Berisha: Qeveria ka porositur 3 Benz-a të blinduar

November 5, 2015 14:20

Berisha: Qeveria ka porositur 3 Benz-a të blinduar

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka urdhëruar Gardën e Republikës që të hapë procedurat e tenderit për të blerë 3 makina të tjera, veç 44 “Jaguarëve”.

Duke folur në sallën e Kuvendit, ish-kryeministri Sali Berisha denoncoi atë që e quajti skandalin e radhës.

Ja dokumenti, top sekret për 10 vite.

Autorizohet Garda e Republikës që të hapë procedurat e tenderit për të blerë 3 Benz-a të blinduar, vlera e secilit prej tyre shkon në më shumë se 700 mijë euro.

Unë të vetmin Benz të blinduar e bleva për parkun e delegacioneve sepse makina që unë trashëgova nga paraardhësi im, ndonjëherë edhe të linte në rrugë.

Atë makinë nuk e kam përdorur asnjëherë, por Edi Rama sapo erdhi e transferoi dhe e përdor për vete”, tha gjatë fjalës së tij, ish-kryeministri Sali Berisha.

November 5, 2015 14:20
Komento

6 Komente

 1. AliBabai November 5, 14:54

  Sa kujdeset Rama per Berishen mor amani. Nga respekti apo nostalgjia per pleqte komuniste. Ose Saliu ndjen nje fare kenaqsie fshehurazi,se e di qe do ti gezoje ai neser.

  Reply to this comment
 2. SHQIPTARI November 5, 15:07

  SHTET I KORRUPTUAR DHE MAFIOZ!!!

  Reply to this comment
 3. i ri November 5, 15:16

  E kush flet ,flet ai qe eshte I dhjere koke e kem e ,te tri makinat e porositura bejne aq sa ben vete makina e tij fiks 700 mije €.Atehre kush eshte ky birbo qe shan te tjeret,…!

  Reply to this comment
 4. i ri November 5, 15:21

  E kush flet ,flet ai qe eshte I dhjere koke e ke bere se njerëzit te tille e ka edhe vet prej kohesh tani ka merakun se mos keto te rejat kane më te mira se ajo qe ai ka,,,,!Apo nuk I rrihet pa lehur çdo dite se ky eshte zanati I tij.

  Reply to this comment
 5. Thanasi qe ta plasi November 5, 16:36

  O I Ri lexoje mire dhe mos shkruaj budallalleqe.

  Reply to this comment
 6. Z/K November 5, 21:29

  Dy per pozite.Meta&Rama.Dhe nji per opoziten Berishen.Berisha don hisen.Per Din e Iman do epercllojne.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*