Berisha: Të rrëzojmë qeverinë me mjete demokratike

December 11, 2015 19:25

Berisha: Të rrëzojmë qeverinë me mjete demokratike

Sali Berisha fillimisht ka shprehur mirënjohjen e tij për themeluesit e saj, ndërsa ka bërë edhe një ekspoze të arritjeve që PD shënoi gjatë qeverisjes së fundit 8-vjeçare.

“Mirënjohje të thellë Azem Hajdarit, intelektualëve të Tiranës dhe studentëve që 25 vjet më parë i nxorrën shqiptarët nga mbretëria e terrorit dhe themeluan pluralizmin politik dhe PD-në”, ka thënë Berisha.

Sipas Berishës, qeverisjeja e PS-së,  “duhet të rrëzohet me të gjitha mjetet demokratike”.

“Sot jemi 25 herë më të fuqishëm e më të gjallë për të mbrojtur liritë tona dhe qënien tonë. Ndaj thirrja ime është të ngrihemi në lartësinë e guximit. Ky vrasës i shpresës duhet të marrë atë që meriton, fundin. Edi Rama duhet të rrëzohet me të gjitha mjetet demokratike. Të qerrojmë sa më parë këtë klikë që po shkakton largimin e shqiptarëve”, ka thënë Berisha.

December 11, 2015 19:25
Komento

2 Komente

 1. shqiptar sharri. December 11, 21:16

  OH,MA PRISHE FJALORIN MOR PIS I PISAVE,ORA TE SHKERDHEVTE GJAKUN SERBO-GREKU E MAQEDONI,ATE NANAN E NANES SE NANES PRA,NE TRE BREZA TA SHKERDHEVSHIN KTA QE NUMROVA MA LARTE.ORE TRADHTARI I KOMBIT,QE JA KE KALUA ESAT PASH TOPTANIT DHE AMET ZOGUT.

  Reply to this comment
  • Barboon Bath're December 12, 15:08

   Jam dakort me ty….por Serb e Grek a maqedon nuk eshte Saliu…ai eshte nje sunit tipik erdogan ashtu si lloji tuaj…
   Kupton ajo kaptina jote:
   Salih Berisha…Ku e shikon serbin e grekun ketu po te: Ahmet Zogu..po te East Pashe Toptani/Hamza Kastrioti….apo Azem Hajdari…greke te poshter,magjyp hej?

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim