e mbronte nga hordhite e huaja qi vinin bulevardit diten e 21 janarit.Gjithe ai milet qe gjuante mbi hekurat e gardhit me guret e trotuarit i dukej Salibegram shpellarit se hidhte kunder tij krejt guret e zallit.Gjithe ata njerez te “çartun” qe bertisnin duke i thene: “ti qe na çove ne pike te hallit,ik, futu ne vrime te djallit!”e tremben.Kujtonte se do t’i merrnin florinjte,bashtinat, pyjet e kullotat, qe ua kishte taksur çikes e djalit.Bomba “molotov” i dukeshin grushtat e fshatarit, raketa “kruiz” i dukej çadra e dores e qytetarit, stilolapsi i nje shkollari i dukej si arma kimike e Asadit.Ka jetuar e do te jetoje ne enderr, si nje monster ku perzihen prapesite e shemtimet e Gedafit e Asadit.Eshte si nje lugat qe çirret ne shkretetirat e arabit qe leh si qen i terbuar dhe helmon si gjarper.

  Reply to this comment
 17. Amant January 21, 18:40

  Berisha me kete deklarat kerkon qe tu jape zemer gardisteve qe vrne per hesap te tij. Ti bureroje dhe ti bej serish trima duke u kujtuar se nuk do te jene te vetem dhe nuk kane per tu denuar aspak, sepse kane bere nje “heroizem te pashoq duke mbrojtur kryeministrine nga sulmuesi Rama”, por edhe qe te nenkuptojne se nuk do ti gjej dot asgje pasi ne drejtesi jane njerezit e tyre. Ajo qe e trem me teper ne kete histori Berishen eshte fakti qe gardistet nuk duhet te hapin gojen. Kjo eshte nje thirrje mafiozesh te cilet kane si fjale kryq qe goja hapet vetem perpara dentistit dhe ne asnje rast tjeter. kush e hap i pret fundi i trebisckes dhe olldashit” Berisha ecen sipas motos se Xhon Gottit ne mes te viteve 80 te ne Amerike dhe qe sot eshte pas hekurave pikerisht nga nje deshmitar qe bashkpunoi me drejtesine dhe qe ishte zevendesi i tij.Trembet nga zbardhja e te vertetes.

  Reply to this comment
 18. [email protected] January 21, 19:17

  Njeri me te felliqur,nuk lind me Shqiperia.Une nuk kam sharje tjter per te por vetem nje pjese nga leta qe Zaporozasit i derguan sulltanit per ta share:Te qifshin nenen derrat e Jeruzalemit!

  Reply to this comment
 19. Pëllumb zaimi January 21, 19:26

  “Fisi breçani” ? Nuk i ngaterrojmë tropojanët me këtë monstër jo! I njoh mire tropojanët e vërtetë. Jane si bajram curri jo si saliu. Po natyrisht qe né tropoje si dhe kudo ka jashteqitje apo jo? Atehere le ta quajme saline jashteqitja e tropojes dhe kaq! Nderime!

  Reply to this comment
  • Horri i Bulevardit January 21, 19:44

   Kjo eshte nje thirrje qe une zoti Zaimi e kam bere shpesh, kjo ngaqe jam shume i ashper me ate pjesen berishiane, me ka detyruar ne forme ndjese, mos te ofendoj popullsine e zonave te veriut.
   Dhe ndjesa ime ka qene, kur kam lakuar maloket shpellare, qe jane pjesa me e piste dhe e pabese e ketij vendi, nuk kam harruar, te ngre lart figuren e malsorit tone, qe pervec beses dhe bujarise, nuk u fut ne falangat e krimit politik.
   Ka shume veriore malsore edhe ket ne komente, qe jane nderi dhe besa e asaj zone te bekuar.
   Jam shume dakort me sqarimin tend.

   Reply to this comment
   • LORA January 22, 09:41

    Te nderuar Pellum dhe Horri i Bulevardit,kam lexuar nje koment te dikujt qe duhet ta kete njohur qe ne gjenezen e hershme brekedhjerin e historise.
    Ai/ajo shkruante se ne Tropoje kishte nje pohim:-“Kur familja e dr.dhjeramanit i ngarkon kuajt,ti duhet t’i shkarkosh,,,,,dmth kurre te mos udhetosh me ta”-Ky pohim,kur e lexova,me solli nder mend ndrion e filmit “Udha e skronjave”.
    E pra nuk eshte e drejte,dhe besoj keshtu gjykojne njerzit me arsye normale,te futet e gjitha nje krahine ne kuadrin e kriminalizuar te dr.dhjeramnit dhe para-ardhesve te tij.Pershendetje dhe dite te mbare.

    Reply to this comment
 20. shpatar January 21, 19:46

  Para ca muajsh djali solli ne shtepi nje papagall .Ja vura emrin Sali .As 3 dite nuk kaloje dhe emrin e mesoje. Me qe jam pak shurdh Tv e mbaj me ze pak me te larte.Me qe bene ftohte e kam vendosur ne sallon ku dhe rrim familjarishte.Nuk ka shqiptare sot ne bote qe te mos ndjeki lajmet edhe kur ato perseriten 100 here ne dite .Qelloje qe per vitin e ri te me vizitonin miq te ndryshem .Mbas pyetjeve shqiptare u hap e shkreta bised.Ctha me thot nje mike. Cfare do behet me Saliun e te tjeret qe e shkaterruan ekonomine .Nuk doja te hapej kjo bisede dhe nuk po flisja per momentin .Kur pa pritur u degjua nje ze pak si i cuditshem . Ne burge . Atje e kane vendin. Ngelem me goje hapur dhe nuk po na besohej .Pam njeri tjetrin ne sy dhe qeshem .He u thash miqve .Fol po deshe. Nuk e dija qe papagalli i kishte degjuar te gjitha cfare thuhej ne sallon. Por mua nuk me kujtohet te kem thene fjalet ne burg . Leri ato me thone .Paske mesuar dhe papagallin te flasi shqip.Ju betova qe me kete pune nuk ishja marre .Ndonjehere kur degjoje te njejtat e te njejtat cfryje por kur nuk kam thene ne burg.
  Nuk e zgjata dhe prisja me padurim djalin te kthehej e ta pyesja per papagallin qe kishte blere .Nga biseda kuptova qe papagalli ishte rrace qe perserit cdo fjale dhe fjali te shkurtra ne cdo gjuhe .Djali me qortoje te beje kujdes.Ai merr nga kushdo fjale dhe i perserite. Ndoshta degjon lajmet dhe bisedat ne studjot Tv ku kohet e fundit emri i Saliut eshte i perfolur tej mase .U binda kur i thosh .Saliu ne burg .Dhe nuk pushonte sa u bezdisa nga kjo shprehje qe persritet cdo dite ore e minut nga shqiptaret.
  Per tu qetsuar e hoqa nga salloni dhe e kam vene ne banje .Shpetova nga papagalli por me mbeti Tv e interrneti qe lexoje e degjoje cdo dite :Saliu ne burg .Si tja beje qe te shpetoje dhe nga keto dy burime per te mos i degjuar keto fjale qe perseriten pa mbarim .

  Reply to this comment
 21. Pëllumb zaimi January 21, 19:46

  Ide e mirë ajo juaja “skrapalli”? Jam ne dakordesi te plotë me propozimin tuaj. Nderime!

  Reply to this comment
 22. Ari January 21, 20:17

  E dine te ghithe qe sali berisha eshte shkratrimi i shqiperis E dine te ghithe qe nuk ka vrare vetem ne 21 janar .Direkt i indirekt ai ka 23 vjet qe vret ghith Shqiperine.Por fajin me te madh e keni ju qe e keni votuar [them ju se une nuk e kam votuar ]

  Reply to this comment
 23. kameramani January 21, 20:50

  ore palaqo po si ske asgje njerzore ne trupin tend.kafsh fosile prejistorike mallkuar qofte ajo nene qe te nxori ne drite.

  Reply to this comment
 24. sopiqoti January 21, 21:30

  Po si nuk ka turp ky njeri nga vetia.Ta vrasi pak ndergjegja per ate krim qe beri ndaj njerezve te pafajshem qe dolen ne protest per keq qeverisjen e tij.A do te ngrrihet valle sistemi gjyqesor ne shkellen e kerkeses se ligjit per ta gjukuar dhe per ta shpene Sali berishen prapa hekurave te burgut?ESHTE VRASES.

  Reply to this comment
 25. al January 21, 21:41

  si nuk e zuri nje mallkim kete barbarin

  Reply to this comment
 26. lexuesi. January 21, 22:00

  Salibegrama eshte absolutisht nje injorant politik, nje delirant psikik qe mburret se i di te gjitha, nje fodull qe krihet e pispilloset duke patur ndjesine e nje kurvice,qe don ta shohin te gjithe njerezit e asaj rrugice.Eshte llafazan, shares, shpifes, ziliqar qe nuk le gje pa bere tines, ndryshe çka thene ne pazar.Eshte ngaterrestar, bertites, zhurmemadh,leh si qen, pellet si gomar.Ben sikur preket, sikur perlotet per te fshehur urrejtjen pasi nuk don njeri te gjalle.Ato fjale e shprehje qe ka thene per “puçin” e shtetit me 21 janar e bene nje monster te rralle.Ai nuk e di ende se puçi behet tines nga nje grup njerezish pa mbeshtetje popullore per ta rrezuar pushtetin, njekohesisht per ta marre. Menyra se si urdheroi vrasjet dhe si i fshehu ato duke u ngerdheshur si qyqar “me çadra e stilolapsa” tregoi para botes se ky ish-sherbyes i tiranit eshte nje tiran i gjalle, me i eger, çorganizimi i tij i organizuar tregon se eshte i terbuar, menderisht i marre. Halabaket,brekegrisurit,hajdutet, vrasesit, luhudhiaret, cmirezinjte, gjithe funderrinat e ketij vendi i ka idhujtare.

  Reply to this comment
 27. Zbuluesi January 21, 22:33

  Komentues,kujdes komentuesi me pseudonimin “rezarti” eshte spiun sërb me origjine shqiptare.

  Reply to this comment
 28. ali January 22, 00:12

  Viktimat s’kane nevoje tash per tash ”pllaka,, perkujtimore ! Ata bejne thirrje per drejtesi !
  1 milion shqiptaret ia dhane voten Rames per te rrasur ne burg Berishen ‘ Bashen dhe 4
  perfaqesuesve te partive qe ishin ne presidium sot ,bashke me Bashen te cilet deklaruen
  se fajtore ishin organizatoret e demostrate ! Duheshin arrestuar ne presidium sepse tallen
  me ndjejat e nje populli te tere keta maskarenj qe s’mund te llogariten poshtersite e tyre !
  C’behet keshtu ne Shqiperi ? Si tallen me nje popull hajnat e vrasesit. ?! I bejne kershillek
  atij . Nje eshte vrasesi ! Sali Berisha dhe banda e tij !!!!!!

  Reply to this comment
 29. ali January 22, 00:18

  Saliqeni po 97 -ten e harrove more qen, agjent i serbit ! Agjentet marrin kudo ne bote denim
  kapital !!!!!

  Reply to this comment
 30. ali January 22, 00:36

  Maxhoranca eshte hallakatur ! Kerkon t’u japa pergjigje cdo shpifje qe ben opozita ! Opozita
  cdo dite, cdo ore ngre nga nje ”problem,, ‘!shpifje,, .pozita vrapon t’i jape pergjigje deri te
  thashethemet me te rendomta . Ne kete drejtim opozita, per mbrapshtira, ka shume pervoje
  per te terhequr vemendjen e Pozites ne ceshtje fare te parendesishme . Kjo me qellim qe
  problemet kryesore ose sic i thone ne gjuhen pilitike-organizative, hallka kryesore e proble-
  meve , qe eshte REFORMA NE DREJTESI DHE PROBLEMET EKONOMIKE E ADMINISTRATA —
  Pikerisht kete kerkon te nxjerre ne harrese OPOZITA .
  Qeveria dhe parlamenti vjen verdalle e sorollatet edhe per te hequr nje shkerdhate grua qe
  zbatonte vetem porosite e Jozit per te mbuluar pasurite e pushtetareve . Kjo eshte per t’i
  thene qeverise aktuale c’fare beni ju or mjerane ?! Sala e kishte hequr brenda ores shkerdha-
  ta te tilla , ndersa ju vini si oordha per breke gjoja do te zbatoni kushtetuten ! Po cilen Kushte-
  tute or mjerane ,ate te Sales ?!!!!!

  Reply to this comment
 31. Protestuesi i 21 Janarit January 22, 07:18

  Ky sali berisha eshte vertete monster. Eshte bere totalisht i pa durueshem.Sa here del ne TV vecse na ngre nervat. Si nuk po e gjykon ky zot i madh, pasi tek drejtesia tashme ka humbur besimi. Zoti i gjykofte edhe keta gjyqtare te ndyre. Mos harroni “ZOTI VONON, POR NUK HARRON”

  Reply to this comment
 32. SHAMIKUQJA January 22, 09:14

  do ta presim gjuhen po te pam gjekundi ne protesta ty e lulit me rrugeqerit tuaj

  Reply to this comment
 33. Tani January 22, 10:43

  Vrasesi mbron motivin e vrasjeve.Gjuha e vetme qe te merresh vesh me ta eshte drejtesia e pavarur, gje qe per ne Shqiperi duket shume e larget. Urojme qe te zgjidhet shpejt dhe vrasesi ne fjale te flase nga kafazi duke kapur sapunin.

  Reply to this comment
 34. skenderbegasi January 22, 11:49

  Po akoma flete per ate qe beri vete.Ky njeri, kjo krijese njerzore me te gjitha ligesite meriton burgin dhe vetem burgun ae ato qe ka bere nuk kane te numurar/

  Reply to this comment
 35. Malo January 22, 12:45

  Saliu e ka hak burgun, por Edi Rama po ndjek rrugen e gabuar se siduket nuk e njeh mire psikologjkine e shqiptarit. Me kete rrace kriminelesh dhe sherbetoret e tyre ne gjykata duhet te merren masa drastike. Ndryshe vetgjyqesia do i çoje ne ferr edhe socialistet se Ramen po se po.

  Reply to this comment
 36. nuri January 22, 21:48

  Mos vazhdoni te talleni me viktimat dhe familjaret e tyre. Rama e ka shitur gjakun e tyre qe kur hengri njalat e Metesne Gjirin e Lalzit. Mjere ata qe e besojne dhe neveri per ata qe bejne sikur nuk e kane kuptuar.

  Reply to this comment
 37. Teli January 23, 02:45

  E PABESUSHME ESHTE QE AKOMA SALI SERB BERISHA DHE BANDA E TIJ VAZHDON TE KOMANDOJ VENDIT ….
  CA PRET KJO QVERIA E RE QE NUK VEPRON ???
  PER CFARE JU KEMI DHEN VOTAT O FRKACAKE TE DHIER ????
  TE LARGOHET PRSIDENTI , TE PASTROHET PROKURORIA DHE GJYKATET NGA PLEHRAT E SALI KRIMINELIT DHE TE BEHET DREJTSI PER TE GJITHA TE KEQIJAT QE JU KAN BERE SHQIPTAREVE …..

  Reply to this comment
 38. Roni January 23, 02:56

  Rama per 21 Janarin duhet te beje as me shume e as me pak nga ajo qe beri per Kostandin Xhuvanin.Ne histori nuk hyet duke zbukuruar fasadat se ato kan nje afat skadence dhe dalin jasht mode per brezin pasardhes,keshtu qe behen nga e para.Ne histori hyet duke bere drejtesi.Mbreti per kete mbahet mend,mbante nje qytet me nje xhandar.Enveri mbahet mend per kepucet qe i linim tek dera dhe dyert e pambyllura kur shkonim ne pune.Eksperienca me bashkin e Tiranes duhet tja mesoje kete Edi rames,Luli qe diten e pare i nderroi ngjyren dhe gjithshka qe kishte dizenjuar Rama sipas stilit te tij.Edhe k/ministria e sotme nuk do rri ne jet te jeteve ne ngjyrat qe i ka dhen Rama sot.Keshtu qe bej drejtesi per 21 Janarin ,Gerdecin,Dosjet,97-en,vrasiet politike dhe automatikisht ke hyre ne histori.Rama cdo dite e me teper po tregon se nuk eshte Burr Shteti,ai ka shum frike gje qe e tregoi dhe me shtepin qe ka ideuar po vet,Bunker beton.

  Reply to this comment
 39. socialisti bythpambuk January 23, 03:26

  Lodheni kot te nderuar komentues .
  Sa te jete psikopato – mashtruesi Kryeminister , Saliut dhe Lulit nuk u hyne asnje gjemb ne kembe .

  Reply to this comment
 40. peci luku January 23, 04:23

  Sbesoj te ket kriminel si sali berisha zoti e vrafte

  Reply to this comment
 41. shkrimtari January 23, 06:44

  Mire fajin e ka Edi Rama per 21 janarin po per:

  GERDECIN
  REMZI HOXHEN
  KOSTA TREBICKEN

  kush e ka fajin o Sali Berisha?

  SALIU NUK MUND TE NDESHKOHET PO NUK U NDESHKUA LIKE FLORIRI DHE TE DY KETA KRIMINELE BASHKE ME BANDEN E TYRE PAS NUK MUND TE NDESHKOHEN PO NUK U DENUA ENVER HOXHA DHE VEPRA E TIJ GJAKATARE NGA POLITIKA JONE KOMBETARE

  Si ta denoje Edi Rama Saliun, kur dekoron kriminelen e Enverit Vito Kapo me medalje trimerie dhe kur ministrat e tij qajne nate e dite si kukumjacka pylli me fotografine e Enverit ne dore? Kur Ben Blushi dhe Pandeli Majko shkojne dhe bejne homazhe tek lapidaret komuniste me shallin e kuq ne qafe dhe me grushtin bolshevik larte mbi koke njesoj si ne kohen e Qepes te Enver Hoxhes? Kur pushteti i INDOKTRINON femijet ne Permetnjesoj sic bente Enveri ne Kohen e tij te Qepes te Partise se Punes?

  Prandaj o enverista te pabuke dhe brekecjerre ne DITA mbyllni squpin dhe mbajeni Saliun me shendet se eshte pjella dhe produkt i Partise suaj te Punes dhe Mik famlijar i Enver Hoxhes qe komandon akoma shtetin dhe pushtetin me “DRAGONJTE” qe la pas. Apo nuk e keni degjuar historine e Xibrakes te Ermal Hoxhes per Klanin e kokaines HOXHA qe ka mbjellur vdekjen ne Gjermani dhe Bote nen hunden e Taulant Balles katunar prej Librazhdi dhe BOS i Rilindjes socialiste qe i njeh me emer futbollistet e Librazhdit nje per nje, por nuk e morri vesh fare per Laboratorin e VDEKJES me te madhin ne Ballkan qe punonte brenda ne shtepine e tij.

  Reply to this comment
 42. METEH January 23, 07:01

  ZOTRINJ:100 % e komenteve jane kunder ketij krimineli te paskrupullt.Vrasja e 21 janarit eshte e paprecedent ne bot,pasi nuk kemi par vrasje ne bulevard.Ato vrasje ishin selektive-nje nga çdo qark,por jo ne Tirane.Pse?Me qellim qe qarqet te neutralizohen,friksohen,tmerrohen & te mos vinin më ne K/qytet.Pra keto vrasje u bene me urdher te SB e LB & vrasesit jane gardistet e komandanti tyre.Jam dakort me Skraparlliun duke protestuar perditshem parabaneses se tij deri çmendurin e keti krimineli te pashembullt ne shqiperi,europ e bote,pasi drejtesia eshte e kapur prej tij,ne maxhorancen drejtuse ka heshtje varri nga ai qe i cilesoi protestuesit “kokepalar” dhe deri tashme nuk ka thene asnje fjale sikunder presidenti,ku keta te dy po vonojne,sabotojne reformen ne drejtesi.Ne menyre orgjente duhet te krijohet gjykata speciale-penale posaçerisht per krimet e bera qe nga ’90-ta,kur ky prototip-horr i papare doli ne krye te horrave & e dogji,shkaterroi kete vend.

  Reply to this comment
 43. Lori January 23, 07:38

  Lexoj me indinjate kete deklarate te kesaj makine vrastare qe u montua e u prodhua nga fabrika qe prodhon te tilla makineri vrastre per te tjera hesape e kur telekomanda iu doli jashte perdorimit ,kjo makine vrastare beri kerdine per 24 vjete.Nen etiketen Made in …ky vazhdon akoma e tall menderen me kete vend e kete popull duke mos perfillur idijaten e urrejtjen e ketij populli .Ndjehem i trishtuar e me optimizem zero per tu bere ky shtet ,kur i mungon nje nga shtyllat kryesore “Drejtesia”.Ai nuk ka problem vetem me 21 Janarin .kalendari i vrasjeve te tij eshte ç’do muaj i çdo viti nga 91 e deri me sot,skenaret jane te njejte duart qe kane qelluar ndryshojne.

  Reply to this comment
 44. shqip hesapi January 23, 07:55

  Me sa kam degjuar dhe lexuar them se Xeni dhe Argita kane bere aq shume sa qe duhet te hetohen.Futeni ne burg keto te dy dhe shikojeni se sa do ta ndjeje Saliu.Keshtu vendoset dhe drejtesi per 21 janarin se Saliu do te cmendet per sa kohe ata do te jene pas hekurave.

  Reply to this comment
 45. baffo January 23, 08:11

  Shpirti nga bytha ka per ti dale ketij qelbesire mire qe i vrau me duar ne xhepa tani mbas 4 vitesh po tall edhe bythen me familjaret .Te zençin hakat dhe uroj ne kok te niperve dhe mbesavembesave

  Reply to this comment
 46. studenti January 23, 08:45

  Sa mire!Askush nga ata qe e kane quajtur vrases kete njeri te deformuar nuk ka gabuar.Ky e pohon vete se ka vrare qe te mos ia merrnin ate karrige te qelbur, te cilen e kishte marre dhe e kishte mbajtur si nje maniak i dehur.Donin t’ia merrnin pushtetin me çadra e stilolapsa ketij vrasesi-hajdut qe e kishte marre dhe e mbante pushtetin me maska dhe dorashka. Sa me shume flet ky njeri-monster qe ka dale prej shpellave,aq me shume vjen prej tij era e qelbur e te vjellave.Njerezit e ndershem nuk kane me asnje pikepyetje.Ky trushkulur e pohon vete se di gjithe ligesite dhe ka bere gjithe poshtersite,ky njeri i mbytur nga veset, vrasjet ia njeh vetes si sukseset, ky njeri i sterilizuar ne virtyte, eshte nje grope e zeze qe kundermon lloj-lloj plehrash e jashtqitje. Maskarenjte si ky qe kane sunduar si vrases te fjales se lire prej mijera vjetesh kane marre perbuzje e neveritje

  Reply to this comment
 47. pse January 23, 08:52

  “te qajne ata qe te vrane”…….eshte totalisht i semure; do lidhur e do mbyllur,edhe po te kurohet nuk eshte se ka shprese,por i mbyllur, do projektoje agresivitetin mbi muret e qelise,nuk do t’a degjoje njeri monstren!

  Reply to this comment
 48. uruesi January 23, 08:58

  te uroj me gjithe shpirt qe te te zere kolera e te shohim te gjithe te te bjere mishi copa copa o krimineli me i ndyre qe ka pasur ky komb.

  Reply to this comment
 49. Christ January 23, 09:05

  Jemi ne kerkim te nje vrasesi me pagese ….

  Reply to this comment
 50. ivani i madh January 23, 10:28

  Per mos reagim si nga drejtesia dhe sidomos nga mazhoranca ndaj keti krimineli te vete deklaruar.Si dhe te deklaratave te tija direkte ndaj Rames po bejne qe populli me dashje pa dashje edhe pse e pa me syte e tij te ndroje mendim dhe te shkoje pas ha mendjeve te tij Ka nje fare te drejte se perpara ka nje luan prej letre dhe frikacak pra dhe ky mi haleje i ben karshillek .Deklaron Rama do te bejme shtet po me sa duket duke mos sjelle para drejtesise vrasesit dhe presion drejtesise per te mare te pandehur udheruesin e vrasjeve ,po e dhjet e jo po ben Shtet .

  Reply to this comment
 51. Sokol January 23, 11:04

  ….. dhe ky eshte kulmi i hipokrizise…….

  Reply to this comment
 52. mond January 23, 11:31

  Qajene ata qe i vrane? Ok dmth nuk duhet ti nxirrnin njerezit ne proteste, dmth te rrinin urte dhe te prisnin vdekjen tuaj se per tu larguar ju nga karigia as behej fjale, dhe ju te vazhdonit te benit gerdeca te tjere dhe gjithe poshtersite tuaja.Edhe zogjte i larguat nga ky vend me sundimin tuaj.Kur kalon rruges Pogradec-Lin shikon bregun e mbushur me zogj qe nuk ju besojne syve qe nuk i prek me njeri me dore.Ne mes te dites kush te donte me nje cifte ne dore bam-bum dite e nate.
  Dhe kthehemi te karigia, dmth donin ta merrnin? U a linje ta merrnin ashtu me dhune dhe bota nuk do ti pranonte kurre, por perseri ti do vije dhe kushedi se sa do rrije akoma po te ishe njeri.Por ti i vrave e pranon dhe vete per nje cope karigeeeeeeeee.Kush ta dha ate Zoti apo Sheqerja ?????

  Reply to this comment
 53. luli January 23, 11:34

  Po mire dakord ai eshte kriminel etj, etj po per Liken nuk kujtoheni fare se çfare roli kishte???
  Nuk jeni aspak burra nga kjo fiton dhe Berisha qe flet se ju njeh mire shoke komunista!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 54. Kris 1 January 23, 13:06

  Turp qe lihet te flase nje kriminel i lindur.Atij i intereson qe ne ta quajme nje te cmendur se gjithmone te cmendurit nuk gjykohen por vonesat ne reformimn e sistemit te drejtesise nga keta rindasit eshte fatale per ndertimin e demokracise qe kemi 24 vjet dhe nuk i kemi vene gurin e pare.
  Motua e rilindasve eshte :
  lum kush te rroje,ta shohe zonje!
  Do shtyjme dhe 4 vjet me keta duke share Saliun, duke paguar borxhet e Saliut dhe luksin e Rames por gjendja do jete po ajo.Bandat e Saliut,fullhanet dhe Nishanet do na pine gjakun dhe do lahen me llallen.
  Llalle e bekuar Llalle une hidh uje ti prape e bardhe!

  Reply to this comment
 55. Laura Itali January 23, 13:25

  Ambasadori Amerikan tha qe Berisha eshte burre shti per ata qe vrau.

  Reply to this comment
 56. studenti January 23, 13:53

  Salari Shpellari leh si qen,pellet si gomari.Ky skuth,hileqar,hipokrit si qen bastard qe fshihet tek qilari,per fatkeqesine e te gjitheve behet tri here i pari.Me nder,Kryetar i PD-isteve i caktuar prej komunisteve,me nder,president genjeshtar i shtetit rrumpalle qe krijoi fajdet per te pasuruar vajze e djale me Sudet e Brrakes e te Breg-lumit,tradhetar i vellezeve kosovare qe i shet tek padroni Milosheviç ne manastirin e Shen-Naumit,me nder kryeminister hajdut-drogaxhi-vrastar, i zhytur ne mes te llumit, vret protestuesit paqesore me ane te plumbit.Ky paranojak qe ka manget disa derrasa marroset pas koltukut te poshtersive duke fantazuar “puçin” me çadra e stilolapsa. Te gjithe neveriten nga ky njeri-monster perveç disa çakejve e hijenave qe turren pas kermave,korbave,grifshave e laraska dhe militanteve injorante qe i shkojne pas me mendjen e lehte “Rafsha,mos u vrafsha!”

  Reply to this comment
 57. SALI BERISHA January 21, 11:51

  BUZUKAT E MOTRES TATE DHE FAMILJES SE DEGJENERUAR TE ROPEVE TUAJ

  Reply to this comment
 58. bravo January 21, 16:48

  Ju, te ashtuquajturit politikan por une ju them polikar, vrastare, hajdut, gangstere ordiner, plehra qe nuk dekompozoheni, keni te drejte te tallni me popullin qe ju beson, keni te drejte se ky popull duartroket kur vidhni, vriten per ju qe te vidhni, ulin koken qe ju te vidhni, rrine ne squk ku ju te vr idhni, pranojne kerbacin dhe arogancen kur ju permbyteni,rrini kokulur kur ato juvjeni taksat dhe i futin ne xhepin e yre, kur ato miratojne ligje per rrogat e lluksin e tyre, kur pranoni kapadillekun e tyre , kur ……….., populli yne i meriton te gjitha per sa kohe pronojme ye tille plehra………

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*