Berisha të garanton ty sërish

May 4, 2016 05:33

Berisha të garanton ty sërish

Gojët e liga thonë se deputeti Sali Berisha të garanton ty në mënyrë eksplicite se…dëgjo, dëgjo këtu, a jo, jo, e keni gabim or zotërinj.

Ndërkohë që vendi po hyn në një fazë shumë të rëndësishme, por që klika e neobllokmenëve nuk do ta lërë të bëjë përpara, Berisha të bëri të ditur ty përmes një konference për shtyp se ai dhe PD të sigurojnë ty se ky vit, padyshim që…një sekondë, një sekondë se ti i bëre një pyetje, tani lëre të përgjigjet.

Ish kryeministri, duke folur për krizën më të zezë të Shqipërisë, të jep ty lajmin e mirë se nën drejtimin e opozitës demokratike sovranët nga Mamurrasi do të flasin sërish, duke mësyrë në çerdhjen e krimit, në Kuvendin e ndrikullave. Ai të la ty të kuptosh se bën mirë të besosh atë, se ora e të vërtetës po troket. Dhuna është antikushtetuese? Lëre tani mos e zgjat këtë muhabet se nuk të del mirë, aaa, jo, jo, në asnjë mënyyyyr.

Në fakt, Berisha të ka garantuar ty edhe më parë, në shumë raste, për shumë çështje dhe vazhdimisht. Por ndërkohë që atmosfera politike sa vjen e bëhet më e nxehtë, Berisha ta shpjegon ty, dëgjo dëgjo këtu: Sondazhet, ky zë i të vërtetës më të kullueme që vjen nga institucionet më prestigjioze të botës së qytetëruuur, të cilat kanë parashikuar me saktësi të admirueshme edhe rezultatet elektorale të vendeve të zhvilluara, flasin qartë: Rama ka rënë, Meta ka rënë! Aaaa, ai të lutet shumë ty. Po pse kështu mor zotëri? Sepse doni ju dhe hijenat politike të cilave u mbani avazin? Një sekondë, po mirë: Le të ndjekim arsyetimin tuaj. Ju thoni se populli nuk e ndjek PD-në; Po ç’është PD-ja???? Është një realitet i qartë si drita e diellit, i pastër si ajri i maleve, i kaltër si thellësia e qiejve, aaa, po pse, do të thuash ti? Ta shpjegon ai ty.

Në vijim të logjikës së mësipërme, të jesh i bindur ti, se Berisha do vazhdojë të të garantojë ty dhe gjithë të tjerët gjatë gjithë ditës, javës dhe muajve në vazhdim. Po, po, padyshim. Sepse ti or zotëriii…

May 4, 2016 05:33
Komento

24 Komente

 1. Lëmi Llukës December 15, 21:56

  Të falënderoj DITA ! I mërzitur nga mëndjelehtësia skandaloze e Edi Ramës , më bëre të qesh me këtë shkrim të goditur !
  Rrofsh , DITA !

  Reply to this comment
  • Romeo Suma May 5, 07:37

   Po he na jep mendje ti o Lemi I Llukes se vrimes se zeze te majes se Vicidolit? He pra na thuaj ti o koqe mendjepjerdhuri I ketij globi.

   Reply to this comment
 2. Fatja December 15, 23:05

  Ahahah, kaq shume sa na ka siguru e garantu, do kish hap nje agjensi sigurimesh. E ka hap ne fakt, por me siguru veten, se neve na ka djeg

  Reply to this comment
 3. drini December 15, 23:49

  Fantastike. Te gjitha fjalimet e tij nuk kane fjali, por kane vetem fragmente pa lidhje llogjike.Ej moj shqiperi kush te ka drejtuar per 13 vjet?

  Reply to this comment
 4. psikologu December 16, 04:23

  saliu drejt krizes mendore……………………..

  Reply to this comment
 5. orli December 16, 10:44

  Neser sali udb-es nje plumb ne ate goje te perdale ne rast se tentojne te hyjne ne ate parlament(gjithsesi te permjer si vet goja e sales)

  Reply to this comment
 6. Daja nga Kavaja December 16, 13:44

  Monstra Saliu eshte bere si bishe e terbuar I ka ardhur fundi e ndjen.

  Reply to this comment
 7. E verteta December 16, 13:45

  E verteta eshte se KATASTROFA KOMBETARE JANE Sali Krimineli dhe Lulzim Papagalli

  Reply to this comment
 8. katarakti December 16, 14:51

  Problemi eshte se kesaj qevere i ka rene autoriteti. Dhe dalin tani hijenat dhe e kercenojne? Pse?! Si eshte e mundur?! Ku vajti shprehja: Prisni se nuk keni pare asgje akoma?!

  Reply to this comment
 9. Xuxi December 16, 17:43

  Po mire, si shpjegohet qe ky rob gjithnje ne limbo mendore, qe artikulohet si deficent, kur vje puna per pislliqe i punojne kandelet qiqerr?! Ka shkence qe ta shpjegoje?

  Reply to this comment
 10. SuloKapedani December 16, 21:11

  Kryekrimineli salqeni eshte sèmure nga terbimi dhe kelyshet e tij duken te trimeruar nga terbimi i tij ,Terbim mbas terbimi ,kujdes nga kafshimi,leh e leh gjumi nuk e ze,te gjithe “tok”,sytè kakèrdhok.Minjte e haleve ja trembur nga “nuslala”fantazma e p.d.-ès.Kujdes nga bajgat e gomerève se ata e leshojne ku te mundin sidomos kur mblidhen shume nuk dine nga shkojne.Sh.q.u.p. nuk u jep qese se ka harxhuar leket per zagaret qè do lehin para vilave te Lalzit per ngjalen e vjedhur ,me pas do shqyejn nje dordolec qe e kane vene per te trembur harabelat dhe pastaj ec e merre vesh ç’fare te dale pèrpara.Por nje gje duhet te dini Donkishoti eshte ngjallur tamam si Krishti.

  Reply to this comment
 11. Bako December 16, 22:29

  Shume e holle. DITA trasheni pak satiren se ben vaki s’e kuptojen

  Reply to this comment
 12. peterson December 17, 02:28

  si eshte e mundur qe nje njeri qe nuk di te artikuloje shqip nje mendim a te ndertoje e te perfundoje nj fjali te kete sunduar si satrap 17 vjet?

  Reply to this comment
 13. E verteta December 17, 11:39

  Monster I vertete,shpellari I qelbur.

  Reply to this comment
 14. E verteta December 17, 11:42

  I cmendur,skizofreni por kriminel I thekur ky plakuriq Vicidolit.

  Reply to this comment
 15. artur December 17, 13:58

  Kte plakun e q…Grigja rrospija.

  Reply to this comment
 16. PO.PO May 4, 12:12

  ME GARANCITE E KRYEBANDITIT TE VICIDOLIT , NUK VIHET AS DERI NE HALE . NDJEJME VETEM ALERGJI E NEVERI , KUR I DEGJOJME EMRIN .

  Reply to this comment
 17. MeteH May 4, 14:24

  Kemi 26 vjet qe degjojme te lehurat e ketij qeni te terbuar qe nuk ka lene njeri,familje…pa e neperkembur,ofenduar e vene ne siklet kur pllet si magjari ne kuvend e kudo,saqe jemi detyruar te ndrushojme ekranin e TV e sidomos te ABC,new24 te cilet i shkojne prapa edhe ne gjume

  Reply to this comment
 18. hejmedetçnakagjet May 4, 14:33

  Ça flisni mo!! Saliu flet perfekt anglisht (edhe italisht).

  Reply to this comment
 19. alphade May 4, 18:09

  Mua sinqerisht me vjen keq per ambasadorin Lu, te cilin
  e shohim ne cdo 3 dite te trokase ne deren e Saliut,njeri
  nga 140 deputetet e parlamentit . Ende nuk e ka mesuar
  zoti Lu qe Berisha nuk ben pjese ne politikanet e kohes,
  por si nje mafioz i kategorise se Lucianos dikur ne SHBA,
  prandaj takimi me kete individ e ul prestigjin e aleatit tone
  te madh strategjik,SHBA-ja . Cdo perbetim qe ben Saliu per gjoja miqesi me SHBA-n eshte thjeshte mashtrim e hipokrizi . Ai sulmon Ramen per Reformen ne Drejtesi ,kur ne fakt kete Reforme e kerkon Amerika dhe BE-ja .
  Saliu eshte fatkeqesia me e madhe e kombit shqiptar keto 27 vjet demokraci. Ju kujtoni,zoti Lu se duke koke-
  tuar me Saliun ju do t’ja arrini qellimit , por gaboni Saliu
  njeh vetem nje term ne jeten e tij :PABESNE . Ju e kup-
  toni kete por beni sikur nuk e kuptoni, duke menduar se
  po t’i mbushni “mendjen” ketij te pabesi,, do arrini ndonje
  nje avantazh. E keni gabim !!! Aq sa mund te arrini kom-
  promis me nje mafioz aq mund te arrin me kete njeri. Vec
  se vleresimi nga populli shqiptar eshte mbi 90 perqind negativ sa here qe ju trokisni ne zyren e ketij mafiozi …!!,

  Reply to this comment
 20. alphade May 4, 18:14

  Sa i perket Edit ky s’e ka problem te premtoje . I premtoi
  Z.Kerry se brenda muajit mars do te votonte Reformen ne Drejtesi .Ky premtim iku ne te njejten kohe qe iku Z.
  Kerry nga Shqiperia . Ky eshte nje turp zoti Edi !!! E per-
  dora fjalen “turp” sepse Ti e ke zakon ta perdoresh shpesh kete fjale !!!

  Reply to this comment
 21. alphade May 4, 18:21

  Edi s’e ka problem te beje deklarata bombastike: I
  premtoi zotit Kerry se brenda muajit mars do te vo-
  tonte Reformen ne Drejtesi . Tash jemi ne Maj dhe
  asgje nuk duket ne horizont !!! Mos premto pa patur
  gje ne torbe aq me teper per ndaj nje miku te nderuar
  sic ishte zoti Kerri. Ky eshte nje turp !!! As shqiptareve
  mos u premto gjera kimerike …..!!!

  Reply to this comment
 22. Doneta May 5, 10:22

  Bravo

  Reply to this comment
 23. xhevahiri May 6, 19:09

  pse akoma gjalle eshte kerma ? Ska ngordhur ?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim