Berisha: Shpërthimi në banesën e kreut të PD-së në Pogradec, akt terrorist

January 6, 2014 19:25

Berisha: Shpërthimi në banesën e kreut të PD-së në Pogradec, akt terrorist

Ish-Kryeministri Sali Berisha e cilësoi akt të shëmtuar terrorist shpërtimin e ndodhur në banesën e kryetarit të PD-së së Pogradecit. Përmes një postimi në Facebook, Berisha shkruan se “ky shpërthim shokues i stampës terroriste ndodh në klimën e urrjetjes që mbjell cdo orë dhe cdo ditë ndaj opozitës dhe drejtueseve të saj kryekreu Edi Rama”. “Ai dëshmon lidhjet e fuqishme të Ramës dhe qeverisë Rama – Meta me krimin, lidhje që qëndrojnë në themel të degradimit me shpejtësi të rendit publik dhe sigurisë në vend, rritjes marramendese të kriminalitetit dhe trafiqeve kriminale”, thekson Berisha. Në vijim ai i bën thirrje organeve të drejtësisë të bëjnë cdo gjë për hetim të paanshëm dhe vendosjen para ligjit të autorëve dhe organizatorëve të këtij akti tejet të rëndë.

January 6, 2014 19:25
Komento

25 Komente

 1. Horri i Bulevardit January 6, 19:32

  Personi qe do te beje ty te hash dhe, do ta quajme Trim, ke bere nje akt Heroik, qe na hoqe qafe nje terrorist.

  Reply to this comment
 2. Anderson January 6, 19:40

  Ti ke vajtur per “LESH”……

  Reply to this comment
 3. DRITA CILI January 6, 20:07

  Ka me terroristse ty more kafshe? cdo gje e keqe qe ndodh ne Shqiperi ka frymezimin tend, mban firmen tate. Kur do te vije ajo dite te na zhdukesh nga fb se na je bere i neveritshem o malok i ndyre.

  Reply to this comment
 4. FIERAKU January 6, 20:12

  ky do vrare me buke ne goje

  Reply to this comment
 5. Kris January 6, 20:23

  Shikoni ku ka arritur gjendja e PD-se ne Pogradec, mbiemri Lipo.Kane vdekur Pogradecaret qe nje Lipo eshte PD-ja ne qytetin tim.??!!

  Reply to this comment
 6. S.p. January 6, 20:30

  Sipas udhezimeve tuaja duhej nje “akt terrorist ndaj jush”, per te hijezuar aktin e shtylles se tensionit te larte dhe gjetet kryetarin e PD-se se Pogradecit qe nga kati i dyte i shtepise hodhi nje granate te porta e katit te pare qe nuk kishte njeri.
  Po te kishin ndermend t’i benin akt terrorist ketij mashkulli i vinin tritol si ai i shtyllave dhe te shikonte ai qe hodhi granaten nga kati i dyte, per te dhene material ty, se ku do kish fluturuar me gjithe vile.
  Ky legjendim nuk e besoj se do te zgjasi shume, jepi policia se ne intervisten qe dha ne TV nuk mu duke ndanje burre i zgjuar ai kryetari.Vetem po kane vajtur nga Tirana “ustallaret” ja kane bere “klecken” do keni pune, sepse per SHISH-in asnjehere nuk do gjendet autori.

  Reply to this comment
 7. . January 6, 20:31

  …. Mbas gjithe ketyre kercenimeve dhe vrasjeve fshihet dora jote e “ZEZE” o kriminel i Tritolit.
  Vrasjet dhe terrorrizmi nuk largohen nga Shqiperia nese nuk vdes Ky “organizator” i krimit dhe i korrupsionit.

  Reply to this comment
 8. salvator January 6, 20:33

  ky trapi flet per nje bombe ne shtepine e kryetarit te pd dhe ben ben sikur denon aktin dhe nuk mban qendrim per zbulimin dhe denimin e autorit.po per tritolin e shtylles se tensionit te larte ne milot nuk tha njegjysem llafi.ndoshta ate e konsideron akt pershendetes per qeverrine rama.ajde trap zalli ajde…..

  Reply to this comment
 9. ardian January 6, 20:38

  terroristi serbo-malazezi SRB etiketon nje akt ordiner kur deri dje ishte vete ky plre ideatori dhe zbatuesi i ketyre akteve ordinere kur humbes eshte populli qe demtohet,ore plere serbije kto bomba apo granata me telekomanim i njeh mire ti se praktiken e fillove ne tropoje duke elemiuar te gjithe te rinjte apo jo ore psiqik i degraduar ….

  Reply to this comment
 10. Pëllumb zaimi January 6, 21:09

  “Ky shpërthim shokues i stampës terroriste…” thotë saliu. Ja ditka “stampën”! Po Autori kush është? Nuk e thotë? Mirpo ku e di ky që ka “stampë terroriste”? Ky nuk ka qënë as prezent,nuk eshte as hetues,as polic,as profesionist!? Atëhere si e di “stampën”? E di sepse e ka “gatuar” veté . Ja ky eshtë përfundimi!? Sali, sali ? Mblidhe mendjen sali ! Pyete njeherë atë lipòn e leshnicës se mos i ka tepruar ndonje granatë nga 97-a dhe vendosi të behej publik e i rëndesishëm si ty? Pyete sepse të ndihmoi goxha për të filluar lehjet!? Pyete sali,pyete?

  Reply to this comment
 11. Pëllumb zaimi January 6, 21:11

  VR!!! “Ky shpërthim shokues i stampës terroriste…” thotë saliu. Ja ditka “stampën”! Po Autori kush është? Nuk e thotë? Mirpo ku e di ky që ka “stampë terroriste”? Ky nuk ka qënë as prezent,nuk eshte as hetues,as polic,as profesionist!? Atëhere si e di “stampën”? E di sepse e ka “gatuar” veté . Ja ky eshtë përfundimi!? Sali, sali ? Mblidhe mendjen sali ! Pyete njeherë atë lipòn e leshnicës se mos i ka tepruar ndonje granatë nga 97-a dhe vendosi të behej publik e i rëndesishëm si ty? Pyete sepse të ndihmoi goxha për të filluar lehjet!? Pyete sali,pyete?

  Reply to this comment
 12. Marin January 6, 21:56

  Kush eshte ky mo qe akoma urdheron organet e Drejtesise?!

  Reply to this comment
 13. koco January 6, 23:03

  Akti i quajtur terorist i sali djallit eshte detyrim i policise te shtetitper ta zbardhur , qytetaret pogradecare e kane te zbardhur . Mendoj se eshte paraljmerim per te reflektuar dhe kethyer parate mara per premtimeve e bera per emerime ne arsim e gjetiu , ndryshe do ti behet vete gjyqesi , kjo ceshtje eshte e zbardhur , te ketheje parate e aferave personave ndryshe nuk e ka ditet e gjata ne kete jete .

  Reply to this comment
  • LORA January 7, 13:10

   “Koco” ndaj te njeten bindje me ju.Bile Lipo-ja per te shpetuar nga ata qe u ka borxhe e ka llogaritur qe eshte me i mbrojtur (me nje show te nje granate qe coc beri nje dem tek pragu i portes) po te faktorizohet si “viktime” e luftes politike.Tamam qerrata katunar.
   Uroj qe t’ja marrin kokerr per kokerr (t’i haje mortja nese nuk jane kader as per kete) leket qe u ka borxh.

   Reply to this comment
 14. SKENDER BEU I VJETER January 6, 23:52

  KETO VEMJE TE VETE RJETES SE MARIMANGES BERISHA JO VETEM DUHET TE ZHDUKEN POR DO ZHDUKUR RJETA DHE SIDOMOS MARIMANGA E ZEZE BERISHA.NUK KA RENDESI MJETI.VLERE KA VEPRIMI I ZHDUKJES SE TYRE.HAJDUTI I FUSHATES SE PREMTIMEVE TE FUTET NE BYTHE TE MIZES NUK SHPETON NGA BORXHET QE KA NDAJ ARSIMTARVE.

  Reply to this comment
 15. andrea January 7, 00:13

  Po vrasja e Sokol OLDASHIT, a ishte akt terorist ?
  Perse hesht per kete krim te rradhes ne rradhet e krereve te PD-se.

  Reply to this comment
 16. devolliu January 7, 00:45

  O antinjeri i shekullit , ne cdo rremuje qe ndodh e do te ndodhe , eshte dora jote gjakatare e mendja e semure. Ti do vetem gjak e shkaterrim , se ti je vete gjaku e shkaterrimi . Se shpejti do te te vije fundi e vendi do te qetesohet.Vdekjeeeeeeeeeee !!

  Reply to this comment
 17. malsori January 7, 00:49

  Vdekje SSalbishes , vdekje SSalbishes .vdekje SSalbishes , vdekje SSalbishes !!!!!!!

  Reply to this comment
 18. Klajdi January 7, 01:51

  Keput qafen, hajvan me brire. Ty ste ka mbetur as turp as njerzillek per njeri. Vdeksh ishalla, ose te te bjere ndonje semundje qe te te humbase truri e te flasesh me vehte dite e nate o shembelltyre e shekullit.

  Reply to this comment
 19. shpatar January 7, 11:20

  Zoti gjithmone thote .Pac mend dhe shendet .Shejtanet si puana e Saliut ,qe nuk po i merr zoti thone .Vdekshi dhe mos u pafsha me sy .Po si mendoni ju se Saliu do te behet engjell.Eshte bekuar nga shejtanet ti shkaktoje sa me shume fatkeqsi popullit shqiptare .
  A e dini ju lexues e komentues, historikishte, se kush i ka mbjelle keto vese ne Shqiperi ?????

  Reply to this comment
 20. poprapo January 7, 11:28

  PERFEKTE!! MEQE ZOTERIA NE FJALE E DITKA KUSH JANE AUTORET LE TE THIRRET PER NJE SEANCE DEGJIMORE NGA PROKURORI I CESHTJES NE CILESINE E DESHMITARIT KYC. TE LLOMOTISE FAKTET OSE AKUZAT E TIJ DHE TE MBAJE PERGJEGJSHMERI LIGJORE DHE MORALE PER CFARE DEKLARON DHE DESHMON. EDHE PASTAJ TE HIDHET NE GJOL E TE NA SHPORRET ME KUC E ME MAC .

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi January 7, 12:58

   Jo në gjol poprapo se di not? Nuk e ke pare që i ka thyer rekordet në not njërin pas tjetrit ? Ky duhet hedhur nga guri i kamjes ose nga kalaja mbi fortesën e parë!? Nderime!

   Reply to this comment
   • poprapo January 7, 20:42

    jo jo, ne gjol e dua..une duke ngrene koran tek baresha ne pogradec dhe ne sfond nje serenate korcare qe reciton vargjet e Llazar Gushos…here pas here te degjohen renkimet e agonise se tij dhe une te jem skllav i atyre psheretimave vuajtje dhe deliri mjeran

    Reply to this comment
 21. Diti January 7, 13:03

  Sa te jete gjalle Ky vetem ligesi e me zi shikon e ndegjon – eshte bere nje e keqe e madhe – ka shpirt te keq dhe ligesi ka mbjelle tere jeten ………

  Reply to this comment
 22. prenge sherri January 7, 14:49

  kesaj kafshe duhet mbyllur goja ndryshe do tja dhjese edhe gomarit me te bertitura.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?