Berisha refuzon, ja kush do ta drejtojë seancën e parë të Parlamentit

September 7, 2017 11:56

Berisha refuzon, ja kush do ta drejtojë seancën e parë të Parlamentit

 

Besnik Bare pritet të drejtojë seancën e parë parlamentare të Kuvendit të Shqipërisë që do të mbahet me 9 shtator.

Ashtu siç pritej, ish-kryeministrit Sali Berisha ka refuzuar të drejtojë këtë seancë të parë të sesionit të ri parlamentar.

Ky i fundit edhe para katër vitesh refuzoi të drejtonte seancën e parë.

Përveç Berishës, mësohet se refuzuan ta drejtojnë seancën edhe Tritan Shehu dhe Halim Kosova, deputetë të PD-së.

Sipas rregullores, deputeti më i vjetër në moshë duhet të drejtojë seancën e parë të sesionit parlamentar.

September 7, 2017 11:56
Komento

1 Koment

  1. Arber Iliri September 7, 12:13

    Mire e kane bere sepse nuk e meritojne jo te hapin seancen por as te marrin pjese ne Parlament.Njerez qe refuzojne gjera nga me civilet dhe simboliket si mund te bejne ligje per vendin keta plehra njerez qe vetem se e shtyjne vendin ne llum.Uroj te mos hyjne fare ne Parlament se nuk u takon ketyre funderrinave te shoqerise.Tre doktore qe e mbajne me dore, pika qe s’u bie hiqen te perkore.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*