Berisha për kryeministrin Rama: Gjykojeni vetë, normal apo i sëmurë?

January 10, 2014 18:06

Berisha për kryeministrin Rama: Gjykojeni vetë, normal apo i sëmurë?

Ish- kryeministri Sali Berisha ka komentuar deklaratat e pasardhësit të tij, Edi Rama, në emisionin Opinion.

“Gjykojeni vetë, normal apo i sëmurë?

Edvin Kristaq Rama në statusin e Facebook-ut të tij më datë 9 dhjetor shkruan: “Të ndëshkohet ministri i Mbrojtjes, Arben Imami”.

Edi Rama më datë 9 janar në Opinion, TV Klan deklaron: “Statusin për Imamin në FB tim nuk e kam shkruar unë” (me siguri e kishte dhënë Facebook me qira!!!!)

Edi Rama më datë 9 janar në Opinion: “Rritja e prodhimit të energjisë shoqërohet me rritjen e çmimit të energjisë”!!!!!!

Edi Rama mbrëmë në Opinion: “Në 100 ditët e para qeveria Rama- Meta nuk ka pasur asnjë dështim”!!!

Këtij i thonë… Vlerësojeni vetë!!” shkruan Berisha në FB.

January 10, 2014 18:06
Komento

30 Komente

 1. miri January 10, 18:12

  ne tmajtem ty mer boss…….qe ngatrojshe ene ilacet,tu pi raki plepi……me long geshtejash.

  Reply to this comment
  • Tigri 14 January 10, 18:32

   baaaaaaaaaa, kush flet. Me bythe te flasi dikush tjeter leshon ere me te mire se goja ketij palacos

   Reply to this comment
   • Elsa January 10, 18:40

    Plak idiot komplet. Mjer kush e lexon kete hajvan plak. Ka marre fund. Gjithesesi Rama e shperfill e kjo na qeteson

    Reply to this comment
    • zeni January 10, 22:47

     Kjo eshte per shqetesuar e jo per tu qetesuar.Berisha ka bere aq shume krime sa meriton te jete pas hekurave perjete. Rama eshte i semure se nuk kerkon ndeshkimin e Berishes.

     Reply to this comment
   • janaq January 10, 18:46

    Qe ne kete vend egziston nje njeri i lajthitur nje plak matuf qe e katandisi kete vend simos me keq e qe emri i tij eshte Sali Berisha kjo dihet.Askush nuk u beson me dokrrave te tua Sali mafjozi.Ti nuk ke pikën e arsyes sepse ti je nje i luajtur mendor,po po nje plak i ndyre ja se ç’je ti!

    Reply to this comment
  • Flogerti January 10, 18:33

   nese ka nje te cmendur qe 1000000 shqiptare e peshtyne ne surrat, eshte SALI berisha. Turp te kesh qe dhe pse kaq plak ne fizik e mendime, vjell akoma vrer. Turp maskara

   Reply to this comment
   • yllka January 10, 18:40

    Ska njeri me te kerrusur nga mendja se ky plaku deshtak. Ka marre ne qafe te gjithe partine e ushtaret e tij gomari plak. Mjerr opozita qe sdi nga eshte per faj te nje te marri

    Reply to this comment
  • Resmali January 10, 18:34

   Po cfare plak budalla je mer sali. Po a e kupton qe je ne burg shume shpejt.. Ti ne burg je qe tani ne fakt, se aq mbush ti

   Reply to this comment
  • Rraklli January 10, 18:37

   palaco plak.. hahahaha, u tall tere shqiperia me te ne 23 qeershor e tani te gjithe flasin per nje plak te rrjedhur qe sdi cthote

   Reply to this comment
  • gjyshja January 10, 18:41

   Populli gjykoi njehere e mire me 23 qershor Sali,nje milion shqiptarë gjykuan drejtë teksa me voten e tyre te shporrën njehere e mire nga posti i vjedhur qe ti pa te drejte e mbaje.Edhe sot me 10 janar populli eshte edhe me i bindur se nuk e ka cuar dëm voten e tij,perkundrazi ky fillim i mbare i kesaj qeverie keto 100 dite mireqeverisje deshmojne per nje te ardhme me te mire,optimiste e pozitive.

   Reply to this comment
  • gertjan January 10, 18:54

   Ku e gjen kurajen e i drejtohesh popullit ti mor horr?Ti vrases i popullit tënd,ti qe e dogje dhe ridogje kete vend,ti qe cdo dite vodhe e vetem vodhe duke u pasuruar me djeresen e shqiptareve.Ti gjakatar vrases i 26 njerezve ne vitin 2008,ti vrases i 4 njerezve te pafajshem ne bulevard.Fundi yt “magbeth-ian” i pashmangshem!

   Reply to this comment
  • Who_dares_wins January 11, 10:06

   RAMA KA DESHTUAR NE 100 DITET E PARA. KETE DUHET TA PRANOJE NUK KA NDONJE PROBLEM.
   Ai ka keq menaxhuar ne 100 dite cdo gje. Ajo qe eshte me skandaloze dhe askush nuk guxon ta permende eshte imazhi keq qe ka sjelle ne bruksel dhe po vazhdon ta perkeqesoje:
   – Takime dhe deklarata te deshtuara ne BE dhe NATO (mjaftoni te beni kerkime ne internet/web TV per te degjuar deklaratat qe ka bere apo kane bere ministrat e tij.
   – Dergimi ne NATO te Leonard demit (njeriut te afert te gaz demit) deshmon qarte kete fakt. Njeriu qe merret nga njerezit militant/ushtare dhe drejtues ne PD, dhe nje zbatues i mire i urdherave te berishes. Njeriu qe ne ’97 ka nxjerre urdherin si sekretar mbrojtje i asaj kohe, per te derguar pedagoget e shkolles se bashkuar ne jug te vendit. Njeri qe mbi te gjitha ka qene kryetar i komisionit te mbrojtjes dhe ka bllokuar cdo veprim te opozites kunder dikasterit te mbrojtjes per aferat korruptive dhe pergjigjet. Tani behet pjese e ekipit? po cilit ekip atij qe ka ndertuar berisha dhe rama po vazhdon ta zbatoje. Njeri i ish-sigurimit te shtetit dhe me dosje ne perdorim te sherbimeve serbe.
   – E fundit dhe jo pak e rendesishme, ulja e qellimshme e imazhit te diplomateve dhe ushtarekeve shqiptare qe sherbejne ne Bruksel ( BE&NATO). Per me shume se disa muaj mbi 150 persona (diplomatet&UShtaraket + familjaret e tyre ne tre perfaqesite BE, Dypaleshe, NATO) jetojne jane jashte cdo ligji ne qender te Brukselit. Te pasiguruar ne sherbimet shendetesore, qe do te thote nuk mund te bejne vizita shendetesore, femijet e tyre nuk do te pranohen ne asnje shkolle pas sigurimin e detyruar shendetesor. Ky eshte nje precedent i mire organizuar per te perkeqesuar imazhin e vendit prane institucioneve BE, NATO.

   Si perfundim mund te them, rrofte treshja BERISHA+META+RAMA te cilet jane pjese e nje klani qe kane marre nje objektiv shkaterrimin e shqiperise dhe shqiptareve.

   Reply to this comment
 2. Klodi January 10, 18:34

  Po mire edhe ne opozite vazhdon te dehet ky????

  Reply to this comment
 3. Brisha January 10, 18:37

  po te afron ora e ilaceve me duket Kujdes doktor mos i pi bashke se i bie kembes pastaj

  Reply to this comment
 4. Horri i Bulevardit January 10, 18:45

  O Sali, ta morri karriken, ngele si i dhjerre ne faceboock.
  Vure Lulin kryetar, vete mbete deputet rradha tre karrikja shtat
  O Sali o ish bllokqen, shurrtar dhe krenar, i paepur sekretar
  bllokmenet ne i shifnin ne RTSH, ti i rrije mysafir si i dhjerr
  O Sali si hyre ne bllok, si legen.
  Tani na u bere vete bllokmen, cilin ke caktu bllokqen.

  Reply to this comment
 5. MARKO January 10, 18:50

  Goja e ndyre veç qelb te nxjerr.Po ne varrin tend vetem qente kane per te pshurrur, o njeriu me i urryer i planetit.

  Reply to this comment
 6. prenge sherri January 10, 19:06

  eshte komplet vellai i jarit tamam sozia i tij si ne pamje ashtu dhe ne gjykim.

  Reply to this comment
 7. jimi January 10, 19:43

  Ky popull e di mire se kush eshte i semure,prandaj me 23 qershor Doktori popull e ktheu ne
  reanimacion :doktorucin kryeminister; qe te kurohet nga piktori Doktor.

  Reply to this comment
 8. hosteni January 10, 19:55

  o gjyshi trendy,,,,,,,,tregoji fansave te tu per dekoraten qe te ka dhene janulla,,,,,,,,,per sherbimet e medha qe i ke bere kishes ortodokse greke,,,,,,,,,,,,,,tregoje or antishqiptar tregoje ate dekorate qe e mban te fshehur dhe e puth cdo darke para se te flesh gjume,,,,,,,,!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 9. Agroni January 10, 20:30

  Kur nuk ka shtet,patjeter qe banditet edhe do kercenojne edhe do vrasin por edhe do bejne sikur ju dhimbset populli duke qare hallet e tyre.Kjo e drejte i lind ketij krimineli pasi po percmohet vota e 1.000.000 plus etj….qe u ngriten masivisht me voten e tyre per te larguar kete qen nga politika dhe tja dorezojne bluzave te zeza per krimet qe ka bere gjate ketyre 23 vjeteve duke kaluar edhe shifren e te denuarve dhe internuarve ne kohen e regjimit komunist.Lexojeni voten o zoterinj qeveritare qe jo vetem populli po pret arestimin e ketyre plerave por edhe perendimi po e kerkon me ngulm.Tall bythen o Sali Berisha se te ka ardhur dita.

  Reply to this comment
 10. Studenti. January 10, 22:38

  Shikojeni ate manekin robotik te quajtur Salari, qe flet pa e ditur se çthote dhe ndjell neveri me banalitetin djallezor te tij, me sharjet, shpifjet, kercenimet dhe mellefin e tij te mbushur me cmire e hipokrizi.Po te ishte njeri do t’i thoja se ate lloj burgosje qe ka thene kundershtari per nje allosoj minister te klanit te tij, e ka thene ai vete publikisht, me qindra here, duke u ngerdheshur, skuqur e nxire deri ne marrezi.Do t’i thoja njerezisht te mblidhte mendjen te kurohej,si nje njeri thellesisht i degraduar, ne psikiatri.

  Reply to this comment
 11. TOTILA NUMERO UNO,,NUMBER ONE !! - i vertete . DIREKT PRENOST. January 11, 00:25

  Jo ,jo ,nuk eshte i rrjedhur ,por luan rolin qe ti shpetoje jo burgut por edhe plumbit .
  Prisni kur nje dite te bukur te na nxjerre dhe kartelen mjeksore me semundjen e skizofrenise …………

  Reply to this comment
 12. ali January 11, 02:30

  Z. Berisha , po te krahasojme me ty , Rama eshte nje milion here me normal se sa Ti . Kemi
  ndjekur pergjate 23 vjeteve marrezite tuaja , deliret tuaja, mashtrimet tuaja . Por keto s’jane
  asgje me instinktin tend vrases, me traditen tende familjare prej hajni , shkaterruesi, prej
  banditi primitiv !
  Mallkuar qofshi moj race e felliqur !

  Reply to this comment
 13. dajti January 11, 08:51

  Ti je nje ndyresire psikopati antishqiptar i shitur tek Serbi mor plere kozmike qe as ne nje vend te botes nuk gjen kopjen tende.

  Reply to this comment
 14. adhuruesi. January 11, 09:07

  Bejte per salariun e salistanit.
  “Pusho, mjaft na shurdhove!”

  Ky Salariu nese ka njeri,
  nga klani dhe familja e tij,
  ta marre perdore si femije,
  ta çoje ta kuroje ne psikiatri
  pastaj ne zyre e ne shtepi,
  t’i thote: “mjaft me marrezi,
  jetove vetem me hipokrizi,
  sharje, shpifje, poshtersi,
  si ne rini dhe ne pleqeri,
  ne tirani e ne demokraci,
  ke qene si Nezirit me bori.
  te thone: shpellar i hutuar,
  nje qen bastard i terbuar,
  ketij vendi fytyren ia çorre,
  pusho, njerzit i shurdhove!”

  Reply to this comment
 15. sopiqoti January 11, 10:18

  Po veten tende o zoti Sali kapedani si e konsideron te shendoshe?JO ore JO,je i semure se vetem ai qe eshte i semure menderisht mund ti thjote kolegut ne Kuvend :”..e din ti se une ta bej fytyren me te zeze se lekura e kepuces….” Lere Ramen te punoje dhe ne fund te mandatit thuaja te gjitha.

  Reply to this comment
 16. pro dhe kunder January 11, 11:13

  -Shqiptaret te dhane kohen e mjaftueshme per ti udhehequr..kishe mundesi ti beje shqiptaret te harronin figuren e Enverit,por historia tregon ndryshe..dhe del se nuk e meritoni vemendjen e shqiptareve,ka filluar epoke tjeter ..flasim pas 4-vitesh,uroj te jemi gjalle..

  Reply to this comment
 17. tirka January 11, 11:46

  “Rritja e prodhimit të energjisë shoqërohet me rritjen e çmimit të energjisë”!!!!!!

  TE DUKET ÇUDI O SALI? PUBLIKONI KONTRATAT KONÇESIONARE QE KENI BERE PER TEC-et, TIPIK ESHTE AI I ASHTES, DHE DO TA KUPTONI FARE MIRE SE KETU S’KA ASNJE ÇUDI. SHQIPTARET E KANE KUPTUAR KETE KOHE ME PARE DHE KJO U VERTETUA ME 23 QERSHOR. SHPRESOJ QE TA KUPTOJE EDHE SALIU, MULI, ALDO, RISTANI, HALIMI, E LULI ME SHOKE…
  PERVEÇ ZULLUMEVE TE TJERA, GROPEN TA BENE EDHE KONÇENSIONET, O SALI, KONÇENSIONET NE NAFTE, NE MINIERA, NE ENERGJITIKE, ETJ., ETJ., ETJ.

  Reply to this comment
 18. Labi January 11, 12:46

  O SALI SPIUNI I SERBEVE, o pencilina ! Ti i ke te gjitha te mirat po ke vec dy te keqija qe; je antishqiptari me i madh i koherave pas zogut dhe vrases. Sa per Edin e ka vleresuar populli ne 23 qershor keshtu qe mos na caj menderen o plak i felliqur dhe shtrig i keq.

  Reply to this comment
 19. Pëllumb zaimi January 12, 03:44

  Tipari kryesor i saliut, gjithë semundjet, poshtersite ,pabesite,ndyresite e veta i eksporton tek kundershtaret e tij!? Për ta kuptuar kush eshte saliu shihni ate “mall” që eksporton dhe ja ku e kini diagnozën e sakte të tij!?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*