Berisha thotë se ka burime te selia e PS-së

Redaksia Online July 25, 2013 15:59

Berisha thotë se ka burime te selia e PS-së

Kryeministri në ikje, Sali Berisha, ka postuar mesazhin e radhës në Facecook, të cilët tashmë janë bërë të përditshëm. Berisha ka komentuar zgjedhjen e Lulzim Bashës në krye të PD-së, duke thënë se kjo gjë ka tmerruar dhe sëmurë Ramën. Sipas Berishës, Rama vuan nga kompleksi i inferioritetit ndaj Bashës, pasi sipas tij, ai e ka mundur në maj të vitit 2011. “Të dashur miq, burime nga selia mavi bëjnë të ditur se zgjedhja e Lulzim Bashës në krye të PD-së, njeriut që e mundi Ramën në maj të vitit 2011, ka sëmurur dhe tmerruar Edi Ramën, i cili nga maji i vitit 2011 vuan kompleksin e inferioritetit dhe e konsideron veten “kurban” të Bashës”, shkruan Berisha.

Redaksia Online July 25, 2013 15:59
Komento

30 Komente

 1. T'ka sali shpirt July 25, 16:05

  do zoti nuk te vrasin para 2015 qe t’a vertetosh kete
  nuk te them gje tjeter se ty vetem plumbi te terheq
  je me keq se hienat

  Reply to this comment
  • agroni July 26, 01:20

   Ua Mami sa frike erdhi Lulka me forcen e tij prej buri. Uauu goca vishni breket me tantella se erdhi Lulka te luaj me peta.

   Reply to this comment
 2. analisti July 25, 16:06

  po ti sallom cfare ndjen qe humbe zgjedhjet – a je tmerruar e semurur kur Ed Rama fitoi zgjedhjet ? Te pa gjithe bota qe qaje si gru mor … BURRAT flasin vetem nje here or trushkulur – le qe ti as ke qene ndonjehere burre – sigurimi ka bere punen e vete me ty.

  E kujt i plasi se kush drejton ate fare PD mbushur me bolshevike si puna jote mor merhum.

  E moren vesh PD se cfare partia kane – as zgjedhjet e partise nuk dine me i be.

  Reply to this comment
 3. Alda July 25, 16:07

  I shkreti ky nuk mesohet dot me idene se nuk e perfill njeri dhe shkruan ne FB Jeta ne pleqeri dhe vetmi eshte e keqe Mire qe nuk ruan edhe ti koken si ndonje tjeter dhe mund te tereheqesh vemendjen dhe te dalesh ne tVSH se te tjeret nuk ta varin me. Ose thuaji te ruaje koken Bujar Mehmeti dhe dilni bashke me duket se edhe ai po ta dredh.

  Reply to this comment
 4. LORA July 25, 16:22

  Ato burimet nga brenda te selia e PS-se,sot jane me mandat deputeti te PD-se.Brekedhjeri po llangoset,cdo ore,me te pegeren e vet.

  Reply to this comment
 5. endri July 25, 16:46

  ne krye te PD paska ardhur nje gogol!

  Reply to this comment
 6. fat man July 25, 17:06

  O Sali nuk te mjaftoji ngjala e Z. Edvin Kristaq Rama, qe ishte sa nje BOLLE, e nuk te pushon haleja, prit pak deri ne shtator se ngjala qe te ka hy ne bythe do te dali ne gaje e do ta zere fytin. Perfundimisht do te mbyllet haleja qe ke qelbur Shqiperine ne vite. Toc.

  Reply to this comment
 7. Robert Kosta July 25, 17:19

  Po ende nuk e ke more vesh qe Rama s’do me dite jo per Bashen, por as per ty dhe per te gjitha ata qe mbledh ti ne tavolinen ovale! Ato zgjedhje per te cilat ti po permend, te gjithe e dine se si u “fituan” nga ty, dmth nga Basha. Rama u tregua BURRE qe e la pa krijuar probleme. Dhe Basha nga ana e tij duhet te bente te njejten xhest xhentelmeni dhe te mos e pranonte ate post te marre me hilet e tua. Por Basha nuk eshte burre, prandaj askush nuk u tremb dhe as trembet prej tij. Bashes iu dha rasti per se dyti te bente xhestin e xhentelmentit dhe te mos e pranonte skemen e zgjedhjeve per kryetarin e PD-se. Do te mbahesh mend dhe do te mbetesh ne histori per BURRE, ne so do te jepte dorreheqjen. Por ai jo vetem nuk reagoi, por shih sa i lumtur dhe krenar qe eshte! A thua sikur e fitoi ate post pa hile. Por normale eshte: po te jesh mesuar me hihe, jo vetem qe je frikacak prej natyre, por askush nuk te ka friken, jo per ndonje gje, por se je funderine, je mut, si ti! Rama nuk ka komplekse inferioriteti, nuk ka sa frike sepse eshte fitimtar> Si te shkon mendja qe fitimtari eshte frikacak, kujt do me i mbush mendjen per kete? Dhe ti vete nuk e beson, megjithese ti dhe soi jot institucional jeni mesuar me hile dhe nuk e dini se cfare eshte trimeria! Megjithese kane filluar sikur t’a marrin pak vehten, shih Olldashin, ta dhjeu o Berish! Por Olldashi besoj do ta terheqe kemben zvarre dhe shih si do te shkermoqeni pak e nga pak, diuke filluar nga ty, plak shterc. Dhe nje here tjeter, t’a ha mendja me te vertete se can kush mender teje bythen per Bashen, o Berish? Po per ty?

  Reply to this comment
 8. Leo July 25, 17:25

  Endrra vere me spiune tipike per nje plak te rene nga fiku i pushtetit. Prit dhe pak dhe do e shohesh PD e lulkes te Bamiri .jeto o gjysh i madh jeto te shohesh se do te te hargalisen kalamaqte e shtepise e sdo k

  Reply to this comment
 9. Detari -VL July 25, 17:30

  Edi Rama ka zgjedhur nje rruge fantastike; nuk e njeh me e se ka iden se ekziston me nje person me kete emer,Kjo e shkaterron plakun e lige dhe pret e pret me pa durim qe Edi ti pergjigjet e ti kethej pergjigje.Ne vlonjatet do te ndehyjme ne drejtorin e cmendimit ne vlore ti bejne nje vend plakut te lige,keshtu mbyll te gjitha hallet.

  Reply to this comment
 10. Po,PO July 25, 17:34

  Kaq shume ka rohitur ky plak matuf sa edhe ngjyrat i ngaterron.Eshte ngjyra blu qe i ngjason asaj “mavi” ,e cila eshte shume larg ngjyres se kuqeremte,roze.Saliu nuk gjen dot fjale per te shprehur dufin e urrejtjes dhe perbaltjes se kundershtarit.”Fitoren” e Bashes me 2011 e di tashme bota mbare.Ajo eshte deshmi e nje spikullimi te mirefillte se deri ku mund te shkoje nje politikan i pa fytyre e kriminel per popullin e vet.

  Reply to this comment
 11. saliu July 25, 17:44

  E dini si eshte bere ky sala,si majmuni te ngacmon vete deri sa te lodhet,po ja vare vazhdon ai,po s’ja vare vete ne te semes.Ky edi s’po ja var fare,sales po i iken mendja do vazhdoje edhe nja dy tre dite e do pushoje pergjithmone

  Reply to this comment
 12. b.kanani July 25, 17:44

  O Plak i rrjedhuro njeriu me i poshter i botes mos thoj qe fitoj lulushipor thoj qe ne 2011 ja dhash une fitoren lulushit se ne populli nuk jemi as qorra as memeca as idjota si puna jote.ne 2011 zgjedhjet i fitoj rama por cfar te thuash ti nuk je ne gjendje te besh zgjedhje me 100 000 antaret e pd jo me republiken o plako ti e ke mendjen per te vjedhur qe te dali ajo qe do ti jo ajo qe do populli.po do zoti te japesh llogari per keto krime qe ke bere per kohen qe ishe krygomar.

  Reply to this comment
 13. Luli July 25, 18:01

  Ik ore mashtrus, askush nuk te beson me o malok psikopat …. Ti je i tmerruar qe do dalesh para drejtesise se vertete.

  Reply to this comment
 14. Luli July 25, 18:03

  O kurizo-shtremaluq e shparrtallove Shqiperine dhe Ceten-Familjes PD.

  Reply to this comment
 15. MALUA July 25, 18:22

  Do tu them nje sekret .
  Kur SALIUN do ta marrin te pandehur ne burg ,ma mbani mend qe ai …..do nxjerre KARTELEN E skizofrenit dhe te psikopatit qe e ka marre qe ne 1976 .
  Por perpos kesaj sic dhe thote njeri ketu ai vetem pas gjykimit ,meriton vdekjen me te LLAHTARESHME qe eshte njohur ndonjehere qe te zene mend edhe ata qe sapo moren tani pushtetin .

  Reply to this comment
 16. shqipfolësi July 25, 18:30

  “Të dashur miq lej-fenë” që e ndiqni salën në facebook.
  Plaku i lënë mënjanë, po ju tregon “Një përrallë nga e kaluara”. Dëgjoni e mbani vesh. Plaku ka maninë që “zullumet” e veta t’ia veshë të tjerëve. Ai quan fitore vjedhjen! Ai ka maninë që ti ngacmojë të tjerët si puna e një “Shaban Qoseje” që ka jetuar në Tiranë,(nuk e di a jeton më). Kur dikush merret me të, ai fle i qetë. Po kur nuk ja var njeri, atëhere qameti mund të durojë deri në darkë por nuk e zë gjumi, kështu nis e shkruan përrallat për ju o lej-fenë. Që ta zërë gjumi rehat atë, por dhe juve.
  Ky është huq i keq, po nuk ke çi bën, populli thotë se “huqi del me shpirtin”. Duroni edhe ca, nuk keni ç’bëni.

  Reply to this comment
 17. perikli koxhaj July 25, 19:02

  NUK E DI PO UNE MENDOJ SE lulushi nuk do harrij te behet kryeminister…joi jo jo nuk e besoj pasha zotin burra..

  Reply to this comment
 18. rb July 25, 19:27

  Ish kryeministri mburret me vjedhjen e Bashkise te Tiranes me 2011, ashtu siç quajti fitore plebishitare “fitoren” e 26 majit 1996.
  Tani akoma del çdo dite ne TV, shkruan ne FB me nje mllef te pa pare. Mani. Skizofreni. Semundje. Papergjegjshmeri. Cinizem. Ligesi. Delenxhi. E dini qe per keto do t’ i shpetoje denimit. Ai dhe po te mos i kishte keto eshte aq i djallezuar sa te kete nje raport qe te mos e kap ligji. Une kete kam merak.
  Pershendes Edi Ramen qe nuk ra pre e shantazheve, shpifjeve, te çdo ditshe te koheve te fundit. Bukur mire. Keshtu e meriton ai. Te mos kete asnje vemendje karshi tij. Keshtu fitohet me shume sesa me replika boshe me te.

  Reply to this comment
 19. Luli July 25, 19:39

  … E c’do te thuash me kete o Malok … mos mashtro dhe mos perca shqipetaret se askush nuk te beson me … keto jane mllefe “percareje” veri-jug sic bere 23 vjet ne pushtet.

  Ti do burgosesh …

  Reply to this comment
 20. Aqif Cala July 25, 19:40

  I nderuar z. Berisha.
  Me 23.06.013,Shqiptaret ju nderpren mandatin per Qeverisje.
  Si duhet kuptuar dhe lexuar?
  I thane jo keqe Qeverisjes ,sepse faktikishte kishte Qeveri dhe skishte Qeverisje?
  I thane jo paftesise dhe korrupsjonit te Administrates?
  I thane jo arrogances dhe papergjegjeshmerise etj etj…?
  Ne kte kuptim:
  Shqiptaret pavarsishte nga bindjet politke ,do te mbeten gjithmone te bashkuar per te realizuar endren e tyre te madhe ,e duam Shqiprine si Europa.
  Duhet pranuar se Demokracia lindi nga Komunistet ,mbi te drejten e fjales,te besimit dhe mbi te drejten e prones ?! Edhe pse frutet e saje i shijuan gjithe Pushtetaret e Konvertuar ende ajo /Demokracia/ vazhdon te mbetet atje ku lindi .
  Ne vertetim mbi permbajtjen e ktij shkrimi, mjafton te kerkoshe letren dt.25.08.011 ne adrese M.Brendeshme ose letrat ne adresen tuaj 03.08.010 dhe 06.08.010 ,per te cilat kame mare takim me 21.08.012,ne Departamentin e Administrates per Mardhenje me Publikun ne
  Kryeministri .?!
  Respekte.

  Reply to this comment
 21. shqiperia July 25, 19:58

  pse e shaniiiiiiiiiiiiiiiiii kurse kyy osht ma i mir prej te tjerve por e shaniii se ju vjen inati ncnncnccn bravooooo hallal buka te qoftttt sali berisha

  Reply to this comment
 22. tony July 25, 20:01

  ore po ky bastard serb ka mbaruar fare si uman,po kush ti jep kto burime more pjelle e UDB-se serbe ti jep ai kurva visho ajazi mor marrezi e kalbur or llum i kombit tone …

  Reply to this comment
 23. Aqif Cala July 25, 21:16

  Ne pergjigje te komentuesit Shqipria ,per respekte sqaroje se :
  Nuke e shaje ,po me vjene inate pse humbi ?

  Reply to this comment
 24. Kuqeziu July 25, 22:04

  Tani po e nxjerr sheshit zakonin e vjeter te agjentit ,spiunimin! Nuk rri dot pa depertuar brénda radheve. Do të sjelle burime te reja dita-dites. Nuk heq dore. Prisni kur té thotë se ka ne dispozicion dhe satelite spiuné? E kane lëshuar nervat totalisht dhe forca e zakonit po e bén té dalë hapur. Ja ka vëne udb-ja lakun ne fyt dhe i kerkon me kembengulje te permbushe misionin . Perndryshe e djeg perfundimisht. Nen kete presion mbjell çdo ditë dezinformacion etj. Por degjoni o bashkëkombasit e mij/jemi dhe ne jo pak pergjegjes qe kemi lejuar té na drejtoje kaq gjaté ky njeri me tepér se ordiner? Popuj te tjere do ta kishin çuar me kohë ne feeeeeeeeee-rrrrrrrrr? Prandaj s’duhet të jemi shume krenarë. Te civilizohemi e té reagojmë që monstra te tilla te mos na hipin më në qafë…???

  Reply to this comment
 25. lali July 26, 08:08

  o injorat si u ndjefe ti kur ta futi me 23 qershor edi rama dhe ilir meta sa krahu dhe per sa te jesh gjalle nuk do ta ngresh koken me prandaj vazhdo dhe bej punen e bebisitit te niperave dhe mbesave te tua

  Reply to this comment
 26. orfeo July 26, 08:15

  Ky eshte shkrimi me qyfyre qe kam lexuar. Nuk thone kot “kur te le mendja, te le”. Nuk ka me c’ti mbaje te karikuar ata mbeshtetes qe i kane mbetur dhe tregon qyfyre. Njeriu ne jete ka dy here femijeri, kur eshte femi dhe kur plaket. Na ruajte zoti dhe nuk e kemi plakjen me rrjedhje truri.
  Me ka pelqyrer nje shkrim i Kiço Blushit kur flet per “Karfosjen e doktorrit”. Nuk ka c’ben i ziu dhe sajon armiq imagjinare kudo. E njejta gje qe bente mesuesi i tij shpirteror. C’te besh, c’pjell macja do gjuaj minj.
  P.S. Te me falin macet se jane shume te bukura.

  Reply to this comment
 27. karolina July 26, 12:52

  Po na prish fb se televizorin na e shkermoqi fare .Thame se shpetuam nga nje njeri i cmendur por po mesojme se geni ben punen e vet…ja dhe i biri me keq se i ati….Mos ka qene ne Afganistan dhe thote qe ka studjuar ne Hollande se pak qyteterim do te tregonte gjithsesi.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim