Berisha: Përjashtimi im nga Parlamenti, ndëshkim për fjalën e lirë

May 30, 2016 23:18

Berisha: Përjashtimi im nga Parlamenti, ndëshkim për fjalën e lirë

Përjashtimin nga Parlamenti, ish-kryeministri Berisha e ka cilësuar si një ndëshkim ndaj fjalës së lirë. Këtë deklaratë Berisha e ka dhënë gjatë intervistës së dhënë në emisionin “Tonight Ilva Tare”, në  Ora News.

Përjashtimi ime ishte vetëm për fjalën e lirë. Vetëm sa nxjerr në dritën e diellit të atyre që marrin fjalën e lirë. Nëse ju merrni arkivin e televizionit ju merrni me qindra herë Edi Ramën, Gramoz Ruçin, Erjon Braçen, etj duke i thënë Berishës kriminel.

Kurse unë i thashë Ramës nisur nga një koncept që e besoj prej kohësh. Se midis atij që bën dhe atij që hesht më i lig është ky që hesht, se ai ka treguar një kurajë për të denoncuar atë krim që bëri”, tha Berisha.

May 30, 2016 23:18
Komento

6 Komente

 1. Enveri nuk ka nevoje per lapidar,,ja ka bere Don Lu me berishalene... May 30, 23:33

  Nqs zoti obama shkoi para pak ditesh ne Japoni dhe pikerisht ne Hiroshima ne nje fare menyre per ti kerkuar ndjese japonezeve per bombat atomike ne 1945…ka ardhur koha te vije dhe ne shqiperi per ndjese.

  bomba atomike neuroparalizuese me emri serberisha e hedhur me nje aeroplan te nisur nga beogradi ne 1992 me pilote biberaj-rajerson ka bere me dem se bombat e japonise.

  ju lutem euroatllantikas dhe NATO-xhinj…..ju qe po na mbroni nga armiku i jashtem..na clironi nga armiku i brendshem qe eshte dhe miku juaj..

  pranimi i shqiperise ne Nato me nje SUPER kriminel si berisha JASHTE DYERVE TE BURGUT..dhe tallja e leshit e luse me ate popull jane kurora qe ju te nderuar po coni ne varrin e enver hoxhes..ju po e shenjteroni ate si profet e kaluar profetit me kete hipokrizi pothuajse kriminale

  Reply to this comment
 2. Kris 1 May 31, 00:06

  Me heqjen e listave zgjedhore te bandave parti. jam I .bindur se do te shpetojme nga cjerrjet dhe surrati jot

  Reply to this comment
 3. TARJA E SALLAMIT SALES May 31, 00:08

  o inva tare je ftoh ne tajare /prapanice.

  sinqerisht ju gazetaret apo moderatoret jenu me te zinj se vete krimberisha.

  ate mashkullin qe fle me te se burre nuk eshte pasi ja ka prere ate “senin” ky monstra qe moret ne interviste.

  pse nuk e pyete kete monster per selam transvestitin perse e palloi ed sallamin dhe ky i fundit i puthi prapanicen ne 2013 pasi hengri nje luge corbe te prishur nga elezet sali qenit ne amerike ??

  – A NUK ESHTE Ed SALLAMI ai qe e rrahu Berisha ne 94-ten!!

  -eshte ai qe pasi e rrahu e perzuri dhe nga Shqiperia!!

  – eshte ai qe pasi e perzuri nga Shqiperia, ky nga frika nga amerika nuk shkeli per 10 vite te tera ne kete vend!!

  – eshte ai qe pas 10 vitesh erdhi tre here, shau Berishen dhe ikte prape!!

  – kthehet ne Shqiperi pas nje jete te veshtire dhe te dhimshme per te ne SHBA. Ne amerike ate e ka ndare gruaja, ka humbur punen qe kishte ( shiste makina ne Virgjinia) dhe ka jetuar tek I vellai ne Boston.

  – I terhequr dhe krejt i panjohur per komuntetin shqiptaro-amerikan ( vec nje pronari te nje pike shitje makinash ne New York qe e kishte mik te ngushte te gruas, ai nuk arriti te beje asnje shkolle ne Amerike, asnje kualifikim dhe nuk avancoi ne asgje vecse humbi edhe familjen ( gruan qe e mori nga sfilada e miss Albania, kur ishte administrator i selise se PD-se, se kryetar nuk ka qene kurre as ai e as Tritan Shehu).

  -Pas 18 vitesh kurbeti, ai kthehet i varfer, pa familje, pa kualifikime, pa asgje.

  – per hir te se vertetes ka nje master ( kandidat shkencash) ne shqiperi te mbrojtur ne Universitetin Enver Hoxha te Tiranes me teme: Mendimi estetik i shokut Enver ne fushen e letersise dhe arteve.

  Reply to this comment
 4. albatross May 31, 00:22

  Berisha ka te drejte…Per gjithe keto te mira qe i ka bere popullit shqiptar ne keto 26 vjet pseudodemokraci .Per kete sistem berishokratik dhe gjithe keto poshterime qe i ka bere ketij populli te vuajtur duhet te ishte larguar diku larg , ku te mos i degjohej me zeri e te mos ia shihnim me fytyren..Mjaft,,,Mjaft…IK para se populli te te marre zvarre dhe historia te te fshij pergjithmone …

  Reply to this comment
 5. hajduti i kombit May 31, 07:05

  po ik o halja e shqiperise i poshter bandit vrases

  Reply to this comment
 6. DRENICAKU May 31, 11:24

  Ja edhe ti mos paq liri te fjales kerkush ne bot ska me pas liri.
  Po cka han mut ti prej vitit 90 e deri tash je ban grumbullus me tonelata muti ne goj tane .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim