Berisha: Pranoni nenin 88 dhe të votojmë reformën, ndryshe na hiqet statusi

June 30, 2016 13:22

Berisha: Pranoni nenin 88 dhe të votojmë reformën, ndryshe na hiqet statusi

Ish-kryeministri Sali Berisha, gjatë fjalës së tij në Kuvend u ka bërë thirrje deputetëve të votojnë reformën në drejtësi, por më parë duhet arritur konsensusi për kërkesa legjitime sipas tij të opozitës për “paragrafin 88 të Venecias”.

Duke e cilësuar “fare të qartë mesazhin e Gjermanisë” nëse nuk votohet reforma, Berisha u ka bërë thirrje deputetëve që të votojnë reformën në drejtësi, pasi ndryshe do të na hiqet edhe statusi i vendit kandidat në BE, arritje kjo sipas tij, e qeverisë së shkuar.

Berisha ka kërkuar që ajo çfarë thotë paragrafi 88 t’u shpërndahet deputetëve të majtë e të djathtë e shkruar në anglisht e në shqip në mënyrë që ata të kuptojnë se t’i mohosh këtë të drejtë opozitës, është një padrejtësi e madhe.

June 30, 2016 13:22
Komento

19 Komente

 1. Shqiptar June 30, 13:35

  Se shpejti do te hidhen prangat mor Sali Vrasesi.Kjo eshte e sigurte.Ti Killer i pabese e di kete me mire se kushdo tjeter dhe kerkon shpetim ne interpretimin sipas qejfit te Rekomandimeve te Venecias.Loja mbaroi,qelia e burgut po pastrohet sepse do kete nje Rezident te ri VIP.Sali Vrases SRB Berishovicin.Personalisht jam shume sigurte se do shkosh ne qeline eerret te burgut.Dhe kjo ka per te ndodhur shume shpet.

  Reply to this comment
 2. jani June 30, 13:36

  kesaj i thone te te lere berisha dobicin ne dere. demek votoni varjantin tone ndryshe hiqet statusi . ne te semes statusi vec ti te shkosh ne burg o legen.

  Reply to this comment
  • Rilindja nudo June 30, 20:15

   O Barba Jani…ore!
   Po ceo, e harrove Enverin ti?! A nuk ia hodhem tere te zezat atij ne?
   Ai ishte Njeshi, dhe pjesen me te madhe te krimeve ai e ka nen firme, por s’ishte vetem ai, apo jo?
   Berisha mban kreun e Pergjegjesit per keto 25 vjet, por ti je gabim kur thua “ne te Semes Statusi…” per hir te Berishes, se ia fut vetes o Jani, jo Berjoshes!

   Dhe, le te veme veshin e te pyesim: tere ato qindra milione euro borxhi i Gjitoneve ne Jug, Greqeve, a e pesoi ndonjeri prej pulitikajve te lartesiseshem?! Asnjeri!
   Dhe ata jane brenda BE-se, teksa neve na thone : Reformen, qe te hyni ne BE!
   Sala do e gjej, si tere hajdutet, se Zoti ka sy, Jani, por je me afer Zotit, me Status, beso vellain!

   Reply to this comment
 3. Artani June 30, 13:51

  Po nenin 88 e kemi sot o qelbesire e UDB serbe,neni 88 eshte gjin gjoni me Co o skizo-psiqik,kur ke gjeur plera+dele ne popull e te mbajne+te ushqejne me vota akoma pse mos te tallesh ti duke mbajtur peng kete komb.

  Reply to this comment
 4. is kryeminstri vrases & tradhetar June 30, 14:06

  Edhe nje here dua ti bej miqesisht nje sugjerim mediave shqiptare dhe sidomos gazetes Dita:

  Kur beni copy-paste lajmet e kopjuara te “burimi sales” hiqeni parafjalen “ish kryministri” para emrit te mazamakeq Saleh Berishaj sepse kur ishte gjasme kry mister:

  u be vrases ne 21 janar 2011

  u be kriminel se vrau ne gerdec

  u be tradhetar se shiti pjese te detit jon

  u be kryhajdut se vodhi me mafjen me kollare gjysem miljardi dollare ne rrugen e kombet

  ..vazhdon lista me qindra krime te tjera..por e nderpresim..

  ……………….

  Pra zoterinj te shtypit shqiptar ju pshurrsha kete ish krykriminelin tuaj..

  Te pakte thoni realitetin duke thene Deputeti Berisha per kete monster qe duhet te ishte ne burg por mbijeton akoma nga impotenti edirama..hipokriti donaldlu dhe ju te medjave qe merrenii me kermat e shtypit
  Artur Zhelja me Andi Bullshitin

  bershaleja jashte burgut eshte shenjterimi qe po i ben dipllomacia euro-atllantike,mazhoranca dhe te permjerrurit politike legjendes enver hoxha

  Reply to this comment
 5. Der Spiegel June 30, 14:13

  DREJTESI E LESHIT.

  NE SHQIPERI NUK DO KETE DREJTESI, PA U FUTUR NE BURG META E BERISHA, DY ORDINERET PER VRASJE E PER VJEDHJE.

  TE DY KANE VRARE POPULLIN DHE KANE VJEDHUR POPULLIN.

  DREJTESINE E KANE UZOPUAR KETA DY TE CILET NA VRASIN E NA VJEDHIN ME SHUME QETSI E DASHURI.

  TE BEJNE KETA DREJTESINE DO TE THOTE QE NE POPULLI MATUF TE JETOJME NE ZGJEDHEN E TYRE

  TE BEJE META DREJTESINE ESHTE NJELLOJ SIKUR TI BESOSH UJKUT MELCITE NE QAFE.

  NE RAST SE DREJTESIA DO KOMANDOHET NGA KETA POLITIKANE TE ZINJ,.

  TE DHJEFSHA DREJTESINE,.

  TE DHJEFSHA LIKE METEN..

  TE DHJEFSHA DHE SALINE…

  Reply to this comment
 6. Arber June 30, 14:23

  Britania e Madhe na dha shembullin me te mire se STATUSI nuk ka asnje vlere.

  Reply to this comment
 7. fteri June 30, 14:25

  ****Shqipëria po vuan shumë jo për shkak të njeriut të keq , kriminelit S.Berisha,por për shkak të mos ndëshkimit të krimeve tijë të heshtjes së prokurorisë dhe gjykatave !..

  Reply to this comment
 8. Lennard June 30, 14:27

  Kjo Maxhorance eshte inekzistente.Si ka mundesi te lejohet te talle Sumen Ky kriminel i babezitur ne cdo seance te Kuvendit? Like Floriri dhe zevendsit e Tij bejne sehir si Shkerdhata.Ju qofshin Harram votat qe keni marre.Bajga te Ndyra!!!

  Reply to this comment
 9. Lali June 30, 14:29

  Arestoni kete debilin dhe nuk e duam statusin fare

  Reply to this comment
 10. tomsojeri June 30, 14:54

  cpate keshtu or qen ! Cfar brime gjete tja hudhesh??? Mos ji aq i sigurt o “shqiptar”se shum frik kam mos esht bo ndonji “pazar”! Tani qe amerikanet than se do shpallin dosjet e korupsionit e kur edhe gjermoni ja boni bam ,se sdi shaka ai , ky nga tiger u kthy ne mace !!!!!! Alla hile me ty jam o Jani se as 100 reforma nuk zejn ven po qe ky perbindesh neper kemb !Rrase kte ne burg e drejtohet vet “gungaci”Drejtesi !!!Ka per ti mar me vete te that e te njom, se ky ju a ka “hipoteken” ne kasaforten e vet !

  Reply to this comment
 11. fshatari pafshat June 30, 14:56

  Me mire pa Status dhe me Berishen, apo pa Berishen dhe me Status? Edhe komunisti me ekstremist, nuk do ta vinte veten e vet mbi Shqiperine.
  Morali: Berisha ka qene dhe mbetet dicka tjeter, por jo komunist.

  Reply to this comment
 12. vjola June 30, 16:43

  Ne duam drejtesine qe gjithekush ka vrare e grabitur te jape llogari deri ne nje.Sekuestro e cdo pasurie qe kane vene ne kurriz te popullit

  Reply to this comment
 13. Arben June 30, 19:24

  BURGU,BURGU, AI TE RREGULLON TY O KRIMINEL.

  KE VRARE E KE PRERE SA TE KA DASHUR B… KETO 26 VJET.

  TANI DO TI PAGUASH TE GJITHA.

  Reply to this comment
 14. TRIBALET E PD-se June 30, 19:45

  Jo more kafshe , jo ! Je ti dhe vetem ti , pergjegjesi i pare dhe i fundit , per zvarritjen nje cerek shekulli te statusit per ne BE . Nuk mashtron dot askend . Je nje bandit e kriminel i urryer , qe punon vetem per llogari te UDB-se , armikut stershekullor te shqiptareve . Ti nuk ke gjak shqiptari dhe as ndjenja njerezore .JE BISHE.

  Reply to this comment
 15. SMERLAPI I SHQUPIT June 30, 21:39

  ai eshte neni i gjin hajdutit shkerdhen berishes dhe barkderrave dhe lul vrasesit ne djall vafshi te gjith si rrac malokesh

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*