Berisha për ambasadorin amerikan në Tiranë: Do i digjen të dyja duart

May 10, 2014 20:23

Berisha për ambasadorin amerikan në Tiranë: Do i digjen të dyja duart

Ish- kryeministri Sali Berisha ka sulmuar ashpër ambasadorin amerikan në Tiranë, në një intervistë dhënë për Ora News.

Berisha tha se Arvizusë do i digjen të dyja duart, nëse merr përsipër të vërë dorën në zjarr për këtë qeveri.

Berisha komentoi kështu akuzat për trafik droge.

“Ambasadori amerikan bëri një gabim për mendimin tim serioz. Forcat e Armatosura nuk i akuzoi opozita. Riprodhoi, në mënyrë do të thosha ekstremisht të gabuar, akuza që eksponentë të mazhorancës i bënë opozitës. Ai i lejoi vetes të hyjë në një debat ndërpartiak, çka ishte tërësisht e gabuar. Tani marrëdhëniet janë normale. Në qoftë se ambasadori, ai dhe kushdo tjetër, merr përsipër për të vënë dorën në zjarr për këtë qeveri, jo njëra por të dyja duart do ti digjen”, tha Berisha.

May 10, 2014 20:23
Komento

56 Komente

 1. lefteri May 10, 19:54

  Zante te vjetra ,kohe te reja!I lutem kesaj gazete qe nen kete foto tu drejtohet lexuesve duke u kerkuar te gjejen diçituren!

  Reply to this comment
  • Dielli mbi KORAB May 11, 00:17

   Sali Berisha ky i pafe.
   Ky burre pa din e pa iman,
   Kjo monster ne trupin e njeriut ka humb çdo sens llogjike dhe arsyetimi.
   Ju kujtohet 2 Prilli ne Shkoder??
   Do thoni se çfare lidhjeje ka me avjonin qe eshte ulur ne Divjak??
   Po marrim te mirqene sikur Edi Rama ka lidhje me kartelin e droges.
   Po mbas gjithe atyre akuzave qe pati javet e fundit nga Opozita per avjonet qe transportonin droge,a do te ja lejonte vetes Edi dhe co qe te rrezikonin sjelljen e nje avjoni ne kete situat te nxehte.
   Po kujt i intreson ardhja e avjonit tani qe kane fillu zerat per rigjykimin e 21 Janarit dhe vjedhjeve marramendese ne rrugen e Kombit ??
   Un ju siguroj se ardhja e avjoni dhe ulja e tij eshte bere me qellim per te diskretitu qeverin Rama,armiku punon dhe jane qarqet serbe-greke me agjenturat e tyne ne sherbim te Sali Berishes per te kriju trazira ne Shqiperi.
   Kjo eshte loja e rrezikshme qe ben Sali Berisha qe te gjakos per here te trete Shqiperine.
   Beni kujdes o shqiptare se agjentura serbe ne Ballkan eshte shum e fuqishme,dhe kete ne e tregojn qarte dekleratat e Sali Berishoviçit.
   Per ti shpetuar gjykimit perpiqet ti krijoje sa me shume kurthe Qeverise socialiste.
   Berish Tritoli kerkon te djege Shqiperine per te shpetuar Familjen dhe gjithe ato HAJDUTA qe vodhen gjate 8 vitevekur ai ishte Kryeminister.
   Fazlliqat duan trazira ne Shqiperi,njesoj si ather ne Shkoder me 2 Prill,kur u rrezua Qeveria e dale nga zgjedhjet me te lira ne historine e Shqiperise.

   Reply to this comment
   • ALBANO May 11, 08:41

    shiu mbi korab :::nuk i ze bese berishes se edhe ai eshte si rama hajdut mafioz :rrenacak :::por ketu ka te drejte ::::edi rama e beri pallate tironen dhe i mbushi xhepat me dollare ::rama donte me i fut helmet chimike ne shqiperi per ti mbushur xhepat dhe smendoi nje minute per shqiperine ::::prandaj edhe berisha basha jane egoista qe mendojne per pushtet dhe se cajne per shqiptaret ::prandaj mos mbro asnje se jane te gjithe hajduta ::jane bere milionere dhe populli nuk ka me henger ::::diten e mire ::::

    Reply to this comment
   • ana May 11, 12:17

    O dielli mbi Korab,kujdes se mos te vine atje ne Korab armiqte e jashtem,or burre.Akoma ti me shoke merreni me armiq imagjinare?Se mos e kane mendjen tek kjo Shqiperi e dhjere serbe,maqedonas,ruse,italiane e shejtani?Sa per Arvizune,ben mire te heshte e te mos flase sa majtas djathtas,pasi ka kohe qe i ka mbaruar mandati dhe tani po ben palle ne Shqiperi.Kujdes,Korab,vigjilence,keshtu na ka mesuar edhe shoku Enver.

    Reply to this comment
  • zig zag May 11, 00:50

   Ky eshte qendrin politik prej partish te ekstremit te djathte. Ku po shkon PD-ja zoti Basha? A mbani ju pergjegjesi per qendrime te tilla?

   Reply to this comment
  • mira May 11, 08:47

   faredo qe te sajosh mor kriminel nuk ke per te ardhe me ne pushtet sharlatan i semure per karrige e perfitime ,jep llogari me pare per vrasjet ne bulevard,per drogen qe e le te lulezoje e pastaj kerko llogari,avionin e keni paguar ju,me leket e rruges se kombit,me gerdecin ,me naften e shume shume zullume te tjera qe mbane mbi kurriz.,prandaj mbylle ate hale si gorre e keqe,se nuk te beson me populli por vetem vasalet e tu.

   Reply to this comment
 2. redi sheheri May 10, 19:54

  Ameriken e mundi Enveri,mos e mundi Saliu.!

  Reply to this comment
  • ALBANO May 11, 08:45

   enveri i hongri mutin amerikes ::: enveri mundi shqiptaret vendin ::talli b;;;;;;me cobanet analfabeta ::::ameriken se mundi as japonia ::: e pe more coban si perfundoi :::me tre bomba dhe u ul ne gjunje ::::mesoje mire historine fshatar i varfer ::pastaj trego des betise ::::

   Reply to this comment
 3. toni May 10, 19:55

  bo-bo po car flet ky S-K-I-Z-O-F-R-E-N hajde—hajde ish–kryeminister+president ky kolaps mendor,,kjo eshte jo e papranueshme por skandaloze ky pronocim ordiner i semure mendor per nje ambasador qe perfaqeson SHBA-ne..S-K-A-N-D-A-L-O-Z-E…

  Reply to this comment
 4. PANO May 10, 19:57

  Kur i prishen interesat shan ARVIZUN

  Reply to this comment
 5. gimcja May 10, 20:01

  do digjet maloku vete ne ferr per te gjitha te keqijat qe i ka bere ketij vendi burre me i ndyre ska pare ndonjehere ky komb iu shofte fara e keqe

  Reply to this comment
 6. Jozi May 10, 20:03

  DO TI HASH ARIN

  Reply to this comment
 7. Blendi May 10, 20:04

  Paq ja ben ketij jevgut te amerikes, se ne vend qe ti tregonte vendin ne 21 Janar Sales, i tha eshte burre shteti.

  Ja pra, keshtu e kane burrat e shtetit, te djegin duart.

  Tung,
  Blendi

  Reply to this comment
 8. shqip hesapi May 10, 20:07

  Mire e ka Saliu,Arvizuja i futi te dy duarte ne zjarr per Saliun,shkoi ne qiell me Lulin.

  Reply to this comment
 9. N.VJOSA May 10, 20:09

  Marrezia e ketij Rrufjanit tone nuk njohka kufi!
  Marrdheniet me SHBA, po i shkaterron!
  Disa ambasadore amerikane njeripas tjetrit qe i akuzon dhe i k ë r c ë n o n !!!!.
  O ka te drejte Saliu, o kane te drejte Ambasadoret!
  Nje nga te dyja!
  E patolerueshme edhe per Departamentin e Shtetit Amerikan qe ja zgjat kaq shume ketij Psikopati Paranojak!
  Nuk e kuptoj dot,
  kaq shume miq paska blere ne Amerik ky Mashtrus i paskrupullt!!!?…
  Qeveria shqiptare e zgjedhur nga Populli shqiptar me vote P l e b i s h i t a r e, duhet ti thote ndal te Çmendurit per pushtet,
  K r i m i n e l i t
  dhe
  H a j d u t i t i t
  Pr i m i t i v !….

  Reply to this comment
  • ALBANO May 11, 08:53

   kjo quhet demokracie :::berisha ka te drejte te shprehet ::::nuk jemi ne kohen e enverit qe nuk te lejonte te hapje gojen :::vdiq sociopati enver :::dhe per arviziun cfare dreqi ben ne shqiperi ky mashtruesi ::e boni budalla ramen dhe e bindi te sillte helmet nga siria ne shqiperi ::::duket se na don shume ::::ambasadori vjen per biznes se ka gjete budallenj ne vendin tone ::::ne vende te tjera e nxjerrin prej b;;;;;;jashte ::

   Reply to this comment
   • puntori May 11, 11:36

    po pse sala tende
    pote vi ne pushtet do ta zhduke drogen ke ate te lazarartit domethen sipas teje sala punon per populli se ze gjymi per popullin mendon per fukarenjte se si te futime shqiperin ne BE po pse cmendon ti se populli ha bare dhe se mori veshe se ceshte sala dhe mire thone keta shokete me siper kjo eshte pune e KGB ruse serbe dhe mos them dhe greke dhe kete se luan as topi poer ti qe mendon keshtu me fale po je rrrrrrrrrrrrrrrr ……………. kkkkkkkkkkkkk……………………..

    Reply to this comment
 10. -gentle- May 10, 20:12

  Kane 25 vjet qe shqiptaret pyesin se kush po ja u shkateron shtetin dhe dinjitetin ne menyre te programuar.

  Te arrije nje palo malsoruc tropoje te kercenoje ambasadorin Arvizu ne menyre kaq brutale eshte jashte cdo lloj imagjinate.

  I vetmi spjegim eshte lufta e nje bordi serb & grek ne nivelet e mesme te shtepise bardhe ne nje mbeshtetje te frikeshme ndaj Sali Serbit te cilet kerkojne me cdo kusht rrezimin e Rames si puna e Fan Nolit ne 1924.

  Disa precedente te fundit:droga e MMP,nafta e Iranit dhe “grushti” Enverit nuk jane thjesht episode te rastit por nje skenar inteligjent per te rrezuar me cdo kusht qeverine Rama me te njejtet autore qe rrezuan qeverine e stabilitetit ne 4 dhjetor 1991.

  Te gjithe e mbajne mend brutalitetit e treshes tropojane Berisha-Hajdari-Elezbiberaj fill pas votimeve te 31 marsit 1991 qe eshte e ngjashme me fitoren e 23 qershorit 2013 ku “forcat komuniste” te Edi Rames munden mender “antikomunistin e qelbur” Berishe.

  U inskenua grushti i shtetit i 2 prillit 1991 nga banda tropojes e suportuar nga UDB jugosllave dhe disa xhaferr-deviste te tipit elez biberaj qe vepronin prpa perdeve ne rrethinat e beogradit.

  Mender Berisha, i perkedheluri i Rajersonit ne dhjetor 1991 i jep disa ultimatume PS midis te tjerave ai i arrestimit te bllokmeneve kryesore se perndryshe do prishte qeverine gjithe kombetare te Stabilitetit.

  Fakti qe Monstra berishe e prishi kete qeveri shume te afte ne nje kohe krize ushqimore te tmerreshme eshte fillimi i nje revanshi i pajustifikuar “antikomunist” me metoda fashiste.

  Marrja pjese me vone e Hillit dhe Billit per votimet e marsit 1992,deklaratat e porositura per cekun e bardhe dhe varjen e “komunisteve nga komunistet” ne shtyllat e telefonave sot tigellojne qesharakae por ne ato vite te kujtoni ardhjen e Hitlerit ne fuqi ne 1933.

  Cfare ndodhi me vone per cerek shekulli 1992-2013 nga monstra Berishe duhen rromane te shkruhen per krimet e tij shume dimensionale qe nuk ja vlen ti numerojme.

  Pyetja qe do pergjigje sot eshte se ;Kush e pruri ne fuqi ne vitet 80-90 dhe kushe e mbron sot perbindeshin Berishe ?

  Nje “incident” qe ndodhi me shume te nderuarin president Obama per nje fotografi te tij me Edi Ramen spjegon qarte se ku fle “lepuri”.

  Eshte pertej te pabesueshmes qe ka disa ligjvenes amerikane qe per kete fotografi akuzuan publikisht zotin Obama per korrupsion per marrjen e rrushfetit ne nje shume qesharake.

  Nuk eshte problemi se “fansat e cmendur” te monstres berishe te “luftojne ” me zotin Obama por problemi kryesor ka qene mbrojtja me cdo kusht e mender berishes para votimeve te 23 qershorit 2013 dhe vendosjen e embargos ne Washigton karshi Rames (Fidel Kastro sipas shqiptaro-amerikanit te pjerdhur Eduart Selami).Bile disa eksponente si kongresmeni Dana “shpiku” ardhjen e muxhahidineve sapo filloi fushata e votimeve dhe i binte pjese pjese dhe sa here vinte “autobuzi” i muxhahidineve vinin telegramet per Berishen si “shpetimtarin e Amerikes.Biles ky kongresmen nje jave para votimeve i coi nje deklarate “hot” nga shtepia e bardhe se berisha ishte i “derguari zotit dhe amerikes “ne shqiperi.

  Qe te mos e zgjasim shume muhabetin:Duket qarte qe ka nje strategji te lexueshme per rrezimin e Edi Rames qe filloi me komedine e LHL per te cilen dikush ne Amerike duhet ti kerkoje falje shqiptareve dhe vecanerisht Edi Rames .

  Kjo po vazhdon dhe sot qe falangat e monstres berishe po ushtrojne nje terror te pashmbull “antikomunist” karshi qeverise Rama.E keqja eshte se Monstra Berishe po vepron si nje qeveri paralele paramilitare ku kamikazet e tij Prokurori-Presideni-Kryeshikasi-Kryebashkiaku.Karshi nje qeverie me borxhe te llahtareshme,me papunesi te pabesueshme dhe me nje polici qe eshte vene ne shinjester te Pinocetit te Vicidolit mund te themi qe Qeveria Rama praktikisht quhet e rrezuar.

  Votuesit e 23 qershorit 2013 dhe ne vecanti atdhetari Mero Baze duhet te pakten te thone kete te vertete per te mbrojtur Edi Ramen nga perbindeshin Berishe qe po zbaton skenarin serb te 2 prillit 1991,te 4 dhjetorit 1991,te 14 shtatorit 1998 dhe te 21 janarit 2011.

  Shteti amerikan si garantuesja e rendit demokratik ne bote duhet te nderhyje “pa dorashka” per te ndihmuar Shqiperine per te dale nga kolapsi total:ekonomik,financjar-politik dhe moral.

  Jo te gjithe ne Amerike e duan Shqiperine me ndershmeri.Edhe aty ka ca Damir Fazllice,Nikollaq Gaxojane dhe disa mashtrues kepuce-kuq qe kane fansat e tyre disa poltikane te rendesishem ne vendimarrje ne Shtepine e bardhe.Historia ka treguar se ka kanale te “nendheshme” qe kane cuar ne situata kritike edhe njerez te mencur qe kane drejtuar ate vend te bekuar.

  Kush e njeh mire historine e IRAN-GATE ne kohen e Reganit ne 1984-1987 qe njihet si “Iran–Contra affair” duhet te beje vleresimin e piketave te perbashketa me lidhjet e padukeshme me regjimin e Berishes (Berisha eshte akoma ne pushtet-23 qershori-komedi e luajtur keq)’

  Dua te sensibilizoj admistraten e zotit Obama se nje cerek shekulli nen sundimin e Pinocetit Berishe jane shume sidomos sot kur pasi ka vrare,tradhetuar dhe ka shkaterruar cdo qelize te shtetit dhe poshtruar dinitetin e shqiptareve ai po urinon (na falni) te vraret e tij dhe po perdhos parlamentin,dhe mbi nje miljon votuesit.Sigurisht ky monster nuk do arrinte ne kete nivel kaq te frikshem qofte dhe per vete Ameriken.

  Eshte koha qe kongresi Amerikan me organizmat e tij te marre ne shqyrtim shkaterrimin biblik te shqiptareve.Kush ja shkaterroi shtetin dhe dinjitetin.
  Eshte koha qe te hapet procesi “Albania–Contra affair ” dhe te zbardhet skandali SALI-GATE qe duket si vazhdimi pjeses dyte dhe te fundit te nje libri me titull “rreziku serberisho-amerikan per shqiperine” ose e thene me ndryshe :Ju lutem mos ngrini Hoxhe Enverin ne nivelin e nje shenjtori sic thoshte dhe kuazi fashisti Indro Montaneli:

  -Enver Hoxha arriti atë që nuk e arriti dot as Skënderbeu, ….kur e pati në dorë vendin e tij të vogël, ai luajti si të ishte një fuqi e madhe.

  Mendoj se Sali Serbi po i ben vetes nje fund tragjik dhe duhet vetem nje e shtyre e vogel nga Edi Rama:

  Duhet te kerkoje publikisht mbeshtetje popullore si ne rastin e LHL po ashtu dhe me kete rastin e duelit Berisha – Arvizu.

  Rama sot ka rastin ideal te shenoje gol ne porten pa portjer te Berishes dhe mos kete frike
  si ne Gerdec apo 21 janar qe iku me bisht ne shale..

  Nqs Edi Rama behet trim i “cartun” me portretin e Enverit ne varrezet e deshmoreve ne 5 maj dhe sot kur pikerisht duhet te justifikoje verdiktin e 23 qershorit 2013 per ndeshkimin spektakular te banditit berishe merret me “show ” te pavlere do beje mire te iki sa me pare qe te mos pesoje fatin e Salvador Alendes .

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi May 10, 21:17

   Koment shumë interesant ky i “gentle”? Koment që flet se “gentle” është njohës i mirë i “botës së nëndheshme” të politikës! Késhillat që i jep z. Rama janë me vënd dhe Rama duhet të veprojë e të mos merret me kafazet e “gardalinave qeveritare” që nuk e kanë fare haberin nga pushteti i prapaskenës!? Por druhem. Rama nuk po reflekton tiparet e burrit te vendosur!? Vendosmeria eshtë tipari kryesor i burrit të shtetit ? Vendosmeri për sulm jo për mbrojtje? Nderime “gentle”!

   Reply to this comment
  • Aedinise May 10, 21:18

   Do desha tu sqaroja diçka ne lidhje me krizen ushqimore qe permendet me lart.
   Kriza e bukes ju ngarkua nga sali b. (PD) inxhinierit te Nd.Ndertim Minierate Metaloreve TIRANE, te quajtur TOMOR MALASI ne rolin e Kryetarit te Kom.Ekzekutiv Pluralist te TIRANES.
   Ky person vuri drejtor te Fabrikes se Bukes Kryetarin e Deges Finances se Nd. Nd. Min. kromit TIRANE, me falni por emrin s’ja mbaj mend per momentin (PERLAT…), kurse drejtor te furrave te panineve (franxhollat+simitet) u vu ing. mekanik i po kesaj Nd.Nd. Min.te Kromit GENCI MYFTIU, te cilet te tre u zhduken nga skena politike pa nam e nishan.
   Keshtu i pastron nga rruga e tij Sali B. te gjithe ata qe s’i duhen me!!!

   Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi May 10, 21:20

   @ “gentle” ? Koment shumë interesant ky i “gentle”? Koment që flet se “gentle” është njohës i mirë i “botës së nëndheshme” të politikës! Késhillat që i jep z. Rama janë me vënd dhe Rama duhet të veprojë e të mos merret me kafazet e “gardalinave qeveritare” që nuk e kanë fare haberin nga pushteti i prapaskenës!? Por druhem. Rama nuk po reflekton tiparet e burrit te vendosur!? Vendosmeria eshtë tipari kryesor i burrit të shtetit ? Vendosmeri për sulm jo për mbrojtje? Nderime “gentle”!

   Reply to this comment
   • Terapija May 10, 21:28

    Rrofte sala,poshtë togeri pllumb zaimi.

    Reply to this comment
   • Horri i Bulevardit May 10, 21:37

    Zoti Zaimi, mua me duket se Edi po e nxjerr nga takti Saliun, me indiferentizmin e tij.
    Shikoje Saliun, po sulmon kudo.

    Reply to this comment
    • Pëllumb zaimi May 10, 22:42

     Horr merkel? Nuk m’a do mendja se eshte siç thoni ju,megjithëse nuk e nënvleftësoj si variant të mundshëm? Por ketu unë marr me shume informacion taze…!? Pastaj mos harro se duhet “dru” dhe per krahun qe i perket që te mos flejë! Mendoj se saliu po kerkon te marë inisiativën… Ca gjera te papelqyeshme po ndodhin dhe jo se nuk dua t’ja u them ju por,nuk mund t’i them këtu !!? E kuptoni vetë pse nuk mund t’i them…? Nderime horr dhe faleminderit për vemendjen qe ju kushtoni komenteve te mija! Ju shtova dhe nje “bisht” tjetër!

     Reply to this comment
  • Dielli mbi KORAB May 11, 00:26

   Koment Genial,
   ne çdo rresht jam dakor.Sinqerisht tani e kam lexu ,mbasi e ka dergu komentin tim,por afersisht po ti krahasosh kam te njejten pikpamje me ty.
   Komplimente.

   Reply to this comment
  • P.A.B May 11, 01:12

   Pershendetje gentle.

   Nese ke kohe, shiko ketu: http://gazetadita.al/2b-ose-briret-e-bechtelit/

   1) Ne postimet 1-2-3 [te miat] eshte ajo qe po kerkojme. [ekonomia]
   2) Psikologjia e Republikaneve Amerikane; te cilet akoma jane ne “epoken e luftes se ftohte dhe anti-komunizmit” [politika]

   Keto jane arsyet, mendoj une. Nese di te shesesh ato qe u pershtaten atyre [ekonomi/politike] nuk ka rendesi se ku je e kush je; mund te quhesh Pinocet ne vitet 70-te, apo S.B ne 1990-ten, rezultati eshte i njejte. Ne rastin me te keq mbyllet syri, ne me te mirin te rrahin shpatullat. Nje doktrine e tille, filloi ne 1945-sen, kur u kalua ne ekstreme per te mbrojtur Greqine e Italine nga Komunizmi. Ka dhe me keq se ne, kur i mbushet mendja “republikanit amerikan” iraku, afganistani e kushtdo kalon ne flake.

   Reply to this comment
   • gentle May 11, 14:19

    I nderuar P.A.B.

    Eshte kenaqsi por dhe nje fare detyrimi moral t’ju kthesh juve nje pergjigje per korrektese,ndonse moderatori e ka mbyllur kete faqe ne ballinen “on line”.

    Ky poshtrim qe po I ben Berisha Arvizuse publikisht eshte ndoshta ngjarja me pikante pas 23 qershorit 2013 qe Edi Rama duhet te shfrytezoje .Kujtojme se ne vitet 92-94 disa deshmitare okulare tregojne se ndonjehere Rajersoni kur hynte te zyra e presidentit(me nder) Berish e mbyllte deren me kembe si kaubojs.Kjo tregon se dicka ka ndyshuar per mire ne politiken amerikane me Berishen.

    Artikullin qe sugjeronit http://gazetadita.al/2b-ose-briret-e-bechtelit/ e pata lexuar dhe me pelqeu dhe cfare shkruante Arben Mecaj por edhe komenti juaj qe bashke me artikullin plotesonin njera tjetren.
    Duke qene se kam njohuri “te pelqyeshme” ne raportin preventiv-situacjon po ju shpreh disa mendime telegrafisht per rrugen e kombit:

    Ishte nje mashtrim criminal ideja se rruga e kombit nisi pa preventiv fillestar.Ne Shqiperi ka nje staf brilant inxhinjerash,topografesh,ekonomistesh qe me teknollogjite e reja kompjuterike me nje grup pune brenda 2-3 muajsh te jepnin 3-4 variante te trasese bashke me preventivat e tyre me nje saktesi rreth 95%.

    Se cfare ndodhi me vone dihet dhe ju I analizoni shkelqyeshem ne komentet e tuaja.Ajo qe le nje shije te hidhur ne kete “mesele” eshte se perse shkonte per nate te shtepia e Lulit ambasdorja Rais per rrugen e kombit kur ai ishte minister transporti (kukell).Keto vizita kaq hapur nuk ndodhin as ne vendet koloniale se ruhet ne nje fare menyre etika dipllomatike.Fakti qe me vone Luli u akuzua dhe duhet te shkonte para drajtesise dhe shpetoi “me procedura” merret me mend cfare ka ndodhur.

    Si profesionist ne fushen e preventivave (jo vetem ne shqiperi) mendoj ne ne rrugen e kombit eshte vjedhur (grabitur me sakte) me shume gjysma e vleres se paguar nga shteti shqiptar qe e ben ate rruge me te shtrenjten ne bote.Fakti qe shqipfolesit do paguajne taksen,do jepet me koncesion dhe do paguajne “rate” e borxhit public tregon se ajo rruge eshte paguar trefish dhe do vazhdoje te nxjerre qelb edhe per disa dhjetvjecare deri kur te perfundoje..
    Duke e mbyllur kam pershtypjen se ai vend ka arritur ne nje vdekje klinike dhe mbahet gjalle “Recovery Room” Eshte fat I madh qe ka te pakten 1.5 miljon shqiptare ne perendim qe e furnizojne me gjak dhe oksigjen qe te mos varroset perfundimisht.

    Mendoj se shqiptaret jane ne nje kryqzim historik ku 21 janari 2011 eshte nje gur kilometric ne historine e Shqiperise dhe pa u denuar ky akt I paster fashist ai vend nuk mund te rehabilitohet.Rasti I fundit I konfliktit Berishe-Arvizu duhet te jete nje harakiri I Sugarboy te vicidolit por kjo do qe Edi Rama duhet te luaje letrat si atdhetar .Topi eshte ne fushen e Edi Rames,porta e Berishes eshte sot pa portjer…

    Respekte P.A.B.

    Reply to this comment
 11. kujjtimi itali May 10, 20:18

  nga ky debil dote paguaje e gjithe shqiperia. akuzat e pd jane kompakte te gjitha me ate qe kane bere per 8 vite me radhe. vrasje grabitje pasurie,droge etj.jo se ka bere keq qe ka sulmuar arvizune,por kur ja kishte nevojen bente leka kulon,tani ben debilin!!. kur dote largohet nga skena politike ky njeri pa asnje lloj merite politike.ky eshte trashegimia me e keqe qe na la enveri. ku se mori mevete!!!!!!!!!!!!!
  do ti kishim bere nje lapidare te madh …………….ENVERIT..

  Reply to this comment
  • Pëllumb zaimi May 11, 10:03

   @”Kujtimi itali”? Ju respektoj për mendimet. Ju sugjeroj vetëm për shprehjen e fundit këtë mendim: nuk na i la enveri salinë,por ramizi !? Për mua dhe informacionin që kam enveri dhe ramizi nuk janë e njëjta gje. Kanë ndryshime thelbësore? Ramizi është lojtar i nje pokeri te madh agjentësh te huaj………. Për te tjerat ne nje mendje me ju! Nderime!

   Reply to this comment
   • Terapija May 11, 22:15

    Kapter Pellumbi,komentet larte nuk jane te mite ,te doktorit te
    terapise,me duket se jane te tute. Doktori i terapise respekton radhen per vizita,ki durim se perseri do te te vizitojme.
    Lexo o legen,qelbesira Ramizi si kujsling i shitur tek te gjithe qendron kaqe i vogel perpara krie kujslingut Enver te shitur tek
    dhe evgjiterija e kesaj bote te perendimit dhe te lindjes,sa kete
    Ramiz nuk duhet te zhihet ne goje.

    Tundu e shkundu,kapter Zaimi
    maje kotecit,si kokosh
    je tamam,gomar Peqini
    me dy arka,qe jane bosh

    @ kapter Zaimi

    Reply to this comment
 12. drejtesi May 10, 20:19

  Jashte perkatesive tona partiake . Me e drejte dhe korrekte do te ishte qe Arvizu te shprehej se gjithcka duhej ta zbardhte drejtesia . Nuk e dua me Berishen te jet aktiv ne jeten politike te ketij vendi ,por eshte tjeter gje te mos e pranoj si individ dhe tjeter gje te shqyrtoj ate cfar deklaron si mendim. Ne rastin konkret qendrimi i Berishes eshte me korrekt se ai i Arvizus.

  Reply to this comment
 13. Jozi May 10, 20:26

  KY ISHTE PLANI B I BERISHES SAJOI KETE LOJ TE PAGUAR PREJ TIJ SHIKONI FUNDIN ???????

  Reply to this comment
 14. PARTIA E VUQIDOLIT May 10, 20:45

  ik o malok i qelbur se po i vjen fundi tan bir se ai ka tregtu drog ne kohen tane

  Reply to this comment
  • N.VJOSA May 10, 21:43

   Edhe nje Femije e kupton S h a r l a t a n i z m i n e Sali Kodoshit!l…
   I duhej Qerratajit nje Telenovele e tille e qepur me Pe te bardhe!…
   E gjithe ngjarja e fundit me Avionin e ulur ne mes te dites, i ngjan nje sharlatanizmi nga ato qe mund te organizoje vetem mendja e Semure e Saliut!…
   Por e ka frike Ambasadorin Amerikan dhe Qeverine Amerikane aq shume, sa me kete sulm qe po i ben Ambasadorit, pas sulmit radhazi, ndaj disa Ambasadoreve Amerikane, po kapet si i thot Populli si i Mbyturi pas nje qime Floku!…E provoj edhe kercenimin ndaj Ambasadorit, qe ti jape vehtes rendesi….nje lloj si ai qe permjer e dere te Xhamis!….
   Eh zot na ruaj, çfare po na degjojne veshet!…
   Mendoj se ky eshte fundi Saliut!…
   Por une kam nje keshille per Kodoshin Mashtrus Shqiptar:
   Sali, more fund, une te isha ne pozicionin tend te turpshem , me mire do tja fusja Vehtes!…
   Sali, me mire futja vehtes, nje lloj si Mesuesi yt i genjeshtave dhe i mashtrimit,
   Si Hitleri!…
   Por ti ke nje ndryshim te madh me Mesuesin tend.
   Nqs Hitleri ish nje Fashist çmendur i persosur dhe nje organizator i jashtzakonshem,
   TI SALI JE NJE SHARLATAN I PERSOSUR DHE NJE ORGANIZATOR I JASHTZAKONSHEM I KAOSIT DHE RREMUJES…NJE KATRAHUR E VERTETE!…
   Sali, me keto që ke bere, ne keto 23 vjet, me krimet dhe poshtersit, zgjidhja me e mire per ty eshte ajo qe beri Mesuesi yt , kur e pa se i ishin mbyllur te gjitha rruget…
   Eshte fundi me i perzgjedhur per çdo Bac te Krimit!…

   Reply to this comment
 15. fat man May 10, 21:11

  He more jevgjit i Amerikes e shikon kush eshte “burri i Shtetit”, krimineli Sali Kerrma. DASH per kete kercenim te Saliut ndaj Ambasadorit te tyre, duhet te mbaje qendim e t’i tregoje vendin ketij Serial Killeri sic bene ne vition ne vitin 1996. Ai per trazira eshte, liria e tij eshte vrasje per qytetaret shqiptare, me cfare ka bere duhet te ndeshkohet me vdekje , vetem per kete rast te rikthehet ky ligj. Z. Edi dhe Ilir Kokekatrori ndermerrni hapat ligjor dhe beni urgjentisht arrestimin e tij, “perroji psiqik” ka marre vrull nga drogat e forta qe pi, i duhet prere koka kesaj kucedre, eshte me antishqiptari qe njeh historia e kombit tone.

  Reply to this comment
 16. koco May 10, 21:15

  Historia e ketij shtetit tone me ngjason me ate legjenden e Rozafes , qe dora djallesore e kreminelit , mafje shteterore te bandes se filo Serbit Sali Berishes , duhet te mare fund Se ky gjarper e shkateroi , po e helmon , percan e fut ne vellavrasese gjithe shqiptaret . Ky bandit eshte monster dhe ka krijuar rreth vetes nje obor njerzish te kobshem varmihes te ketij vendi,

  Reply to this comment
 17. Neser May 10, 21:26

  Eshte ne rregull maloku flet jep opinione,vishet bukur, me zyre afer shtepise ha pjeshka Lapardhaje.Me nje fjale bo qejf.Nuk doli nj burre ta marri zvarre kete qen dhe ju te gazetave ma nxirrni perdite kete mbeturine.Mos ja publikoni theniet ketij qeni.Ju lutem.

  Reply to this comment
 18. Gjirizi iLalesit May 10, 21:55

  SALIU I KA TE GJITHA TE KEQIJAT POR JO BUDALLA.
  Jeni te tere ju budallenj qe mendoni se Sala dhe i vetem trim ne lufte 23 vjet i shkerdheu tere albanezet trima e te pushkes i VETEM.AI e dogji lete vend jo si thone filozofat idjote te Katovices por me asistencen e konsulencen e lobizmit shqipetaro amerikane pjesa me reaksionare ne historine e keti shteti e mbeshtetur nga ‘zeri i ngjyrur i nje radio fevzinjsh e papa qe quhet per turpin e Amerikes ‘zeri i Amerikes’.Saliu e di gje agjentet strategjike e potenciale nuk duhet te digjen e dikush i ka fryre ne vesh.AI PO BEN PRESION.
  KUSH MENDON NGA KOMENTUESIT E XHIXHILESE QE PAS 23 VJET DJEGJE TE SHTYJE RAMEN TE NDRYSHOJE GJENDJEN I VETEM ESHTE ME TEPER SE IDJOT E NUK DI AKOMA QE KY VEND ESHTE PA SHTET.

  Reply to this comment
 19. Pëllumb zaimi May 10, 22:39

  Horr merkel? Nuk m’a do mendja se eshte siç thoni ju,megjithëse nuk e nënvleftësoj si variant të mundshëm? Por ketu unë marr me shume informacion taze…!? Pastaj mos harro se duhet “dru” dhe per krahun qe i perket që te mos flejë! Mendoj se saliu po kerkon te marë inisiativën… Ca gjera te papelqyeshme po ndodhin dhe jo se nuk dua t’ja u them ju por,nuk mund t’i them këtu !!? E kuptoni vetë pse nuk mund t’i them…? Nderime horr dhe faleminderit për vemendjen qe ju kushtoni komenteve te mija! Ju shtova dhe nje “bisht” tjetër!

  Reply to this comment
 20. ali May 11, 00:07

  Ky ish-kryeminister te irriton maksimalisht sepse fyen deri ne ”in extremis” ntelegjencen
  tone, dmth te popullit shqiptar ! Qe diten epare qe iku nga pushteti ky qen i terbuar filloi
  tritoli ! Qe diten qe iku ky qn i terbuar filloi cdo dite sajo,shpif, krijo potere e cdo poshtersi
  qe mendja e njeriut normal nuk arrine t’i asimiloje ne nje kohe rekord te gjitha keto shpifje
  e intriga! Keto gjera mund t’i prodhoje vetem nje mendje e semure e skizofrenie te shka-
  lluar! Qe diten e pare te humbjes ky ”Drakula Shqiptare ,, hodhi parrullen fashiste e agre-
  sive duke i bere thirrje popullit per ”revolucion” !
  Eshte dora e zeze e Berishes qe thur te gjitha keto plane ogurzij vetem e vetem me qellim
  qe t’i shpetoje burgut dhe te siguroje pasurine ! Edhe keto dy ngjarjet e fundit jane te lidhu-
  ra ngushte me zhurmen ne parlament te Berishes e sejmeneve e tij per te ”vertetur ” ate
  qe Ai tha ne parlament ! Duan me cdo kushtte likuidojne fillimisht Saimirin,pastaj Mimin
  dhe ne fund pucin Rames ! Praktikisht Rama ka mbetur vetem me ministrat sepse drejte-
  sine,prokurorine,presidentin i ka te shtrydhur Berisha , ndersa Metes iu kaderguar informa-
  cioni DASH-t prandaj edhe u anullua viza per gjoja Erdoganin ! Kjo eshte tragjedia shqiptare !
  .

  Reply to this comment
 21. ali May 11, 00:10

  Shenim : dakort plotesisht me analizen e thelle te Gentles !

  Reply to this comment
 22. ali May 11, 03:34

  Ne gazeten ”TEMA” , nje zoteri nga Washingtoni me ”nikname” GRANOFF , ka shkruar
  nje artikul ku i ben nje analize te skelqyer Berishes dhe bandes se tij mafioze . Eshte nje
  artikull qe Kryeministri Rama duhet ta lexoje pa tjeter dhe jo lexim per lexim sinqellim ne
  vetvete ,por qe te nxjerre konkluzione per te ardhmen e vendit dhe per te ardhmen e tij !
  Ndryshe , zoti kryeminister pasojat do te jene te tmerreshme per vendin ! Kuptohet se
  te shkaterrosh mafian e Berishes eshte e veshtire,por jo e pa mundur . Kam parasysh se
  Berisha sic desmon edhe fakti djeshem eshte i lidhur ngushte me mafian italiane qe ka
  pervoje te gjate ,megjithate e perseris cdo gje eshte e mundur . Pepinoja duhet presionu-
  ar shume -shume mbase i nxjerr lidhjet me mafian shqiptare dhe zberthimi i tij do te coje
  drejtpersedrejti te kapot e droges se PD dhe ne kupolene saj qendron monstra ‘godfather” !
  O sot ,o kurre !

  Reply to this comment
  • pellazg 100% May 11, 09:01

   Shume dakort me Ju Ali,
   1. te kerkoje mbeshtetje popullore, te cilen e ka
   2. te kerkoje dhe aktivizoje profesionistet patriote, me qellimi futjen ne “loje” per perballimin dhe fitoren ne “ndeshje” me berishen.
   3. masa te menjehereshme per te shkaterruar ekonomikisht berishet, te cilet per hir te se vertetes nuk duhen nenleresuar ne asnje menyre, kjo per lidhjet qe kane krijuar dhe se Saliu eshte gati te beje pakt edhe me djallin (agjentura te huaja dhe mafie te te gjitha llojeve) vetem te mosndeshkohet per krimet qe ka kryer.

   “Enveri edhe pse ishte udheheqesi i nje vendi te vogel “luajti” sikur te ishte nje fuqi e madhe”

   Mendoj se pergjigje per kete fjali jane 3 pikat me siper, per ndryshe Rama duhet te rilexoje rreshtin e fundit te komentuesit Granoff.
   Nderime.

   Reply to this comment
 23. i_ May 11, 05:04

  Kur ne 21 janar ishte burr shteti sala, arvizu ishte me i miri. Por eshte mesuar ky kokrra e k… qe te bej debat e opozit sic duhet sidomos duke pasuar kete diletantin perrball

  Reply to this comment
 24. klodi May 11, 05:26

  O Sali po behuni njehere kreativ, mos riprodhoni pa arsyetuar se do e hani perseri sa here te kete zgjedhje

  Reply to this comment
 25. Hate May 11, 07:01

  Analize e shkelqyer e Z.GENTLE.Sai Viçidoli kerkon ti vej zjarrin shqiperise me çdo kusht,Kanosja e ambasadorit Amerikan eshte fundi i tij.Ky hitleri nr.2 do plumbin.

  Reply to this comment
 26. MARKO May 11, 07:23

  Pse harxhoni kohe kot me kete PSIKOPAT? me kete psikopat te ndyre PD-ja po shkon drejt gremines. Une i them ketij te semuri mendor: Pjerdh, pjerdh se lirohesh.

  Reply to this comment
 27. sopiqoti May 11, 07:50

  Nuk eshte per te paren here qe na vihet perballe RRUGACERIA e Berishes.Parimi i vjeter:”…kush nuk eshte me MUE eshte armiku im…”.Te kete kujdes ambasadori i ri se…..e piu e zeza nga Sali Berisha.Ta di mire ai para se te niset se ne vendin e kujt vjen ai si ambasador.

  Reply to this comment
 28. Shikuesi. May 11, 08:09

  Kur Arvizu e quajti “burre shteti”, Salariu krekosej si gjeldeti.Kur salarinjte u perzune me hu, Salariu kafshon Arvizu.Kur Salairiu po terhiqet zvarre,Arvizune do ta djege ne zjarr. Ky pinjoll bastard i Enverit,eshte monstra shpifese e sherrit.Kjo egersire qe zbriti prej malit, kafshon si ujku i Kaçinarit.Turret permes rremujes e zhurmes,sepse nuk sheh peretej hundes.Kudo qe lepine dhe kafshon,jarget e terbimit leshon.Ruhuni njerez prej ketij lugati, ky na e kthen fatin se prapthi! Merreni fatin tuaj ne dore,varini ne qafe nje kembore!Dallojini prej se largu, ulerimat e ketij shpellari!Te shpetojme njehere e mire, nga ky djall qe mbjell erresire!

  Reply to this comment
 29. Toni i Madh... May 11, 09:13

  Lèreni tè pèllasè llap’qeni,jashtè kufijve shqiptare s’ja varè as edhe njè SHtet ,lèreni tè
  mbytet me shurr….. e vet turkoshaku primitiv.!!!.

  Reply to this comment
 30. i May 11, 10:16

  Avjoini i rrezuar,( lepuri qe ra ne qerre vete).Dobsia e qeverise? flet shum e ben pak.Hapsira ajrore Shqiptare eshte jasht kontrollit nga ana e qeveris.Piloti i avjonit te rene duhet te hetohet nga FBI
  ne rastin qe te dale e verteta.Ky truk apo kurth vjen nga jasht shqiperis por ne bashkpunim me sherbetoret e anti shqiptarizmit ne vendin tone.Edvini te mos e humb kohen duke enderruar ngjyrat e kollareve ai duhet te veproj ne menyre te shpejte per te derguar djallin e viçidolit para drejtesis.

  Reply to this comment
 31. Ti May 11, 13:21

  If he burns his hands JU will get your balls removed! Think about it, who the winner is.
  Certainly not you!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*