Doktori shqetësohet për Fevzon: E ka kapur Saje Qorri

January 7, 2016 23:12

Doktori shqetësohet për Fevzon: E ka kapur Saje Qorri

Sali Berisha ka reaguar ashpër ndaj emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu.

Sipas Berishës emisioni i ditës së enjte ka qenë i neveritshëm dhe i porositur nga krimi.

Ja çfarë shkruan Sali Berisha:

“Krimi ne “Opinion”, zhvillim dramatik!

Te dashur miq, sonte emisioni “Opinion” u shnderrua ne njerin prej me te neveritshmeve ne historine e mediave.

Nga gjashte pjesemarres, vetem njeri u perpoq te thoshte gjysem te verteta per situaten dramatike te rendit ndersa te tjeret nuk kuptoheshin ne ishin oficere policie apo agjent civil te policise por qe bene gjithcka te lehtesonin dhe avokatonin policine.

Ky eshte nje zhvillim teper i rende, eshte dominim absolutisht i krimit dhe policise se lidhur kembe e koke me krimin mbi mediat.

Ne emision, pa asnje baze, u shpallen te mirefilla mashtrimet e Saje Qorrit!”, shkruan Berisha në Fb.

January 7, 2016 23:12
Komento

15 Komente

 1. TJ January 7, 23:21

  Por nuk e dime a e pa Berisha “Te paekspozuarit” te “Yllit te ri” berishian Rakipi! Keta jane prodhim “Made in Berisha”! Mundet Rama ka bere gabim duke u afruar me Klan por mundet qe qellimi te jete qe te na merzitet Berisha! Ku i dihet?! Politika shqiptare eshte konspiracion, vjedhje, vrasje! Qellimi : te qendrojne ne politike pergjithmone! “Jete te gjate Sales dhe mercenareve te tij”!

  Reply to this comment
  • PRANGAT NGA SHTETI..OSE PLUMBI NGA HASMIT January 8, 00:16

   saliu eshte kriminel i certifikuar POR JO FAJTOR

   FAJTORET SOT PER SOT ESHTE RAMA I GJATE DHE LUJA I SHKURTER

   U be nje cerek-shekulli qe ky monster po I nxjerr uje te zi atij vendi.
   Kam qene kundra sistemit te Enver hoxhes..por me tolerimin qe po I ben USA-BE ketij perbindeshi them se AI XHAXHI PASKA QENE I MADHERISHEM..te pakten karshi nje hipokrizie kozmike te aleateve tane…a mund te quhen aleate keta kur jemi te pushtuar nga dinastia berishajve edhe pse rama ka celsat e kashtes dhe donaldluja po fut hapur fare uje nen rrogoz me keq se arviziu

   Problemi eshte qe USA duhet te ndryshoje stategjine e saj 25 vjecare se ka deshtuar shume keq me berishizmiin njelloj si ne Irak I vetmi ndryshim eshte se jemi ne Europe.
   Dihet qe berisha u tregua KANIBAL..e perseris KANIBAL pas 1992 me ata qe e moren nga shpella dhe e bene doctor KARDJALLOG.
   per kete sherbim ka akoma antikomuniste te semure miq te berishes ne amerike qe nuk ja harrojne kete sherbim.
   Ne amerike nuk merret njeri me shqiperine ne sferat e larta te politikes reale por ja kane lene ne dore ca zyrtareve te nivelit te ulet si Elez Biberaj apo makartisti Fran Wisner qe mbrojne berishen me cdo cmim..se gjoja po rivjen komunizmi…PIKA QE NUK JU BIE..
   Sot kur amerika normalizoi marrdheniet me KUBEN E KASTROS..eshte non sens te vazhdoje luften me fantazmen e komunizmit ne shqiperi..
   Pra nuk eshte puna tek nje nenpunes me emrin LU por media dhe intelektualet duhet te kerkojne ndryhsimn e politikes “antikomuniste se ne skene ka dale ekstremizmi islamik
   dhe putinizmi.
   Eshte e cuditeshme si kry-krimneli berishe ka drubluar nje skuader futbolli me ambasdore amerikane si
   1 -Chris Hill
   2 -William Ryerson
   3 -Joseph E. Lake
   4 -Marisa R. Lino
   5 -James Pardew
   6 -Joseph Limprecht
   7 -James F. Jeffrey
   8 -Marcie Berman Ries
   9 -John L. Withers II
   10-Alexander Arvizu
   11-Donald Lu
   Ekuacioni i marrëdhënieve SHBA-Berisha, ka një të panjohur ende të pazbuluar. Sipas kategorive normale të analizës, ky ekuacion duhet të ishte zgjidhur prej kohësh me largimin e Berishës nga politika, në një mënyrë apo në një tjetër. Gjatë karrierës së tij politike 23 vjeçare, Berisha ka pasur disa konflikte serioze me SHBA, përkatësisht me qendrat zyrtare të politikëbërjes amerikane. Sipas këtyre kategorive analitike Berisha duhet të ishte larguar nga Shqipëria
   -Në mars 1997,
   -E nëse nuk ndodhte kështu duhet të ishte larguar nga politika pasi dha dorëheqjen si President i Republikës në korrik 1997, dhe të mos kishte marrë përsëri postin e kryetarit të PD, në tetor 1997,
   – E nëse nuk ndodhte kështu duhet të ishte burgosur në 1998 apo 2000, si rivali i tij Fatos Nano.
   – E nëse nuk ndodhte kështu duhet të kishte dhënë dorëheqjen e detyruar nga posti i kryetarit të PD pasiqë humbi zgjedhjet parlamentare të vitit 2001.
   – E nëse nuk ndodhi kështu nuk duhet të kishte fituar zgjedhjet e vitit 2005 dhe aq më tepër të rikthehej në pushtet si kryeministër.
   – E nëse nuk ndodhi kështu, duhet të kishte dhënë dorëheqjen pas shpërthimit të Gërdecit
   -. E nëse nuk ndodhi kështu nuk duhet t’ i ishte njohur fitorja e zgjedhjeve të vitit 2009.
   -E nëse nuk ndodhi kështu duhet të ishte detyruar që të jepte dorëheqjen pas 21 janarit.
   – E nëse nuk ndodhi kështu duhet të ishte detyruar të largohej pasiqë përmbysi rezultatin e zgjedhjeve në Bashkinë e Tiranës.
   Por nuk ka ndodhur kështu dhe Berisha do jetë përsëri në lojë, në konfliktin e radhës me ambasadorin amerikan të radhës.
   Cili është shpjegimi për këtë paradoks? I vetmi shpjegim i logjikshëm është se politikëbërja ndërkombëtare amerikane është më e thellë se institucionet amerikane që e bëjnë atë zyrtarisht. Që prej pikënisjes që është mbledhja e të dhënave, fakteve, dhe deri te vendimmarrja. cilat në ambasadën e Tiranës nuk janë gjithmonë në dijeni. Në rastin e marrëdhënieve të Berishës me ambasadorët amerikanë në Shqipëri, me kohë është krijuar një lloj sugjestionimi i ambasadorëve amerikanë nga Berisha. Ambasadorët amerikanë që vinë në Shqipëri janë njerëz shumë inteligjentë, të cilët nuk mund të mos e perceptojnë saktë atë që tashmë është kthyer në një fenomen: Ambasadorët vinë dhe ikin, luftojnë me Berishën, duket sikur e djegin, por Berisha mbetet gjithmonë në lojë triumfues
   . Madje për disa nga ambasadorët amerikanë në Shqipëri, si Lino, Limprecht, Withers,Arvizu mund të thuhet se Berisha ka qenë një ambasadorofag (ambasadorngrënës) në raport me ta.
   A do të jetë Donald Lu ambasadori amerikan që do ta nxjerrë në pension si politikan Berishën, ose e thënë ndryshe a do të jetë Donald Lu Berishofagu politik?
   Nuk besohet..sepse ne ambasada ka dy shtylla kryesore: dipllomacia dhe sherbimet inteligjente..dhe kjo e fundit dikton qe SERBerisha te kaloje 11 ambasdore amerikane qe shume prej te cileve i ka shkelur me kembe
   Eshte turp qe dipllomate amerikane dhe europjane mbeshtesin akoma dy kriminele si Sala & Luli me Lute e tyre.
   Eshte koha per ndryshim politike NE SHQIPERI nga USA & BE se as ne koloni dhe as ne vendet e pushtura nuk behen keto gafa..

   Reply to this comment
 2. Arber January 7, 23:32

  Kriminelit i shkon gjuha tek dhembi…

  Reply to this comment
 3. Partia demokratike January 7, 23:33

  O Sali o kriminel! Ti qe shkaterrove Shqiperine, me ndertimet pa leje e kudo ku kishte hapesire boshe – neper lugina, mbi kolektore, neper plazhe e gjithandej – qe preve e shkaterrove pyjet e gjithe bimesine, qe shkaterrove shtreterit e lumenjeve, malet e kodrat me gurore e fabrika gelqeresh e çimentosh, qe shkaterrove gjithe tokat bujqesore e zonat e mbrojtura me anen e koncensioneve te hidrocentraleve, te sa e sa krimeve te tjera mjedisore, duhet te varesh ne litar. Por ti akoma llomotit, o shkaterrues barbar i ketij vendi. Ate qe i ke bere Shqiperise, nuk ja kane bere te gjithe pushtuesit e te gjitha kohrave se bashku o kryekriminel.

  Reply to this comment
 4. Pensionisti January 7, 23:46

  Edhe fevzoja po tradheton saliun, e ka kuptuatr qe i rane pendet.

  Reply to this comment
 5. xha Beqo January 8, 00:04

  Pune pellazgesh. Sa te kane nevojen te fshin edhe sum.. sa mbarojne pune te nxjerrin syte. Gjelle qensh

  Reply to this comment
 6. DRINI January 8, 01:18

  Te gjitha daullet bien per Saliun ,por kush ta ‘Arrestoje”.

  Reply to this comment
 7. Kapter Baba January 8, 01:57

  Per Kriminel-Bajgen Sali te gjithe jane te lidhur me “krimin” perfshi ketu edhe bythelepiresin kacurrelsin Fevziu. Sali Bajga eshte i tmerruar laku ne fyt po i mblidhet, qelbesira me gjithe familjene kriminale nga Shkerdheni, Korbi Gita dhe shoqja Liri qe duket si vajza e Mao Tse Dunit e kane vendin ne burgun 313, ushqim do t’u dergoje Virgjeresha Armine dhe JamSerb Mallbolja.

  Reply to this comment
 8. Shqip January 8, 02:02

  @partia demokratike
  OiAto qe ju thoni ne momentin tuaj, nuk I shkateroi Saliu, por te gjithe ATA qe votuan Saliun.
  Ndertuan ku mundin, ne toka bujqesore, e sot qe po perbythen, kerkojne ndihme dhe demshperblim. C’ kusur Kane taksapaguesit te paguajne miopine e tyre????? Le ta pesojne qe ne breza te mesojne. Ketij mileti vetem Enveri I erdhi hakut.
  Shtepia e sales nuk eshte mbetur se ai di ku ndertone…… Kuptoni ku Po shkoni…

  Reply to this comment
 9. Loni January 8, 08:30

  Peshkaqenet duke sulmuar njeri tjetrin. Gallata sa ka filluar.

  Reply to this comment
 10. kizi January 8, 09:08

  pse ,merzitesh o SALI,me rotacion eshte kjo pune,8 vjet ju ne qeveri 8 vjet ne opinion.tani e kane rradhen kta

  Reply to this comment
 11. sopiqoti January 8, 09:46

  Sali Berisha le te na pranoje edhe ne ne faqen e tij te Facebooc-t per t’ia thene direkt ato qe i duhen thene.Na ka perjashtuar nga qe ja kemi perplasur ne fytyre ketij krimineli qe ska turp nga vetia per ato qe thote.

  Reply to this comment
 12. as January 8, 13:49

  Redaksise. Se shkruan absurditete e ben ciu ciu Saliu ne facebook, c’kusur kemi ne t’i lexojme ne gazete. Ato xhevaire le t’i lexojne miqte e tij kur te duan dhe sa here te duan.
  Eshte e absurde qe c’do pordhe qe hedh Saliu ne facebuk Ju te gazetes menjehere e botoni. Ky veprim na ofendon shume prandaj ju lutemi te jeni me perzgjedhes ne te dhenat nga facebook-u

  Reply to this comment
 13. neim January 8, 14:05

  Amerikanet jane mbrojtesit me te medhenj per Salun!Ata gjasme e kritikojne,por ne te vertet Ata e duan shume,sepse po te ishte se ata nuk e donin ia kishin ngritur leckat me kohe,sic e sollen ne pushtet ne 90,dhe po o mbajne me marifetet e tyre gjalle ku na can menderen perdite ne parlament dhe ne fejzbuk.E gjithe vonesa dhe sorollatjet qe po behen per reformen ne drejtesi eshte qe te behen ligjet ne ate menyre qe te mos denohet Saliu,Iliri,Lulushi,Ridvani e plot sojseze qe e dogjen dhe shkateruan kete vend te begate.

  Reply to this comment
 14. rame saliu January 8, 14:26

  Saliu dhe Edi Rama jane vellezer siameze.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim