Berisha përjashton marrëveshjen: S’ka shanse që PD të ndajë pushtetin me Ramën

October 18, 2018 18:44

Berisha përjashton marrëveshjen: S’ka shanse që PD të ndajë pushtetin me Ramën

Qëndrimi i opozitës jashtë Parlamentit nuk është një vendim përfundimtar, por sipas ish-Kryeministrit Berisha i shërben demaskimit të lidhjeve të qeverisë me krimin.

“Partia Demokratike nuk e ka kurrë qëllim në vetvete qëndrimin jashtë Parlamentit. Por PD ka arritur t’u faktojë shqiptarëve se kjo qeveri është bandë kriminale, e lidhur nga kreu i saj deri tek drejtuesit e policisë dhe prokurorisë me një mijë fije”, u shpreh ish-kryeministri në një intervistë për “Tv Klan”.

Marrëzi e cilëson qëndrimin e Kryeministrit se audiopërgjimi i Babales ishte një konspiracion i demokratëve për të rrëzuar qeverinë.

“Kryeministri flet për konspiracion duke akuzuar Bendon që kryeson SHISH-in sot dhe e propozoi për drejtimin e SHISH. SHISH ka një veprimtari konstante antidroge dhe janë vetëm halucinacionet e një të sëmuri psikik që e çon atë të akuzojë SHISH se pse ka përdorur Veliun apo Hysenin për të shkuar drejt trafikantëve, një praktikë e rëndomtë botërore”, tha Berisha.

Por a i shërben kjo strategji e audiopërgjimeve Lulzim Bashës për të arritur një pakt nën tavolinë me Edi Ramën?

“S’ka kurrë shans që të ndajnë pushtetin Partia Demokratike me Edi Ramën”, u shpreh Berisha.

Pa përmbysjen e Edi Ramës, thotë se nuk ka votë të lirë, por mënyra si do të ndodhë nuk lidhet vetëm me opozitën.

“Përparësi absolute unë konsideroj zgjedhjet. Duhet përmbysje popullore dhe revoltë. Nuk i kundërvihem idesë së një qeverie teknike që çon vendin drejt zgjedhjeve, por ajo më duket utopi”.

 

v.l/Dita

October 18, 2018 18:44
Komento

10 Komente

 1. Sali o le le, o nene. October 18, 19:34

  Krimineli ka rrjedhur vetem burgu 313 i ben derma.
  Po kur thote:
  “S’ka shans qe te ndaje pushtetin PD me Edi Ramen”.
  O kari e di veten ne pushtet, o kokrra rrota e karit.
  Ne pushtet eshte Edvin Kristaq Rama dhe jo Shqu-pisat.
  Pushtetin nuk do t’a shikoni as me dylbi se do jene ne biruca duke vuajtur denimet per krimet qe i keni bere kombit shqiptar, o rrota e karit, vellaj i madh i Ver Llapes.

  Reply to this comment
 2. Tani October 18, 19:38

  Hahaha vete i thone, vete i perhapin lajmet e rreme, dhe vete i mohojne. Jane vete prokurore, gjykates, dhe sigurisht edhe mashtrues te rangut te larte. Mendojne keta se Rama ka nevoje te beje marreveshje qeverisese me keta qelbaniket! Rames ne ja dhame e do tja japin te qeverise derisa ta beje Shqiperine. Ta coje ne nje pike pa kthim, ne bukuri europiane. Derisa ti te zvarritesh si qen rrugeve, te jargavitesh nga semundja e terbimit dhe te lehesh neper rruge pa buke, i zhveshur dhe i grisur dhe me medjen te shkuar ne ferr.

  Reply to this comment
 3. valentina October 18, 19:49

  Po ik o shurraq qe mban ere shellire,e para nese rama ben kompromis me cetat e PD_se dhe LSI_se,do te marre urrejtjen e te gjithe atyre qe i dhane mandatin te qeverise i vetem per te mos pasur nje kompromis me keta dy ceta banditesh qe grabiten,vrane dhe shiten shqiperine,po ti more bastard i kryqezuar me sperme serbi do e mireprisje nje kompromis midis rames dhe bashes per te zgjatur sa me shume fundin tend per te cilin shqiptaret votuan kete halabak mashtrues kryeminister,ky legen kryeminister ben te paditurin se cili ishte qellimi qe u votua masivisht,por nuk kupton qe shqiptaret do votonin edhe nje gabel te panjohur nese i premtonte se do gjykonte krimet e banditeve te PD_dhe LSI_se,keshtu vazhdo rame legeni cdo dite po i humb mbeshtetesit.

  Reply to this comment
 4. Dori October 18, 20:15

  Fytyre kryekrimineli!

  Reply to this comment
 5. Jimi October 18, 20:23

  Megjithese e mban veten per politikan kalibri, ti ne kete rast ben te paditurin! Nuk ka patur e nuk ka si te kete ndarje pushteti te PS, pasi nuk ka asnje arsye perse te duhet nje gje e tille!? Edhe nese ne ndonje rast hipotetik, do te dilte nevoja per nje gje te tille, e par e punes kjo nuk do te ishte vetem ne doren e Rames. Rama vertet eshte kryetar i partise dhe kryeminister i vendit, por keto i gezon vetem ne saj te vullnetit te elektoratit i cili i besoj keto detyra. Nese neser ben vaki qe ky del jashte vullnetit te ketij elektorati edhe egzistenca e tij ne krye te qeverise eshte e diskutushme, por jo qe te perfitoni ju vrasesit qe pushkatuat me gjakftohtesi kater njerez te pafajshem.
  Mos e dhente zoti qe te bashkqeverisesh me vrasesit!

  Reply to this comment
 6. Vicidolisti Digital October 18, 21:03

  Ske bythe o shurraq plak I currfjepsur. He pra ku i ke trimat kokepalare te Mamurrasit qe mburreshe. Kane shku per lesh bubi o Saleh Qelbesira. Rradhen e ke ti o Kryemallkimi I Shqiperise. Vetem kur te shohim ty me sapunin ne dore prapa hekurave ahere do marre fryme i lehtesuar ky popull.

  Reply to this comment
 7. Alban Dega October 18, 21:12

  From: Alban Dega
  Date: September 17, 2018 at 4:17:52 AM EDT

  AS CHINCHIZKHANI AS SLLOBODAN MILLISHEVICI ….

  DORE E ZEZE E MILLOSHEVICIT NE SHQIPERI !

  Qysh kur Sali Berisha erdhi ne krye te PD me voten “demokratike” te revoles se Azem Hajdarit mbi tavoline, me perkrahjen e William McCart Rajersonit dhe intrigat e doren e zeze te Sllobodan Milloshevicit, Stanishicit dhe UDB-se gjakatare serbe, PDSH u kthye ne doren e zeze e Milloshevicit ne Shqiperi.
  Partia Demokratike nuk e futi Shqiperine ne shinat e Partise – Shtet !
  E futi Shqiperine ne rrugen e Nje Njeri Shtet, ku Sali Berisha urdheronte, sundonte dhe te tjeret vetem aprovonin ose poshteroheshin, demaskoheshin, flakeshin nga radhet e saj e bile edhe vriteshin.
  Nga Partia Shtet e partise se pare te Berishes u kalua ne sistemin e Njeriut- Shtet te Sales, ne sundimin absolut te tij ala Luigji i 14-te, “ Ligji Jam Une” ose sundimi i Sales , shkurt Salikraci !
  Vriteshin jo vetem me plumba si Arben Broci e Azem Hajdari, por edhe me pilula helmesh plutoni ose eutonasie hollandeze si Bashkim Gazidede, Safet Zhulali, Ali Spahia… qe dinin aq shume zezona e urdhera genocidale te Sali Berishes sa u duhej mbyllur goja pergjithmone me qetesi e dashuri qe Shtrigu i Vicidolit te mos perfundonte para Gjykates Nderkombetare te Drejtesise per Krime kunder Njerezimit ne Hage njesoj si padronet e tij te Beogradit Sllobodan Milloshevic, Sanisha Stanishic e co !
  Harronte marrani se cdo krim len mbrapa gjurme !
  AS SLLOBODAN MILLOSHEVICI AS CHINCHIZKHANI … as 700 dreqerit e mallkuar nuk do ja kishin bere Shqiperise si shtet dhe shqiptareve si komb zezonat qe ua ka bere Sali Berisha dhe“ Banda e Gangstereve” politike, biologjike, oligarkike dhe mediatike te tij !
  Heret apo vone ato do ti hane koken cdo krimineli!
  Askush nuk eshte mbi ligjin !

  Reply to this comment
 8. ALBAN DEGA October 18, 21:14

  NGA ME STALIN SE STALINI …
  TEK ME ENVER SE ENVERI … … !

  – Nga Alban Dega, New Jork

  Nuk ka komunist me te keq se komunistin antikomunist ! Vaclav Havel
  A e dini cilat jane ndryshimet me te medha midis Qoftelargut Enver Hoxha dhe Sali Berishes e Bandes se Gangstereve te tij politike e biologjike !?
  Enver Hoxha dhe politbyroja e lopeve te tij ishte diktator komunist i eger.
  Por ishte me i sinqerte
  Neni Nr. 1 i Kushtetues se Shqiperise deklaronte se RP ose RPSSH-se eshte shtet i diktatures se proletariatit.
  Shkurt ishte diktature barbare, cnjerezore komuniste !
  Po Sali Berisha !?
  E filloi dhe leshoi demokracine ne 1997 pa Kushtetute fare. Shqiperia u qeveris me dispozita kushtetuese .
  Ne te vertete Shqiperia u qeveris sipas ligjit te Luigjit te 14 te “ Ligji jam une” ose sipas ligjit Une Saliu Me Saliun per Saliun !
  Po demokracia e vertete cila eshte !?
  Ne Populli Me popullin Per Popullin!
  A e dini cili eshte shpirti i demokracise !
  Rrenja e saj eshte demosi= populli!
  Shpirti i saj eshte pushteti sundimi i popullit !
  Askush e asgje nuk e shpreh ate si Kushtetuta e nenes boterore te saj, SHBA-se qe ne hyrjen, kapakun e saj, qe ne shpirtin e zemren e saj :
  Ne populli, Me popullin, Per Popullin !
  Si u katandis zemra e saj nga Sali Berisha ne Shqiperi ?
  Une Saliu Me Saliun per Saliun … dhe Banden e tij te Gangstereve politike dhe biologjike .
  Shkurt e sakte: Salikraci !
  Nese diktatura enveriste per 46 vjet ekzekutoi gjithsejt 3000 shqiptare, perfshi bashkepunetore te nazi- fashizmit, sic e kishte vendosur njezeri Konferenca e Jaltes Rusvelti- Stalin- Churchill, diversante e terroriste te Rankovicit dhe UDB-se gjakatare serbe, te Zervas- Venizellosit dhe Asfalise Greke etj.
  Salikracia vrau e sakatoi mbi 10 000 shqiptare te pafajshem pa gjyqe ne vetem 13 vjet te sundimit te saj .
  Po aq ekzekutoi edhe Hitleri serb Sllobodan Milloshevic ne Kosove gjate nente vjet te sundimit te tij !
  Kesaj i thone hic me pak e hic me shume se beme baba te te ngjaj !
  Ne vendlindjen e tij, Tropoje vetem ne dy vjet 1998- 2000 u ekzekutuan 175 tropojane, ose mbi katerfishi i atyre te ekzekutuar per krime te renda per 46 vjet diktature pa maska !
  Regjizor i kesaj kasaphane e ka emrin dhe vulen e Sali Berishes !
  Nese diktatura komuniste shqiptare ishte e eger deri ne bárbari si sistem i ekstremizuar deri ne ate shkalle sa edhe babai i komunizmit boteror Josif Stalini e kritikoi hapur Enver Hoxhen per luften e eger te klasave, ashpersine ndaj feve, sidomos asaj katolike, kooperativizmin e detyruar te zanatcijve dhe sidomos te bujqesise e blegtorise si baza themelore e ekonomise shqiptare, per qendrimin e ashper nga Perendimit, sidomos SHBA-se dhe Britanise se Madhe ne 1949 ne Moske, nuk ka asnje prove ose deshmi serioze kusarie, vjedhje masive, plackitje mbarekombetare si Salikracia 13 vjecare qe e zhberi mbi 13 here deri ne themel shtetin shqiptar me 25 miliarde euro te grabitura popullit shqiptar dhe Shqiperise!
  Per 25 000- 250 000 leke te vjetra diktatura e Enver Hoxha ekzekutoi dy djem te rinj njeri shok i ngushte e krahu i djathte i djalit te tij Sokolit dhe nip i nje anetari te KQ te PPSH-se dhe muzikantin Gasper Curcia!
  Te bijt biologjike dhe politike te Sali Berishes Xeni Medihoxha vrane 26, plagosen 500 dhe rrenuan nje fshat te tere Gerdeci…
  Sali Berisha ekzekutoi fillimisht me fjale dhe pastaj me veprime prokuroret e hetuesit e kesaj baterdie, qe i dha titullin rekord te turpit boteror si Kapobanda i “ kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” nga Mbreti i gazetarise boterore The New York Times “ !
  Nuk mjaftoi me kaq por si nje shtrige Vicidoli e quajti ate “ nje leter higienike cka nuk e ka bere as Hitleri e as Honekeri, as Fidel Kastro e as
  Enveri !
  Rruga e thepisur e Shqiperise ne gati 100 vjetet e fundit kaloi nga me Pashiq se Pashiqi e Ahmet Zogut, ne me Stalin se Stalini e Enver Hoxhes, ne me Enver se Enveri e Sali Berishes, Lulezim Bashes dhe Bandes politike e biologjike qe vodhen 600 milione euro te Autostrades se Kusarise se Kombit e Sali Berisha e “ndeshkoi ashper” duke e bere shef te diplomacise shqiptare, bashkekryetar te Atdheshitjes skandaloze te Otrantos, bashke kryekzekutor te 21 janarit 2011, kryebashkiak te Tiranes edhe me ndihmen e llereve te perveshura te ish- ambasadorit amerikan Arvizu e se fundi edhe kryetar de jure te Partise Demokratike te Shqiperise, lexo te Partise Bábalo- Banale te tij .
  Sali Berishes iu raportua dhe dorezuan 84 video me afera korruptive e vjedhje 700 mije euro nje dore te Ilir Metes e krejt “ Bandes se tij te Kusareve” nga kumbara i marteses se tij politike me LSI-ne ne 2009 Dritan Prifti, krahu i djathte e zevendesi i Like Floririt, dhe ne vend te godiste banditet e tij e preu ne bese e kryqezoi ate, vetem e vetem per te ruajtur karriken e tij te sterpergjakur te pushtetit dhe antishtetit te sterkorruptuar… Ripergjaku bulevardin Deshmoret e Kombit edhe me gjakun e dlire te 4 protestuesve te pafajshem te 21 janarit!
  Ne vend te ndeshkonte secilin kryekriminel te tij me ate vete ne krye, Saliqi i 14, kryeprokurori suprem dhe kryegjykatesi absolut Saleh Ramollah Berisha ndeshkoi me sharje prej rrugaci rrugash Vicidoli presidentin e Shqiperise Besmir Topin dhe kryeprokuroren Silvia Kontin- Ina Ramen…qe e la edhe pa pune nepermjet ushtarit te tij Shvejk Bujar Perishanit dhe KLD-se e duke graduar kryeprokuhorin Adriatik Palla, me diplome te falsifikuar ne vend te saj !
  I ekzekutoi me fjale sic ekzekutoi me plumba kater protestuesit krejt te pafajshem te 21 Janarit !
  Keto jane faktet kokeforta, deshmite e gjalla si per qoftelargun Enver HoXha edhe per kanibalin Sali Berisha!
  Cila eshte pasoja e tmerrshme e kesaj politike !?
  Pergjigjen e jep OSBE-ja me sondazhin e saj serioz per zgjedhjet parlamentsre ose lokale ne Shqiperi :
  Nese do te ringjallej dhe te konkuronte ne zgjedhje ish- diktatori komunist Enver Hoxha ai dhe perkrahesit e tij do te ishin fituesit e tyre dhe vetem me tre deputetet e PDIU- se ai do te krijonte qeverine !
  Nje kambane alarmi dhe nje grusht shpartallues per krejt politiken e sotme shqiptare !
  Nje disfate e plote sa edhe e turpshme e saj !
  Nje fatkeqesi shqiptare pasoje e kryfatkeqesise se saj kombetare me emrin Sali Berisha.
  Cdo gje e prek me dore e rrenon e varrose!
  Cdo gje e permend me goje e ngallose, e baltose, e nakatose !
  Cila eshte zgjidhja, ilaci per ti dhene fund ketij xhironi pa fund rrenimi te Shqiperise !?
  Fare e thjeshte per ta shkruar dhe teper e veshtire per ta zbatuar: destalinizimi, denverizimi i politikes shqiptare, i medias shqiptare, e mendesise dhe praktikes stalino- enveriste shqiptare !
  Pa u zhdukur mendesia dhe praktika stalino- enveriste nga kreret e vendimarrjes politike dhe qeverisese shqiptare, asnjehere, kurre nuk do te kete demokraci ne Shqiperi!
  Ajo fillon qe tek seksionet e celulat e partive politike e deri tek kryetari i Shtetit dhe kryeministri i Shqiperise !
  Kur vendimarrja te kaloje ne duart e demosit, popullit atehere do vendoset demokracia ne Shqiperi !
  Nuk kemi nevoje per “rruget e pashkelura” e as per “shtigjet e thepisura” stalino-enveriste…
  Kemi autostraden e sprovuar dhe modelin me te suksesshem te Nenes Boterore te Demokracise!
  Askush si Kushtetuta amerikane nuk i ka dhene zgjidhje kesaj ceshtjeje jetike: Ne Populli Me popullin e per Popullin !

  Reply to this comment
 9. Komshiu Ver Llapes October 19, 10:02

  Utopiku flet per utopi? Harroi si u zbyth ne 2013 sa perpak po i shkonin lotet reké nga marrezia. E besoni apo jo s’ka aspak rendesi, por para pardesybadheve katovicare une dhe Ver Llapen do kisha preferuar si kryemiser.

  Reply to this comment
  • Fidel Kastro October 19, 13:59

   Nje mal me krime dhe korrupsion , por bolsheviket e rilindjes nuk shohin nga ajo ane!!!! Fajin e ka opozita, Rame timoni po e drejton vendin per bukuri, kjo nje shaka e hidhur per ju o trushpelaret e bythelepiresit e rilindjes qe e merni popullin per budalla dhe i thurni levdate nje kryeministri harbut , bandit dhe i paskrupull.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim