Berisha përshëndet mbledhjen Rama-Thaçi (por s’i rrihet pa përmendur dhe Enverin)

January 11, 2014 19:00

Berisha përshëndet mbledhjen Rama-Thaçi (por s’i rrihet pa përmendur dhe Enverin)

Sali Berisha përgëzoi qeveritë e Kosovës dhe të Shqipërisë për mbledhjen e përbashkët që zhvilluan sot në qytetin e Lidhjes Shqiptare të 10 Qershorit 1878, Prizren me një shënim në profilin e tij në Facebook.

“Të dashur miq, sot në një hotel të Prizrenit u mbajt mbledhja e parë e përbashkët e qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës. Takimi i parë apo mbledhja e përbashkët e dy qeverive u mbajt në qytetin e Prizrenit, djepin e idealit kombëtar të shqiptarëve.. Mbledhje të këtij lloji janë një praktikë e civilizuar në disa rajonë të Europës.. Ju ftoj ta përshëndesim këtë akt, ndonëse modest në përmbajtjen e tij” etj – shkruan Berisha

Por, sipas tij, 11 janari si datë nuk ka asnjë lidhje me idealin e Prizrenit: “Ajo është e dënuar edhe me ligje e në mënyrë të parevokueshme nga historia e kombit shqiptar. Më 11 janar të vitit 1946, Enver Hoxha, Hitleri shqiptar i Pasluftës shpalli Republikën Popullore (Orëelliane) të Shqipërisë që do të faktohej si forma e regjimit më mizor të shtypjes, persekutimit, izolimit të shqiptarëve në tërë historinë e tyre”.

January 11, 2014 19:00
Komento

21 Komente

 1. ervin January 11, 19:04

  po 21 janari ka ndonje lidhje mor kriminel

  Reply to this comment
  • kokpalari i 21 janarit January 11, 19:35

   Ky nga Enveri i ka te gjitha..
   Enveri e mori nga lopet e beri doktor.
   Pasardhesi i Enverit e futi ne politike.
   Me Enverin beri politike dy dekada me rradhe.
   Me Enverin vazhdon te beje politike edhe pas 23 vjetesh
   Cfare burimi i pashterrur per pushtet dhe miliarda paska qene ky Enveri

   Reply to this comment
   • Dielli mbi KORAB January 12, 00:42

    Enver Hoxha i kishte shume te kqija,ishte DIKTATOR i EGER,Vrases,Xhebrahil,i pameshirshem,:::POR nuk ishte aq i poshter dhe i Ndyre si Sali Berisha,
    Enveri nuk ishte as HAJDUT as PSIKOPAT,as EDEPSEZ,as SPIJUN as DELENGJI
    Enver Hoxha kishte Karkter burrnor,fisnik dhe ishte trim,
    Sali Berisha eshte vetem nje zorraxhi i peshtir,qe fatkeqsisht ju Gazeta Dita vazhdoni te na e servirni akoma,si ato pulat budalle qe kakarisin edhe kur nuk bejne veze.
    TE ME FALIN PULAT E SHKRETA QE I KRAHASOJ ME NJE MONSTER TE TILLE
    21 Janari po afron dhe shqiptaret duan te dine pse u fshin xhirimet e kamerave nga Kryeministria??
    Pse u qellua mbi turmen e pambrojtur dhe te paarmatosur??
    Une dua te di se ne sherbim te kujt ka qene Sal berisha keto 23 vite.
    Nga agjent i Francezve u ndermjetsu tek UDB,dhe pastaj u shit tek CIA.
    Sali Berisha ti je fatkeqsia e vendit tim

    Reply to this comment
    • agroni January 12, 23:20

     O dielli posht korabit, po pse nuk shtron dhe kete pyetje, Pse kryeminstri i sotem qe ishte organizatori i nje demostrate te paligjshme, i armatosi te vobektit me hekura e shkopinj? Pse i la diten e protestestes vetem demostruesit? Pse pasi atje u vrane 4 militante per hire te akuzave qe Edi rama ngriti ndaj Ilir Metes dhe sot ai bashke qeveris me kete te korruptuar??

     Reply to this comment
 2. Horri i Bulevardit January 11, 19:50

  Thuaje troc mendimin tend Sali, si i perdhunuari i Bllokut, sta mban te thuash ate qe mendon, megjithese padronet e tu te urdherojne, te hedhsh gure nen rrota, iniciatives per bashkimin real, ndermjet dy shteteve shqiptare.

  Reply to this comment
  • N.VJOSA January 12, 07:40

   Miqt e mi,
   H.Bulevardit dhe Dielli mbi Korab,
   Ndaj te njejten pikpamje me ju.
   Medet medet per kete Salimashtrushajdutkriminelzorraxhiprimitivintrigant, psikopat me damke, per kete Sali Monstren tone!
   Ky do pelcase e do beje booof, ndonje dite nga marazi!
   I vret syte çdo hap qe forcon defakto mardheniet e Shqioerise me vellezrit tane te Kosoves dhe me gjere!
   Shikoni vellezer, nje ghest me shume simbolik per te ndihmuar Luginen !
   100 mije Euro nuk jane shume , sigurist, por jane diçka!…
   Gjesti eshte kuptimplote.
   Po Monstra yne SaliHajduti, dhenderri i Milices se UDB-se?
   Vajti i fali 400 mije Euro Graçanices se serbve, qe te blenin kallash per te vrare kosovaret!…Ose per te bere djversion mbi Shtetin me te ri te Botes!…
   Medet, medet per kete Sali Monstren tone!
   Dhe ka goje ky te flase per Enver Hoxhen!…
   Medet, medet!…
   Nuk e di , çfare pret Qeveria Rama-Meta, pse e lejon te kakarise kete fare Gjeli qe i kane rene pendet si Kriminel,
   si Hajdut,
   Si Mashtrus e Genjeshtarmitoman,
   Nje M o n s t e r e Vertete!
   Ne Gjyq, para Drejtesise Varrmihsi i Shqiperise dhe i Kosoves, bashke!!!!…

   Reply to this comment
 3. bato January 11, 19:54

  Si nuk ngele njehere te vetme, mor mjeran i rrjedhur, qe te mos ndotje e jargosje nje gje te mire? Vetem vrer dhe helm mbjell me gojen tende qe eshte me e ndyra ne tere historine shqiptare. Ne ka nje njeri qe i ngjan Hitlerit ne pamje, ne diksion, ne menyren e paraqitjes dhe llapaqenllekut, je vetem ti Sali Berisha! E ke pare veten kur flet ne takime me elektoratin tend? E ke pare kur flisje e flet ne parlament? Tamam nje Hitler i bastarduar!

  Reply to this comment
 4. Klajdi January 11, 19:56

  He misses him too much…Its been a long time he hasnt smell his peeeeee….

  Reply to this comment
 5. tol francezi it January 11, 20:10

  o sali haleja,11 JANARI I VITIT 1946 ESHTE DITE SHENUAR SI FEST E REPUBLIKES,sa per ENVERIN ,laj gojen kur permend,se ty dhe shokeve tu ,dhe te gjithe atyre qe duan ta ersojne FIGUREN E TIJ ,sa ishte gjalle i rinit lepe,peqe i lepinit koken k…t ,o sali nevojtorja sje gje tjeter ,,pervecse nje cope bythqir,buracak i flliqur.

  Reply to this comment
 6. [email protected] January 11, 20:14

  Sali Berisha,e di mire se rruga e vetme drejt pushtetit absolut,eshte perdhosja e te vetmit njeri absolut ne Shqiperi.

  Reply to this comment
 7. Dan January 11, 20:20

  Cdo fotografi qe poston eshte duke bere dicka, punetor i madh qerratai. Drite ben Shqiperi nga bemat e tij.

  Reply to this comment
 8. Tani January 11, 20:23

  O TE HENGERT MORTJA ISHALLA SE NK SHTYHEN DITET DUKE TE PARE TY AKOME DUKE BERE TE DITURIN. O TENEQE E SHTREMBUR DHE E NDRYSHKUR. KEPUT QAFEN HORR.

  Reply to this comment
 9. Tani January 11, 20:26

  Vdeksh ishalla duke shkruar ne FB se aty ma merr mendja te gjen mengjesi duke lexuar
  cfare te shkruajne njerzit. O felliqsire e mos i gezofsh ditet qe te kan mbetur.

  Reply to this comment
 10. N. London boy January 11, 20:27

  N’dermjet ketij shpellarit dhe Enver qoftelargtit eshte vetem nje n’dryshim i vogel.
  Qoftelargu ka vdekur kurse SHPELLARI akoma eshte gjalle.

  Reply to this comment
 11. Pëllumb zaimi January 11, 21:20

  “Tol francezi it”? Jam i të njejtit mendim me ju. 11 janari ka qënë e do te jetë dita e shpalljes se shqipërise republikë. Do apo nuk do sali psikopati enver hoxha eshte iniciuesi i te parës republikë ne historine e shqiptarëve. Sa për 21 janarin them se duhet te shpallet dita e se parës “republikë shpellare” ne historine e shqiperisé. Monstren tone sali berisha jo vetem me enver hoxhen nuk e krahasoj por as me burrin me mut te shtetit apo shteteve nuk mund ta krahasoj. Eshte thjesht nje aksident historik né historinë shqiptare. Por dhe nje turp historik,nje produkt tipik i prapambetjes tone shtetformuese e shtetndertuese,shkurt një bazhibozuk! Nderime “tol francezi…” !

  Reply to this comment
 12. jimi January 11, 21:41

  Sali,po te quaj keshtu sepse nuk e merton te quaj zoteri,e ke patur ender ti ngjaje Enverit
  por ce do u bere vetem nje kopje e keqe etij dhe po e mbyll karieren tende politike ne menyren me te keqe te mundeshme.

  Reply to this comment
 13. koco January 11, 22:40

  Po çeshte ky monstra Sahli qe gjithcka te ketij populli e innjoron , gjaku e derdhur per atdhe e vatan , punen kontributin kolosal te nje populli per 50 vjet ne rindertimin e ndertimin e ketij vendi e injoron , por gjithcka te bere , nuk ja dedikon Enver Hoxhes , dhe ky monstera intriganti Sali serbi , duke e poshteruar ky surat qen Enverin , popullin nuk e llogarit per zot se ka per gje ate , nuk e llogarit fare ky mut muti . Si ore ky kete vend e konsideron si ciflik te cilin ja konfiskoj Enverit , per ta vjedhur , shitur e shkerdhyer ky monster , qe sa ishte gjalle Enveri i rinte si lango pas prapanices atij mehrumi , Ku njeri intrigant , hipokrit , i pa bese , mos mirnjohes ndaj ketij populli qe e mori nga pylli kete kafshe …. po mire thote populli nuk behet M… Hallve , gjarperit i duhet shtypur koka , jo te futet e te ne gji , se ai te helmon. Ky Kriminel duhet nje ore e me pare me bande e tij , te izolohen te konfiskonen e te mundesohet frymarja e ketij populli e sovraniteti i vendit .

  Reply to this comment
 14. Tani- Deutschland January 12, 00:12

  Ate shprehjen ” Qente le te lehin karvani le te ece perpara” e ka harruar shoku Sali, se ne kohen e ´ xhaxhit´ besoj se e ka perdorur shpesh.
  Tani eshte p…rdh p..irdh se lirohesh.

  Ju lumte te dy kryeministrave shqiptare sie edhe ekipeve te tyre.
  Suksese.

  Reply to this comment
 15. tirona January 12, 05:55

  Ne Tiron kan nje shprehje ” po I lef qeni te zotit”… Saliu erdhi nga nje fshat i Tropojes dhe u be doktor me disa gjuhe te huaja dhe njohje e letersis boterore ne nje regjim hitlerian si ai i Enver hoxhes dhe jo vetem kaq po ne ate kohe e cuan dhe ne france per specializim dhe u be dhe sekretar partie I spitalit kardiollogjik.. Si ka mundesi valle..??Po ne nje pike ka te drejte se Hitleri ishte Nacionalist po keshtu dhe Enveri…Po Saliu mund te quhet nationalist. .??????? Te pakten nje gje beri te mire Enveri ,formimin e shtetit shqipetar me kufite qe kemi dhe sot qe deri atehere ishte han me dy porta qe kush donte hynte e dilte… Saliu e pati 24 vjet pushtetin dhe jo vetem qe nuk i Shtoi Shqiperis asnje pellemb toke por i hoqi dhe disa kilometra det ….

  Reply to this comment
 16. tirona January 12, 06:00

  Ah se harrova , dhe libri qe ka ne dore ne fotografi eshte I kuq.. thua te kete ndonje domethenie ..??? Te jet ndonje veper e Enverit thua..????

  Reply to this comment
 17. Pëllumb zaimi January 12, 19:37

  “Tirona”? Në dorën e saliut është libri më i ri i fahri balliut ” berisha nga shpella në qytetërimin shpellar” me nëntitull ” kapitalizmi tropojan modeli i epokës high- tech “. Fahriu po shkruan dhe nje libër tjetër për këtë model. Promovimi do te bëhet së shpejti. Nderime tirona!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?