Berisha sulmon tre nga të ftuarit e emisionit Opinion: Papagaj mercenarë të Ramës

November 25, 2014 12:21

Berisha sulmon tre nga të ftuarit e emisionit Opinion: Papagaj mercenarë të Ramës

Sali Berisha i ka quajtur papagaj tre nga të ftuarit e emisionit Opinion në TV Klan që mbronin politikat e qeverisë për energjinë.

Bëhet fjalë për Iris Luarasi, Ylli Rakipi, Andrea Stefani.

Tre papagaj te Rames ne “Opinion” perserisin nje mashtrim bajat te paskrupullt!

ERE ne raportin e saj shkruan se 72% e qytetareve konsumojne nen 300 kë ore, pra paguajne me 7.7 leke kilovatin. Sipas papagajve te Rames çmimi nuk do rritet me heqjen e fashes, ndonese ERE njofton se me heqjen e fashes do rritet per mbi 90% te familjeve shqiptare.

 Papagalli nr. 1 thote se nuk ekzistojne keto te dhena ne raportin e ERE.

Papagalli nr. 2 thote se qeveria do kompensoje 72% te popullates qe do paguajne shume me teper me heqjen e fashes.

Papagalli nr. 3 thote se konsumi i nje familje normale eshte 1000 kilovat (duket se kaq shpenzon vete) do t’i ulet çmimi.

Papagaj, papagaj, papagaj mercenar qe shkelmojne interesat publike me pafytyresi totale“, shkruan Berisha.

November 25, 2014 12:21
Komento

30 Komente

 1. Christ November 25, 12:52

  Qelbesire – Fatkeqesi e Shqiperise.
  Kur do ngordhesh,te shpetoje nje popull i tere?

  Reply to this comment
 2. SOKRAT MARINA November 25, 12:59

  E cuditeshme? Korbi ,qe pervete i ka pendet sterr te zeza ,shan papagallin qe i ka pendet ose nje ngjyreshe, apo me ngjyra,po megjitheate flasin ato qe degjojne nga njerezit,kurse korbi qe vetem nxin e sterron , ben vetem krra-krra-krrau pyjeve e shpellave…………

  Reply to this comment
 3. SOKRAT MARINA November 25, 13:09

  Korbi i zi shan papagallin qe ka pend me ngjyra ose nje ngjyre ,po kurr te zeza pasi perendia ja ka dhen korbit ,e vetem ja ben krrau-krrau shpellave.

  Reply to this comment
 4. Dan Cani November 25, 13:11

  Kur lexon se çfar shkruan Berisha e vetmja gje qe te shkon ne mend eshte qe, Ky njeri eshte totalisht i pa pergjegjshem, eshte armik i betuar i shtypit dhe mendimit te lire, eshte fajtor per rritjen e korrupsionit galopant dhe dergimin e vendit ne kete krize ekonomike qe nuk e dim a do te jemi ne gjendje ta rikuperojm dote dhe vendi te kthehet ne rrugen e duhur.

  Reply to this comment
 5. beni November 25, 13:58

  Qeni i shpellave, krimineli i ndyre Saki Berisha nje i paafte tipik po jep mwns per energjine hahaha…kur do vdese ky idiot…

  Reply to this comment
 6. SB November 25, 14:34

  Flisni per mue ju te paguarit e Edvin Kristaq Rames, une ja u kam ba popullit shqiptar 8 me 2 skam lane e sdo le te ngren koke. Ju pellisni sa te doni. Mue aq me ban. Une kam pasurue 7 breza duke marre sa nga UDB per shkaterrimin tuej, e kam pasur shume mundsi me u pasuru edhe ne Shqiperin e mjere qe me dha mundesi per 24 vjet. Hani tani juve sa te doni.

  Reply to this comment
 7. SB November 25, 14:37

  Pastaj edhe Gita e Zeni i babes jane pasurue sa kan mujt nga ane e tyne. Mua aq me ben per kete popull qe sma ka dit qe e shpetova nga komunizmi. Hani bar tani me Edvin Kristaq Ramen. Sa isha une ju sja dinit. Une le te vidhja por edhe ju o popull keni vjedh sa keni mujt. Energjia elektrike ka hik vu, e keni perdor si mall pa zot. Ket e kam ba edhe per ju edhe me degradu ekonomine qe po e drejton ai i gjati. SB

  Reply to this comment
 8. berti November 25, 14:38

  qelbesira jeni ju o te marr qe merrnu me ate mut mutin adre stefanin shporrnu more qelbesira se e keni flliq edhe popullin dhe dinjitetin shqiptar ..edh ti blendi ne kemi rrespekt per ty si person dhe opinion qe ti e udhheq por mos prano ne emission kta muta njerz analista se na je ber bajat me kta pisa analista
  nga danmarka ju prsh shqiptar por jo kta qelbesira

  Reply to this comment
 9. SB November 25, 14:42

  Kam vjedh por ju o popull ju kam lane me ba qef me rrymen elektrike. Jeni la e jeni shpla e jeni tha tre here ne dite. Tani ky Edvini ja u hoqi. Skam cka me ju ba. Sme deshet mue ne krye, deshet ate te gjatin. Mbajeni tash. Lahuni 1 her ne jave. Une sigurisht skam pague drita as Gita as Zeni as Lulushi brekushi. Tani na e preu ai veshllapush Edvin Kristaq Rama. Por ju cohuni per veten tuej por edhe per mue. SB

  Reply to this comment
 10. argita+xeni November 25, 15:02

  malok, malok,malok, malok, malok, malok, gjithe jeten malok do mbetesh nuk behesh qytetar

  Reply to this comment
 11. rafaello November 25, 15:56

  kur do ngordhet edvin rama do festojmë lirinë e popullit kur do ngordhet qelbësira e edvin ramsë

  Reply to this comment
 12. persekutuar-denuar November 25, 15:57

  E VERTETA PER SALI INJORANTIN DHE SHQYPTARET DRU ME PRE

  Njesia matese e energjise elektrike eshte “kWh” qe ne gjuhe popullore lexohet nga ata qe kane dy pare tru dhe nuk jane lopcare dru me pre si Sali Berisha “kilovatore”. Energjia elektrike nuk matet as me vat, as me kilovat dhe as me megavat sic bejne shume pushtetare dhe gazetare amatore te medias deoiletante shqyptare qe akoma nuk po mesojne abetaren kur kerkojne te flasin per energjitiken. Ka pasur bile ministra qe jashte shetit kane shkuar te blejne energji ne dhe te huaj dhe per rezilin dhe turpin e Shqypnise kane deklaruar deshiren e vendit tone qe te blejne energji me meter liear ose me kilogram sic beri vaki para do kohe nga nje minister socialsit.

  Nga ana tjeter Sali Berisha do te beje mire qe pasi te mesoje drejt njesite e matjes se energjise elektrike do te beje mire qe te lexoje edhe pak ekonomi tregu sepse me keto deklarata debile po tregohet si nje LIDER totalisht bolshevik qe i qan zemra per cmime te ulta qe i mban shteti per proletariatin e vorfen qe e treguan ne ralitet se falimentuan ekonomine dhe renuan shtetin ne vitet e Kohes se Qepes te Enver Hoxhes ne vitet 80-90.
  Ne kete sesns si do te spjegoje Sali Berisha, por edhe kukumjckat pas tij te rilindjes socialiste qe cmimi i energjise elektrike ne Gjermani dhe Evrope eshte:

  0,30 EUR/kWh per perdoruesit shtepiake

  nderkohe qe ne Shqypni FMN po kertkon te behet:

  0,09 EUR/kWh pse 12 LEKA/kWh

  dhe te gjithe enversitet jane hedhur sikur t’i kete pickuar ZEKTHI zgupthi perpjete me akuza antiimperialiste dhe antiglobaliste alla Ce Guevara dhe alla Fidel Kastro?

  KU I CON MUSHKA KETA POLITIKANE TE CORRIENTUAR?

  kur duhet te flasin me gjuhe teknike per cmimin e energjise elektrike qe hiqen si te djathte por jane me komuniste se vete Marlsi dhe Lenini?

  Reply to this comment
  • eraldo November 25, 21:11

   0.15 maximumi e paguaj une. por mos harro te marresh ne konsiderate edhe çmimin e prodhimit, te shperndarjes dhe te shitjes qe ne shqiperi eshte me i ulet se ne BE ! pastaj sa jane te ardhurat ne shqiperi ? fatmiresisht natyra na lejon te jemi te pavaruru 80 % te kohes energjikisht dhe qeveria duhet te kete qellimin kryesor te saj pavaresine energjitike nga tregua europian 100 % dhe te jete e afte ti ofroje popullit nje sherbim cilesor dhe ekonomikisht te perballueshem! duhen eleminuar vjedhesit, humbjet, mospaguesit!

   Reply to this comment
   • avrizuja November 26, 03:13

    Te ardhurat ne Shqypni nuk i interesojne Biznesit te Energjise Elektrike, sepse ndryshe KESH-i pse ta shese me cmim te ulet energjine e prodhuar kur mund ta ofroje jashte vendit me nje cmim me te larte? Kjo eshte llogjika e Tregut te Lire qe as Edvini dhe as Saliu nuk po e kuptojne dot nese pranojme qe KESH-i eshte nje Kompani e Pavarur dhe nuk drejtohet nga Partia e Punes e Sali Berishes apo nga Partia Komuniste e Edi Rames si ne Kohen e Qepes te Enver Hoxhes.

    Kjo tregon se pushtetaret tane nuk hane fare PYKA kapitalizmi te Tregut te Lire, por jane mesuar te verpojne si DEMONE te vertete komuniste me urdhera nga larte per te caktuar afrofe CMIMET ne treg sipas oreksit elektorale te BOSIT bolshevik. Prandaj edhe po vuan Shqypnia 25 vjet pas renies se Murit te Berlinit, sepse or Mik:

    A E DEGJOVE EDI RAMEN QE DEKLAROI SE DO TE ULTE CMIMIN E ENERGJISE ELEKTRIKE NE KOHE KRIZE EKONOMIKE?

    Reply to this comment
 13. iri November 25, 16:12

  Po si nuk hengre nje here pyka o idiot Topoje,,!Ke do ti ne emisionin e Fevzos qe e ke mbajtur kaq gjate me leket e popullit …?Do Fari Ballziun , apo do Frroqe k…e cupen , do Fevzo qeros Toptanin d.v.apo ate Tan katran Hoxhen , I do te te bejne fresk ata sharlatane altoparlantet tend trushpelares , qe ndihmuan ne zgjatjen e sundimit tend barbar, mu dy here na ke cuar buze gremines e shkaterrimit total,, Qerohu sa me pare se nuk te honeps me njeri , I dale nga mendja,,,,!

  Reply to this comment
 14. halldup November 25, 16:22

  Kur leh zagari HAM-HAM , ai leh per ate shtrese te popullates qe jane te nivelit te tij.

  Reply to this comment
 15. Mark uk November 25, 17:02

  Ju qe tregoni shenja racizmi duke i quajtur malok verioret.Ne se vertet dikush ta ka bere borc,nuk duhet te fyesh te tjert.Jo se eshte fyerje po sikur nuk shkon.Ju ndoshta je nga Kavaja nuk mund te themi se je b.th q….r edhe keshtu ju thuajn.

  Reply to this comment
 16. Agron November 25, 17:24

  Me mire papagaj sesa cakaj mor ti bishe mali.Dhe cakajt ishtove si shume duke iu dhene kocka per ti lepi.Mjerisht ne taborin tend jane si shume meshkuj e femra e rraca e tyre shtohet e shtohet deri sa t,i sterilizoje drejtesia.Vetem atehere do te gjeje qetesi ky popull i stervuajtur si ne komunizem ashtu me fort edhe tash ne te ashtuquajturen ”demokraci saliane”Goni

  Reply to this comment
 17. snobi November 25, 17:54

  Ylli Rakipit,i bene hakun!Ylli e di mire sepse eshte vrare Azem Hjadari!Ka qene,sebashku me Saliun,tek koka e rojes se Azemit qe shpetoi,nga atentati!Di se kush e mori celularin e Azemit!Eh sa shume qe di Ylli………..!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 18. G.Hajro November 25, 17:58

  saliu e ka vendin ne psiqiatri.

  Reply to this comment
 19. toni shkoder November 25, 19:12

  O sali rrumpalla! po te ishe burre shteti e falnderon edi ramen qe pamvarsisht kostove elektorale po perpiqet te vere rregull ne rremujen dhe rrumpallen qe I le pas. e pate rastin dy here por shqiperine e le me keq se e more.

  Reply to this comment
 20. MERIMANGA E KUQE November 25, 19:53

  ESHTE TURPE DHE HUMBJE HOHE TE MERRESH ME NJE NJERI TE MARRE E MIRA E KETIJ VENDI ESHTE MOS TE ZIHET FARE FILLI AS NGA MEDIA AS NGA NJERZIT TE HIDHET NE TE VDEKUR

  Reply to this comment
 21. M A R K O November 25, 22:51

  O Birish Kina ta q… Lirine, Sheqeren dhe Supermbesen…

  Reply to this comment
 22. alban November 25, 22:54

  Po Spiun Artan Hoxha dhe Spiun Preç Zogaj, çfare jane Z. Berisha?

  Reply to this comment
 23. Tironsi November 25, 23:45

  Me duket se Sali Vucidoli ka zene vendin e Shaban Qoses.Pergjithsisht nuk ka njeri qejf te merret me te. Ai ndjehet i braktisur , i harruar, i perbuzur, .Prandaj u vrsulet qesim kujt ti dali perpara , per tu ndjere i gjalle dhe ne jete. Me mire injoroheni se keshtu do te plase nga marazi.

  Reply to this comment
 24. SuloKapedani November 25, 23:50

  I marri zgjohet i tèrbuar dhe mendon se gjithshka ndodh duhet tè bèhet sipas marrèzive tè tia, vetèm budallalleqet e tia janè normale,psikoza e tij qorri i Hoze Saramangos tamam prej vèrteti,çfarè mund tè presèsh prej njè tè marri psikopat tè regjur me fjalor tè shpifur ekstrem dhe banal,.Ç fare ti thuash pastaj titullit qè ka doktor profesor,? Pèr kèto qè ka bère nuk meriton ti thuash njeri.

  Reply to this comment
 25. timo November 26, 12:34

  Mercenari karagjos i Sërbisë, Sali, akuzon gazetarët si mercenarë të një partie shqptare.

  Reply to this comment
 26. persekutuar-denuar November 26, 13:55

  E VERTETA PER SALI INJORANTIN DHE SHQYPTARET DRU ME PRE

  Njesia matese e energjise elektrike eshte “kWh” qe ne gjuhe popullore lexohet nga ata qe kane dy pare tru dhe nuk jane lopcare dru me pre si Sali Berisha “kilovatore”. Energjia elektrike nuk matet as me vat, as me kilovat dhe as me megavat sic bejne shume pushtetare dhe gazetare amatore te medias deoiletante shqyptare qe akoma nuk po mesojne abetaren kur kerkojne te flasin per energjitiken. Ka pasur bile ministra qe jashte shetit kane shkuar te blejne energji ne dhe te huaj dhe per rezilin dhe turpin e Shqypnise kane deklaruar deshiren e vendit tone qe te blejne energji me meter liear ose me kilogram sic beri vaki para do kohe nga nje minister socialsit.

  Nga ana tjeter Sali Berisha do te beje mire qe pasi te mesoje drejt njesite e matjes se energjise elektrike do te beje mire qe te lexoje edhe pak ekonomi tregu sepse me keto deklarata debile po tregohet si nje LIDER totalisht bolshevik qe i qan zemra per cmime te ulta qe i mban shteti per proletariatin e vorfen qe e treguan ne ralitet se falimentuan ekonomine dhe renuan shtetin ne vitet e Kohes se Qepes te Enver Hoxhes ne vitet 80-90.
  Ne kete sesns si do te spjegoje Sali Berisha, por edhe kukumjckat pas tij te rilindjes socialiste qe cmimi i energjise elektrike ne Gjermani dhe Evrope eshte:

  0,30 EUR/kWh per perdoruesit shtepiake

  nderkohe qe ne Shqypni FMN po kertkon te behet:

  0,09 EUR/kWh pse 12 LEKA/kWh

  dhe te gjithe enversitet jane hedhur sikur t’i kete pickuar ZEKTHI zgupthi perpjete me akuza antiimperialiste dhe antiglobaliste alla Ce Guevara dhe alla Fidel Kastro?

  KU I CON MUSHKA KETA POLITIKANE TE CORRIENTUAR?

  qe sa per sy e faqe hiqen si te djathte por jane me komuniste se vete gjyshi i tyre ideollogjik Karl Marksi dhe baba Lenini me cunin sadist, Stalinin gjakatar nga pas?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*