Berisha “sqaron” arsyen e dorëheqjes së Nasip Naços

November 9, 2015 16:00

Berisha “sqaron” arsyen e dorëheqjes së Nasip Naços

Ish-kryeministri Sali Berisha nuk la pa komentuar edhe dorëheqjen e ministrit të Drejtësisë, Nasip Naço.

Berisha ka një tjetër version për këtë dorëheqje. Sipas tij, Rama synonte ta përjashtonte Naçon nga reforma në drejtësi, duke e zëvendësuar me kreun e komisionit të Ligjeve Fatmir Xhafaj. Ai e konsideron këtë dorëheqje si shkërmoqje të “aleancës së qelbësirave”.

“Ai nuk mund të pajtohej me Edi Ramën dhe përjashtimin e Ministrisë së Drejtësisë nga reforma e sistemit të drejtësisë dhe zëvendësimin e tij dhe Ministrisë që ai drejtonte, nga Fatmir Xhafa, përfaqësuesi i klaneve të drogës dhe krimit dhe suita e tij, që ka hartuar, në përputhje me urdhrat e Ramës, projektin e asgjësimit të pushtetit gjyqësor dhe zëvendësimit të tij me vullnetin e Edi Ramës!”, shkruan Berisha. /Dita/

November 9, 2015 16:00
Komento

23 Komente

 1. TJ November 9, 16:32

  Berisha i ke ditet e numuruara! Do te shkosh para drejtesise per krimet tuaja!

  Reply to this comment
 2. N.VJOSA November 9, 17:03

  Ik or Palaço,
  Llapaqen i pafytyrë,
  Edhe pse mundohesh e nuk lë gjë pa bërë duke futur Pyka, ti nuk vjen dot ne pushtet sikur Bota te permbyset…Ti je Koka e Krimit, Mashtrimit, Hajduterise, Hashashëris, Baltës dhe Kurveris politike…
  Spjegou shqiptareve me cilat pare i ke ndertuar ato Keshtjella, ne Tirane, ne Bregdet dhe ne Vuçidol…
  Dhe sa te tjera ke fshehur me Shkerdhenin neper barbaret e tu neper botë?…
  Djersa e Fukarase do te zerë pa asnje dyshim….Në ketë bote shperblehen te gjjtha, eshte mire te gjykohesh, ne mos marresh gjysmen e Lekut per Malin e Krimeve qe ke bere…!
  Deri më sot politika shqiptare nuk ka njohur Njeri me te poshter dhe me L a n g a r a q se ty…

  Reply to this comment
  • intelektuali November 10, 08:25

   Ky PALIACOJA yt o Neti Interneti ka qene Sekretar i Partise se Punes dhe besniku i perbetuar i Enver Hoxhes.

   Kete PALIACO sic e cileson ti Sali Berishen, diktatori e zdrypi nga Bjeshket e Nemuna dhe e beri kuader besnik te Sigurimit te Shtetit per te vazhduar Kauzen e tij qe ta mbaje Shqypnine si nje CIFLIG te mafies me pushtet ku ben pjese edhe familja Hoxha. A nuk e ke mesuar per Laboratorin e Kokaines ne Xibrake, ku Taulant Balla kishte emeruar si administrator Ermal Hoxhen, nipin e dashur te diktatorit tend te dashur dhe te nderuar o Neti Interneti enveristi?

   Reply to this comment
   • N.VJOSA November 10, 09:41

    Se mos je me i mire ti Merimange e zeze…
    Dikur i lepije Sumen Diktatorit dhe i perktheje librat, tani , pas Pilafit, ben kritika dhe cfare kritika?!…
    Në nje Vrimë i bie Fyellit…!
    Megjithate, Sali Pyka ta merr ne kthese se ka ne konton e tij mijera krime…

    Reply to this comment
 3. DR November 9, 17:06

  nje kerkese miqsore per moderatoret e Dites:

  mos u tregoni kaq “xhentelmena” qe vini prefiksin “ish kryemistri” para me nder me thane
  Saleh berishes…

  ne shume artikuj tuaj te cilesuar ju e paraqisni kete dykembesh si monster tradhetar kriminel

  ke te besojme ?!

  gjakun e derdhur ne bulevard ?

  kufomat e djegura te gerdecin

  apo kete krajlin serb te viqidolit …mender me thene ish kryminster ?!

  Reply to this comment
 4. LABI November 9, 17:32

  Vjosa, mos u merzit moj moter,se nuk do ti gezoje dote berisha Dhe berishovicet, malltezet dhe serbet bizneset dhe qe kane ngritur mbi varet dhe gjakun e shqiptareve. Ajo qe duhet te bejne gjithe shqiptaret e ndershme eshte te qendrojne ne dere te indtitucioneve te drejtesine, nje te gjithe Shqiperine, e te mos lejojne asnje lloj ” kriminel gjyqtare”, “plepaxhi” apo “unuversitar privatesh” te qaset ne dere. Ne presim nga Rama, por ai I vetem nuk ka ca ben.

  NUK VJENE PRANVERA ME NJE LULE

  Reply to this comment
 5. i ri November 9, 17:48

  Ky qen bir qeni i pangopur se ngreni fekale eshte me te vertete nju bastard,I zhveshur perfundimisht nga cdo lloj vlere njerezore.Kali I tij politik ka ngordhur ,e prape ky kerkon ta ngjall ë.Po te ishte gjalle Servantesi I madh do te na cudiste me ndonjë vepër te re letrare me kete personazh endemik per kohet tona.Edhe Sanço Pança do ta kishte zili,,,!

  Reply to this comment
 6. Myzeqeja e vogel November 9, 18:03

  Jam plotesisht dakord me DR

  Reply to this comment
 7. Hurma Arabie. November 9, 18:06

  Sali bajga sado qe te nxjerresh MUT nga goja nuk eshte ajo qe llap ti se do te behet Min. i Drejtesise F. Xhafa, por Ylli Manjani i LSI qe i takon ky post, po te numerohen ditet Kriminel i qelbur dhe Antishqiptar.

  Reply to this comment
 8. shpatar November 9, 18:19

  Bravo shoku Sali I ke rene ne koke .Koalicjoni i “qelbesirave” nuk po godet koalicjonin e tradhetarve e kusarve te popullit .Keshtu mendoje dhe une .Rama do Fatmirin qe nuk ka zemer te godasi ty .Sic nuk kishte zemer dhe kabineti Nano .Po kujdes me Manjanin .Eshte pak psikopat si ty dhe jep ndonje urdher se na mori ne qafe .Po te kapen atje tek ai vendi i Zanit nuk kane me per te te leshuar shoket e tu kriminela .Nuk dua te ndodhi kjo me ty se ska kush te na beje per te qeshur me .Ajo portokallija nuk shikohet me pa ty .

  Reply to this comment
 9. M A R K O November 9, 18:29

  Sugjerim gazets Dita. Kur doni te pasqyroni shkrim apo ilustrime qe bejne fjale per kete monster.. duhet ta filloni o me kryevrases ose mender Berisha etj….

  Reply to this comment
 10. Patriote November 9, 18:31

  Ik moj plehra me e ndyre e ketij vendi !!! Ti ja ben si ajo : Ma mbaj pak kopilin sa ti them asaj
  Kurve !!!!!
  Perendoi koha jote !!!!

  Reply to this comment
 11. hipo November 9, 18:48

  Hej Sala dihet qe eshte absolut per te percare dhe mashtruar,por Manjani eshte pjella e Sales e zbukuruar nga Meta.Me minister koti dhe i paafte nuk behet,cfare nuk ka thene per 21Janarin dhe tani presim cfare do te beje,asgje ,thjesht Meta do te mbulohet jo me cader por me ombrelle.Per Xhafen edhe mundet,por Xhafa eshte me edepsez se vete Rama,asnjehre nuk del vet,ruhet si shqarrthi dhe pret pa i ndjere.Por Xhafa eshte shume her me i zoti se Gomar Manjani.

  Reply to this comment
 12. Arkidi November 9, 19:25

  Plakut po i rruajn topet …behet 200 vjeq pse e arreston Rambo… I mbush breket kur e permend emerin ai eshte vetem per batuta nothing more.

  Reply to this comment
 13. selim tallavaja November 9, 19:49

  Nuk mposhtet kundershtari mefyerje,por me argumenta. nese nuk i keni argumentat, mire eshte te mos ndiheni, se nxirrni pafatesite tuaja.

  Reply to this comment
 14. nyc November 9, 19:54

  Ky zoteria ngelet vecse nje kufome politike qe vazhdon te leshoje eren e qelbur te dekompozimit ne mjedisin politik shqiptar…dhe per sa kohe? Ngelet per t’u pare.

  Reply to this comment
 15. shqipe November 9, 20:25

  “…More,c’ paske qene,
  More,qen bir qeni…
  gjem’ e shkuar gjeme,
  Nem’e ketij vendi…”

  Reply to this comment
 16. Andrea November 9, 22:22

  Mos u bezdisni zoterinj komentues,Sali Berisha eshte AI qe drejton qeverine nepermjet hajdutit Ilir Meta,pasi koalicioni i tyre nuk eshte prishur por vazhdon me fuqishem se kure.Loja qe u be per te hequr Saliun nga skena politike
  ishte per te mashtruar popullin pasi revolta popullore i rezikonte jeten Saliut dhe shpores se tij.Edi rama e hengri ngjalen e ILIRITtashti,pritet qe ti haje edhe koken.Me ndryshimin e ministrit te drejtesise dhe vendosja e Manjani tregon forcen e Ilir Metes duke siguruar Saliun e kompani qe askush nuk do ti cenoje pasi Elez Biberaj e ka bere punen e tij.Me keto hapa qe po meren shume shpej do kuptoni qe P,S.ja do ngelet ne minorance per te kenaqur Arvizune dhe Lune.Kjo eshte tallja me e madhe ne emer te demokracise per popullin shqiptar qe per dite e me shume po mer arratine per te mbijetuar.Endera e dikurshme e Serbit dhe e Grekut po behet realitet.Sa per Ramen AI kujton se eshte k/minister por nuk e kupton qe eshte njelolo i lojes SALI-ILIR. Ngushellime anetareve te P.S.se

  Reply to this comment
 17. vezhguesi November 10, 00:16

  POLITIKE E QELBUR E PSEUDOPOLOTIKANEVE HAJDUTE E TE KORRUPTUAR.NE SHQIPTARET KEMI LINDUR PER TE VUAJTUR. E TASHMJA ESHTE GRI E ERRET , E ARDHMJA DO TE JETE E ZEZE STERRE.

  Reply to this comment
 18. Librazhd November 10, 02:26

  Ky eshte qelbesire vete thote per te tjere

  Reply to this comment
 19. Aqo November 10, 04:28

  Marko,jam plotesisht dakord me ty,ose mund te shkruajne……Qen Berisha…….i pershtatet bukur ky emer.

  Reply to this comment
 20. doktori November 10, 05:27

  Sa energji negative ka ky njeri ne shpirtin e tij,nuk besoj te kete shoke ne bote!….Por pusho nje moment o llapaqen!

  Reply to this comment
 21. intelektuali November 10, 08:31

  KJO ESHTE NJE CUDI O MILET!

  Sali Berisha ka respekt te plote per Nasip Nacon qe ben homazhe tek permendoret komuniste me fotografine e Enver Hoxhes ne dore, me shallin e kuq ne qafe dhe me grushtin bolshevike lart mbi koke. Po kjo eshte nje cudi o milet!

  THIS A MIRACLE!

  Mire thone te mocmit:

  UJKU DHE CAKALLI QIMEN E NDERRON, POR ZAKONIN S’E HARRON!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim