Berisha: Përbindëshi Rama rrënoi ëndrrën e bukur universitare të të rinjve

August 5, 2014 18:28

Berisha: Përbindëshi Rama rrënoi ëndrrën e bukur universitare të të rinjve

Ai është njeriu që lejoi lulëzimin e universiteteve private.

Dhe natyrisht, nuk ështëi i kënaqur me vendimin e pasardhësit të tij për pezullimin dhe heqjen e licensave për disa prej tyre.

Sali Berisha thotë se Edi Rama rrënoi ëndrrën e mijëra të rinjve.

Edvin Kristaq Rama, ne nje akt qeveritar negativizmi dhe ligesie ekstreme, uli per vitin akademik qe vjen kuotat e pranimeve dhe rrenoi endrren e bukur universitare te 11 mije te rinjve shqiptar, duke mbyllur keshtu per ta dyert e universitetve publike te vendit. Ky vendim merret ne nje kohe kur ne te gjitha vendet e BE dhe te rajonit politika e dyerve te hapura te universiteteve publike eshte detyrim ligjor kushtetues.

Ky vendim merret ne nje kohe kur perqindja e te diplomuarve ne universitete, ne popullaten ne teresi, eshte 5 – 6 here me e ultet se sa mesatarja europiane. Ai nuk mjaftohet me kaq, por rrit me 33% tarifat per studimet universitare duke i rritur ato, ne proporcion per vendin me te varfer, ne nivelet me te larta ne kontinentin tone.

Keshtu, si perbindesh i vertete i endrres me te bukur te te rinjve, endrres universitare, me realizimin e te ciles çdo i ri apo e re synon te hyje ne shtepine e intelektualeve te kombit te tij dhe te ndertoj, bazuar ne mendjen dhe dijet e tij, nje jete me te mire per veten dhe familjen e tij. Edi Rama uli pranimet ne universitetet publike te vendit me 11 mije studente apo 33 %”, thotë Berisha.

Sipas tij, Rama ka rritur edhe tarifat e studimit, duke kaluar edhe Zvicrën, Austrinë e Gjermaninë.

Ne te gjitha raportet nderkombetare vleresohej shume fakti qe ne Shqiperi 72% e atyre qe merrnin maturen hynin ne universitet. Me kete akt te pashpirt prej te semuri psiqik, Rama, brenda nje viti e zbret hyrjen ne universitete te maturanteve ne 44%. Ky vendim bie ndesh me Kushtetuten e vendit, karten e saj sociale.

Perveç kesaj, Edvin Kristaq Rama, rrit tarifat per regjistrim dhe studime ne universitetet publike dhe i ben ato nominalisht me te larta se Zvicra, Austria, Gjermania etj, kurse ne proporcion i ben nder me te lartat ne Europe. Theksoj ketu se ne rajon Sllovenia, Bosnja Hercegovina, Greqia, Serbia, dhe ne Europe nje seri vendesh, nuk kane tarifa per pranimet dhe studimet ne universitetet publike”, thotë Berisha./b.l

August 5, 2014 18:28
Komento

38 Komente

 1. gjini August 5, 18:29

  po ik o kafshe, ik o qelbesire i je qepur ketij populli si mize kali

  Reply to this comment
  • adri August 6, 04:07

   Ti sali berisha duhet te futesh ne burg se ke firmosur miratuar marreveshjen sipas te ciles cenohej toka shqipetare dhe i lihej greqise pjese te territorit shqipetar.
   sa per studentet ti ke hapur universitete pa pike kriteri mesatarje e rregulli kerkonqe ti nxjerresh ne rruge per perfitimet e kapitalin tend politik.

   Reply to this comment
 2. kapterri August 5, 18:39

  Si nuk doli ndonje ligj nderkombetar qe te ta mbylle ate Facebook-un tend se e peshtirose. Deri dje sipas teje ishim ne vend te dyte pas Gjermanise. Tani dolem vendi me i varfer. Ate qe i ke bere ti shqipterave dhe Shqiperise, as 10 Serbi nuk do t´ja kishin bere. Te humbte vula si binladeni mor fekale e kombit

  Reply to this comment
 3. andrea August 5, 18:53

  Po.Edi Rama ,c’do dite e me shume ,pro rrenon enderren tuaj per t’u rikthyer ne karriken e thyer te pushtetit qe sapo late!

  Reply to this comment
 4. Tiku August 5, 18:55

  Fullanin e keni harruar sot gazeta Dita?!!! Fullani eshte tema deri sa te shporret nga detyra qe mban dhe ti dorezohet drejtesise. Berisha nuk eshte teme.

  Reply to this comment
 5. . August 5, 19:07

  ***********************************************************
  ***********************************************************

  Ti moj “kuceder shpellash”

  shkaterrove dhe degjenerove “perspektiven e rinise”

  me “endrrat e tua” te droges, krimit dhe mashtrimit !

  ************************************************************
  ************************************************************

  Reply to this comment
 6. Enkel August 5, 19:07

  Ju prish endrra gjithe atyre te rinjve qe nuk kane tru te mbarojne as shkollen e mesme dhe duan te kene universitet. Ju prish endrra e mafiozeve italiane si Renzo Bossi qe vijne e marrin diplomat ne fabrikat e diplomave qe familja jote kontrollon.

  Reply to this comment
 7. marinari August 5, 19:09

  Edi i ka thyer hundet ketyre kafsheve.

  Reply to this comment
 8. TUTKUNI NGA PODGORICA August 5, 19:09

  OBSKURANTIST-SERBOMALAZEZ-ANTISHQIPTAR

  Perfitoj me kete rast ti kujtoj Ermirit, se me kete zgjyre nuk behet fjale per lajthitje pazaresh por eshte, ka qene e do vdese i shitur e nen orkestrimin direkt te qarqeve antishqiptare te pertej oqeanit me kriminale qe kemi njohur si komb.

  Perhapja e universiteteve leshko-prodhues ka patur si qellim te vetem krijimin e nje mase te madhe shqiptaresh injorante e lehtesisht te perpunueshem menderisht, per ti mbajtur gjithnje nen thundrat keqadashese te armiqve te vendit tone.

  Nga ky qelbesire kane perfituar edhe shume nga rilindasit tane te dashur, andaj notojme edhe pas nje viti te fitores ne ujra te turbulluara, pa shprese kthjellimi.

  Ky i vdekur qe jargezon (p.s.: vendosni foton me xhaketen qe i mbulon duart please!) me gojerat e basheve, nokeve, bodeve, halimeve, gregeve, tabakeve e çobajve poshte, ne pritje te copetimit te jarges se bolleshme, thote edhe genjeshtra qe e bejne nje buçe qesharake ne syte e mijra shqiptareve qe kane provuar te regjistrohen ne universitetet e huaja. Shume pak materie kane ngelur me numur te hapur, zakonisht ato me drejtim social, te tjerat jane qe te gjitha me numbur te mbyllur.

  E ndonje rast shume i ralle ben qe shqiptaret te zgjidhen ne barazi meritash me vendasit konkurues. Fale sistemit parauniversitar qe ka mbjelle ky monster ne 23 vitet e rrenimit te madh. E kam thene edhe disa here te tjera, qe ky pedofil e incestar, i ka denuar qe ne Shqiperi, dhjetra mijera studente te shkollave te gjuhece te huaja, te cilat ka arritur ti barazoje me ato te huajat. Rezultati eshte qe as edhe nje i vetem student i dale nga keto tre shkolla nuk ka mundur te kaloje testet parauniversitare, sepse jane konsideruar dhe konsiderohen akoma si te barabarte me studente vendas.

  Per kete dem te pa riparueshem, si per mijera te tjere ky monster duhet te ballafaqohet me drejtesine, ate te drejten.

  Reply to this comment
 9. maloku i tiranes August 5, 19:17

  ik o malok se nji kokerr dele banka nji diplom o homofil i qelbur

  Reply to this comment
 10. nastradini August 5, 19:31

  KUR PERBINDESHI KOMUNIST BERISHA VJEDH THESARIN E BANKES SE SHTETIT ME SEKSERIN E TIJ FULLANI.

  Pse nuk flet Sali Berisha per skandalin me hotelin Dajti qe ja shiti Fullanit sikur ta kishte pronen e babes se vet si ASKUND ne Bote?

  Pse nuk flet Sali Berisha per Floririn e Ahmet Zogut qe e ndau si byreku ne tepsi me ambasadorin amerikan sikuur ta kishte pronen e babes se vet.

  Pse nuk flet Sali Berisha per megaskandalin ne rrugen Durres-Kukes ne vjedhjen me makaber qe ka ndodhur ne historine e shtetit tone?

  Pse nuk flet Sali Berisha per faktin rrenqethes qe e kishte transformuar Buxhetin e shtetit si Arke Personale Kursimi te familjes se tij, njesoj si Enver Hoxha per 50 vjet me radhe?

  Prandaj Sali Berisha le t’i leje llogjet me universitetet fallco qe i krijoi ete personalisht si Piramidat e tij ne 1996 bashke me Boden per te vjedhur shqyptaret, por te jape llogari para Drewjtesise per zullumet qe i ka bere Shqypnise dhe shqyptareve qe kur ishte President dhe gjate kohes si Kryeminister i tpit monist te Kohes se Qepes te Enver Hoxhes.

  Sepse o Sali Komunisti meso nga nastradini u vuajtur nga regjimi i mesuesit tend Enver Hoxha se:

  VJEDHJA E THESARIT TE BANKES SE SHTETIT KA BERE VAKI VETEM NE FILMAT E HOLIVUDIT.

  Ne perpjekjet per te shpetuar situaten sknadaloze te vjedhjes se Thesarit te BSH politika jone kombetare e ndihmuar nga media servile po i meshon hipotezes se kjo gje ka ndodhur ne SHBA me nje Kompani hajdute dhe se ishte vete BSH ajo qe denancoi vjedhjen historike. Ne radhe te pare te gjitha keto hipoteza jane mashtrime te politikes sone mafioze per miletin e paditur sepse ASKUND ne Bote nuk eshte vjedhur deri tani Thesari i BSH dhe aq me shume ne SHBA te jene prekur Rezervat Federale me perjashtim ne filmat action te Hollivudit DIE HARD me aktorin famos Bruce Willis.

  Atehere pse Sali Berisha me gjithe banden e tij te PD-se i ka dale ne mbrotje Guvernatorit Fullani ne nje megaskandal te papare deri tani?

  Pse Ilir Mete Floriri gjithashtu i ka dale ne mbrojtje Guvernatorit Fullani kur ai eshte fajtori kryesor qe ka toleruar vjedhjen e Thesarit te Bankes per disa vite me radhe?

  Pse hesht Kryeministri Rilindas Edi Rama kur kusaret po i vjedhin Thesarin e Bankes se Shtetit si magjype hindie ne mes te dites dhe a do te kete guxim qeveria e Edvin Piktorit t’i kerkoje borxhe dhe kredi FMN-se ne te ardhmen kur Fullani vjedh Thesarin dhe LEKAT e shqyptareve dhe ASKUSH nga politika nuk guxon ta ndeshkoje si nje hajdut ordiner? Ne vend qe te therrase me urgjence Parlamentin dhe te shkarkoje Fullanin ne menyre qe t’ja dorrezoje me pas Drejtesise, Edi Rama ka preferuar te heshte, ose me mire te hedhe si tollombace ne media lajme per universitetet apo per paktin detar per terrheqje vemendje nga skandali i vjedhjes makaber ne BSH sic bente Enver Hoxha me pleniumet e tij kur nuk kishte mese te ushqente miletin. Pse atehere kjo DASHNI e madhe e politikes sone kombetare per Guvernatorin hajdut Fullani pa dallim kahu politik: PS me LSI me PD me soje e sorrollope nga pas jane ne unison shfajesojne Fullanin me lloj-lloj hipotezash qesharake apo heshtin si peshku pa uje?

  Prandaj bashkohem me tezen e gazetarit Mero Baze qe Edi Rama dhe PS-ja e tij po te leje Fullanin ne postin e Guverantorit per te frikesuar me prezencen e vet nenpunesit dhe per te mbuluar vjedhjen dhe per te vazhduar kuserine, kjo do te thote se eshte pjese e HAJNISE se Thesarit te BSH sikurse edhe Saliu me Ilir Meten dhe se RILINDJA e tij ishte vetem nje mashtrim total paraelektoral i nje politikani genjeshtar te papergjegjshem, sic e tregoi edhe veten me LHL-te e Asadit do kohe me

  Reply to this comment
 11. Pëllumb zaimi August 5, 19:31

  “Tiku” ka të drejtë në ate që kërkon ? Fullani ka qënë,duhet tê jetë e do të duhet edhe në të ardhmen të jëtë “T E M E”? Të gjitha fijet e katovicës ramiziste aty bashkohen!? Sa për berishën e sotëm nuk e lexova lajmin sepse e kuptova menjëherë që saliu është në “fazën e lotëve të krokodilit”??? Tung!

  Reply to this comment
 12. Sherbyesit e mafies se saliut August 5, 19:35

  O sali krimineli, o njeri i peshtire , intrigant i felliqur, kerkon me cdo kusht te krijosh rremuje, o felliqesire njeri , pse nuk i ben thirrje fanatikeve te tu qe te ngrihen per vjedhjet kolosale qe i jane bere shqiptareve ngfa sherbyesit e tu? o felliqesire, qe vetem varre ke hapur, vetem nena me te zeza ke veshur, qe kur je shfaqur ne politiken lavire qe vete ke krijuar, po si more pleher i pashpirt…duhet te ngrihen ne protesta per copat e letrave qe sherbyesit e tu i shesin me mijra euro si diploma te mireqena?
  Felliqesire , fale teje populli yne humbi sensin e ligjeshmerise, humbi sensin e rregullave normale te njerezimit , sepse ti more felliqesire ke futur frymen e mafies ne cdo qelize te shoqerise, ti per te qendruar ne pushtet, i le dore te lire krimineleve, kusareve si full-hajnat , bodet, jozefinat, nokat, memiat e plot e plot emra qe s’kane fund e qe ja kane pire gjakun ketij populli!
  Zoti te denofte e ta dhente te keqen aty ku te dhemb me shume …
  Do jene idioter ata qe do degjojne thirrjet e nje tradhetari per protesta, qellimi i tij i vetem , gjithmone ka qene, eshte dhe deri sa te ngordhi si kafshe e peshtire… vetem pushteti dhe ruajtja e cdo te mire materiale qe i ka vjedhur popullit tone!

  Reply to this comment
 13. pelivan August 5, 19:35

  Me bukur se c’e ka thene Ngjela, – U mbyllen kurset e shkolles se partise salihiste!-

  “… Nga e merr, pash Zotin,
  Ate buzeqeshje?
  Hiq e vur syfetin
  Si te ish qeleshe..

  S’di si ta ha mendja
  Ata q’ i ke rreth,
  Nga i marrin urdhrat
  Qe te bene telef?!

  Se te katandisen
  Per gaz e ibret,
  Njesoj,si dhe derri
  kur na del ne shteg!..

  Reply to this comment
 14. veterani August 5, 19:48

  E NDERUAR DITA mos u merrni me llum komunistin dhe psikopatin. Por me problemin e qytetareve FU-LLHANI i cili do te tergoje sa i madhe eshte ajsbergu.

  Reply to this comment
 15. inf August 5, 19:55

  Gazeta DITA
  Po per Full Hajnin keni ndonji haber
  apo rat njish me vjedhjen dhe ju po nuk folet dhe ju ne qe
  komentojme me zell dhe merzitje do ju leme te komentoni ju vet
  Era mish Dhije po i vjen Guvernatorit te Berish tradhtar zuzar
  hajnit ju qofshi ne jemi ne pritje .
  Gazertaria e paket ka ngel te ju dhe te Faqja e Tema
  te tjerat jane njish me sistemin dmth.=me hajnat e horrat .
  kaqe kisha une per ket Faqe qe na hap Syte e veshet neve.

  Reply to this comment
 16. Jozi August 5, 20:03

  JE BER SI ATO SORAT E PESHTIRA O SALI

  Reply to this comment
 17. Kris August 5, 20:13

  fullhani mor shoke po kryen hetimet ne banke.Tani pas nje jave ka marre per ndihme dhe Llallen.hetimet do vazhdojne gjate.Fullhajni tha se pas pushimeve me sistemimin e dosjeve dhe pares stok do merret dhe Meta me piktorin.Nga fundi i shtatorit teatri i operes dhe baletit te bankes do te jap cfaqien “Na rrofshi sumen” me tenoret e shquar Ilir Floriri dhe Napoleon Piktorin.Drejtues artistik Fullhajni.teksti Sali,Ilir ,E-di Ram Berisha

  Reply to this comment
 18. koco August 5, 20:16

  Ky njeri shembelltyra e gjithe te zezave , mashtrimit intrigea, vjedhjeve piramidale , trafiqeve , vrasjeve, ky koka e sudeve e deri tek gropa e zeze e tashme qartazi Fullani dora e zeze e Berishes per shkaterimin edhe te Thesarit e Banges se Shqiperise duke e trajtuar e vjedhue si Ahmet Zogolli si prone te Sundimit teketij vendi si Monark eTiranik. Po a ke ti fytyre jo ta lalosh por ti duhet te lash gojen e gjuhen helmuese dhe duart e zeza te gjakosura perjetesisht. Edhe ne kete klime te mbrapesht djallezore , Rilindja Evropjane e kryesuar nga zoti Rama dukshem ka bere hapa shume te medha perpara te krahasuar me rregjimin Kriminal e te babezitur berishist . Lehresisht mundet te numurohen aritjet . Zgjidhja e kolapsit Ekonomik likujdimi i borxhit maramendes , Reforma ne Ministrine e Puneve te Brendeshme dhe lufta per Fshirja nga harta e kultivimit e trafikimit te bimeve narkotike ne Lazarat e gjithe teritorin e vendit . Marja e Statutit te Vendit Kandidat per ne B E. e pa mundur ne rregjimin tuaj . Reforma Administrative Teritoriale ,Reforme Historike qe do mundesoje fuksjonimin e nje shteti modern, jo arkaik te copezuar e fshaterezuar djallezisht qofte dhe nga mendesia e nje bajraktari otoman . Reforma ne Arsim Kulture , Turizem . Reforma ne proces ne Drejtesi akt fondamental per dhenjen fund , Sundimit , paprekshmerise e krimit e korupsjonit etj dhe berjen e fuksjonimin e Shtetit Ligjor te munguar e shkateruar qellimish. Reforma dhe mbeshtetja e Bujqesise e Blektorise jane Drita Jeshile per gjithe shqiptaret qe frutet e kesaj pune do japin frutet qe ne kete vit dhe vecmas ne dy vitet e ardheshem ku detyrimisht rritja ekonomike do jete jo me pak se 4 -5 % per te shkuar tek 7-8 % ne vitet ne vazhdim . Ti Sali je e keqja me e madhe e ketij vendi , dhe jo larg , Drejtesia e ketij vendi do deshmoje e ju do merni nenshkimin qe meritoni per te gjitha te zezat qe i ke krijuar ketij populli , durim dardha e ka bishtin prapa

  Reply to this comment
 19. Tom August 5, 20:29

  Shqiperia ne historine e saj ka patur ne drejtim shume burra e gra, te mire e te keqinj, por ti Sali Ram Shiqere Berisha, i Viçidolit te mallkuar, je mostra dhe perbindeshi me i madh qe ka nxjerre realiteti, perfytyrimi, imagjinata, tregimet, mitologjia, legjendat e ketij kombi te cilit ja ule koken dhe u mundove ta besh si vetja.
  Nuk ja arrite dot, se populli tu kthye dhe te tregoi vendin duke te futur ne shpellen nga dole ti dhe soji e sorollopi yt shpellar qe ka mbetur akoma ne kohen kur majmuni po tentonte te behej njeri.
  Do ta ngrene koken shqipetaret, pavaresisht nga ti e disa te tjere. Kjo eshte dialektika e zhvillimit. Dhe ty kemi kohe te te shohim te digjesh persegjalli ne afshet e tua te se keqes qe prodhon trupi e mendja jote prej perbindshi dhe majmunonjeriu te semure e psiqik.

  Reply to this comment
 20. beni August 5, 20:30

  idiot komplet ky krimineli berisha

  Reply to this comment
 21. Studenti. August 5, 20:33

  Ata qe mbollen faren e shkaterrimit ne emer te ndryshimit ndjehen te turbulluar sa here shohin e degjojne se si u shembet neper duar kupola e tyre sundimtare e perçudnuar. Qeveria mbylli me te drejte nje enderr te shemtuar te nje realieti te hidhur qe kishte ndertuar nje klan sundues i shpifur, qe mburrej duke uleritur,sepse kishte ngritur pas atij univesitetit te plepave, universitete te “ndritur”:te dellinjave, pishave, aheve, lisave, geshtenjave ne çdo faqe kodre e buze perroi per t’u dhene diplomat e padijes shpellareve injorfante, hajduteve qe kane jetuar si bagetia midis shkurreve e ferrave dhe e kane bere vendin nje hergjele te kuajve e pelave.Ata ishin universitetet e dembeleve e krimineleve, te “studenteve”qe hynin nga dritarja e dilnin nga dera me diplomat e vjedhura e te blera,pasi mbushnin me parate e krimit xhepat e seksereve, te dekaneve, rektoreve,profesoreve,prapa te cileve ishin ushunjezat e moçalit te “gita-xeneve” te dinastise se “Salirambereve”‘.Ata ishin universitetet e turpit qe mbrohen nga rrumpallet e “shqup-it” sepse ata e kthenin driten ne erresire si ne shpellen e ujkut.Ky monstruozitet mbrohet nga kryemonstra qe don t’i ngjaje krokodilit, por nga frika e burgut nxjerr e fsheh koken ne zhguallin e tartarukut.

  Reply to this comment
 22. Stef Staku August 5, 20:40

  ANALIZE : Po lexoja listat e Universiteteve te mbyllura nga Qeveria e z. Edi Rama. Nuk di se çfare te them per punen e tyre ne Shkoder, pasi nuk kam informacionin e duhur per te dhane nje gjykim. Por me kane thene se Rektor i Univ. Gjon Buzuku ( Shkoder ) eshte prof. Dhimiter Dhora. Per ironi te fatiti ( apo per lidhje qe nuk ja vlen te diskutohen ) prof. Dhimitri ishte shoku Dhimiter qe ka punu per vite te tera si Sekretar i Pergjithshem i Komitetit Ekzekutiv te Shkodres. Shoku Dhimiter Dhora ishte nje nder personat kyq qe kontrollonte listat e me emra te studenteve qe kerkonin te vazhdonin studimet ne shkollat e larta. Mijra te rijve u eshte mohuar e drejta e shkollimit per arsye ” Biografike “. E kete pune shoku Dhimiter e ka bere me besnikeri ; u ka shkatrru jeten e u ka ndryshu rrjedhen e jetes mijra te rijve e te rejave.
  Me mbylljen e Univ. Gjon Buzuku edhe prof. Dhimiter nuk do jete Rektor e keshtu qe kjo qeveri i hoqi nje njolle te madhe turpi qytetit tone, Shkodres.

  Reply to this comment
 23. doni August 5, 20:50

  o plak matuf

  Reply to this comment
 24. shqiperia ne proteste August 5, 20:52

  o ideatori i plepave kurre mos u largo nga politika e kthimit mbrapa ne obskurantizem,por koha jote perendoi ,koha e shqiptareve po vjen ………….Dhe kur ishte shteti ne kembe perseri diplomoheshin kalamajte e pashallerev te kuq,sot ju ja keni dhene diplomen dhe atij qe zdi shqip……………….prap ti nuk kerkon falje……………………..

  Reply to this comment
 25. b August 5, 21:12

  E ku ka me perbindesh se Sali Berisha qe shkaterroi gjithcka te mire te Shqiperise!!!

  Reply to this comment
 26. alfade August 5, 22:43

  Berishovic Menxyra ! Mallkuar qofsh Ti dhe soj e sorollopi jot ! Pfttuuu qelbanik !

  Reply to this comment
 27. mira August 6, 01:12

  Sali Berisha duhet dergu urgjent dosja juaj
  ne gjykaten e Hages si armik potencial i vendit
  tend.Une personalisht mendoj se ke vepru
  pa ndergjegje.Mgjate gjykata ta zgjidhi

  Reply to this comment
 28. arberia August 6, 02:50

  a shikon sa I neveritshem qe je o sali ram sheqere lirivice berishaqe

  Reply to this comment
 29. ben August 6, 04:05

  O Qen malok ngele duke zen ne gojen tende te qelbur Kristaqin e ndjere mos te ka shkerdhu lirin o shpellar se goxha burr ka qen me barre se ka len se perndryshe sdo dilnin ato monstra shemtira or bastard.

  Reply to this comment
 30. arvanitasi August 6, 07:56

  O Sale po endren rrenoi se ashtu i kishe bere ti universitsret qe te shikonin vetem endra. Ndersa Edi e renoi endren dhe zgjoi universitaret qe te prekin realitetin. Ik o Kafshe e ndyre e mos dil me me deklarata se i ke te gjitha fallco dhe i fut shqiptaret ne endra me ato qe thua.

  Reply to this comment
 31. Aliu nga Selenic August 6, 08:25

  Berisha.!Ike dhe mos u duke me per se gjsalli dhe ase per se vedkuri.Ti o kriminel qe i more frymen ketij populli me keto piramide . Piramidet e tua nuk kan te sosure qe me fajdet, me Uiversitetet piramide, me Banken e sheti dhe gjithcka. T paske qe e zeza e keti kombi.Asnje armik dhe pushtues sado rrezikshem te kishte qen asnje nuk munde t6e bente keto te keqia qe i beri ti kombit shqiptar.Rraca jote u shofte nje her e pergjithmin.!

  Reply to this comment
 32. Polati August 6, 08:58

  Reduktimi maksimun i ”universiteve” te injorances, domosdoshmeri imperative e kohes.
  Vetem keshtu mund te kthehet autoriteti dhe prestigji i arsimit obligator shqipetar, sa per vleren e katrtave straqe universiteteve tona europa i perdor per karte higjenike.
  Edhe ne fushen e arsimit , berisha dhe klika e tij ish qeverisese, meriton te hyje ne librin e ZI te GINESIT.

  Reply to this comment
 33. lis dushku August 6, 10:07

  Vicidoli,mos ike.Te lutem mos ike nga partia bathore qe e krijove,nga universitetet bathore qe krijove,nga qeveria bathore qe krijove,nga ekonomia bathore,banka e shtetit Bathore;Te gjitha kane ftyren tende!Rri aty si dordolec e mos ik prej aty,qe shqiptaret te shohin ate ftyre bishe kur te votojne!

  Reply to this comment
 34. Pac August 6, 10:42

  Sala duhet ta pyes veten shpesh per demet qe i ka sjedh vendit , dhe per çfar dote mbahet mende gjate epoka e tije nga shqiptaret .

  Reply to this comment
 35. beni August 6, 11:51

  Ti Sali Berisha je perbindeshi qe shkaterrove Shqiperine dhe populli mezi po pret qytetarin Edi Rama te kryej si duhet misionin e tij duke pastruar vendin nga plehrat e tua (kriminelet e horrat qe i fute ne admistrate), dhe te te denoje ty dhe banden tende me burgim dhe t’ju konfiskoje gjithe pasurite qe keni vjedhur. Qelbanik i ndyre, nuk ke turp dhe akoma flet duke i shtuar akoma edhe me shume neverine shqiptareve ndaj vetes tende dhe bemave te tua te zeza…

  Reply to this comment
 36. GONI August 6, 12:05

  Te mesosh ne Universitet dhe te shkosh ne Universitet jane dy gjera katerciprisht te kunderta.Universitetet berishjane kane nxjerre kunguj e jo specialiste.Shkolla partie e jo institucione shkencore u prodhuan keto vite dhe per fat te keq vetem 5% e atyre qe thone kemi mbaruar te larten jane ne ate nivel,te tjeret as te e mesmja nuk shkojne dot,sepse edhe ate e kane marre me para.Boll me degradimin e arsimit qe eshte shtylla e dyte kryesore e shoqerise pas familjes!Nuk ka nevoje me per kalbesira,sepse do na mallkojne brezat e ardhshem.Shikoni si shprehen gramatikisht neper rrjetet sociale lloji i Dasares etj.qe jane ne shkolle…Gjykoni vete!…GONI

  Reply to this comment
 37. kolaqi August 6, 13:35

  H A L E, H A L E, H A L E

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*