Berisha sulmon ashpër Klosin: Agjent i dyfishtë, i implikuar në trafiqe kriminale

April 26, 2015 21:24

Berisha sulmon ashpër Klosin: Agjent i dyfishtë, i implikuar në trafiqe kriminale

Sali Berisha ka reaguar pas deklaratave të ish-shefit të SHIK-ut Fatos Klosi duke thënë ai ka qenë i ngatërruar në aktivitete kriminale dhe si agjent i dyfishtë dhe për këtë duhet të hetohet.

“Ditët e fundit, ish kreu i Shërbimit Informativ Kombëtar, Fatos Klosi, ka ndërmarrë për llogari të patronëve të tij të vjetër, sulme të ulta dhe amorale ndaj arkitektit të Kosovës së pavarur, Presidentit Ibrahim Rugova dhe luftëtarëve të lirisë që luftuan dhe dhanë jetën për lirinë e Kosovës.

Duke dënuar sulmet dhe trillimet e ulta të Fatos Klosit njoftoj opinionin se:

– Fatos Klosi ka qenë i skeduar, me dosje voluminoze dhe në ndjekje konstante nga Shërbimi Informativ Kombëtar si njeri me lidhje të caktuara agjenturore, pra si agjent i shërbimeve të huaja.

-Emërimi i tij pas vitit 1997 në krye të Shërbimit Informativ Kombëtar, është bërë në kundërshtim flagrant dhe pasi është zhdukur dosja e tij disa vjecare!

– Për shfrytëzimin nga ana e tij të luftës për çlirimin e Kosovës ekzistojnë raporte të shërbimeve kryesore partnere që e dëshmojnë si të implikuar në një seri veprimatrish dhe trafiqesh kriminale.

Ju bej thirrje autoriteteve të Kosovës të ndërmarrin vet dhe me partnerët ndërkombëtar një hetim të plotë të veprimtarisë se tij kriminale antikombëtare gjatë periudhës së luftës së Kosovës e në dëm të saj! Jam i bindur se një hetim i plotë dhe i pavarur do të nxjerrë në pah, do të provojë rolin e tij të dyfishtë gjatë luftës dhe veprimtarinë e tij kriminale”, shkruan Berisha në Facebook.

April 26, 2015 21:24
Komento

41 Komente

 1. myzeqeja e vogel April 26, 21:34

  Sali Berisha krye qelbesira e kombit krye kerma agjent i UDB. Ti mor burre i shkerdhyer je shkerdhyer familjarisht nga Serbicka jote grua prej Serbise. Shkerdheni ngja me Vucic

  Reply to this comment
  • KATHERINA DIE GROSSE(Madona prej Sauku) April 26, 22:17

   Fatos Klosi tash ka me ja nxjerr te palamat ne shesh ktij Qelbsines tone qi po e qelb Shqypnin.
   Te ka dal ne shteg o Fatos dhe tash bjeri,shtypja koken Kriminelit.

   Reply to this comment
   • kujtesa April 27, 10:15

    Kur paska qene keshtu,pse gjate tete viteve te qeverrisjes tende nuk bere asgje ne luften kunder agjenteve dhe agjenturave te huaja?
    Apo e more vesh kete gje keto 2-3 dite qe sapo kaluan?
    Degjo ketu Sali Berisha:
    Je krye qeni dhe krye djalli ne gjithe trevat ku banojne Shqipatre!

    Reply to this comment
 2. Elpiniqi April 26, 21:35

  O spiun i UDB-se,Saleh Pleh Berisha!
  Kur e ke marre vesh ti,o PLEHRE se Klosi paska qene agjent i agjenturave te huaja dhe ke HESHTUR??
  Pse nuk i ke thene me pare keto qe DERDELLIT tani??
  E sheh qe po te vjen NGORDHJA edhe ty prandaj i vjen ne ndihme SPIUNEVE te tjere te UIDB-se Rugoves,Mustafes etj!!!
  GERMO SALI,GERMO se qenin e ngordhur do gjesh!!!

  Reply to this comment
 3. arian April 26, 21:39

  Po dhe ju te Dites behuni pak serioze.boll ja botoni cdo idiotesi qe thote ky plak intrigant.

  Reply to this comment
 4. arbi April 26, 21:40

  Vazhdon me hapjen e thesit te rrenave sal pinoku. Nuk u lodh ky merda.

  Reply to this comment
 5. KATHERINA DIE GROSSE(Madona prej Sauku) April 26, 21:47

  O Sal mir qe e dike se ai ka kem agjent i dyfisht,po pse ske reagu ti ishte Kryeminister??
  Ti Sal me duket se ke qene agjent i trefisht,franko-serbo-rus dhe te shiten tek CIA dhe u bonte Kryetar i PD
  O Sal edhe nji pytje ,ku e ke fshef trupin e Remzi Hoxhes,per ket gjo do te pergjigjesh nji dite..

  Reply to this comment
 6. DIONI(Gjilan) April 26, 21:50

  Milloshevici kryetar i serbis-Stanishici shef i UDB´s-Fazlici nip i Stanishicit dhe mik i Familjes Berisha..

  Reply to this comment
  • salah April 27, 07:19

   amigo Salih Berisha, Lulzim Bash – Erion Isufi: Damir Fazllic, Super Agent Serb:
   “”Milloshevici kryetar i serbis-Stanishici shef i UDB´s-Fazlici nip i Stanishicit dhe mik i Familjes Berisha..””

   Reply to this comment
 7. padrino April 26, 21:51

  Tradhëtari më i madh, çështjes kombëtare, je ti sali viçidol haramsez berishovici . dhe banda jote PDja. Me gjithë Rugovicët e ldk.

  Reply to this comment
 8. artur April 26, 21:53

  Sa here qe Serbija ja ka nevojen,Sali Berisha,eshte gati te inkriminoje kedo duke zbatuar rregullin numur nje te spiuneve,se,sulmi eshte mbrojta me emire.

  Reply to this comment
 9. Tartufi April 26, 22:00

  Histori leshkorash legenesh ish komunister te degjeneruar,qe akuzojne njeri tjetrin per
  vlerat e tyre anti shqiptare. Populli duhet te mesoje mire vleren e kesaj race te ulet,per te
  reaguar me pjesen tjeter te tyre ,qe duhet abandonuar dhe denancuar pa meshire.

  Reply to this comment
 10. gjermani i fundit April 26, 22:03

  Foli “Arkiva”

  Reply to this comment
 11. lm April 26, 22:09

  Te lumte goja “Myzeqeja e vogel”.

  Reply to this comment
 12. Artur April 26, 22:15

  mos i dilni zot Klosit pa e njohur cfare plehre eshte. E hoqen te vetet per pislliqe e jo per burre te mire

  Reply to this comment
  • lul kamarieri April 26, 23:46

   fatos klosin e hoqi fatos nano per punen e xhoana nanos qe i tha qe kjo eshte kurve dhe ta ka servirur asfalia greke sic eshte sllobodanka ose shqip liria e sales qe eshte agjente e udb dhe fatos klosi ka ber nje pune kolosale si per shqiperin ashtu dhe per kosoven

   Reply to this comment
   • intelektuali April 27, 11:31

    Nuk e di gjithe te VERTETEN o shoku sepse Fatosh Klosi u hoq nga posti i kreut te SHIK-ut ne terrin e nates nga Presidenti Mojsiu duke shkarkuar me pare si mafie shteterore Presidentin Mejdani, ngaqe kishte zbuluar me pare pazaret e biznesit fitmprures te UJKUT te vjeter enverist Sali Berisha me pijanecin dhe bixhozxhiun Fatos Nano per trafikimin e Armatimit te Ushtrise shqyptare ne vendet terroriste te Botes se Trete, biznes qe Sali Komunisti e kishte filluar qe me lakejte e tij Zhulalin dhe Gazideden qe me minahedheset bullgare te destinuara per ne Serbi dhe te kamufluar nga Lufta e Kosoves keta te dy bene pare te medha per familjet e tyre duke lene shume viktima nga pas si Remzi Hoxhen nga Maqedonia, gjeneralin Krasniqi nga Kosova dhe dallkaukun Azem Hajdarin prej Tropoje qe kujtonte se ishte kapobande dhe mendonte se duhet ta kontrollonte ai trafikun e armeve per ne Kosove e me tej.

    Zhoana e Fatos Nanos ishte vetem sebepi per ta hequr Klosin qe ja kishte cuar dosjen ne tepsi Fatos Nanos per gruan e tij pa i thene kerkujt tjetri dhe jo shkaku i vertete i pabesise dhe tradhetise kombetare te treshes: Berisha-Nano-Mojsiu.

    Pse nuk flet Berisha per minahedheset bullgare qe i coi ne Serbi me porosi te Millosheviqit dhe qe Zhulali i kishte porositur per ne Shqypni? Per kete afere mafioze antikombetare nuk i vjen zeri Sali Berishes fare megjithese Zhulali eshte akoma i kerkuar nga Interpoli dhe disa gjenerale Drejtesia bullgare i rasi brenda se Shqypnia refuzoi te paguante minahedheset qe perfunduan ne Serbi gjate embargos ndaj ketij vendi.

    Reply to this comment
 13. Ben April 26, 22:27

  Akoma e lejoni te ulurase dhe nuk e rrasin brenda kete doktor te semure per shpifje ?

  Reply to this comment
 14. peci April 26, 22:50

  sali berisha shkelqen e vetem shkelqen si muti i thate i korrikut qe e ze shiu i vjeshtes e e dermon ike plaku mere bere keq ter jeten per popullin tend vodhe vrave bashk me ate karrucken lulzim bashen nje dit hakat e popullit te zene

  Reply to this comment
 15. nostradamus April 26, 22:50

  Hajduti therret kapeni hajdutin ! Berishovici eshte vete agjent i serbit ,rusit ,etj……!!!

  Reply to this comment
 16. arber April 26, 22:52

  po te shtrengohet litari o sali
  e shave edi ramen me nene e babe qe vetem nje maskara e maskareshe vjell ne kete menyre .
  por po ta ben me ligj bravo i qofte kete do shqiptari kudo qe eshte.prisni prisni nuk keni pare asgje ju kujtohet .
  ok po presim e durim .mos ikni shqiptare se ujku mjergull do .varferia ka 25 vjet ne shqiperi.nuk mbushet per 18 muaj arka.

  Reply to this comment
 17. Ashtueshte April 26, 23:03

  boka thirrje Autoriteteve te KOSOVES ky i paftyri per hetim Nderkombetar per Fatos Klosin, po per naften qe i dha ky SERBISE duke thy Embargon ne kohen e Luftes se BOSNJES kush do i beje HETIMET?
  Sa Vellezer Muslimane u vrane ne BOSNJE nga Kaurret Serbe, prej Naftes qi i çoi ky malukat SERBISE???
  Ky eshte nji MALUKAT qe s’e bon mo nona dy here se kujton se po boni ky sikur harron nji here poplli e ka honger sikur s’ka bo vaki asnjihere!

  Reply to this comment
 18. Bardhi Tolabi April 27, 00:43

  Nuk kam asnje mundesi,te vertetoj apo kundershtoj me fakte,se kush ka te drejte,Fatos Klosi apo Sali Berisha,ne keto akuza te ndersjellta per lidhje agjenturore te tyre me sherbime te fshehta tehuaja.Por nje gje me ben pershtypje:
  -Perse priti,Sali Berisha te beje sot nje deklarate te tille?
  -Perse ai nuk ka folur edhe kur eshte akuzuar me pare prej Fatos Klosit dhe vecanerisht prej Izet Haxhise dhe Bedri Islamit?
  Nuk dua te ngaterohem me politikanet Kosovare,edhe me kryeministrin e saj Isa Mustafa,por me ngjall dyshime nje koincidence e tille me deklaratat e te dyve:
  -Te dy e akuzojne Fatosin,sepse ka sulmuar Rugoven dhe mbrojtur UCK-ne,te dy jane akuzuar ketej e andej kufirit se kane qene ne sherbim te UDB-se Jugosllave,te dy kane qene kunder UCK-se dhe luftes per clirim te saj.
  -Sali Berisha,kishte kohen e mjaftueshme t’a denonconte vite me pare Fatos Klosin,qofte edhe disa dite me pare,po perse priti t’a sulmonte pas deklarates sulmuesa te Isa Mustafes?
  -Sali Berisha,perse nuk nxjer qofte edhe nje fjale kunder Izet Haxhise e Bedri Islamit,vecanerisht ndaj Izet Haxhise,i cili e akuzon me data dhe emra konkrete,per takime dhe biseda koke me koke,me drejtues te larte te agjentures Serbe dhe politikane te larte te saj si me Arkanin,me Milloshevicin,me ministrin e jashtem te saj Ivanovic apo Jovanovic,nuk me kujtohet mire emri i tij?
  Kjo sjellje e Sali Berishes e kordinuar me Isa Mustafen,me duket e habiteshme,me le te dyshoj se te dy marrin urdher kur dhe ke duhet te sulmojne …
  Po te kishim drejtesi,prokurori,dhe SHIK,nuk do te kishim nevoje per te degjuar pordhet e Saliut,por do te degjonim vendosjen e kujtdo para ligjes dhe mbrapa hekurave…
  Mos harroni,ne Tirane ka mbritur Elez Biberaj dhe mbase ai e ka trimeruar …?!?!

  Reply to this comment
 19. shqiptari April 27, 01:06

  foli Karakurva e politikes shqiptare…

  Reply to this comment
 20. shqip hesapi April 27, 03:20

  Mire e ka Saliu ,nuk e arrestojne me te gjitha keto krime qe ka bere,prandaj hidhet ne sulm.

  Reply to this comment
 21. Emigrant SHBA April 27, 04:03

  Sa mire qe i sajon gjerat ky njeri I vetmi njeri qe ka bere cdo gje kunder kosoves eshte ky njeri Nuk ka pasur njeri qe ka lobuar me shume se ai kunder ceshtjes se Kosoves Furnizoi makinerine e luftes se Milloshevicit me nafte kunder Kosoves Rugoven nuk e deshte megjithese te dy kishin bashkepunim me Milloshevicin Krahun e djathte kishte Bukoshin se ai e mbeshteste me njerez per te bere maskarelleqe Klosi ishte i vetmi qe ndryshoi cdo gje te atij sherbimi Nga nje repart militar si i Harkanit edhe ktheu ne nje repart civil qe puna e tij ishte per mare informacione dhe bashkepunimin me partneret strategjike dhe sidomos me Amerikanet Ne kohen e Sales menxyrat e SHIK-ut te Gazidedes kane qene te shumta si vrasja e Remzi Hoxhes apo urdherat e tij me Gazideden ne krye te luftes per te shtypur Jugun e e vendit etj.

  Reply to this comment
 22. mirel April 27, 04:22

  Shih si kercen kurva plake..Berishe tradhetari, Berishe krimineli.. Berishe spiuni
  Do japesh llogari nuk ke ku shkon, me gjithe rracen tende te qelbur.
  Kriminelet ne litar, gjaku I shqiptareve qe ke derdhur do te te zere fytin.
  Plere

  Reply to this comment
 23. demo April 27, 04:24

  Ore,sa vila ka Klosi ne gjirin e Lalzit,ne Dhermi,?Sa tonelata flori ka depozituar ne Malajzi?Sa llogari bankare ka ne Qipro?Canta e zeze e te birit te Klosit e hodhi ne ere Gerdecin?Sa miljona dollare perfitoi agjenti 007 Klosi ne kontrabanden e naftes me Serbine?Sa protestues paqesore vrau agjenti Klosi me cadra ,stilolapsa pistolete?Sa perfitonte e bija Klosit nga 3% suksesi i babait?Cfare lidhje agjenturore ka ish kreu shteteror i Shish Fatos Klosi me nipin e ministrit te brendshem te Serbise Damir Fasllic?Pse nuk hetohet Klosi qe e vuri si ujkut melcine,mu ne krye te komisjonit te sigurise,serbo-bosnjakun Damir Fasllic?

  Reply to this comment
 24. Agimi April 27, 04:43

  Pjella e serbit, I vjen era kermes prandaj eshte nxehur.Po nuk shpeton ,,,,o shkaterrimtari I Shqiperise.

  Reply to this comment
 25. zela April 27, 05:06

  O! fundurrine, kur do ta mbylles ate hale se na qelbe vendin.

  Reply to this comment
 26. KOSI April 27, 05:34

  PO TE PAKTEN SI THITHTE K.. MILLOSHEVICIT DHE SU KTHY NE LAVIRE TE GREKEVE SI PUNA JOTE

  Reply to this comment
 27. fteri April 27, 05:45

  Saliu kur shikon se nje kundeershtar I tije eshte porencial dhe rrezikohet serjozisht nga ai ,per krimet qe ka bere ,ai I kundra pergjigjet duke e perbaltur F. Klosin vetem qe te perhape mjergullnajne ,DHE TE LARGOI VEMENDJEN NGA VETJA.Ik o’Sali Krimineli.

  Reply to this comment
 28. Zani T. April 27, 05:57

  O kerma Sali, si nuk le njeri pa kermosur o perbindesh, qe te mungon vetem dicka e vogel fare pa ta mbyllur halene, o superagjent e rrenimtar i kombit! Po afron dita, aq sa dhe ty s’te besohet. Atehere jo me 28, jo me 29 nentor. Clirimi yne do te jete pikerisht ate dite, qe s’besoj te jete e larget!

  Reply to this comment
 29. salah April 27, 07:15

  “Maloko” Salih Berisha: Kur këto budalla Salih Berisha e mban gojën. Bashim Gazidede, Salih Berisha shik, ishin vetëm kriminelë dhe kontrabanda në Evropë kanë krijuar me Sokol Koçiu

  Reply to this comment
 30. I.Troplini April 27, 07:15

  “Agjent i dyfishte na paskesh qene”,

  mjaftuan disa fjali te Fatos Klosit, per ti prishur gjakun vemjes Vicidolase. Aq e paska trazuar, saqe po i “del ne mbrojtje” edhe Ibrahim Rugoves, qe sa ishte gjalle, nuk i bashkoi as e mire e as e keqe. Ku e preku valle Z.Klosi, kete dosen e Serbise?
  A mos ishte nje nga ato vrasjet e bujshme ne autostrade dhe personat e implikuar ne te? Apo ishte frika, se pas pyetjes per Krasniqin, dikush mund ti shtonte edhe emra te tjere,,,,,,,, Remzi Hoxha apo Kalvarin e vrasjeve qe shoqerojne rrugen e vemjes se ndyre?
  Mjaftoi gatishmeria e Z.Klosi, per t, iu pergjigjur disa pyetje gazetaresh,,,, per tu bere pa pritur e pakujtuar, nga goja e se keqes shqipfolese,,,,,, AGJENT I DYFISHTE.
  Eshte nje kompliment per Z.Klosi,,,,, qe gjarpri filloi te dale vete nga skuta,,,, pa ia permendur askush emrin. E nxorri koken dhe po flet per agjente te dyfishte. Ata qe njohin te kaluaren e vemjes,,,,, e dine qe subkoshienca e tij,,,,, mundohet tu hedhe kundershtareve te tij, apo atyre qe ai mendon se jane te tille, bemat dhe gjerat qe ka fabrikuar vete.
  Eshte detyrim moral dhe kombetar i Z.Klosi, qe informacionet qe pa dyshim i ka,,,, t, ua vere ne dispozicion shoqerise shqiptare. Eshte sherbimi i vetem i mire, qe mund ti behet ketij populli te cfilitur,,,,,, perpara se Zoti ti therrase ne ate boten tjeter.

  Reply to this comment
 31. DEMI April 27, 08:00

  ASHTU SI EDHE PRESIDENTI ZHORZH BUSH EDHE SALI BERISHA KANE NJE TE PERBASHET TE MADHE PER VENDIN E TYRE!I PARI NGA DREJTOR I CIA-S U BE PRESIDENT,NDERSA I DYTI(SALIU)PASI U BE PRESIDENT U BE DREJTOR I CIA-s PER BALLKANIN!TE DY JANE “HERRONJ “TE HESHTUR PER SHBA,DUKE KONTRIBUAR NE SHKATERIMIN E SISTEMEVE KOMUNISTE.NDAJ EDHE ISH PSEUDOAMBASADORI I AKREDITUAR NE KETE VEND ARVIZU EDHE PSE E PA LIVE QE URDHEROI VRASJEN E KATER VIKTIMAVE TE RADHES SE “DEMOKRACISE” ALLA AMBASADORIALE SE IMPORTUAR,E ETIETOI BURRE SHTETI KETE MONSTER!NDAJ VIJANI VESHIN MIRE ATYRE QE DEKLARON DREJTORI I BALLKANIT,SE NUK ESHTE CUDI QE KLOSIT TA KETE PASUR VARTES E PER PASOJE TA PERDORI PER LETER HIGJENIKE SI NEW YORK TIMES!

  Reply to this comment
 32. emigranti April 27, 09:36

  Saliu dicka ka ndjere dhe po derdellise.O Fatos, eshte e pamundur te mos kesh ndonje materjal ne dore per te.Prandaj jepi, nxirre nga loja kete pleh te historise shqiptare.U bene mire shqiptareve e Shqiperise.Nuk besoj se te pengon deklasifikimi.

  Reply to this comment
 33. Vëzhguesi F April 27, 10:33

  Hahahaha!
  Kur kerkon te akuzoje te tjeret dhe ky shkaterruesi i Shqiperise sipas porosise se padroneve te tij, ne interes te hakmarrjes se tyre kunder Shqiperise dhe kombit shqiptar.
  Foli Penicilina!
  Po çfare thote?!
  Nejse, ketij Fatosit ia bene mire, se kur kishte ne dore ta hetonte dhe te mbushte dosjen per kete agjent te rrezikshem, bashkeudhetarin e Kiro Grigorovit qe ne 1978, drejtor Klosi mbylli jo nje por te dy syte dhe tamposi jo nje por te dy veshet.
  Sali Berisha, bemat e tua ne sherbim te tjereve, nuk jane te mjaftueshme jo per nje dhe dy por dhe per dhjetra dosje voluminoze.
  Je i lindur vetem per ligesi dhe poshtersi.
  Je ish komunisti me i ndyre nder te ndyre, me servili nder servile, me arroganti nder arrogante.
  Je antikomunisti më komunist dhe fashist bashke qe zbatove me perpikmeri dhe vazhdon dhe sot e kesaj dite qe de jure je rrezuar nga kali i pushtetit, te zbatosh idete, skenaret me ogurzeza te trashgimtareve te Ilia Grashaninit, Vasa Çubreloviçit dhe deri tek Sllobodan Milosheviçi.
  Ke nevoje per te permendur disa skenar pikante nepermjet te cilit, ashtu si Ahmet Zogut i dhane pushtetin dhe e bene mbret dhe ty material i asaj çorbe te prishur, qe pas dorezimit te tesres 25 vjeçare te komunistit, te bene liderin e zullumeve dhe shkaterrimeve te Shqiperise.
  1- Ngjarjet e 2 Prillit 1991, ose mbytja e demokracise pa u lindur akoma, qe te siguroi pushtetin.
  2- Projekt Kushtetuta e vitit 1994 per te realizuar qellimin tend per tu bere mbret i shqiptareve.
  3- Firmat piramidale per te pergatitur shkaterrimin total jo vetem te shtetit shqiptar por dhe per te rrenuar popullin dhe per ta detyruar ate te zbrazte trojet e Shqiperise.
  4- Shkaterrimi i shpreses per zgjedhjet e vitit 1996, per te garantuar vazhdimesine e pushtetit tend absolut.
  5- Shkelja me dashje dhe me porosi te embargos se naftes duke lejuar furnizimin e makinerise ushtarake te Milosheviçit per te shtypur me gjak popullin shqiptar te Kosoves dhe popujt e tjer te ish jugosllavise.
  6- Shkaterrimi total i shtetit shqiptar ne 1997, inspirimi i luftes civile dhe mobilizimi i mercenareve per te shtypur revolten popullore. Vrasjet e organizuara ne toke dhe ne det.
  7- Bashkeveprim i me sherbetorin e Milosheviçit, Ibrahim Rugoven, per sabotimin e UÇK-es dhe te luftes per liri te popullit te shqiptar te Kosoves dhe tentativa per sabotimin e marrveshjes se Rambujes pas kapitullimit te ushtrise serbe ne Kosove.
  8- Grushti ushtarak i shtetit me mjete te blinduara dhe mercenare te paguar me 14 Shtator 1998.
  9- Realizimi i Hieroshimes shqiptare ne Gerdec, tragjedi nder me te medhaste e ketij fillim shekulli.
  10 – Vrasjet dhe lendimet e qytetareeve te pafajshem ne nje proteste paqsore ne bulevardin e Tiranes.
  11- Vjedhja e pushtetit me 2009-ten.
  12- Pazaret e pista me Fazllçin, mikun dhe bashkepunetorin tend ne qellimet e tua te mbrapshta.
  13- Monopolizimi i kultivimit te droges dhe krijimi i organizatave kriminale te perqendruara ne fshatin Lazarat.
  Keto o gojjehale dhe shpirt zi jane vetem ne vija te trasha disa nga bemat e tua, pa permendur ketu vrasjet pas shpine qofte te kundershaterve te tu, qofte dhe te bashkepunetoreve qe tentonin te dilnin nga vatha.

  Reply to this comment
 34. intelektuali April 27, 11:51

  Pse nuk flet o Sali Berisha per minahedheset bullgare qe i cove personalisht ne Serbi me porosi te Millosheviqit dhe qe Zhulali i kishte porositur per ne Shqypni? Per kete afere mafioze antikombetare nuk te vjen zeri fare o krimineli vrastar dhe i pabese Sali Berisha qe ngjason si dy pika uji me sadistin Enver Hoxha nga te gjitha huqet prej xhelati kriminel dhe mashtruesi ordiner? Meso o Sali Krimineli se sherbetori yt Safet Zhulali eshte akoma i kerkuar nga Interpoli dhe gjeneralet bullgare qe nenshkruan mareveshjen me Zhulalin Drejtesia bullgare i rasi brenda me ndeshkime te gjata, sepse Shqypnia refuzoi te paguante minahedheset qe perfunduan ne Serbi gjate embargos ndaj ketij vendi.

  Po pse nuk flet o Sali Komunisti per naften qe coje te Millosheviqi ne Serbi permes Bunes me firmen e Kalivopullit gjate embargos ne Jugosllavi me ane te firmes tende private Shqyponja, por justifikohesh me mashtrime enveriste qe kete nafte ja coje ushtareve te UCK-se?

  Po pse nuk flet o Sali Berisha per katrahurren e 1997 kur vodhe shqyptaret bashke me Ridvan Boden si magjyp hindie me Piramidat e tua financiare dhe nuk u ndeshkove asnjehere nga Drejtesia per renimin e shtetit?

  Po pse nuk flet o Sali Berisha per Gerdecin dhe vrasjet masive te popullates nga lakmia per te fituar LEKA me firmen private Saliu&Son duke grabitur Armatimin e Ushtrise ne mes te dites nga qe Kryekomandanti Bamir Topi dhe SHIK-u yt servil ja kishte futur me gjume si arriu i malit ne dimer? Po Kosta Trebicka a te kujtohet o Sali Mafiozi?

  Po pse nuk flet per 21 janarin o Sali VRASTARI gje Sali GJAKATARI qe urdherove vrasjet e protestuesve sikur te ishin zogj pule?

  Nuk e ke fajin ti o Sali Krimineli qe flet nga FB yt i peshtire si nje vemje infektuese, por e ka fajin Rilindja e Edvinit qe nuk t’i rasi prangat ty dhe familjes tende te urryer nga te gjithe shqyptaret e ndershem duke u justifikuar njesoj sic beri Fatos Nano kur kishe vjedhur miletin dhe kishte falimentuar shtetin.

  Por mesoje nga ne, intelektualet e mirefillte properendimore dhe te persekutuarit nga regjimi gjakatar i Partise tende te Punes o Sali Berisha spiuni i Enverit, se sahati yt jetesor ka filluar tik-takun e tij persembrapthi.

  Reply to this comment
 35. wickedgame April 27, 12:09

  Oz LLalla ku je more zoteri ?.Ketu kane dale 07 dhe tradhetaret ne mejdan ti si gjithnje sipas porosise se kreut merresh me kokpalaret qe nuk kane mundesi te paguajne energjine.Te lutem shume kur te kesh pak kohe hidhi nje sy dhe ketij problemi se kot nuk thote populli ku ka ze nuk eshte pa gje.Jepi Cezarit ate qe i takon .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim