Berisha sulmon ambasadorin Lu: Akuzohet për korrupsion, prandaj kërkon të ikë Llalla

December 12, 2017 21:29

Berisha sulmon ambasadorin Lu: Akuzohet për korrupsion, prandaj kërkon të ikë Llalla

Ish-kryeministri Sali Berisha të martën ka komentuar qëndrimin e ambasadorit amerikan Donald Lu, lidhur me kryeprokurorin e ri.

Berisha i ftuar në studion e ABC Neës, u shpreh se ambasadori Lu ka konflikt interesi në këtë çështje, pasi Adriatik Llalla e ka akuzuar për korrupsion.

Llalla  e ka akuzur LU-në për korrupsion. LU-ja duhet t’i përgjigjej për këto akuza. E ka akuzuar se më ka ardhur në zyrë dhe më ka kërkuar të ndërpresë hetimet për X cështje. Unë kam prit që zoti Lu t’i përgjigjet. Gjëja më e rëndë që ka ndodhur në 27 vite janë akuzat e kryeprokurorit për një ambasador. Derisa ambasadori nuk ka reaguar do të thotë që ka diçka”, -deklaroi Berisha

Deklarata Berishes në Abc News:

Ambasadori Lu është në konflit të plotë interesi.

Kushtetuta e Shqipërisë po merret peng nga Edi Rama, ky është një nga zhvillimet më dramatike të Shqipërisë.

Druaj se do ketë pasoja mjaft dramatike.

Opozita thotë që kryeprokruori të zgjidhet por të respektohet kushtetuta.

Së dyti, çfarë po kërkon opozita, po thotë të vijë një njeri i vettuar.

Ky ambasador bashkë me ambasadoren tjetër, a nuk iu kanë thënë shqiptarëve të paktën 1500 herë në media, “veting, veting, dhe tani e shkelmojnë.

Nëse Edi Rama arrin të poshtërojë opozitën në këtë shkallë, unë besoj se opozita do t’i japë përgjigjen e merituar.

Zoti Lu është në konflikt interesi.

Ka dy probleme, Lu do që Adriatik Llalla me çdo kusht të ikë.

Se Llalla e ka akuzuar për korrupsion.

Lu duhet t’i përgjigjet akuzave.

Ai e ka akuzuar se i ka shkuar në zyrë dhe i ka kërkuar ndërprerje hetimi për një dosje.

Nuk ka ndodhur ndonjëherë që kryeprokurori të akuzojë një ambasador.

Ai duhet ti përgjigjej akuzave dhe të thoshte që nuk është e vërtetë.

Por përderisa nuk e ka bërë ka diçka aty.

Së dyti, ai thotë jam i gatshëm të jap emra.

Kjo është e papranueshme.

Ka bërë përpjekje, është shprehur që mund të ofrojë emra.

Adriatik Llalla është i ikur, nuk ka diskutim, por tani, edhe thua, që bëni me konsensus dhe nxjerr jashtë çdo lloji standarti ekspertizën pa ta kërkuar njeri.

 

December 12, 2017 21:29
Komento

25 Komente

 1. Qen bir qeni.komunist kurv. December 12, 21:48

  O vemje.o te shkerdhefshin deri te femija ne djep qe mund te kesh.nuk ke faj ti kane faje ata qe te kane votuar gjithe keto vite. Atyre do prere koka me pare pastaj ty fytyre qeni.

  Reply to this comment
 2. h December 12, 22:07

  Je i mbaruar malok palaço,dorëzohu.
  Nuk e njollos dot lu’në pis ndyrësirë .

  Reply to this comment
 3. Arber December 12, 23:34

  Perbindeshi i Trustit Kriminal te Geshtenjave te Tropojes duket se i paska derguar 10 milion $ ne Senat dhe Kongresin Amerikan; pasi i kane thene ne Ceki se kjo eshte pagesa me minimale kur sulmon nje Ambasador te SHBA-ve kudo ne bote.

  Reply to this comment
 4. floriri i Bençes December 13, 01:03

  Je kerme qe qelbesh ere, agjent i UDB-se o kurva e Lirise, po birucen ua kane bere gati familjarisht, fundi juaj do jete me i tmershem se ai i Ciausheskut.

  Reply to this comment
 5. Aliu nga Selenic December 13, 01:13

  Ja tani jemi ne fushen e konkretizimit te te gjith problemeve me drejtesine.Le te shofim kush eshte i akuzuar Berisha apo Lu Un e kam te qarte qe Berisha eshte i akuzuar dhe i mbaruar.!
  Le ti kthejsh populli c`fare i more.!

  Reply to this comment
  • harillaqi December 13, 18:00

   Opo ter jeten ngeli duke akuzuar dhe shpifur ky lumadhi Sali.Si nuk nxuri njehere ment ky budalla malok.Por gjithmon gam,gam si qen stani.Nuk te beson njeri ty more derdimen.U bere si ajo harixheshka qe hedh fall ç’do dite.

   Reply to this comment
 6. adri December 13, 02:40

  E nxorri koken hiena e shqipetareve. Ne fakt se cfare ka bere mire prokurori Adriatik llalla keto vite ne detyre ka mbrojtur sali plehun, te afermit dhe ish ministrat e qeverise se berishes.
  Largimi i adriatik llalles eshte emergjence kombetare.

  Reply to this comment
 7. Adih December 13, 04:16

  SALI ::::Akoma nuk e ke kuptuar qe cdo dipllomat, nuk ka liri personale ,sic mund te kete nje arkitekt ,nje dirizhent,ose edhe nje DR si puna e juaj .Dipllamatet ,do i bejne ,me pika e presje detyrat, qe i le ministria e Jashtme e shtetit te tyre ,mos e zgjas , po te tregoj nje histori o Sali me nje Dipllomat Amerikan, qe ka punuar ne Tirane , me ka ndodhur mua .Mos kujto se je i zgjuar ,ata jane teper te holle do habitesh.

  Rreth viteve 95 , kur zotrote ishje President ,po udhetoja me traget nga Durrsi per Trieste .Para meje nje burre rreth 1 meter e 70 i himet ,kur i erdhi rralla ,filloi te beje fjale me punonjesin e cekinkut . Spo mirreshin vesh ,njeri Anglisht e tjetri shqip ,nderhyra dhe i mora leje te dyve per ti perkthyer, ,me kenaqesi me tha ky ,udhetari . Nejse ti biem shkurt ,mbasi beri cekingun ,me tha besoj jeni per trieste ,mu prezantua dhe me tha une jam ,dipllomat Amerikan prej rreth 3 vitesh ne Tirane ., kam miresine te pime nga nje kafe ne traget . Dakord i thashe .U gezova jashte mase , mbasi kam prona per te marre ,dhe kemi vuajtur nga komunizmi ,ku ti si demokrat i thencin na bere mutin ,njelloj si ky shalgjeti vellaj i jot Rama, po na beni zbor per pronat ,nejse , jam optimist ,ju skeni per ti gezuar ato vila e hotele pa leje neper bregdete???? Mbasi u sistemova ,shkova ne bar te tragetit ,po me priste Sekretari i pare i AMB Amerikane ,ku pa medyshje me pyeti, si e doni kafen . Duke pire kafe ,me thote do shkoj ne rimini me pret gruaja dhe djali do bejme atje plazh .Direkt , sdoja te humbja kohe , me ton, i prere i them ,pse na ka lene Amerika keshtu ,Pse tallet me ne , mos do tna lini shpi muze ,ketu midis Europe .A e shikon Ameriken tende ,qe merret me ish komunistet ne darke e ,te nesermen u konvertuan ne demokrate ,??? ,pse nuk po i marrim pronat ne pronaret ,del Saliu shan komunizmin ,dhe gishtin ne Bitthe ne pronareve e deri tek dosjet e sigurimit qe pa tjeter duhet te hapen ,ku po e marin ne qafe shqiperine e shqiptaret ,ku dihet ne shqiptaret jemi pa perjashtim te flakte pro Amerikane . e tj e tj .Ai u mvrejt , ne cast ,pa u menduar fare , nxorri nga canta nje foto bardhe e zi ,ishte origjinale , ma dha ta shikoja ,ne sekonde me doren e djathte ,ne menyre te forte kundershtimi ,mbylli fort gojen ,ku kuptova ,sdua te komentoj me ju ,por vetem shiko.Ishje ti O SALI mbrapa gomarit tend ,me ato shalet e gjata ne kembe ,ku me dy duart gjysem lartesie ,ngrinje bishtin e gomarit ,kurse yt tate Rama :ishte ulur ciper gomarit dhe rreth e perqark ,vetem natyre e eger ,as edhe nje kasolle rreth e perqark ,ose shtylle korenti ,vetem zhure guresh kishte .Te dy si ti e yt tate ,u dallojshit shume mire ,fotoja qe e bere nga afer . Nejse ,u vura ne pozite, doja prap ta ngacmoja ,ku ai pa folur priste reagimin tim. Kam konsiderate per ju i thashe ,jeni vertet nje dipllomat i zgjuar kariere , ,Por kete fotografi shko tregoja femijeve ne kopesht shtova dhe jo mua . Une ju kuptoj ,ju vura ne siklet ,po kritikoj AMERIKEN ,plus edhe me shume ,ju jeni nje dipllomat.Ai ne cast foli Tre fjali ne shqip .Perfekt . Foli tropojance ,ne menyren me perfekte te imitoi ty o Sali ,ja kalonte pa diskutim Agron Fllakes ,ishte vertet zheni .E ngacmova dhe i thashe ,dike shqip ,pse me late te perktheja i thashe . Ai mu pergjegj ,une nuk di shqip, une fola vetem keto tre fjali ,qe skane lidhje me pyetjet e juaja ,dhe sdinte ,por kur mbarova gjimnazin mu lut hollivudi per aktore ,dhe une imitoj cdo njeri neper bote, se kam problem .Ai te dy eret ,ne menyren me brilante mu pergjegj nje here me foton tende dhe heren dyte tropojance ,shikoni o qorra shqiptare nuk kemi faj ne Amerikanet ,keto derra ju dirizhojne .
  Prandaj meso o Sali nga keta dipllomatet ,mer kulture .Shkollen e komunizmit ke bere pa tradita ,ke bere se ti edhe une ,qe provokoj dipllomatet , pa te drejte dhe jashte normave , se na i keni prure te gjithe ju ne maj te hundes..Detin e pe per here te pare,mbas moshesh 19 vjec,tjeter gje ,ciper tokave te mija e ke bere bere vilen te Gjiri i Lalzit o Sali. Kurse ne pronaret nuk na lini te bejme te pakten nje kasaolle.. Por ti leme pronat ,dua te pyes ,se ju malsoret jeni dhe trima ,kshu thye. ti.Pse keni frike ,te shkaterron nervat ,kryeprokurori ?, Sduhet te komentosh mbylle halene ,ne te gjithe boten eshte e pamvarur prokuroria dhe gjykatat nga politika ,dhe e mvarur nga ligji bile koke e kembe ,apo te vjen keq per Llallen ty o Sali ,Kete do edhe AMB LU tju a beje te qarte keto gjera .Mos u tremb ore malsor ,e cmund te presesh ti Nga likja ,apo edhe Meta malsore eshte , EpoRama eshte nga fusha, ai duhet te kete frike ,kurse Mediu nuk e di nga eshte ,me fal sinqerisht ,
  Tentova te beja nje fotokopje per foton tende , ju luta dipll Amerik ,ne Trieste ,por mu pergjegj i prere, nuk me lejohet ,une jam nje dipllomat Amerikan me tha .U largova ,prej tij me nje konsiderate te larte ,ishte shume i zgjuar ,rrall kam takuar njerez intiligjente si ai ..

  Reply to this comment
 8. ALBAN DEGA December 13, 07:14

  Mendime me fakte

  PESHQ TE MEDHENJ APO KUCEDRA TE KRIMIT !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Dosje e dosje …. e dosje permbi dosje

  Saimir Tahiri dhe dosja e tij qe po krijohet, zgjerohet jane bere kryefjala e politikes dhe medias shqiptare.
  Jane me qindra e qindra dosje te tjera shume me te renda qe shkojne deri ne kufijte e Hages.
  Jane dosje te renda qe shkojne deri ne shkelje ligjesh e konventash nderkombetare perfshi edhe ate te Gjeneves, deri ne kontrabande armesh e nafte per regjime terrori shteteror e genocidi si ai i Milloshevicit dhe i Ruandes me mbi nje milione viktima te viteve 1994- 1996!
  Dosje urdherash per perdorim Lendesh Helmuese Luftarake, LHL, e zhdukjeje ne mase si Napalmi kunder popullisese civile ne 97 me mbi 10 mije viktima te pafajshme , dosje si ajo e Gerdecit me mbi 26 te vrare e qindra te plagosur !
  Dosje si e Otrantos me mbi 60 viktima perfshi edhe femije e gra shtatezena qe perfunduan ne fundin e detit te human trafikut po aq ne mos edhe me i rrezikshem se narkotrafiku!
  Dosje narkotrafiku qeveritar te vertetetuara nga Republika e Lazaratit!
  Dosja e tokave te helmatisura te Porto Palermos te Argita, Shkelzen e Sali Fazlicit me vlere prej mbi 100 milione dollaresh investim i munguar
  Dosje kusarie me vlere gjysem miliarde dollaresh te Autostrades se Kusariese se Kombit nga Sali Berisha, Lulezim Basha e banda e tyre e kusareve,
  Dosja e plackitjes se arit dhe thesarit te Shtetit Shqiptar dhe 700 mije euro vetem nje faqe blloku me ze e me figure qe e ka pare gjithe Bota te Like Floririt
  Dosja e tradhetise kombetare dhe Atdheshitjes se Sali Berishes, Lulezim Bashes, Arben Imamit… me vlere multimilardeshe gazi e nafte me vendim te pakonstestueshem e perfundimtar, me vendim unanim te Gjykates Kushtetuese te Republikes se Shqiperise qe nuk u hap kurre dhe nuk u hetua kurre nga drejetsia e kapur nga Slai Berisha.
  Te gjithe shqiptaret e nderkombetaret flasin per “peshq te medhenj” te krimit kur para syve tane si ne Shqiperi edhe ne Kosove, si ne Maqedoni edhe ne Mal i Zi, e deri edhe ne Luginen e Presheves shohim e degjojme per korrupsion e vjedhje masive te djerses e mundit te shqiptareve nga politikanet shqiptare.

  Vidh miliona behesh milioner !

  Behet fjale per balena , per kucedra e dinosaure kusarie me ze e me figure, me dugaja e me saraje , me kala e vila multimilioneshe ne Gjirin e Lalezit e ne Farke, ne Shengjin e ne Vlore, ne Sarande e ne Velipoje, ne Ulqin e ne Kodren e Trimave , ne Oher e deri ne Dubai….
  Cfare peshqish te medhenj!?
  Behet fjale per kucedra te pangime me gjak e djerse shqiptaresh, me plackitje e padrejtesi pa fund qe kane krijuar nje hendek sa kanionet e Drinit midis nje populli te tere dhe nje grushti kriminelash me kollare e kemisha blu por pa asnje skrupull e frike nga ligji, te cilit ia kane mbyllur syte para ,krimeve te tyre dhe vendosur lupen per nje rrenje kanabis apo qindarka te vjedhur.
  Kesaj i thone vjedh qindarka e perfundon ne burg.
  Vjedh nje shtet e popull te tere e behesh multimilioner, kuceder qe sa me shume djerse e gjak shqiptari thith aq me shume i shtohet oreksi.
  Eshte nje gare midis ketyre kucedrave se kush grabit e vjedh, kush vret e pret e me shume , duke vrare se pari atdheun e kombin e vet .
  Cfare jane Shullazet e Prengat, Roshet e Berishat, Ismailet e Altin Dardhat para Sali Berishes e Lulezim Bashes, Fatmir Mediut e Ilir Metes, para Genc Pollos e Genc Rulit, para Monikes dhe Argites, para Shkelzenit e Fullanit !?
  Cironka!? Sherbetore me ose pa pagese per qerim hesapesh midis kucedrave te krimit politik e juridik, mediatik e jetik.
  Pikerisht keto kucedra kryekusare e kryekriminele pikerisht keta kryehajdute me ne krye Il Capo dei Capi Sali Baben e Lulezim Bashen, Fatmir Mediun e Ridvan Boden, Aleksander Frangajn qe nga nje karrocier perfundoi ne Cifligarin e latifondistin me te madh te Golemit ne saje te sherbimeve dhe reklamave te Klanit te tij per politiken e korruptuar.
  Jane pikerisht keto kucedra qe tundin nate e dite e japin leksione per dekriminalizimin deri edhe ne Washington e Bruksel.

  Kur kryehajdutet cirren kapeni hajdutin!

  Kryekriminelet me ze e me figure faqe shqiptareve e mbare Botes na bejne predikuesin dhe mesuesin, lektorin e profesorin e dekriminalizimit.
  Nuk behet fjale as per kriminele e as per kryekriminele ordinere,
  Behet fjale per kryekriminele ne krye te politikes shqiptare tash e 27 vjet .
  Behet fjale per kryekriminele ala Luigj i 14-te “Ligji jam une”
  Te gjtihe flasin per gjyqtare e kryegjyqtare, prokurore e kryeprokurore, per police e kryepolice te korruptuar e sherbetore krimi.
  Po nga na erdhen e si erdhen ata ne ato pozita!?
  Kush i emeroi e si i emeroi ata ne kycet e drejtesise dhe ligjzbatimit te tij.
  Kush konkuroi dhe kush fitoi.
  Konkuruan shume, shume.
  Fituan ata qe paguan me shume.
  Ka fakte pa fund se shume prokurore e gjyqtare kane fituar vendet qe kane ne baze te parimit ” kush paguan me shume” Keshillit te Larte te Drejtesise” qe kryesohet nga Presidenti i Republikes.
  Po Presidentet si u zgjodhen !?
  Te pakten dy presidentet e parafundit jane zgjedhur me vota deputetesh te blera deri ne 250 000 euro secili, me vota te trafikuara !
  Te pakten 300 gjyqtare e prokurore jane emeruar e graduar kundrejt pagesave prej 50 000 deri ne 500 000 euro sipas peshes se karrikes.

  Kush paguan me shume !

  Kur shitet e blihet posti i Presidenti te Republikes, kur shitet e blihet, vidhet vota e deputetit e per pasoje edhe deri tek kryeministri qe u be mode sidomos pas 26 majit 1996 merreni me mend se cka ndodhe me cdo karrike te atij shteti qe nga pastruesi e deri tek ministri !
  Politika eshte bere rruga dhe mjeti kryesor i pasurimit te shpejte edhe me shpejt se me narkotrafik, se me human trafik se me asnje lloj krimi tjeter.
  E keshtu krimi pjell krimin
  Pse !?
  Ku i ka marre parat prokurori ose gjykatesi, ose mesuesi, ose infermieri, ose mjeku ose…. kushdo per paguar ato shuma!?
  Si do ti rifitoje ato harxhime marramendese !
  Sigurisht duke shitur ligjin, drejtesine, mesuesine, shendetesine… jeten e popullit.
  Keshtu eshte krijuar xhironi i kusarise dhe krimit !
  Ndaj cdo reforme ne cfareolloj fushe te jetes ne Shqiperi nuk do te jete as e plote, as efektive, as a sukseshme po nuk e keput ky xhiron kryekrimi e korrupsioni, duke filluar nga politika fillimisht.
  Asnje Veting, asnje reforme nuk do te jete as e zbatueshme e aq me pak e sukseseshme pa jetesuar se pari Vetingun ne politiken shqiptare.
  Aty jane kucedrat e krimit dhe korrupsionit!
  Te tjerat shkojne deri tek peshkaqeni ose tuna jo me tej !
  Populli sheh e ndjen ne kurrizin e shpirtin e vet pasojat e krimeve te tyre pa fund kur i vjen thika te palca.
  Por kriminelet nuk kane skrupuj, nuk kane moral, nuk kane shpirt.

  Ne emer te popullit…!?

  Gjithe diten e naten flasin ne emrin e popullit .
  Gjithe gjykatesit e japin vendimet ne emer te popullit !
  Te gjitha poshtersite kunder popullit behen ne emer te popullit perderisa ky apo cilido popull do te votoje e mbeshtese politikane te tille kriminele!
  Ne mbare boten demokratike vendimet merren e jepen ne emer te popullit e per popullin.
  Por edhe kryekriminelet vrasin e presin, drogojne e tregtojne, shperdorojne e gjakosin popullin ne emer te popullit
  A ka ku te shkoje me tej cinizmi dhe krimi. Krim ndaj popullit ne emer te popullit!
  Krimi ndaj Atdheut te vet duke rrenuar, shitur Atdheun e vet haptazi.
  Institucionii me i larte i Drejtesise ne Shqiperi eshte Gjykata Kushtetuese!
  Gjykata Kushtetuese jep vendim anonim kunder atdheshitjes nga kryeatdheshitesi Sali Berisha per ceshtjen e Otrantos.
  Cfare ndodhe !?
  Pas 8 vjetesh ish- kryeministri Sali Berisha merr guximin te akuzoje e shpife kunder Gjykates Kushtetuese te emeruar nga maxhoranca e vet ai per shitblerje te saj !?
  Kryeprokurori Adriatik Palla qe ka detyre paresore mbrojtjen e zbatimin e kushtetutes se Shqiperise jo vetem hesht , por ben telallin e tij e te Lulezim Bashes.

  Bashkejetesa perfekte politike- krim !

  Bashke me kamikazet e Berishes ala Besim Hajdarmataj dhe prokruroren e Matit qe mbyll dosjen e CEZ-it kunder emeruesve te tij me kontrate.
  Ne vend te beje kryeavokatin e Shtetit Shqiptar ben kryeavokatin e krimit dhe Garden Pretoriane te politikes kriminale e atdheshitese te Sali Floririt dhe bandes se tyre te gangsteresve.
  Sali Berisha ben publike videot e prokurorit dhe kryeprokurorit te Lalles, Hajdarmataj per nje operacion kunder narkotrafikut duke e deshtuar ate.
  Kryeprokuhori Adriatik Lalla eshte i zene me pergatitjen e deklaratave ala PD lidhur me Saimir Tahirin ne vend te urdheronte arrestimin e menjehershem te vartesve te tij dhe Sali Berishes per shperdorim detyre dhe sabotimin e aksionit te policise.
  Shihni simbiozen, bashkejetesn perfekte midis krimit politik dhe juridik deri ku ka arritur !?
  Ne vend te beje kryeprokurorin, kryeavokatin e shtetit qe e paguan dhe ruan ben kryeprokuhorin e krimit dhe Garden Pretoriane te Bandes se Gangstereve dhe “kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” te Kucedres se Vicidolit dhe Balenave te megakrimit megakorrupsionit te tyre !

  Veting nje minute e me pare !

  Jo vetem kaq por menjehere mbas mbylljes se Dosjes se CEZ-it gradon dhe transferon me ngritje ne detyre nga Burreli ne Tirane te prokuhores se kesaj Mafia vrastare e kusare.
  A ka ku te shkoje me lidhja, bashkepunimi, bashkejetesa midis politikes, antidrejtesise dhe krimit flagrant me vlera multimlioneshe te Sali Berishes, Ilir Metes dhe bandes se tyre te gangstereve !?
  Gjithe kjo bande gangsteresh politike e juridike, mediatike e familjare, e gjithe kjo Mafia kucedrash krimi jo vetem sjhqiptare eshte kapluar nga tmerri dhe paniku i Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi e kan kthyer ceshtjen Tahiri ne flamurin e reckosur , ne fijen e kashtes per te shpetuar cfare mund te shpetojne prej gjemise se tyre te krimit qe po e do te mbytet nga dallget e Uraganit Veting qe me ne fund filloi nga veprimi.
  Nuk dua aspak te bej avokatin e Saimir Tahirit dhe te askujt tjeter. Nuk ve doren ne zjarr per asnje politikan shqiptar… Secili mban pergjegjesi per veprimet apo mosveprimet e tij.
  Por cdo person eshte dhe supozohet te jete i pafajshem derisa fajesia e tij te provohet nga gjykata ligjore. Kjo eshte drejtesia! Askush nuk ka te drejte te beje gjykatesin aq me pak krygjykatesin suprem per cilindo qofte. Aq me pak dikush si Sali Berisha qe permend ore e cast kusherinjte e tij te peste apo te dhjete, kur pjella e tij politike dhe biologjike jane perfolur dhe hetuar deri edhe nga Komisione Ligjore te Kuvendit te Shqiperise per afera korruptive multimiloneshe, aq me pak kryekusari i 250 milione eurove te Autostrades se Kombit Lulezim Basha, qe shpetoi nga burgu i garantuar me procedura e raporte mjekesore fallco …. !!!
  Ndaj vetingu eshte nje urgjence kombetare!
  Pa Vetingun dhe zbatimin e Reformes ne Drejtesi, nje minute e me pare, asnje reforme e veting tjeter nuk do te kete sukses.
  Veting nje minute e me pare!
  Vraponi burra e gra , shqiptare e nderkombetare!
  Nuk ka kohe me prite!
  Sot, neser eshte e mund te jete teper vone !
  Vraponi burra nuk me prit eshte edhe Kushtrimi i Himnit tone Kombetar!
  Eshte thirrja e Shqiperise dhe kombit per ti prere te gjtiha kokat kesaj kucedre qe ka pllakosur Shqiperine e shqiptaret ! Sot!

  Reply to this comment
 9. Alban Dega December 13, 07:18

  SHKOLLEN NE PERENDIM …..
  KOKEN NE TREKENDESHIN ANTISHQIPTAR!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Edhe Augusto Pinoceti, Dyvaljeja alias Baba Doku i Haitit, edhe Ferdinand Markos edhe Reza Pahlevi, edhe Sllobodan Milloshevic edhe Kim Yong Un ….. jane shkolluar ne Perendim … por ishin po aq ne mos edhe me barbare se vete barbaret !
  Edhe Lulezim Basha edhe Sali Berisha jane shkolluar apo specializuar ne perendim ashtu si dhe Kastriot Islami….
  Po a nuk ishte Kaci i Zi, sic e quante Berisha, qe kercenoi me thyerje kafkash opoziten e vete Salen dhe e beri edhe deputet te tij !? Martese politike me interes te ndersjelle, sipas parimit armiku i armikut tim eshte miku im !
  Po a nuk ishte vete Sali Berisha, Lulezim Basha qe thyen kafka femijesh e pleqsh me Mafian e tyre te dale krejt jashte kontrollit ne Gerdec, qe ekzekutuan pa gjyq kater protestues krejt paqesore ne Bulevardin “ Deshmoret e Kombit” me 21 janar 2011 ….
  A nuk jane po ata qe me dhjetra here tash nje vit kercenojne me thirrje ala kastriste e staliniste per revolucion popullor, per permbysjen me dhune, me hedhje ne Lane, me dhune te armatosur nje qeveri te zgjedhur ne menyre demokratike, qe sigurisht nuk eshte perfekte por pa asnje medyshje eshte me e mira, me atdhetarja dhe me liberalja ne keto 105 vjet te shtetit te pavarur shqiptar !
  Shkolla ne Perendim nuk eshte as certifikate e as diplome demokracie e lirie, as barazie dhe vellazerie, as atdhetarie !!!
  Aq me pak kur shkolla eshte marre ne Perendim dhe koka eshte ne Beograd, Athine, Moske, ne trekendeshin e Bermudeve me antishqiptare deri ne genocid e toke te djegur, deri ne terrorizem shteteror kunder Shqiperise si shtet e kunder shqiptareve si komb sic e deshmon qarte Kosova e Cameria, trojet shqiptare ne Maqedoni, Mal i Zi e Luginen e Presheves , krejt Golgota mbishekullore shqiptare qe nga Berlini e Londra, Anadolli e Jalta … ku u gatua kjo tragjedi qe vazhdon te na shoqeroje edhe sot edhe per shkak te atdheshitjes dhe politikes antishqiptare Albanus Adversus Albanus, Shqiptaret Kunder Shqiptareve ose sic e ka quajtur Faik Konica
  “ Armiku ne i madh i shqiptareve jane vete shqiptaret !”
  Cila eshte rrugedalja !?
  Ate me mire se askush e ka dhene Rilindasi i sotem, Akademiku i Shqiptarizmit Rexhep Qosja qysh ne hapat e pare te demokracise shqiptare “ Nga lufta midis vellezerve ka vetem te humbur !”
  Ilaci !?
  Vellazeria midis shqiptareve si bij e bija te nje trolli, te nje gjuhe, te nje kulture e qyteterimi nga me te lashtet e me te perparuarit, qe kurre nuk sulmuan as pushtuan asnje pellembe toke te askujt !?
  Me gjeni nje popull e komb tjeter ne Bote qe uron, qe pret e percjell mikun e jo mikun me shprehjen sublime, siperore : “ Tungjatjeta ! “
  A ka gje me te vlefshme, me te cmuar, me te bukur, me njerezore se jeta !?
  A ka te drejte jo vetem njerezore por te cdo gjallese ne kete Bote se jeta !?
  Tungjatjeta !

  Reply to this comment
 10. Alban Dega December 13, 07:19

  MARINSI AMERIKAN “BRAWN ”…
  MUZHIKU RUS PUTIN … APO NACALNIKU SALI BERISHA !?

  – Maska dhe fytyra e e vertete e nje ” bande gangsteresh “

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  “ CityNews” dhe pothuajse te gjitha mediat shqiptare botuan sot foto dhe fakte te plota ne lidhje me pergatitjen organizative te Partise Demokratike ne te gjithe Shqiperine per protestat destruktive te 13 majit.
  Pjese e ketyre pergatitjeve eshte edhe stervitja dhe pergatitja e “ nje trupe patamilitare” e perbere nga fanatike te PD-se. Pjese tyre eshte edhe “Korpusi Azem Hajdari”, nje bande tipike ala nazisete si nga simobolet e uniformat , i cili financohet dhe drejtohet nga Partia e Cadres se Berishes kunder Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi.

  Miti i “marinsit amerikan Brawn ( !? )” dhe…

  Ne krye te ketyre pergatitjeve eshte “ Marinsi amerikan Brawn” qe nga vet menyra si shkruhet emri i tij ngjall dyshim dhe nuk para perdoret ne SHBA. Emri apo pseudonimi ka pak rendesi.
  Me rendesi eshte fakti qe shoqerues dhe perkthyes i tij eshte keshilltari i liderit de jure te PD-se Lulezim Basha…
  Sa poshte ka rene Kartagjena. Keshilltari i liderit te opozites ben terxhumanin e nje marisni!? Per te qeshur e per te qare kjo loje e felliqte sa edhe foshnjore e qesharake , aq edhe e lexueshme e Partise Cader e Sali Berishes!?
  Pak perkthyes anglishtjeje ka Cadra sa per te shperdorur nje keshilltar “kryetari” te saj!
  I duhet dhene rendesi “marinsit amerikan Brawn” ne syte e shqiptareve. U duhet shitur sapuni per djathe bashke me mashtrimin qesharak ala Lul Bashici e Sali Karaxhici.
  Mesazhi eshte teper djallezor aq sa edhe trashanik.
  Marinsi Brown e jo Brawn, eshte simbol fitimtar i SHBA-se.
  Hajde cfare keshilltari e perkthyesi ka Basha sa nuk di te shkruaj sakte as mbiemrin e marinsit amerikan!?
  Mesazhi i cadres eshte: Amerika eshte me ne!
  Ky eshte miti!

  Realiteti: Nacalniku serb Berisha

  Realiteti eshte krejt tjeter.
  Uashingtoni hapur e ne menyre te perseritur ka denuar e demaskuar politiken anti-Amerikane dhe antishqiptare te Partise Cader e Berishes kunder Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi .
  Cdo organizem, cdo i paramilitare ala “Korpusi Azem Hajdari”, Cdo strukture paralele e armatosur ose jo, cdo njesi para ose ushatarke qofte edhe “vetmbrotjeje” , kunder nje qeverie te zgjedhur ne menyre demokratike kudo ne Bote vleresohet e cilesohet si nje akt terrorist dhe denohet si i tille .
  Cdo personi qe pershihet ne to jo vetem qe nuk i jepet Azil Politik, Karde Jeshile ( Green Card ) apo Shtetesi Amerikane apo euro-perendimore por edhe u hiqet ose arrestohet ne flagrance per terrorizem e veprimtari subversive e terroriste.
  Po pergjegjesine kryesore per akte te tilla e mban rekrutuesi, organizatori, financuesi dhe perdoruesi i tyre ne rastin konkret “Banda e Gangestereve” Sali Berisha, me emrin Partia Demokratike Sali & Shkelzen Sllobodanka Berisha.
  Deshmia me e qarte dhe prova e pakundershtueshme eshte shoqerimi i “Marinsit amerikan Brawn “ nga keshilltari i qehajajt te kesaj bande , Lulezim Bashic.
  Ne kete rast shtrohet pyetja kush eshte Marinsi amerikan Brawn?

  Marinsi amerikan Brawn apo … ?

  Eksperti , ekspertet ukrainas qe ne delir e siper permendi Lulezim Bashic ne Opinionet e Klanit kur u zgerlaq keqazi dhe doli krejt jashte kontrollit, njesoj si Mafia e bosit te tij perballe fakteve rrenuese te Baton Haxhiut dhe Blendi Fevziut !?
  Apo naclniku serb Sali Berisha ?
  Apo ekspertet ukrainas apo ujqerit e vjeter te Putinit !?
  E keta ekspertet ukrainas nuk jane askush tjeter vec ujqerve te vjeter te RIA-s = KGB-se se Vladimir Putinit qe bashke me UDB-ne serbe, Asaline greke, Urbanin hungarez te Kremlinit, jane te vetmit qe mbeshtesin Partine e Cadres se Berishes dhe Korpusin paramilitar Azem Hajdari qe u krijue dhe drejtohet nga Shkelzen Berisha e co.
  Cfare ben e me se merret Kryeprokuhori i Krimit Adriatik Palla dhe kryeprokuhorat e Krimeve te Renda, SHISH-i i Visho Ajaz Gazidedes e paramilitaret e tjere politike Berishes dhe Garda e tij Pretoriane kunder Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi kete e tregon Cadra e krimit, e ngritur mbi vendin e krimit, per llogari e leverdi te krimit dhe terrorizmit antishteteror e antishqiptar ne zemer te Tiranes.

  Murtaja e Botes !

  A ka sot jo vetem ne Shqiperi, por edhe ne mbare Boten krim me te rende e rrezik me te madh kombetar e nderkombetare, mbareboteror se terroizmi?
  Jo vetem veprimi por edhe mosveprimi ndaj tij eshte po ashtu akt terrorisit po aq i rrezikshem me kosto te paripariparueshme ne sherbim te tij dhe kunder lirise e demokracise ne Shqiperi e Bote.
  Ndaj Qeveria, kryeministri, presidenti, policia te veprojne menjehere kunder akteve te tilla terroriste , te ndalojne , arrestojne cilindo qe eshte perfshire ne veprime te tilla duke filluar nga Sali e Shkelzen Berisha, Lulezim Basha e keshilltari i tij perkthyes, “marinsi amerikan Brawn”, qe me siguri do te na dale muzhik rus i Vladimir Putinit !
  Terrorizmi eshte mortaja e
  Botes, kercenimi me i madh per
  njerezimin !
  “Marinsi amerikan Brawn” eshte vetem maska e Berishes dhe Bashes per tu hedhe hi syve shqiptareve se gjoja “Amerika eshte me ne” ne nje kohe qe me ta eshte vetem Beogradi, Shkupi , Athina, Urbani dhe Putini … !

  Reply to this comment
  • Arberia December 13, 15:56

   Miqesisht. Alban mos shkruaj gjate sepse nuk te lexon kush!

   Reply to this comment
   • Alban December 13, 18:17

    Vellazerisht motra Arberie !

    From: [email protected]
    Date: May 31, 2013 at 10:18:25 AM EDT

    SALI BERISHA E NDOT EDHE VETE NDOTJEN

    Me cdo hap e cdo veprim qe ben Sali Berisha e ndot edhe vete ndotjen.
    Pse ? Sali Berisha eshte vete ster- ndotja e Shqiperise dhe shqiptareve!
    Ndaj ta spastrojme Shqiperine nga kjo super-ndotje me 23 qershor 2013!
    Pa Sali Kadafin Shqiperia do te jete me e mire, me e paster, me e dlire

    Reply to this comment
 11. intelektuali December 13, 07:21

  AMBASADORI LU ESHTE NE TIRANE PER TE MBROJTUR INTERESAT E SHBA DHE JO TE SHQYPTAREVE O VARKARI I ENVERIT, SALI BERISHA

  Ky karagjoz enverist i kamufluar si rufjan komunisti sa here i preken interesat e tij famijare sulmon si halabak ordiner ambasadorin e SHBA.

  Ne 1997 kur i vuri zjarrin Vatanit me Piramidat e tij financiare qe quajti ambasadorin e SHBA si ARMIK te popullit te shitur tek komunistet

  Kur po ikte ambasadori Withers dhe BUMJA e Gerdecit vrau 26 vete dhe kur fisheket kineze te Enverit ishin gaditur per ne Afganistan, Aleati i Saliut, Like Floriri i ngjiti nje leter turpi si lamtumire rezili ne kurriz ambasadorit amerikan qe guxoi te fliste me ne fund per “mollet e krimbura” te pushtetit mafioz ne Shqypni.

  Pas tij ambasadori Avrizu qe e shpalli Saliun “Burre Shteti” por shpejt e korrigjoi gabimin e tij dhe ne 21 janar inkurajoi Ina Ramen per te hetuar vrastaret gjakatare Berisha dhe Basha te protestuesve ne bulevard, ishte Saliu ai PIS qe e quajti Kryeprokuroren e tij alla “Silvia Conti albanese” si “Lavire Bulevardi” dhe deri me sot nuk ka kerkuar falje per keto ofeza rrugaci te papranueshme per nje pushtetar te larte.

  Tani po sulmon perseri ambasadorin Lu qe i vuri vule te zeze ne pasaporte Kryeprokurorit Llalla dhe qe kishte zgjedhur SHBA si shtepi lindje per gruan e tij, por qe kishte vite qe flinte mbi dosjet e krimit mafioz pushtetar ne Shqypni.

  PO CFARE KARAGJOZI I PACIPE JE TI O SALI BERISHA?

  Kete pyetje ta bejne intelektualet properendimore qe Enveri, babai yt ideollogjik o VARKARI i Enverit, keta intelektuale ky enveri yt i vrau dhe i masakroi familjarisht sepse deshen qe Shqypnia te ishte Aleatja e SHBA dhe jo e Moskes dhe Beogradit.

  PO SI NUK TE VJEN PAK TURP O SALI BERISHA QE VEPRON NJESOJ SI ENVER HOXHA KUR NE 1945 VRAU DHE MASAKROI MIKUN TONE, LONI ADHAMI, SEKRETARIN E PARE TE SHBA NE TIRANE?

  Po per cfare korrupsioni te ambasadorit amerikan flet ti dhe karagjozi Adriatik Llalla more mavri kur detyra e cdo ambasadori eshte te ndihmoje firmat e vendit te tij dhe per kete pune ai paguhet nga Departamenti i Shtetit?

  PO KU DO TE ISHTE KOSOVA SOT O SALI BERISHA PA NDIHMEN E SHBA?

  dhe:

  KU DO TE ISHTE SHQYPNIA SOT PA NDIHMEN E SHBA, KUR TI O SALI ENVERISTI I VURE ZJARRIN VATANIT NE VITIN 1997?

  Reply to this comment
 12. Alban Dega December 13, 07:22

  From: [email protected]
  Date: July 23, 2016 at 14:30:46 EDT

  Opinione :

  AMERIKA E BEKUAR NA KA PUSHTUAR ZEMRAT E SHQIPTAREVE

  – As ne nuk qendrojme mbrapa… E Bukura e Dheut, Shqiperia ka pushtuar zemrat e udheheqjes amerikane

  – Shqiperia me siguri do te behet ! – Faleminderit SHBA !

  – Nga Alban e Agim Dega, Nju Jork

  Pas nje beteje te cmendur me kucedren me nente krere shqiptaret kunder shqiptareve per mustaqet e Celos me ne fund Reforma jetike e Drejtesise per shqiptaret u miratua.
  Arkitekti dhe zbatuesi i saj eshte vetem nje : Shtetet e Bashkuara te Amerikes dhe udheheqja e saj aleate e mike e koheve te veshtira. Nuk ka e nuk kishte se si te ndodhte ndryshe
  Pa Shtetet e Bashkuara te Amerikes sot Shqiperia nuk do te ekzistonte ose edhe nese po me mire te mos ekzitonte.
  “Une kam nje vote dhe ajo do te jete per Shqiperine” deklaroi ketu e gati 95 vjet me pare miku i madh i popullit tone te vogel Wodrow Wilson.
  Jo vetem Reforma u miratua por qeveria amerikane i ka paraprire ne bashkepunim me qeverine shqiptare zbatimit te saj.
  Byroja amerikane e Hetimit, FBI , ka filluar pergatitjet dhe po punon per zbatimin e saj sa me pare duke nisur me Byrone Kombetare te Hetimit.
  Kur syshqiponjave e FBI-se amerikane, Majes boterore te Hetimit u bashkohen qe ne djep shqiponjat e “Vendit te Shqiponjave” SUKSESI eshte i paragarantuar!!
  Thank You USA!
  Thank You Mr. Donald Lu!
  U jemi borxh si popull e si komb me dashurine dhe mirenjohjen tone pa kushte e perjete!

  Per lirine jap edhe dash urine… !

  Themi me dashurine tone sepse nje nga heronjt tane te perbashket ne luften tone te perbashket kunder nazi- fashizmit i shkroi te fejueares se tij vetem pak caste para skuadres se ekzekutimit:
  -Per dashurine jap jeten!
  Per lirine jap dashurine!
  Nuk mund te kete as jete e as dashuri pa lirine!
  Nuk mund te kete as dashuri, as liri, as jete pa drejtesi, pa barazine para ligjit nga shtetasi me i fundit e deri tek kryetari i shtetit !
  Ky eshte shpirti, zemra, thelbi i pushtetiit “Ne Populli, Me Popullin, Per Popullin” qe e ka emrin e ndritur DEMOKRACI= PUSHTET I POPULLIT “.
  Askush me shume se ky popull, 95 per qind ” edhe me proamerikan se edhe vet amerikanet”, sic shprehej nje nga Institutet me prestigjioze Amerikane pas sondazheve te tij jo vetem ne Shqiperi, por edhe ne Kosove e trojet shqiptare ne Maqedoni.

  Kjo eshte Amerika !

  Po ju sjell nje pervoje te perjetuar…
  Ne shtatorin e vitit 1990 fitova nje konkurs te UNDP , Programit te Informimit Publik te OKB- se . Dy muaj gjithsejt!
  Pasi jam kthyer kam shkruar nje analize, pershtypje udhetimi me titull ” Dy muaj ne Amerike”
  Ia dergova gazetave kryesore te asaj kohe ” Zeri i Popullit” dhe ” Bashkimi” diku nga data 15 nentor 1990.
  “Zeri… “nuk e botoi kurre!
  “Bashkimi” me kryeredaktor Qemal Sakajeva e botoi ne dy a tre numra pothuajse te plote…por gati nje muaj mbrapa, vetem pas kishin filluar protestat historike te dhjetorit nese nuk gabohem me 13- 15 te atij muaji !
  Sic do me tregonte ish-kolegu im i nderuar me ATSH, gazetari i talentuar Genc Kondi pas disa vitesh ketu ne Nju Jork, ai i biri i Pirro Kondit te respektuar dhe nipi i nje ish refugjati ne SHBA e kishte redaktuar qe ate dite dhe bere gati per botim… Ishte hequr tri here nga faqja
  Pse ? Censura e bishes se plagosur komuniste nuk kishte hapur driten jeshile te botimit as Qemalit as Gencit deri pas 9 dhjetorit historik!

  E duam Shqiperine si Amerika demokratike … !

  Lajmin e te cilit na e dha Fidel Castro Ruz ne ” Shtepine e pushtuar prej shqiptareve” pra ne Ambasaden e Shqiperise ne Kube po ate nate kur beja perkthyesin dhe gazetarin e Reiz Maliles se ndjere!
  Nder te tjera ne ate shkrim barazoja 18 vjet shkollim te meparshem ne Universitetin e Tiranes, ne Institutin e Gjuhes se Pekinit, ne Universitetin e Pekinit, i themeluar nga amerikanet qysh ne vitin 1904, ne UNAM te Meksikos me ate cka mesova per ato “Dy muaj ne Amerike “
  Pothuajse te gjithe Profesoret perfshi babain e gazetarise bashkekohore dhe njekohesisht Babai i ” The New York Times” Sulzberger na dhane mesime ne formen e bashkebisedimeve!
  Nuk kam tepruar aspak ne kete perfundim.
  Kjo eshte Amerika! Kjo eshte fuqia e saj cudiberese!
  A ka deshmi me te madhe per kete se nje nga parullat, kushtrimi kryesor i heronjeve te dhjetorit ishte “ E duam Shqiperine si e gjithe Evropa”

  E duam Shqiperine si Amerika demokratike !

  Prandaj miratimi me kulac e me fort me kerbac, ose me konsesnsus “keshtu e kurrsesi ndryshe!” ndaj atyre qe nuk kane konsensus me veten e vet, me familjen e vet, me partine e vet, me shtetin e vet, me aleatet e vet eshte jetike dhe clirimi e pavaresia e dyte e Shqiperise, liri e pavaresi nga korrupsioni e impuniteti, nga kusaria e vrastaria!
  Perzgjedhja, financimi, shkollimi, edukimi i djemve dhe vajzave tane shqiponja BKSH-se- National Bureau of Investigation, nga syshqiponjat e Federal Bureau of Investigation – FBI-ja amerikane eshte ndihma me e madhe, investimi me i fuqishem ne Shqiperi i aleatit strategjik dhe mikut tone me te madh ne Bote, Shteteve te Bekueme te Amerikes,sic i quante gjyshi im i nderuar Imami Elez Hoxhe Berisha!
  Ai eshte pjese e ndritur e superinvestimit politik, strategjik, shpetimtar, te gjithanshem nga Ambasadori Donald Lu, nga Zj. Viktoria Nuland, nga Sekretari i Shtetit John Kerry, nga Zevendespresidenti Joe Biden, nga Presidenti Barack Obama!

  Me shqiptar se vete shqiptaret!

  Nuk mund te harrojme kurrsesi kandidaten e nderuar per Presidente te SHBA-se Hillary Clinton me mesazhin me patriotik e me atdhetar se te cdo politikani shqiptar nga altari i demokracise shqiptare ne Tirane: “Duajeni vendin tuaj te bukur!”
  Me shqiptar se cdo shqiptar
  E ndaj kujt!?
  Ndaj nje populli e kombi me proamerikan se vete amerikanet!
  Nje simbioze, bashkejetese, nje aleance strategjike e nje miqesi e pakthyeshme dhe e pathyeshme!
  Nje aleance strategjike me interes te ndersjelle midis udheheheqjes me proshqiptare se vete ne shqiptaret te superfuqise boterore SHBA-se me popullin me proamerikan se vete amerikanet te Shqiperise se Vogel si diamanti por te bukur si floriri!
  Amerika na i ka pushtuar zemrat e shqiptareve!
  As ne nuk qendrojme mbrapa!
  Shqiperia e bukur “ e Bukura e Dheut” sic e kane quajtur rilindasit tane, ka pushtuar zemrat e udheheqjes se Amerikes!
  Shqiperia do te behet!
  Faleminderit SHBA …. !

  Reply to this comment
 13. Aa December 13, 07:52

  “Gjëja më e rëndë që ka ndodhur në 27 vite janë akuzat e kryeprokurorit për një ambasador” thote Sala. Pleqnia po e le me pasoja. Po Gerdeci? Po 1997? Po 11 Janari? Apo keto nuk te kujtohen. Kjo eshte Shqiperia ku ai qe e dogji 2 here i duket vetja i ndershem.

  Reply to this comment
 14. Donela December 13, 09:34

  Ndyresire komplet ti Sali dhe Llalla yt.

  Reply to this comment
 15. Donela December 13, 09:35

  Foli monstra.

  Reply to this comment
 16. Kris 1and December 13, 11:02

  Nuk keni pare gje akoma.Do ta nxjerrin Saliu dhe Llalla dosjen sekrete te korrupsionit te Donald Trampit dhe dota cojne tek Vishua ne Nato.Dhe yjet e rripjelljes se sharlatanit rrine e veshtrojne.

  Reply to this comment
 17. Jimi December 13, 12:57

  Edhe nje here me shume se kurre ti more vrases gjakeftohte i shpresave te shqiptare, verteton me keto qe deklaron se Llalla vetem tek ti paraqitej ne raport dhe jo atje ku ja kerkonte ligji!? Pikerisht dhe vetem per kete qe ti thua, shqiptaret kane te drejten e zotit qe ti presin duart, ne menyre qe kurre me te mos perzihesh ne ndyresi te tilla sic ke bere deri me sot!
  Ti bashke me Llalen jeni dy delinquente qe duhet te jeni ne banken e drejtesise, te akuzuar nga shqiptaret per gjenocid sistematik ndaj tyre!

  Reply to this comment
 18. Amerikani December 13, 13:39

  ” i ka shkuar kr/prokurorit ne zyre dhe i ka kerkuar te nderorese hetimet”, ky eshte abuzim i paster! Vete prokurori ka thene se : me ka kerkuar te kryej hetim te paanshem” (ambasadori Lu)
  Saliu si perhere genjen dhe kerkon te manipuloje publikun nga frika e drejtesise qe po vendoset me presjonin e SHBA dhe BE.

  Reply to this comment
 19. Sali Kerma te vjen era 100 metra larg per krime dhe korrupsion. Do japesh llogari. me gjallje. December 13, 13:53

  Po si ska turp kjo moster ?!! Do bej rolin e FBI dhe te CIA ne gjurme te ambasadoreve Salihi. Deri tani ka bere rolin e Prokurorise dhe te SHik, sesi politikan Sali Berisha kerma vetem shkatrime jane bemat e tij. Tani do te asgjesoj grupin armiqsor te SHBA ne Shqiperi !!! Cfare nuk nxjerr nga haleja ky njeri djalli vet .

  Reply to this comment
 20. Vladimir Nazeraj December 13, 17:38

  N.q.s,do te ishte si thote Berisha se Lu i ka kerkuar favore Prokurorit,atehere Lu do perpiqej ta mbante Llallen,jo ta largonte.

  Reply to this comment
 21. zgalem December 13, 17:59

  Ne c’do hap , qe ka hdhur Sali Berisha ne politike, ka shkelur mbi kufoma . Me mire sa I ka paraqitur Alban Dega ,nuk mund t’i rendit . Si ka guximin Sali krimineli , flet kunder amasadorit Lu ! Lu eshte shqiptar , mbi shqiptaret . Ben perpjekje mbinjerezore , per te triumfuar reforma ne drejtesi . Habitem , si I drejtohen Saliut me ish funksionet . Gazetaret e vertete , duhet t’i drejtohen : kriminel , hajdut , spiun I shumfishte . Zogu dhe Enveri kishin mjaft vepra te shquara . Ky eshte spiun , ne pallce dhe ne kocke . Marrin guximin dhe e quajne “ish kryeminister ” . Kryeminister me shtet rrumpalle . Ish shteti , qe themeloi Saliu , do te jete modeli boteror I antishtetit . Nje nder krimet me mosturioze te spiunit te UDB eshte kundervenia ndaj Amerikes , qe arriti kulmin me kundervenienn ndaj heroit , Donald Lu . Ne c’do kohe tjeter shqiptaret , Berishen do ta kishin varur ne litar . Flas , per shqiptaret , jo per qeverrite as per gjyqtaret . Zgalem

  Reply to this comment
 22. Alban Dega December 13, 18:36

  DONALD LU PER PRESIDENT I SHQIPERISE !?

  “Po te behej nje Referendum ne Shqiperi Rusvelti do te zgjidhej pa medyshje President i saj “

  Ismail Qemal Vlora me 28 nentor 2012

  Sa per qind e shqiptareve e kishin degjuar emrin e Rusveltit ne ate kohe ?
  Ndofta nje nder 10 000 me se shumti !
  Po Donald Lu qe e njohin dhe adhurojne mbi 95 per qind e shqiptareve!
  Me siguri absolute do te fitonte 97 per qind te votave te Shqiptareve po te behej nje Referendum mbarepopullor ne Shqiperi per zgjedhjet e Presidentit!
  Beri ne 4 vjet e po ben per Shqiperine me shume se cdo politiqar shqiptar !
  Thank You
  Mr. Donald Lu
  USA … Donald Lu
  You love us
  We love You !

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*