Berisha: Qasja jonë ishte e gabuar

May 29, 2018 22:59

Berisha: Qasja jonë ishte e gabuar

Kapiteni i përfaqësueses shqiptare, Etrit Berisha kritikoi ashpër djemtë kuqezi për qasjen që patën ndaj ndeshjes miqësore me Kosovën, që Shqipëria e humbi 3-0.

“Qasja në ndeshje ishte e gabuar. I lejuam shumë Kosovës. Mënyra se si luajtëm, me dy mesfushorët e krahut që ishin jashtë loje, ishte e gabuar. Edhe pse miqësore, duhet të luanim më të përqendruar dhe të luftonim më shumë”, deklaroi Berisha.

“Duhet të na bëhet mësim kjo paraqitje për ndeshjet e ardhshme”, shtoi portieri.

Ndërsa Roshi e pranoi se “me Norvegjinë dhe Kosovën kemi bërë ndeshje jo të mira”.

o.j/dita

May 29, 2018 22:59
Komento

2 Komente

 1. Mark .U.K May 30, 09:39

  Luajten dy skuadra turke.

  Reply to this comment
 2. Rum Anadalli May 30, 10:50

  Ti Mark mos na çaj menderen. Rri ha m. t dhe mos u merr me besimet fetare. Po ju jevgjit e ardhur nga anadolli ju ka zënë tmerri nga turku dhe shihni endrra të frikshme jo vetëm natën por edhe ditën.Shqiptari nuk pjerdh për përcaktimet tuaja që feja tregon racën. Ne jemi shqiptar në të dy shtetet, por nuk ka asgjë të keqe edhe po të ishim kongolezë, francezë, koreanë, Zanzibaos apo britanikë etj secili ka vendin dhe besimin e tij dhe secili të rrojë e të gëzojë në vendin e tij. Prandaj ti dhe nja kater a pesë të tjerë si puna jote që një e dy nxirrni vrerë nga goja duke sharë e përgojuar racat e tjera nuk jeni gjë përveç jashtë qitje njerëzore e të gjitha racave dhe besimeve fetare.
  Besoj se e kuptove se sa pa vlerë mbetesh ti dhe ata si ti.
  Rum anadolli

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim