Berisha të hënën në prokurori, LSI: Nëse nuk shkon, “të çojmë për zhelesh”

March 7, 2015 15:50

Berisha të hënën në prokurori, LSI: Nëse nuk shkon, “të çojmë për zhelesh”

Lëvizja Socialiste për Integrim i bën thirrje ish-kryeministrit Sali Berisha të shkojë në prokurori me vullnetin e tij për të dëshmuar si person i thirrur dhe që ka dijeni  në lidhje me “komplotin e vrasjes” të denoncuar nga deputeti Tom Doshi ose “do e çojnë për zhelesh”.

Nënkryetari i LSI-së, Ylli Manjani doli në një deklaratë për median për t’i kujtuar sipas tij mësimin që nxënësi shembullor, por me sjellje të keqe Sali Berisha nuk e ka mësuar ende: “Të shkojë në prokurori për të dëshmuar dhe rrëfyer për vrasjen që deklaroi se e dinte 3 muaj me parë dhe nuk i bëri përshtypje”.

Kjo për Manjanin, i cili renditi 3 mësimet që duhet të dijë Berisha, ish aleati i tyre në qeverisjen para 23 qershorit 2013, ka një domethënie: “Ose Sali Berisha e kish kurdisur vrasjen ose kish kurdisur sajesën”.

Deklarata e Manjanit

Ai që ka nevojë të mësojë më shumë sot është Sali Berisha i cili ka 20 vjet e kusur që refuzon të mësojë mësimin nr 1 që ligji është mbi të gjithë përfshi edhe atë vetë.

Një mësim shumë i rëndësishëm, vënë në kontekstin, si në opinionin publik tha se e dinte që dy deputetë të parlamentit do të vriteshin e nuk i bëri përshtypje. Kjo ka domethënie: Ose zoti Berisha, nxënës i mirë por me sjellje të keqe, e kish kurdisur vrasjen ose kish kurdisur sajesën. Në 20 vjet kurdis, por në çdo rast standardi demokratik është që të kallëzojë një krim.

Nëse nuk e bën mban përgjegjësi penale e dënohet me burg. Neni 300 i Kodit Penal, i dashur Doktor.

Doktori është thirrur dhe për herë të tjera në prokurori. Të hënën në ora 09:00 duhet të shkojë në prokurori.
Mësimi numër 2: Duhet të shkojë me dëshirë, me vullnet të lire. Makinën dhe bodigardët ende ia paguan shteti. S’ka nevojë të ecë në këmbë. Po të dojë edhe të rrëfejë se ka shumë për të rrëfyer.

Ka shumë herë që ai duhet të shkojë por mbi të gjitha të shkojë vullnetarisht. Ky është një mësim shumë i rëndësishëm që të mos shkojmë tek mësimi nr 3, që ish kryetarja e parlamentit Jozefina Topalli duhet t’ia tregojë se çdo të thotë të kapin për zhelesh. Ti lërë deklaratat publike të pakonfirmuara ose ti bëjë në prokurori, të gjitha të tjerat janë histori që i takon të zgjedhë”.

March 7, 2015 15:50
Komento

23 Komente

 1. ismeti March 7, 15:59

  vetem faca e ksaj qelbsire flet mjaft

  Reply to this comment
 2. LOVE BERISHA March 7, 16:01

  ahhahahahaahahahahhahahhahahhahahahah
  Ylli ,o ylli i Lisis
  ti do cosh per zhele Berishen ???
  ahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhahhhahahhahahahahah
  aman ,pse i publikoni keta ,
  Ylli merr gjithe ata buuuuuura si Monika e gra me Lizen e Lushnjes ne krye ,dhe neser para prokurorise te gjithe …ah ,mos harroni dhe veglat e rrojes ..
  se krehrin Saliu se heq kurr nga xhepi ….
  po per veglat e rrojes ndoshta ndonje pune do jua gjej
  mos harroni baba Takun , se canta nuk nxori gje ,po te pakten i lini briskun

  Reply to this comment
  • Kritiku March 7, 22:02

   O Love Berisha! Po ti a derman je dhe femer, se po te ishe mashkull, helbete atyre edhe nuk u vihet re se tere diten ate kane ne muhabet. Na e çkoqit pak ate punen e veglave te rrojes. Pse aq thelle je futur tek Berisha ti, saqe e dii se ç’pjese ka te papastruar. Ne vertet jemi thjeshte anonime , por nuk te bene ndonje nder kur keput budllalleqe rrugaçesh, per me teper qe deklaron se je dhe femer e arsimuar. Turp!

   Reply to this comment
 3. bukurie March 7, 16:03

  N.q.se nuk do ta kapin prej zhelesh,kapeni prej b………..e,coeni ne prokureri!!!

  Reply to this comment
 4. info analitike March 7, 16:21

  Se mos na dalin edhe ne proteste kokepalaret e LSI-se.

  Reply to this comment
 5. shpellari King March 7, 16:29

  Ju paska vajtur thika ne kocke……
  Keshtu eshte kur ndahesh nga tufa (2009) se te shqyen ujku (Saliu)….
  Tani thjesh po lani gjynahet e te gjithe atyre shqipetareve te zhgenjyer nga aleanca e peshtire Lsi-Pd……..
  Do t’ju beje mire te rrini per ca kohe ne Opozite…..
  Do me vije keq vetem per PS-ne……
  S’ duhej bere Aleance me LSI-ne më 1 prill….

  Reply to this comment
 6. koksi March 7, 16:38

  cuni i shpifur i shiqeres sepse ngjithmone ka patur frike nga drejtesia…

  se pari nuk njeh cfare eshte shteti dhe shtetin e percepton ende si shpelle dmth pa ligje e institucione, dhe e dyta ka bere aq te pabera sa ka frike se i qit ashtu sic ben ne Kuvend…

  Doktor Tritoli shko nje here dhe beju BURRE…te qifte Kina udhet o legen

  Reply to this comment
 7. Korrupsioni March 7, 16:42

  Sala nuk ka per te vajtur.Shikoni kur te shtrohet ne spital ose dicka te tille.Este skile e vjeter ai.Kjo vetem per tu treguar te gjithve se une tall b… me ju te gjithe.Dhe ka te drejte.Ka te drejte se nuk ka burre qe ti tregoje vendin atij.Ore cfare u be me ate Almir Rrapon sekretarin e Ilirit.I ka derguar gje Iliri ndonje pakete cigare ne burg?Se shoku ne dite te veshtira duket.

  Reply to this comment
 8. Arben March 7, 16:54

  LIGJI ESHTE MBI TE GJITHE, PERVEC ILIR MU..TIT.

  Reply to this comment
 9. akrepi March 7, 17:11

  Sali Berisha do te shkoje ne prokurori vetem kur Ilir Meta te japin dorheqjen si kryehajdut(parlamentar)

  Reply to this comment
 10. leo March 7, 17:38

  po hala nuk u ngop ky popull me berishen,,,,,.fatkeqesia e shqiperis e ka emrin sali ram berisha,plak i rrjedhur dhe mashtrues,i pa bes dhe teper djallzor,

  Reply to this comment
 11. Vezhguesi March 7, 17:40

  LOve Berisha . Ato veglat e rrojes ,ja mbajme ne,po nuk na i lini ju,se pataj ngeleni me gisht ne goje ,kurse ne ja rruame edhe koken dhe ecojme atje ku e meriton, Pastaj mos harro se eshte marr nje here prej zhelesh e eshte mbajtur 2 ore ne polici. Po ne qofte se e marrin prej zhelesh,gje qe nuk e deshirojme ,do t’i mbash ti veglat e rrojes per ne? Po jo te pupullit,po te Ilir Metes qe e mbajti 4 vjet ne pushtet.

  Reply to this comment
 12. Shpiragu March 7, 17:41

  Ne vendet demokratike , asnje nuk eshte mbi ligjin; qofte ky dhe SALI BISHA.

  Reply to this comment
 13. SKORPION March 7, 17:42

  Po po do e kapin …Ende ka kellqe plaku.

  Reply to this comment
 14. moçalor + terùn + redneck = jugor March 7, 17:57

  moçaloret e LSI i bajne presion Doktorit. gjithe jeten metet ne injorancen moçalore

  Reply to this comment
 15. votuesi March 7, 18:05

  Keta Lsi-stat jane bere si ata burrat qe kur grate u pinin lengun u thonin grave se do i kepus koken macokut,Saliu ka pasur gjithmone perkrahje nga jashte qe per 25 vite ka tall bythen dhe ka bere cfare i ka dash trapi dhe perkrahjen e forcave te krimit nga brenda,A nuk ishte shefi yt Likja qe e mbajti ne pushtet per 4 vite me radhe??ikni pirdhuni se jeni bere qesharake,sa majtas e sa djathtas ne aleance per te qene gjithmone ne pushtet….mbani mend gjithe kjo zhurme ne fund do jete nje flluske sapuni dhe asgje nuk do shkoje me drejtesine.Plaku i rrjedhur i juaji ish prokurori i enver hoxhes kishte nje surprize te enjten e kaluar mos ja rrujten dokumentet dhe provat per te bere komedi ne parlament??

  Reply to this comment
 16. March 7, 20:05

  QEKUR LEPURI QEKA BO LUAN?

  Reply to this comment
 17. KORÇARI March 7, 21:44

  Po presim të vijë e Hëna që të shikojmë nqs nuk vete me dëshirën e tij Sala, A DO TË MUND TA SHPINI PËR ZHELESH????
  NQS do ta shpini për zhelesh atëhere do të kini MIRËNJOHJEN E GJITHË KOMBIT SHQIPTAR

  Reply to this comment
 18. lis dushku March 8, 00:40

  E drejte KORCARI!

  Reply to this comment
 19. patra March 8, 01:36

  ky ylli manjan kok-qepa, trapi, mashtruesi, ordiner, bastexhi e qoftexhi nuk duhet te dali te japi deklarata. fundja ne 21-janar ky dilte neper televizione dhe mbronte ata gardistat kriminel por qe per fat te mir Z. Skender Gjinush e beri per 2 lek ne opinion kete funderrin, kete pleher qe ben si ekspert ligjesh por nje cop ordineri trap esht. Ky i lepin vrimat e bythes cdo kujt qe vjen ne pushtet me shpresen se ha nje kock!!! SERVIL I QELBUR

  Reply to this comment
 20. Mark uk March 8, 07:21

  Me sa duket se LSI drejton qeverin Rama.Gjithashtu edhe prokororin se ndryshe Manjani nuk mund te flas me kaq kopedenca.Eshte Meta nana e te gjitha te kqijave.Ai ka para sa nuk din nga ti coj.Arin e Krrabes po si po.Nuk thot kote populliL:

  Reply to this comment
 21. Mark uk March 8, 07:22

  PARAJA SHTERRON DETIN.

  Reply to this comment
 22. Eri March 8, 08:45

  C’fare do te kallzoje neser ne Prekurori kryetari i FDB-se(Agjensia sekrete e Saliut Froku,Doshi dhe Berisha)per pergatitjen e krimit te radhes dhe nese pas kesaj a do ti rijepej titulli nga ambasada mike e tij (Burre shteti) ,mos ndoshta ky ishte edhe shqetesimi qe shprehu para do kohe duke e paralajmeruar ambasadorin e radhes atdhetari i shquar G.Kokalari!A ka patur ndonje plan qe njekohesisht me zgjedhjet lokale te beheshin edhe ato te pergjitheshme siç ka deklaruar edhe kryekrimi shqipetar e “burri i shtetit “mik, duke futur Lulin ne qeveri pasi po i iken mandati i Krye.arit te Bashkise?A mos valle ne prekurori eshte thirrur per te pire kafe(kjo eshte me e mundeshmja) apo edhe ai si Tom Doç(sh)i do te deklaroje se “Mue ma ka than Visho qe prej kater muejve “.Mos valle FDB-ja e kryesuar nga kryekrimi i a ba ftese me perpara prekuroreve e duhet me shkue ata tek zyra e “doktor krimit”!
  Duhet ta sqarojnë,
  seriozish të marrin,
  që po shkon për Tomën,
  dhe jo për Janarin!

  Po shkon për një vrasje,
  që s’ndodhi vërtetë,
  nuk po shkon për vrasjet,
  që ka bërë vetë!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin