Berisha pranon që rriti borxhin (vetëm që të nxjerrë se sa më keq është Rama)

October 5, 2016 10:43

Berisha pranon që rriti borxhin (vetëm që të nxjerrë se sa më keq është Rama)

Berisha pranoi në një intervistë televizive se ai e rriti borxhin publik që la pas parardhësi i tij Nano.

“Fatos Nano më dorëzoi shtetin me çelsa me një borxh 56%. Pra e mori në 1997 kur shteti ra për shkak të firmave piramidale dhe pas 8 viteve rregulloi financat publike…”

Po ju sa e çuat borxhin – e pyet gazetari.

Ne shpumë borxhin 62.6% – thotë Berisha – ndërsa sot, shton ai, është 70%.

Pra, nga qeveria në qeveri, financat publike të Shqipërisë duken keq e më keq me borxhin.

Dita

October 5, 2016 10:43
Komento

3 Komente

 1. Adih October 5, 11:01

  Simbas statistikave qe jep Berisha per borxhin , i bie qe Nano kapunuar me mire nga te gjithe , ne vend te dyte Berisha , dhe ne te fundit Rama.

  Reply to this comment
 2. kris 1 October 5, 11:03

  Berisha e rritiv borxhin per inat te Rames per 8 vjet 6,6% duke bere dhe investime publike dhe rritur pagat e pensionet ndersa Rama per kater vjet e rriti 7,4% per te lyer fasadat e per te shtruar iftar.
  Po qe se shifrat jana te verteta atehere piktori i rilindjes eshte nje deshtak i madh

  Reply to this comment
 3. Arben October 5, 16:14

  VERTETE U RRIT BORXHI ME 2005-2013, POR RRUGET E REJA TE SHQIPERISE JANE NE VEND, NA SHERBEJNE EDHE SOT E KESAJ DITE.

  NUK HARROHET KAQ SHPEJT SE NGA VLORA NE TIRANE DUHET TE SHKOJE PER 5 ORE, E SOT NGA VLORA NE SHKODER SHKON PER 2 ORE E GJYSEM.

  Reply to this comment
 4. Arben October 6, 22:36

  ORE, RRUGET QE U BENE ME BORXHIN E MARRE NE KOHEN E SALIUT, JANE AKOMA SOT.

  NGA VLORA NE TR DUHESHIN 5 ORE UDHETIN E SOT, NGA VLORA NE SHKODER SHKOHET PER 2 ORE E GJYSEM.

  E KAM NISUR KETE KOMENT PARA 5 DITESH, PERSE NUK E BOTONI,

  PO BEHENI PORTAL LEPIRES ORDINER I EDRAMES.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin