Berisha: Rama po i përdhos rilindësit e vërtetë, duke i krahasuar me kandidatët e tij

Redaksia Online June 9, 2013 11:14

Berisha: Rama po i përdhos rilindësit e vërtetë, duke i krahasuar me kandidatët e tij

Kryeministri Berisha akuzoi sot kreun e opozitës për provokacion me termat Rilindje dhe rilindës. Gjatë një takimi në Përmet, ku prezantoi kandiatët për deputetë, Berisha tha se Rama po i përdhos rilindësit duke i krahasuar me kandidatët e tij në qarqe të ndryshme të vendit.

“Na pengoi për më se 1 vit, që më së fundi u detyrua të votojë ligjet. Alternativa tjetër…këtu nga sheshi i Frashërinjve, dua ti them Edi Ramës, vetëshpallja juaj për rilindas. Shpallja e Tom Doshit për Sami Frashër, Gramoz Ruçin si Naim Frashër e Anastas Angjeli si Koto Hoxho nuk ka gjë më të keqe. Ky është një provokacion i pandershëm i pa denjë, që prek kjo vetëm përmetarët, por shqiptarët në katër anët e rajonit, që kanë të rilindësit shenjtorët e tyre të identitet kombëtar. Së dyti, theksoj këtu se për disa miq në këtë shesh që u kujtohen vitet 67-70 të njëjtën përpjekje djallëzore bëri Enver Hoxha që u përpoq të dënonte rilindësit tanë, por e kuptoi se nuk mund ta bënte pa kaluar mbi trupat e shqiptarëve. Hiq dorë mos i përdhos rilidësit kombit me Tom Doshin, Gramoz Ruçin, Ansatas Angjelin. Bëj alternativën tënde”, tha Berisha.

Berisha i vijoi akuzat ndaj opozitës, duke u ndalur në alternativën socialiste për taksat.
“Jemi këtu për fitoren që ka si qëllim bashkimin e shqiptarëve, për Shqipërinë e zhvilluar. Në një fitore e cila shqiptarët pa dallime partiake do i bëjë anëtarë të BE, do i çojë para drejt Evropës, në një fitore e cila qytetarët shqiptarë pa dallime partiake synon ti punësojë, të krijojë vende të reja, pune. Bashkoheni me ne në fitore që synojmë që çdo shqiptar të marrë rroga më të larta dhe të ketë jetë më të mirë. Kjo është alternativa jonë, e cila synon Përmetin e zhvilluar dhe Shqipërinë e zhvilluar. Alternativa që bazohet në arritje të pamohueshme deri tani. Cila është alternativa e tij, dy janë gjëra të rrezikshme. E para rritja e një taksës. Janë kryekëput manifestim i Partisë Komuniste. Rreziku i dytë i madh është se me këtë taksë ai frenon bizneset, largon investitorët”, theksoi Berisha.

 

 

Redaksia Online June 9, 2013 11:14
Komento

37 Komente

 1. herta June 9, 11:17

  Rilindasit e vertet i ke perdhosur ti duke futur emrin tend ne librat e historis si clirimtare si diktator qe je.
  Je ti qe po e shkaterron shqiperine kete mos e harro dhe nuk eshte rama.

  Reply to this comment
  • guarinn June 9, 11:30

   o berishe je pordhosur si njeri me koh shife mir veten ne pasqyre.

   VETEM DI TE VJEDHSH TE VRAASESH… Nnjerz..

   njerzve u lypen votone ku jan rrit me berishate dhe karrota..

   kete gje po e bejn ne kohen tende..
   ti kerceno cdo dite cdo sekonte…

   flamujt qe i vendos esht me mir te ua japesh lek njerzve ne nevoje

   Reply to this comment
  • guarinn June 9, 11:35

   kryeministrin do ta zgjedhi populli.nqs berisha dhe hajvanet e tij nuk e dine

   akoma kushtetuten populli do tjua tregoje kete 23 qershor.

   turpet e berishes nuk kane te sosur.nuk merret pushteti me dhune.ore ti po

   shkel te drejatat e njeriut.nuk jetojme ne kohen e shpellave qe te besh ti si te

   duash.tmerr.shkojne katunaret e te semuret mendore e i vene flaken

   ke 20 vjet qe na kerceno na vjedh na shkaterro dita dites vjedh dhe jep permtime qe nuk i mbanne

   Ke ngel duke then rruge ku rruget jan te gjitha by china qe jan gropa gropa ku njerzit mundohe ti mbushin me domdume….

   2013 dhe ne shqiperi mungon e drejta e njerzimit..

   Reply to this comment
 2. hamdi June 9, 11:17

  nuk ka goje sali berisha te flase per rilindas kur ai i ka groposur me duart e tij monumentet e vellezerve frasheri!

  Reply to this comment
  • RAkipi June 9, 11:26

   Kjo eshte fyese per popullin. Nje plak qe ka 22 vjhet qe thote te njejten gje e ben te njejten gje. Ndjell vetem lufte e korrupsion. Kjo eshte e pafalshme e e padurueshme, ndaj em 23 qershor kjo merr fund. Vote masive anti-SAli, antiplumb

   Reply to this comment
  • hena June 9, 12:09

   vesin me te lig te te mashtruarit saliu e ka eshte i pandreqshem ti vij turp qe vazhdon akoma te genjej njerzit o nastradin qe rrenove 8 vite zhduku me vote do te shporrim, ja ku e kemi lideri qe meriton nje mbeshtetje te plote tonen

   Reply to this comment
 3. Gesti June 9, 11:18

  sI EK GOJE E FLET TI MER PALACO BURRE. sI KA FTYRE TI ME DALE E ME BO LLOJ LLOJ DEKLARATASH E FYERJESH. TI QE QE NE 97 E GJER SOT VETEM KE RRENUAR KETE VEND.

  EDI RAMA TIRANEN E BERI TE JETUESHME. KJO ESHTE E TURPSHME E AKOMA ME FYESE KUR E MENDON QE THUHET NGA TI..

  Reply to this comment
  • fatjoni June 9, 11:19

   Edi rama ka nje skuader te papare, vete eshte lideri me vizionin perendimor e ka nje program tejet serioz qe vlen te inplementohet. Ja pra sali qe ti ske asgj e nga keto. Ti ke meritat per varferimin e shkaterrimin e gjithckaje. ja pse ti ske me vend ne kete vend o plak i rrjedhur

   Reply to this comment
 4. lini June 9, 11:21

  Po ta krahasosh me listen tende o sali del ku e ku me PS ti se ne listat e tua pervec se nuk ke asnje te pakorruptuar ke lloj lloj figurash nga komunist si xhuveli kaqi zi sic e quajte ti bregun je vet kryekomunist, ke kriminel ke socialist te larguar e cdo gje tjeter, vetem njerez te ndershem nuk ke.
  A se harrova ke dhe nard ndoken.

  Reply to this comment
 5. kaseet June 9, 11:21

  kaseta e berishes e njejte ne te gjithe shqiperine nuk mund te ule reputacionin e partise socialiste me perrallate e saje krahasuese .

  Reply to this comment
 6. Denisa June 9, 11:22

  Sdi si si vjen zor ketij njeriu. Ka marre udhet e paudha e del e shan. ORe lere opoziten se ajo ka nje program , njerezit e rinj e me ide dhe i jep popullit alternativen qe ka.

  Po ti cfare bere? Me thuaj nje sukses vec vrasjeve e vjedhjeve qe i bere suksesshem. ME thuaj ti o plak i marre pse me SHBA je prishur. Do te na izolosh/? Kete sta lejon kurresei populli, ne u cliruam 22 vjet me pare e do mbetetmi te tille duke te hequr dhe ty nga kembet

  Reply to this comment
 7. RN.e June 9, 11:23

  Filozofia e rilindasve duhet te ndiqete nese vendi do te beje perpara z.Kryeministere ti mund te ndjekest ate te paraardhesve te tu me lufte ndaj armiqve te brendshem

  Reply to this comment
 8. ledjo June 9, 11:26

  rilindesit e vertet i ke perdhosur ti o diktator i poshter qe mban ne goj cdo sekond edi ramen se po e nden humbjen dhe rilindja po vjen ne cdo rreth ne 23 qershor me edi ramen kryeminister te gjith shqiptareve

  Reply to this comment
 9. marsida June 9, 11:26

  Ekipi i rilindjes e ka trembur aq shume qeverine sa nuk i heq nga goja ngado qe shkon,kesisoj ka harruar te merret dhe me programin e saje elektoral.
  Rilindja do te rilinde shqiperine z,kryeminister

  Reply to this comment
 10. Pojan June 9, 11:29

  Dje koncidoi ne televizor fushat e Berishtes ne Patos dhe Cakran ,FJalimet e kandidateve per deputet ngjanin me ato te kryetareve te kooperativave bujqesorei kur vizitoheshin nga udheheqja e larte e partise

  Reply to this comment
 11. Pojan June 9, 11:31

  Ekipi i Rilindjes nuk ka asgje te perbashket me Ate blu,te cilet ne takime elektorale ashtu si lideri i tyre kane pergatitur kasetat e tyre per ti prezantuar ne fushaten e deshturar te tyre

  Reply to this comment
 12. Naimi June 9, 11:33

  Per shqiperine dit te mira pasketaj vine!
  kjo dite do te jete pas 23 qershorit sepse ne 8 vitet e qeversjese tende shqipetaret nuk pane nje dite te bardhe.

  Reply to this comment
 13. kalios June 9, 11:51

  Mbete o shoku Sali,mbete tew ure Qabese.Permend rilindasit dhe ben krahasime Po a i afrohesh ti nje rilindasi Besoj se dhe ti e femijete tu jeni shume larg rilindasve .Ata luftuan me pushke e pene per lirine e Shqiperise e disa prej tyre dhe u dogjen ne turen e druve o uvrane pabesisht e u dergjen e burgjeve,por ama asnjeri nuk perdori gjuhen tuaj te fyerjes .Ata ben gjithcka per gjuhen e embel,te bukur te lehte ,te lire qe ta perdornin shqiptaret e jo te shperdorohet ne ate fare feje qe e beni ju duke ofenduar me lloj-lloj epitetesh kundershtaret e tu politike duke i share deri nga pjesetaret e familjes .Jo zoti Sali,nuk mund te pranojne shqiptaret qe te drejtohen nga nje kryeminister qe drejton qeverine me te korruptuar shqiptare per gjate ketyre 100 viteve Sali ,duhet te shpjegosh qendrimet e tua per vrasjet e kater qytetareve,per vrasjet e gerdecit ku del zbuluar molepsja e djalit tuaj Ka ardhur koha te largohesh per te miren e kombit por tuajin personalisht dhe te femijeve te tu .Mos e rendo vetem duke kembengulur per te qendruar ne ate karrike duke vjedhur vota e duke mashtruar ketwe popull qe po e mban peng ne fukarallekun e vet .Mjaft bere per oborrin e fmiljes ,lere kete popull te lire.Boll vuajti nga ne diktator si Enveri Ngadale ngadale po ia arrin ati. Lerja PD nje tjetri qe te kujtohesh te pakten per nje veprim te mire.Ju e dini me mire se kushdo se dhe sot e dje qe qendron ne ate karrike s,ta ka dhene populli por e ke rrembyer ose e ke blere nga tradhetare te votuese tew majte qe pasi mashtruan se do te rrezonin ty,erdhen se u premtove ministri qe te vidhninDhe sot pasi perdore Ilir meten per 4 vitge ,ne bashkepunim me njeriun me te zi te kombit Fatos Nanon,apo Kacin e zi sic e ke pagezuar vete .Po a keni moral ju.Turp,turp

  Reply to this comment
 14. dea June 9, 12:04

  Kandidatet e skuadres se Rilindjes jane njerezit qe do te Rilindin Shqiperin…..Voto Skuadren e Rilindjes me 23 Qershor…….

  Reply to this comment
 15. ambra June 9, 12:08

  Me 23 Qershor do ta Rilindim shqiperin per ti dhene nje zhvillim te munguar ne 22 vite tranzicion ketij vendi dhe ektij populli qe meriton shume me shume se nje qeveri te korruptuar dhe nje shtet mafjoz….Rilindje

  Reply to this comment
 16. era June 9, 12:10

  sali berisha eshte shume larg realitetit ku ne jetojem, ai sheh dhe thote vecse shqiperine qe ska bere, sa per legalizimet pse si beri 8 vite apo vodhi sa vodhi e del prap me mashtrime tani ,sa per rrogen e 13 pse e hoqi kur ajo ishte, sa per rruget ku jane se nuk po i shohim? rilndje nga gjithe rrethet e shqiperis, njerzit jane te zhgenjyer

  Reply to this comment
 17. kevi June 9, 12:11

  Rilindasit dhe te gjithe ata qe e ndertuan me gjak kete shtet i ke perdhosur ti Sali Berisha qe ke ndertuar nje pushtet mafjoz qe po shkaterron themelet e shtetit shqiptae, nje pushtet ku krimi ben ligjin…Duhet menjeher Rilindje , ndaj mos heziito me 23 Qershor voto numrin 29.

  Reply to this comment
 18. arsi June 9, 12:13

  Vahdon katragjyshi me te njejtin skenare te felliqur te te berit politike, shaje dhe hidh balte mbi Skuadren e Rilindjes, po kur nuk ke program do te gjesh fjale te flasesh, s’ke faj….Rilindje

  Reply to this comment
 19. brukli June 9, 12:14

  Pas 23 Qershorit Berishes do ti mundesojme nje pune te re, tu tregoi perralla niperve dhe mbesave te tij se ndoshta i besojn ata meqe shqiptaret nuk e besojn me kurre , ne asnje fjale qe ai thote…Rilindje

  Reply to this comment
 20. erni June 9, 12:15

  zoti rama eshet i vetmi lider ne kete mes qe po i ben gjerat sic duhet dhe po flet me shifra te drejta e jo perralal si ty, ti po e provokon shqiptaret me rrna dhe arritje te iamgjinuara

  Reply to this comment
 21. erni June 9, 12:16

  ti sali qe na fton të bashkoheni me ty në një fitore e cila shqiptarët pa dallime partiak do ti bëjnë anëtar të BE, do ti çojë përpara drejt Europës, sali berisha eshte shume larg realitetit ku ne jetojem, ai sheh dhe thote vecse shqiperine qe ska bere,nderkohe po ben cdo gje jashtte ligjit

  Reply to this comment
 22. veri June 9, 12:17

  jo po te ndalemi te besojme ty nuk e sheh eee hajvan, ti je pergjegjes per te gjitha tragjedit e shenuara ne 8 vite qeverisje nga ana jote, ti nuk ke qeverisur per vendin por per vete

  Reply to this comment
 23. veri June 9, 12:19

  teksa 23 qershori po afron saliu spo le njeri dhe aktivist te partis socialiste pa cenuar , hequr nga puna , dhe deri ne vandalizem , prishje prone dhe bomba ne shtepi kulimiiii ne nuk i duma keto gjera jemi qytetar dhe jemi ne demokraci dreqi e mori

  Reply to this comment
 24. ergi June 9, 12:38

  po shko mor kryeminister plere qe cdo moment genejn shqipatret duek menduar se po ben nej gje te bukur nderkohe thjesht dhe vetem po shpif si e vetmja alternative qe te ka ngelur ty hde qeverise tende

  Reply to this comment
 25. Tani June 9, 12:39

  Kthjellohu mor genjeshtar ,po behesh 70 vjec.C fare kerkon akoma?Mendo per femijet dhe nipat dhe mbesat qe do ti perbuzin te gjithe.E ke ndertuar jeten tende me servilizem, nenshtrim,spiunllek,dhe e ke kthyer RRENEN ne AKADEMI.

  Reply to this comment
 26. albana June 9, 12:40

  njeriu qe perdhosi rilindasit je ti sepse e le vendin ne mjerim nderkohe qe endrra e rilidnasve dhe cdo shqiptare prandja turp qe je tallur ne kete menyre me shqipeirne dhe shqipatret e endrrat e rilidndasve

  Reply to this comment
 27. elona June 9, 12:56

  rilindasit e vertet do ishin krenar po te ishin gjalle nqs do shikonin pragramin e ps per nje rilidnje shqipatre ndaj eshte e tmerrshme sesi saliu mudnohet te baltos cdo moment opoziten per cdo gje

  Reply to this comment
 28. arber June 9, 12:57

  sali berisha eshte nje kryeminsiter rrenacak eshte nje kryeminsiter i pa vlere dhe kjo e ben ate te pa konceptueshem dhe t epa pranueshme ne ato qe thote ndersa shqipatret do e shporri nga akrrikja e kryemisnitrit ne 23 qershor

  Reply to this comment
 29. vini June 9, 12:59

  prandaj shqipatret duhet ti thone jo nje kryeminsitri genejshtar e te pranojen programin e opozites per nje rilindje shqipatre si programi me i mire per qeverisjen e shqiperise dhe rilndjen e saj ndaj mos ngurroni te votoni ps

  Reply to this comment
 30. andresa June 9, 13:02

  Kandidatet e skuadres se Rilindjes jane njerezit qe do te Rilindin Shqiperi, jane njerezit e punes dhe jo njerezit e dallavereve qe Berisha ka mbledhur ne uraganin e tij te shkaterrimit…….Voto Skuadren e Rilindjes me 23 Qershor

  Reply to this comment
 31. esi June 9, 14:35

  Rilindasit e vertet pas 23 Qershorit do te kene edhe Rilindasit e 100 vjecarit te dte te shtetit shqiptar, me voten tone masive per partin socialiste ne do te ndertojm shtetin qe shqiptaret duhet te kishin me kohe, shtetin qe u shkaterrua nga sharlatanet e pushteti ne ikje…Rilindje per shqiperin europiane dhe per ti thene ndal genjeshtrave, mashtrimeve dhe vjedhjeve te familjes Berisha.

  Reply to this comment
 32. FAT MAN June 9, 18:17

  Permetaret ti kerkojne Sali Kriminelit 26 njerez te zhdukur ne vitin ’97 nga paramilitaret veriore kryesisht TROPOJANE. Krimineli nuk duhej te hynte ne Permet e jo te beje fjalime e sqarime per Rilindasit. I biri i Sheqeres e ka bere vendin zeher me krimet dhe vrasjet pa gjyq si ne kohen e Kriminelit Enver, pasardhes i te cilit eshte Komunisti Sali Ver Palla. Poshte diktatura dhe diktatori SALI. 23 Qershori dita e bekuar per Shqipetaret, qe nuk do kemi me Saliun dhe Salinjte e vegjel qe i rrine pas bythe, si Zhozi leshi me kompani.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*