Berisha: Sekseri i vrasjeve iku nga Rinasi. E solli Taku me torbën e tij të kokainës

March 16, 2015 18:19

Berisha: Sekseri i vrasjeve iku nga Rinasi. E solli Taku me torbën e tij të kokainës

Ish-­Kryeministri Berisha i ka kujtuar sot krerëve më të lartë të qeverisë lidhur me çështjen “Doshi” se ata nuk mund të hedhin poshtë, të dhënat zyrtare të sistemit TIMS, që sipas tij, ato janë prova se “sekseri” për vrasjen e dy deputetëve, Toni i Kombinatit, më 15 janar është nisur për në Gjermani nga Rinasi, pavarësisht se ishte shpallur person në kërkim.”

Nga ana tjetër, duke postuar faksimilet­ prova, Berisha ka akuzuar kryeparlamentarin Ilir Meta si të lidhur me “baronin e drogës”, Gëzim Çelën e njëherësh, edhe kreun e Komisionit të Sigurisë, Spartak Brahon.

Nga ky bashkëpunim, sipas tij, është bërë e mundur që Fatjon Skënderi të kthehej në Shqipëri për të dëshmuar në favor të tyre.

Ilir Meta dërgoi një javë më parë Takun me torbën e tij të zezë, shkruan Berisha në FB,  ku Meta mban kokainën e Gëzim Çelës, për ta kthyer në Shqipëri, Tonin, dhe dëshmuar sipas porosive të shefit të tij, duke e hequr atë nga lista e kërkimit për vrasje në tentativë dhe dhënë atij çdo garanci që ai kërkon”.

Akuzat e sotme të Berishës janë nxitur nga deklarata e Policisë së Shtetit dje, sipas së cilës, Fatjon Skënderi nuk ishte person në kërkim në kohën kur ai doli nga Rinasi. Fatjon Skënderi akuzohet nga deputeti Tom Doshi si sekseri që ka porositur vrasjen e tij dhe të Mhill Fufit.

March 16, 2015 18:19
Komento

32 Komente

 1. "Horri i Bulevardit" March 16, 18:44

  Paska qene shume e forte shurra e Enverit o sali, pive me vite te tera dhe je helmuar keq, te eshte mbushur truni me shurren e diktatorit, ne vend te gjakut.
  Te plasi ne dore bomba doshi, por prap qendron ne ofensive, sic te ka mesuar partija meme, qe komunistet nuk terhiqen.

  Reply to this comment
 2. ARGITA March 16, 18:44

  PO BERISHA PSE E MBRON DOSHIN ,BERISHA NA THA NE POPULLIT QE DOSHI I PRURI RUGACET PER 21 JANARIT ,TANI KY MBRON DOSHET E KODOSHET ,KE BERISH DUHET TE BESOJE POPULLI ,ATE TE 21 JANARIT APO KETE TANI ME DOSHET E KODOSHET

  Reply to this comment
 3. Toni March 16, 18:46

  ohaahahaha sa qefyre ka ky i stazhinuari i PPSH-se qe ka nje jete qe kurohet me HALOPERIDOL,ore po ty te ngjiti+te shijoje si shume koalicioni i LSI-se 2009-2013 pse nuk u permenden ne kete perjudhe cantat e zeza te takut apo kokainen e lsi-se ,mjaft me more plere psikiatrie mjaft se ke 25-vjet me kete avaz bol mèèèèèèèè.

  Reply to this comment
 4. arkeno March 16, 18:48

  Te pakten sot nuk duhet te flisje por duhet te rrije te pyesje ndergjegjen per ato 26 njerez qe vrave 7 vjet me pare

  Reply to this comment
 5. .............. March 16, 19:04

  PSE s’fole dje per Gerdecin, te na jepje ca shpjegime nga ato qe di ti, si kodra mbas bregut. Sa te shkosh ne burg ti atje do flasesh mire!
  Gjithe Shqiperine carcaf do e besh prape, po te lane neper kembe.

  Reply to this comment
 6. tradita March 16, 19:05

  kur ishte ne kualicon me Berishen Meta dha doreheqjen brenda 24 oreve apo harruat.

  Reply to this comment
 7. erion March 16, 19:15

  Me c’fare arme do vritej Doshi?
  Me thike me helm apo cader pistolete?

  Reply to this comment
 8. info analitike March 16, 19:15

  Si ka mundesi qe ky trafikanti iku nga Rinasi te njejten dite qe u shpall ne kerkim nga policia? Ta kete lajmeruar Baba Taku?

  Reply to this comment
 9. info analitike March 16, 19:17

  Si ka mundesi qe ky trafikanti iku nga Rinasi te njejten dite qe u shpall ne kerkim nga policia? Ta kete lajmeruar Baba Taku? Keshtu eshte kur rimerren ne polici te hetuarit per trafik droge.
  http://www.lapsi.al/lajme/2015/03/16/zbardhet-p%C3%ABrgjimi-shefi-i-operacioneve-speciale-alban-ahmeti-mori-4-mij%C3%AB-euro-p%C3%ABr#.VQcd9-GrGJx

  Reply to this comment
 10. gënti March 16, 19:20

  Si s’na u hoq nga syte ky qelbesire.Edhe antibiotiku me mire nuk do t’ja pastroje Shqiperise qelbin qe na la dhe vazhdon te na leje ky matuf kriminel.Nje gje nuk arrij akoma ta kuptoj ,akoma s’po del nje burre qe ta rrase ne burg kete funderrine qe nuk la pa ngaterrur tere Shqiperine nga Saranda deri ne Tropoje.

  Reply to this comment
 11. Lala nga Divjaka March 16, 19:21

  Po mire, ç’ka Berisha qe i vjen keq per vrasjen e dy kriminaleve. A po çirrej PD çdo te enjte ne parlament se aty kishte deputete kriminele. Ja, keta kriminele po vriten, PD, nuk do te vriten.
  Po ne mos sot neser, kriminelet ate fat kane, do te vriten. Nese ke vrare, o Berishe, do te vrasin, o ty,o djalin tend.

  Reply to this comment
 12. Kris 1 March 16, 19:22

  pu pu pu tashti qe u plak duket se ngjan shume me Giten.

  Reply to this comment
 13. dermani March 16, 19:30

  Boll o Dita.
  Na u neveritet me kete legen Vicidoli perdite. Perse na largoni nga gazeta juaj?

  Reply to this comment
 14. gënti March 16, 19:56

  Me e mira eshte qe te gjitha gazetat e Shqiperise te mos botojne asgje nga Berisha dhe do ta shihni zagarin te vdese si lango.kjo eshte e vetmja mundesi largimi nga skena .

  Reply to this comment
 15. pelivani March 16, 20:04

  “… ISIS,rrezik per Ballkanin
  Per Shqiprin, PD. e Sales.
  Tashme,kush se njeh hajvanin,
  Kafshen me shenjen e bales?!…

  Reply to this comment
 16. Arben March 16, 21:06

  JEPI OR MIK, BEJE KETE POPULL CAMUR.

  Reply to this comment
 17. Lexuesi. March 16, 21:38

  Duhen besuar dokrrat e Saliramtrapit qe pellet si gomari ne hije te rrapit.Ky e di çka brenda torba e zeze sepse ka ndjesi te holle si nje grerez sepse,si sundues ne krye te kupoles eshte zhytur ne te gjitha pislliqet e botes, duke derdhur mbi kundershtuesit helmin e kobres. Ky njeh vetem poshtersirat se ushqehet vetem me ndyresirat, ky ka ne shpirt vetem te keqen, prandaj perdor vetem ngerdheshjen,ky rron duke shpifur,duke vjedhur, duke vrare, ky rron skutave, vrimave si ngaterrestar.Ky rron me helmin,plumbin, thiken,ky te vret naten e te qane diten,ky eshte arkitekti i shkaterrimit, ky eshte prijesi i korrupsionit dhe i krimit.Ky eshte nje trazim i donkishotit, shvejkut,e tartarinit,si arrivisti me aventurier i shpellarizmit, duke u sjelle si kali ne leme rreth e rrotull, mori me qafe nje vend e nje popull.As (firi)Fufi, as (ko)doshi nuk do te jene shpetimi i ketij kokeboshi, ky eshte djalli i mashtrimit e hilese, i zgerlaqur ne gjirizet e halese,prej ankthit, pasigurise e frikes,nga pasurite qe i ka lene Shkerdhenit e Terrtgites.

  Reply to this comment
 18. esen March 16, 21:42

  Sale, kush e fshiu serverin e Kryeministrise me 21 janar pas vrasjes se kater qytetareve te pafajshem? Kush dha urdher per pushkatimin e tyre? Kush i ekzekutoi 28 qyetetare ne Gerdec? Kush e mban pergjegjesine per vdekjen e tyre? Cfaqre roli ke ti dhe Shkelzeni? Po Aldo dhe Fatmiri? Kush mban pergjegjesi per zhdukjen e 230 milione eurove ne rrugen Durres-Kukes? Cfare roli ka Luli yt ketu? Ketyre pergjigju ti, te tejerave ka kush pergjgjet.

  Reply to this comment
 19. lomi March 16, 21:43

  Ai klysh k…..ve qe e ka emrin Sal b……tha NE radhe Te pare duhet ti kthej nga pasuria e tij dhe komplet families se tij gjithcka Te vjedhur pastaj Te shkoj e Te shk …..het Ku Te done keshtu edhe per Te gjithe hajdutet pushtetar.vetem keshtu do vendoset ekuilibri NE ate vend ndryshe mjer Ai popull dhe brezi I RI.eshte mbush vendi me horra,matrapaze,kriminele,Te gjithe Jane klysha K……ASH.

  Reply to this comment
 20. demo March 16, 22:15

  Ti ke vrare-ai sekser
  Ti te rruan-ai berber

  Reply to this comment
 21. shqiptar sharri. March 16, 22:43

  Eh,popull mjeran,injorantedhe popull pa dinjitet dhe krenari!
  Eh,mjer shqipria per kete popull qe ja dha zoti.qe kete vende te uruar,ta populloi me nji popull qe vetem rrenave,mashtrimeve,hajdutrive,vrasesve,kriminelve,imoralve,gangsterve,rugacve,pushtve,lavireve,tradhtarve.
  Po,nji popull qe nuk e denon tradhtin dhe mashtrimin,dhe krimin,ai popull eshte i denuar tejet i shkelur nga rugac dhe te haje mutin e vet.
  Me,vjen turp ktu ku jem qe te them se jam shqiptar,ngase nuk e meritoi te jem nji pjestar i nji populli qe i shkon prapa nji tradhtari sali serb berisha dhe partis ti fashiste e te familjes tij sebe.
  A’nuk ka nji vojo kushi,apo avni rustemi,apo nji vasil shanto,te ri?
  Qi,kti kryetradhtari e kryekrimineli dhe kryevrasesi tja skuq ballin?

  Reply to this comment
 22. Toni March 16, 23:41

  Vazhdo genjeshtrat more vrases dhe monster. Ti je vrasesi i shume shqiptareve te pafajshem dhe vazhdon te vrasesh edhe sot gjithe diten. Tritolet dhe vrasjet qe ndodhin jane te organizuara nga fytyra e jote qe te destabilizosh vendin, sic e ke zakon. Sigurisht qe zyrat e UDB-se te vijne ne ndihme per regjizurat e tua trilluese. Por ne nuk i hame genjeshtrat e tua more zuzar i serbise.

  Reply to this comment
 23. Bulqiza March 16, 23:50

  Oouu sa komunista te skarparit e lexokan diten sa lesh e li esht bo kjo pun

  Reply to this comment
 24. Alphade March 17, 03:33

  MONSTRA SHQIPTARE !!! FLET ,SHPIF,SAJON, JEP INTERVISTA KU GJITHECKA I DI ,
  GJE QE DESHMON PER ATE QE NE SHQIPERI EGIZTON DYPUSHTETI : NJERI I ZGJEDHUR
  ME 23 QERSHIR ME VOTEN E POPULLIT DHE TJETRI PUSHTETI I SALI BERISHOVICIT,
  ”UNDERGROUND” , PUSHTETI MAFIOZ BERISHIAN , I CILI SABOTON , DIZINFORMON ,
  VE TRITOLE, VRET , VJEDH, SULMON ,PER DESTABILIZIMIN E SHQIPERISE DUKE ZBATUAR
  BESNIKERISHT FIRMULAT E UDB-s SE MILLOSHEVICIT …!
  PRANDAJ PUSHTETI I BERISHOVICIT DUHET NEUTRALIZUAR, DUHET SHKATERRUAR QOFTE
  EDHE DUKE PERDORUR FORCEN,KEMISHEN E HEKURT PER KETE KRIKINEL QE VAZHDON
  MEGJITHESE RENDOJNE NJE MAL KRIME MBI TE, VAZHDON TE MBJELLE KUDO FATKEQESI
  NE SHQIPERINE E VOGEL POR ME INTRIGA TE MEDHA….!!!

  Reply to this comment
 25. Alphade March 17, 03:39

  Shenim : do pak redaktim komenti ,megjithese permbajtja kuptohet…nga shpejtesia….!!!

  Reply to this comment
 26. baffo March 17, 05:12

  ke qejf ta degjosh kte mutin qe i di te gjitha se cfar ndodh paskesh qene sigurims i fort

  Reply to this comment
 27. Lul March 17, 09:17

  Si Zenit jot mor kriminel qe ne kohet e veshtira u fut nen fustanin e Sadijes qe te shpetonte koken….tani perseri i duhet ta fuse koken tek by…e Armines qe ti shpetoj burgut…familje e degjeneruar deri ne qelize.

  Reply to this comment
 28. Denisi March 17, 09:49

  .Në emër të kujt o Sali Berisha kërkon përsëri që të marrësh pushtetin përsëri….???????
  …Në emër të kujt kërkon të marrësh pushtetin , në emër të kësaj Shqipërie që e le të mjerë , të drobitur , të vjedhur , të shkatërruar , të shitur , pa dinjitet e pa krenari kombëtare , kur ju e latë me 23 qershor..
  …Në emër të kujt kërkon të marrë pushtetin , në emër të burgosurve e perserkutuarve politikë , që i ke përdhosur , poshtëruar , rrahur e burgosur gjatë këtyre 23 viteve , që i ke djegur dhe masakruar …
  …Në emër të kujt pjese popullsie kërkon të marrësh , të asaj pjese puntore që i le të papunë e në mjerim , të pashpresë , të pasigurtë ne gjithshka e përgjithshka , kur ju e latë pushtetin me 23 qershor…
  …Në emër të kujt kërkon ta marrësh pushtetin , në emër të atyre qe që u vranë , u ngujuan dhe ngelën analfabetë e të pashpresë për jetën , e ato janë të ngujuarit e gjakmarrjes , që ti le , dha ato vazhdojnë edhe sot të rrinë mbas 23 qershorit , kur ju e latë ju pushtetin….
  Në emër të kujt kërkon të marr pushtetin , në emër të 26 vetave të vrarë në Gërdec , e qindra të tjerë të plagosur e sakatuar , që ju , shteti e qeveria juaj i vrau . Në emër të kujt kërkon të marrësh pushtetin , në emër të asaj Shqipërie të vitit 1997 , kur e shkërmoqët shtetin , duke sjellë dëme të pariparueshme , e që i vuajme edhe sot , në emër të , në emë të atyre mijëra vetëve që u vranë , u mbytën nëpër dete , dhe ngelën neper male , sepse morrën arratinë nga katrahura që solle ti , shteti e qeveria jote .
  Në emër të kujt kërkon të marrësh pushtetin , në emër të kësaj Shqipërie e trojeve shqipëtare , të përçarë si kurrë ndonjëherë më parë , të ndarë dhe duke krijuar ndasi veri dhe jug , dhe shkaktarë për këtë je ti Sali Berisha , shteti dhe qeveria jote kuislinge dhe sejmenësh .
  …Në emër të kujt kërkon tëkon ta marrësh pushtetin , dhe ja po ta them unë, në emër të askujt , sepse ju jeni një nga njerëzit , që e keni dëmtuar më shumë se çdo politikanë e pushtetarë tjetër , interesat tona kombëtare , interesat e popullit e kombit shqiptar…prandaj e mira juaj është të heshtni …të heshtni , e të mos dilni më në publik , e t’u kërkoni falje për ato që i keni berë kësaj Shqipërie e trojeve shqipëtare dhe kombit e popullit shqiptar…
  …shkroi @bujarcani….

  Reply to this comment
 29. Denisi March 17, 09:51

  PiNESKA ONLiNE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*