Berisha tashmë ka besim vetëm tek rrjetet sociale dhe…gazeta “55”

November 27, 2014 13:13

Berisha tashmë ka besim vetëm tek rrjetet sociale dhe…gazeta “55”

Sali Berisha ka postuar një foto duke lexuar gazetën “55”.

Ai shkruan se Rama-Meta kanë kapur të gjithë mediat tradicionale në vend.

Për këtë arsye, ai thotë se tashmë kanë mbetur për t’u shfrytëzuar vetëm rrjetet sociale.

Berisha ka besim vetëm tek rrjetet sociale dhe dhe…gazeta “55” e Fahri Balliut.

“Ka filluar betejen me mediat sociale, pasi vendosi nen kontroll mediat elelktronike, prandaj duhet te intensifikojme betejen tone ne mediat sociale, te cilat kane patur nje rol kryesor ne protesten e 22 nentorit.

Eshte e nje rendesije kapitale qe te postojme te denancojme ne FB dhe mediat e tjera sociale cdo fakt, argument, qendrim, dhunime, qe deshmon fytyren e vertet te klikes Rama- Meta”, shkruan Berisha.

November 27, 2014 13:13
Komento

11 Komente

 1. Pirro November 27, 13:51

  U rrite su poqe mbete po koqe.A mer plak se ti vuan nga shiritizmi dhe cregullime unipolare.
  Tani ti ven Liria shiritat ne shtepi dhe ti i pret,se nuk te rrihet pa pre shirita.Shko e inaguro nevojtoren e Fahri Balliut.
  Berisha fshin bythen me Temen e Bazes,Rama fshin bythen me 55 e Balliut.

  Reply to this comment
 2. Lul November 27, 14:20

  Hahaha

  Reply to this comment
 3. Murat shtaga November 27, 14:22

  Po normale se ne komunizem nuk ke cfare te shohesh tjeter se kanalet i ka blloku kucedra..

  Reply to this comment
 4. "Horri i Bulevardit" November 27, 15:36

  Saliu qenka punesuar si aktor reklamash, te Fahri Balliu.
  Per 8 vjet, organizoje te gjitha institucionet e shtetit, qe te abonohen te 55-sa e Fahriut dhe tani qe administrata seshte me nen diktatin e tij dhe gazeta e Fahriut tashme ska tregun e dikurshem, duke ju afruar mosshitjes dhe falimentimi.
  Por mendja e Saliut gjithmone pjell dhe mori gazeten 55 te Fahriut, dhe e reklamon tek “demokratet” (shpellaret), gazeten e Saliut, duke aluduar se duhet ta blejne kete gazete.
  Por Fahriu se kupton se cfare do te vi me pas, te shohim kur Saliu ti kerkoje miljonat per punen e bere.

  Reply to this comment
 5. Beni November 27, 17:10

  Na nxorri zorret jashte ky ndyresire ,si me surratin e tij, ashtu edhe me ate leter higjenike qe gjoja po lexon

  Reply to this comment
 6. pelivani November 27, 17:33

  GJENI gje a GJEZEN!

  Bicimses ne te bema,
  Bicimses dhe ne syfet.
  Bicimses qe nga rrenja,
  Bicimses me deg’ e flete.
  Bicimses ka per te mbet.

  2-

  I ndyre,gjer ne peshtirosje,
  mu ne ball e ka te shkruar:
  “Tash,jam ene per peshtymosje
  Jam hale,per t’me shurruar,
  Medemek nje tyme-shuar…

  3-

  Cili eshte,egjeni dot?!
  (Ky gjembac,ku nuk mbiu!),
  Vecse,do ja futni kot,
  Po me thate: ‘ Fahri Balliu!”
  shkop i shurres tek Saliu…

  4-

  More,me qe ra fjala…
  C’behet me 55- en.?!
  E mban me Sala nga prapa,
  ashtu,si dhia,shurdhjesen?!

  Reply to this comment
 7. M A R K O November 27, 17:53

  Berisha! Hale e Kombit.

  Reply to this comment
 8. XHINO November 27, 17:56

  PRANDAJ 55 KA TIRAZH PREJ 2 KOPJESH NE DITE -1 E MER FAHRI QYPI DHE TJETREN E MER QELBESIRA I VICIDOLIT

  Reply to this comment
 9. bledi mema November 27, 19:13

  u bej thirrje stacioneve tv,ju lutem shume,ne mengjes mos na ngrini nervat me ate 55,si ka mundesi qe ka akoma tv qe e marrin kete gazete per shtyp,mosni aman!

  Reply to this comment
 10. MERIMANGA E KUQE November 27, 19:46

  AI SKA BESIM AS TE VETIA E TIJA SE E NDJEKIN NGA PAS SI HIE KRIMET QE KA BERE

  Reply to this comment
 11. Beni November 27, 20:21

  Me vjen inat me Bashkim Hoxhen te New 24 qe me zell lexon te gjithe gazeten e qelbur 55 ,kryeartikullin e lexon komplet .Si duket i jep ndonje lek Fahriu per ta lexuat ate pacavure ,Dita nuk e lexon fare, turp.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*