Berisha: Rama theu rëndë protokollin në takimin me Bashën

June 6, 2016 17:46

Berisha: Rama theu rëndë protokollin në takimin me Bashën

Një nga ndjekësit e takimit Rama-Basha ditën e sotme është edhe ish-kryetari I PD-së Sali Berisha, I cili e ka zyrën e tij vetëm 20 metra larg Pallatit të Kongreseve ku po zhvillohet takimi i shumëpritur. Përmes një postimi në Facebook, Berisha thotë se Rama theu rëndë protokollin duke thërritur edhe Petrit Vasilin, pasi takimi ishte menduar bilateral.

“Rama shndërron takimin bilateral në trilateral?! Të dashur miq, takimin e thirrur si bilateral “PD – PS”, Edi Rama e ktheu në takim trilateral duke shkelur rëndë protokollin e takimeve të kësaj natyre. Cili është shkaku i këtij ndryshimi? Mundet që Meta i ka nxjerrë Ramës kartonin e kuq për koalicionin, mundet që Rama bëri këtë se do të ndajë me Metën bllokimin e reformë ose Meta e ka detyruar të ndajë me të suksesin!?

Sidoqoftë, kjo tregon se Rama shkoi në takim i kompleksuar nga Basha. Kurse Basha ka përpara dy bashkëkryetarë të aleancës të vëllezërve armiq, të pasigurtë me njëri-tjetrin, por të pasigurtë me veten e tyre! Le të urojmë të dashur miq një marrëveshje të ndershme në interesin më të mirë të shqiptarëve!”, shkruan Berisha.

June 6, 2016 17:46
Komento

11 Komente

 1. Besi June 6, 17:53

  Interesi ne te mire te te gjithe shqipetareve eshte te futesh ti kryetari i te gjitha zullumeve ne kete vend persejo duke e pasuar pasketaj edhe kryetari kukull e me pas ata qe rropen,vodhen,plaçkiten e vrane kete vend e popull (fjala eshte jo per ustallaret e tu por per familjen barjaktare)!Shporru nga skena e s’ka nevoje te miratohet reforma kineze e 100 shkollave e e 100 luleve!

  Reply to this comment
  • feniks June 6, 22:04

   MUKJA E DYTE!

   E KUPTUAT O POPULL SHQIPTAR SE PSE U PRISH MAREVESHJA E MUKJES?
   PD-ja eshte si Balli Kombetar qe pa luftuar,bile duke bashkepunuar me pushtuesit donte te ndante pushtetin 50% me PKSH-ne!
   Edhe PD-ja e sotme kerkoi qe ajo te kishte te drejten qe te caktonte 50% te KLD-se etj!
   Atehere per cfare reforme do flitej kur 50% e mafies ne drejtesi do te ishin ushtaret e Berishes?
   Ja kjo ishte …..MUKJA E DYTE!

   Reply to this comment
 2. FAMILJA BERISHA June 6, 18:03

  ti vrave njerez ai paska thyer protokollin ik qelbanik

  Reply to this comment
 3. kujtesa June 6, 18:28

  Po Saleh,po.
  Shyqyr qe je ti dhe i kupton gjerat,se pale cdo te dali nga ky takim!
  Po mire,kur ishe me Lulken ne mengjes,pse nuk i the qe ta anullonte takimin sepse,sipas teje gjithmone,ky takim ka shkelur rende protokollin!!!!!!!!
  Pastaj del e na thua nje dyzine me arsye pse Z.Vasili eshte pjese e ketij takimi.Me keto kerkon qe te na mbushesh mendjen se ky takim,sido qe te dali,per PD eshte pa vlera.
  Keto arsye qe radhit jane si puna e atij burri qe parashikon kohen. Por meqenese eshte hajvan dhe nuk merr vesh nga koha,del dhe ja si e thote parashikimin:
  -neser koha do te jete ose me vranesira,ose me shi ndoshta me diell.
  Pra nuk thote asnje gje. Keshtu edhe ti o plaku matuf qe kerkon qe ne kete vend te mbjellesh vetem vdekje. Dhe kete e ben vetem e vetem sepse ty po te vjen ora e tille biologjike.
  Duke qene se je me parimin “pas meje,qameti”,del dhe flet si zaberhan!
  Yyyyyyyyyt,njeri i ndyre.

  Reply to this comment
 4. Mark uk June 6, 18:59

  qelbanik si puna jote ishin

  Reply to this comment
 5. Genti June 6, 19:19

  Car protokolli ate te UDB serbe,ikore plere..

  Reply to this comment
 6. SHKELZENI June 6, 22:10

  Per cfar miqsh flet ti more kanibal ?! Ti e ndot ,me gojen tende te felliqur , kete fjale fisnike te popullit tone. Ndaj , nuk i shkon kerkund kjo fjale hipokritit , kryebanditit qe po i nxierr themelet dita-dites ketij vendi , nje krimineli e armiku te betuar te ketij populli , nje kobure ne duart UDB-se .

  Reply to this comment
 7. alphade June 6, 23:35

  Kryekrimineli i Shqiperise i te gjitha kohrave ,agjenti me
  damke i Milloshevicit eshte fatkeqesia me madhe e po-
  pullit shqiptar keto 25 vjet anarkie e shkaterrimi te psiko-
  logjise dhe varferise shpirterore dhe ekonomike te ketij
  populli.!! Thirrja qe kjo monster e Vicidolit per “armatosje
  te popullit shqiptar”e mbeshtetsin shumica e popullit shqiptar jo per ate qe propozon ky perbindshem por per
  t’i prere koken gjarperit “anakonda ” qe ka kapur shqiptRet per dyti dhe po i merr shpirtin me nje kope horrash e gangsteresh te dalur nga shpellat dhe me kanuni ne dore per 27 vjet i vune zjarrin Shqiperise!
  A kane vdekur shqiptaret ??? Jo ! Pas erresiret do te agoje dita !! Nuk mund te kete perjetesisht erresire ….!!!!

  Reply to this comment
 8. KLAUS June 7, 09:22

  PO TE VJEN DITA DHE TY O SALEH, PER TE HYRE NE BURG E PER TE MOS DALE ME PREJ ANDEJ.VETEM NUMERO DITET E MBETURA.

  Reply to this comment
 9. ALBAN DEGA June 7, 12:09

  SHQIPERIA DREJT FINALES SE BE-SE

  Serberisha drejt … 313 – es

  – Edi- Meta zhvilloi bisedime jo pisedime

  – Merr fund epoka e pazarlleqeve te pista
  dypaleshe qe gripesi Demokracine shqiptare

  – Rama- Meta i shenojne gol 7 minuta parra fillimit
  te ndeshjes Mareshalit te sulmit Berisha
  qe ishte mesuar te vidhte fitoren ne minuten
  e 91- te

  – Shqiperia drejte finales se BE- se…

  – Serberisha … drejt 313 -es

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*