Berisha: Rama po tenton të përçajë ish-të përndjekurit

Redaksia Online April 10, 2013 11:21

Berisha: Rama po tenton të përçajë ish-të përndjekurit

Kryeministri Berisha ka akuzuar kreun e PS-së Edi Rama se po tenton t`i përçajë ish të përndjekurit politikë..

“Rama tha se spaçi ka qenë një pasuri e madhe, Spaçi ka qenë një ferr. Për etërit e Rames natyrisht që ishte pasuri, por për ata qe e vuanin ishte një ferr. Zoti Rama duhet ta dije se ka ligje ku vend, ky do të rikthehet në kohen e Ramiz Alisë, nuk mund të rikthehet më. Le të vazhdojë edhe pak kohë këto përçarje, se e vërteta është se ora po afron, dita po afron, energjitë po e lëshojnë, këto janë punët e tij, unë çështjet i kam me zgjedhësit”- u shpreh kryeministri.

Në mbledhjen e sotme të qeverisë, kryeministri Berisha vlerësoi ministrat e rinj, të cilët i uroi për nisjen e detyrës, pas largimit të LSI-së nga koalicioni. Berisha uroi ministrat e rinj, Visar Zhiti, Halim Kosova dhe Florion Mima, përkatësisht në krye të Ministrisë së Kulturës, Shëndetësisë dhe Ministrisë së Ekonomisë.

Redaksia Online April 10, 2013 11:21
Komento

6 Komente

 1. Horri i Bulevardit April 10, 12:08

  Jo Sali Berisha, Rama nuk po i percan te perdjekurit politike, por ti zgjodhe per ti kundervene kunder ish te perndjekurve politike koleget tuaj te ish sigurimit dhe nje nga keta eshte edhe ai qe te mban ty bishti, Mirakaj, qe del dhe hedh balte.
  Ti zoti Berisha, more dosjet e ish sigurimit dhe aty ti gjete ish spiunet qe ishin denuar si te burgosur politik, qe kane spiunuar shkote e burgut e ridenime, fale deshmive fallse qe kane dhene ata ish te burgosur qe jane ne krah teje, u bere atyre presion se po nuk mbajten linjen tende te diktatures, do tja u nxirrje dosjet ne publik dhe ata, ate qe gatuan nuk mundeshin te ndaheshin nga ty se ata e kishin hengur corben e prishur te ish sigurimit.

  Reply to this comment
 2. Luli April 10, 12:10

  Ka percares me te ndyre se ti more kriminel qe ke percare mbare shqiptaret more faqezi e ke fytyre e flet,si nuk ka nje fije turp ky monster?

  Reply to this comment
 3. Denisi April 10, 12:34

  Njeri me te pafytyre se Sali Krimineli nuk me kane zene syte,por me Edi Ramen nuk i ecen.Sali Percaresi eshte pa be e pa fe,as skuqet e as i nxihet surrati ketij cipe plasuri.

  Reply to this comment
 4. Amant April 10, 12:35

  Rama nuk ka qene asnje ore te vetme komunist ne ate periudhe, ndersa ti perfaqsoje organet drejtuese te partise, qe vriste burgoste dhe perdhunonte shqiptaret e pafajshem. Asnjehere nuk ke kerkuar falje ti, dhe mos e kerko tek te tjeret, plak shtrigan e shpellar. Njeriu i zi i kombit

  Reply to this comment
 5. Dezenjatorja April 10, 12:37

  E ke kot more Sali,nuk te pjerdh me kush.

  Reply to this comment
 6. marti April 10, 13:19

  po ata qe u dogjen ish te perndjekur politik ishin dhe jane po ky baba rrenes per ca flet

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*