Berisha, Topalli e Patozi mbeten jashtë Kryesisë së PD

November 30, 2014 20:06

Berisha, Topalli e Patozi mbeten jashtë Kryesisë së PD

Ish-kreu i PD, Sali Berisha, ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli dhe ish-nënkryetari demokrat, Astrit Patozi, nuk do të jenë pjesë e Kryesisë së re të Partisë Demokratike.

Jashtë Kryesisë mbetet edhe ish-kryetari i PD dhe kandidati për postin e Sekretarit të Përgjithshëm, Eduard Selami.

E vetmja mundësi që tre ish-drejtuesit e PD për disa vite me radhë të vijonin të ishin pjesë e forumit më të lartë politik ishte që të kandidonin për një nga pozicionet në partinë më të madhe opozitare, sekretariat apo departamentet.

Kryesia e re e PD do të ketë në përbërje kryesinë e Grupit Parlamentar, Sekretarin e Përgjithshëm, drejtuesit e Komisioneve Parlamentare apo nënkryetarët e tyre, drejtuesit e departamenteve si dhe sekretariatin.

Nga ky konfigurim, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD-së Ridvan Bode do të vijojë të jetë pjesë e Kryesisë për shkak të pozicionit të tij si nënkryetar i komisionit parlamentar të Ekonomisë.

Po kështu Genc Pollo, Aldo Bumçi, Majlinda Bregu, Flamur Noka, Albana Vokshi apo Oerd Bylykbashi do të jenë pjesë e kryesisë së demokratëve po për shkak të faktit se janë drejtues apo nënkryetarë të komisioneve parlamentare.

 

November 30, 2014 20:06
Komento

23 Komente

 1. LORA November 30, 20:19

  Cfare ndryshimi kane ata qe mbeten brenda Kryesise se PD-se me kete qe mbeten jashte????
  Per mua ,s’ka asnje ndryshim,,,ata jan kontuinitet kusaro-kriminelesh,tashme nen ethet e ndeshkimit qe kerkon e pret shumica e cilesuar e shqiptareve.
  TUNG.

  Reply to this comment
 2. snobi November 30, 20:40

  Pse vertet e besoni qe Sal Leshi nuk eshte zgjedhur?Mos ja fusni kot!Ai edhe kur te vdesi,15 vjet do jete i zgjedhur!Nuk iken zgjebja kollaj!Eshte semundje e gjate dhe e veshtire!!!!

  Reply to this comment
 3. Marku uk. November 30, 20:48

  Tani moret fund ….

  Sot vuloset se jeni nje “Cete-Verioresh” dhe aspak me pParti.

  Tani e tutje emrin PD i takon Partise FRD te Z.Topi.

  Te gjithe te djethtet bashke me FRD-ne.

  Reply to this comment
 4. Sokol November 30, 21:10

  Hahaha kush i beson këto përalla me mbret! Ju kujtoni se doktori do te heqi dore aq kollaj nga PD-ja…….vezhdoni te enderoni. E veshtire ta sherosh PD-ne nga kanceri.

  Reply to this comment
 5. Hamdi Fatmir Trebicka November 30, 21:27

  Kaq shpejt e harruat Ndreke Lucen “Po kjo eshte loje, mor”
  Diaboliku i papermasuar, njeriu me i zi qe ka pjelle ndonjehere nena shqiptare SRB-i, vazhdon kozmetiken e tij, LOJEN E SHEMTUAR. E beson thua njeri? Tere opinioni publik, gazetaret progresiste duhet ta denonocojne kete qendrim djallezor te ketij kryekrimineli, qe ben keso filmash per ta cmekatuar PD familjen mafioze Berisha.
  Ai nuk dha gjoja doreheqjen, pas 23 qershorit?
  Keni per te pare, kur te nxjerre ne skene ISH-in, per te rritur “siperfaqen goditese” te gjoja opozites. Pra, Lulka, Beni burgaxhia, Paloqja (ose shefi i Fushe-Krujes dhe i hajdutlleqve me uniformat e policise) Spathia a Spaho si quhet.

  Reply to this comment
 6. spartaku November 30, 21:39

  Rrofte FRD-ja,ajo do jete partia qe do te udheheq te djathten shqiptare.Ra imazhi i pd-ke dhe shkaktar per kete eshte Sali Berisha me krimet e tija,dredhit e tija.

  Reply to this comment
 7. sali-21-janari November 30, 21:58

  partia e familjes qe sot mori fund urra urra urra parti -enver saliu do futet ne bunkier

  Reply to this comment
 8. bashkimi November 30, 22:00

  Basha po tregohet i qut. Ka me e nxjerr gradualisht Berishen jasht loje.Viktor Hygo thote se tradhetia ne politike mungon aq sa mungon thika ne paimet e ushtarit ne lufte. Basha po nuk e shmangu Berishen nuk mund me e drejtu PD-ne. PD-ja do te fitoi zgjedhjet ne Shqiperi vetem ahere kur te nxjerre ne pension Berishen, ne te kundert do te mbetet vijimisht ne opozite.

  Reply to this comment
 9. Alfade November 30, 23:21

  Qelbesirat ,,,!!!

  Reply to this comment
 10. Alfade November 30, 23:24

  Te gjithe banditet mafioze te bandes se PD duhen zhdukur me nam e nishan ,,,!!!

  Reply to this comment
 11. Alfade November 30, 23:28

  Berisha-Basha-Topallja-Patozi, etj fytyrat me te urryera te Kombit shqiptar !!!

  Reply to this comment
 12. xhen November 30, 23:43

  largohen 2 debila si topalli dhe patosi se persa i takon te tretit ai eshte pronar i asaj cete te ashtuquajtur parti qe prej 23 vitesh.

  Reply to this comment
 13. xhen November 30, 23:45

  largohen 2 debila si topalli dhe patosi se persa i takon te tretit ai eshte pronar i asaj cete te ashtuquajtur parti qe prej 23 vitesh.

  mere pra komentin

  Reply to this comment
 14. SOKOL KOLONJA December 1, 03:14

  ” Me vjen keq” per Jozefinen, pasi nuk e lan as brenda shtepise qe t;u hidhte bar qeve,po saliu dihet qe eshte qerrexhiu e ka hostenin ne dore per te shpuar qet qe ka ven per te terhequr qerren e shqupit.

  Reply to this comment
 15. Sali Qerozi December 1, 05:39

  Po me ben merak XUMJA? Aman Xume fol e shkruaj se me ka ikur truri pa te lexuar.

  Reply to this comment
 16. Roni December 1, 06:21

  Keto jan lojra qesharake qe ben Saliu.Jo me larg se 12 Dhjetori do dali dhe propozimi qe Berisha te shpallet President i Partise.Me pas Lufte,sdo mend,me dy dylberat bukurosh Basha-Ristani ne krah,Berisha ndjehet i rinuar dhe i rigjeneruar.Shqipatret nuk do ja lejojne vetes qe pasi e hongren 40 vjet nga Lideri bukurosh te fillojne nje cikel te ri me dylberet bukurosh te Saliut.Loje e vjeter per shqiptaret kjo…

  Reply to this comment
 17. Mark uk December 1, 07:31

  Pse shkruan ne emrin tim,ta bafsha cfar mendoj.

  Reply to this comment
 18. GAMORI December 1, 11:49

  nje nga femrat kriminele ne shqiperi dhe e zeze si si zifti ne shpirt dhe mendim mos ja pafshim fytyren kkuuuuuuurrre ne TV

  Reply to this comment
 19. 666 December 1, 12:35

  Po kjo ishte loja more…….

  Reply to this comment
 20. orienti December 1, 13:04

  ..ky eshte nje kombinim …kimik,nje bravo fotografit.

  Reply to this comment
 21. MERIMANGA E KUQE December 1, 19:19

  NE ATE PARTI ESHTE NJE DHE VETEM NJE SERBO SHQIPTARI SALI RAM BERISHA PSE LODHENI KOTE O BUDALLEJ SHTRIGA DO IKTE SE U SHTRIDH NGA TE TERA ANET BODIA DO IKTE SE VODHI DINJANE E TANI DO KALOJE DADO SE E KA NUSEN TE RE SELAMI PO TE QE PER POSTE DO QE KTHYER NGA AMERIKA ME GJITHE GRUA SE DESHI AJO DHE JO TA DUAN LULUSHSALA E PO TE VAZHDOSH ME TE TJERET DUHET NJE NATE DIMERI E TERE ATY ESHTE VETEM NJE DHE VETEM NJE SAL RAM BERISHA SE LULUSHKA PO DRODHI BISHTIN E DI SE CE PRETE AJO QE KA PRITUR ATA QE E KANE DREDHUR PRANDAJ RRI URTE??????????????????????????????????????????????????????????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*