Berisha: Rama po shkel marrëveshjen me Bashën, po “godet” ministrat e PD-së

June 2, 2017 17:23

Berisha: Rama po shkel marrëveshjen me Bashën, po “godet” ministrat e PD-së

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë një mesazh nga një nëpunës i lartë dixhital, i cili thotë se sekretari i përgjithshëm i kryeministrit Edi Rama po bllokon marrëveshjen me opozitën.

Bëhet fjalë për shkarkimet në administratë, bazuar në urdhrin e kryeministrit, i lindur nga marrëveshja me opozitën për ata që marrin pjesë në fushatë.

Berisha shkruan se Rama është në panik bashkë me sekretarin e përgjithshëm të mafies shtetërore. Sipas tij, “Don Agaçi ka bllokuar marrëveshjen me opozitën”. Për më tepër sipas nëpunësit dixhital, sekretaret e ministrive nuk iu japin dokuemntet dhe mjetet e nevojshme ministrave teknike për ushtrimin e kontrolleve.

STATUSI I BERISHËS
Rama në panik, me sekretarin e përgjithshëm të mafies shtetërore. Agaçi bllokon marrëveshjen me opozitën!
Nëpunësi i lartë dixhital informon:
Panik i madh në administratën shtetërore për zgjedhjet. Janë penduar shumë për marrëveshjen prandaj.
Rama, pasi ka urdhëruar sekretaret e përgjithshëm që t’i japin leje për fushatë elektorale gjatë muajit qershor 1/3-ës së administratës publike, kërkoi të anulojë nëpërmjet zëvendësministrave, urdhrat e ministrave teknik për kthimin në detyrë të të gjithë punonjësve të larguar me leje.
Rama urdhëron sekretarët e përgjithshëm, që me urdhër verbal dhe porosi të tij, administrata publike të mos zbatojë urdhrin e tij dhe vendimin e KM për mospjesëmarrjen e administratës në zbatim të ligjeve në fushatë elektorale të partive.
Sekretarët e përgjithshëm të mos u japin ministrave teknikë asnjë dosje të koncesioneve dhe tenderëve elektoralë.
Rama ka urdhëruar Don Agaçin, që sekretaret e përgjithshëm të bllokojnë çdo mundësi kontrolli të ministrave teknik duke mos ju akorduar mjetet e nevojshme për ushtrimin e kontrolleve të shkeljeve flagrante të ligjit elektoral dhe ligjeve të tjera nga punonjësit militant! sb

Berisha fb 2 qershor

June 2, 2017 17:23
Komento

4 Komente

 1. Ardit June 2, 17:38

  Mbete duke shpifur o poshterisre e bjeshkeve te nemura.

  Reply to this comment
 2. VERI June 2, 17:53

  Akoma gjalle eshte ky kerma. Ngordh o mkriminel…

  Reply to this comment
 3. Fat man June 2, 19:13

  O shoku.. kriminel, Ministart “teknike” me teseren e SHQUP-it ne xhep jane kthyer ne qen kufiri, nuk po bejne nje lek pune vetem survejojne dhe kontrollojne imtesisht levizjet e administrates dhe u kontrollojne edhe fb.
  Kete moral dhe praktike u ke lene trashegem Sali SRB Shqu-pisave, prandaj po shprtalloheni dhe nuk i hyni ne pune as dreqit, jeni te mbaruar dhe te vdekur.
  Ne Ministrete e “teknicieneve” ke hapur zyrat e Gestapos SHQUP, po ushtroni terro dhe dhune psikologjike mbi nepunesit e Administrares, kriminel.

  Reply to this comment
 4. As June 2, 20:05

  Por cfare lloj “nepunesi i larte” qenka ky informatori dixhital qe nuk ka kuraje te dali vete me emer dhe mbiemer

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*