Berisha tremb gazetarin e RAI-t

November 6, 2017 10:50

Berisha tremb gazetarin e RAI-t

 

Reportazhi i emisionit Estovest që transmetohet në RAI 3, nisi me një deklaratë të fortë të Sali Berishës, që ka folur për kultivimin dhe trafikun e drogës nga Shqipëria duke nxirë imazhin e vendit.

“Një gjë dua ta nënvizoj për miqtë tanë italianë. Duhet të jenë të përgatitur. Sepse janë 10 mijë ton kanabis, të fshehur në tunelet e Shqipërisë”, ka deklaruar Berisha që ka tromaksur gazetarin italian, i cili duke i marrë për të vërteta fjalët e Berishës, thotë se “e gjithë Europa duhet të bëhet gati për cunamin e hashashit që do të nisë nga Shqipëria”.

November 6, 2017 10:50
Komento

19 Komente

 1. Dibrani November 6, 11:16

  Si gjithnje kafshe e rralle……

  Reply to this comment
  • ai November 6, 14:56

   3 Milion njerez lodhen perdite per nje jete e per nje vend me te mire.Sali kafsha shkon edhe tmeron gjithe europen dhe shperndan idene se shqiperia eshte vend i mbushur me kriminel droge.
   Kjo godet imazhin e shqiperise dhe shqiptareve te ndershem dhe ia ben punen prsh. ne turizem ose ne biznes me te veshtire akoma. Kur do ikesh o shqiptari me i urryer, o cope injoranti. Kujtimet e para te femijerise i kam me kallash e granata prej paaftesise se kafshes.
   Por edhe figura publike si prsh. Ermal Mamaqi, qe tregojne nje afeksion per te, dhe mundohen te japin pershtypjen e nje njeriu ”simpatik” me neverisin.

   Reply to this comment
 2. kris 1 November 6, 11:38

  Punoojne kuajt (populli) dhe hane gomeret e stalles politke

  Reply to this comment
  • Monstra November 6, 15:31

   I semuri psiqik duhet izoluar ne nje spital ose te cilesohet si i tille dhe te lihet te lehe si qen rrugeve te Tiranes.

   Reply to this comment
 3. Jimi November 6, 12:32

  Keta gazetare u trembkan nga deklarata e qoftelargut per hashashin te cilin vete e kerkojne t’ua cojne shqiptaret ne “shtepi” dhe nuk u tremben as nga shperthimi i Gerdecit dhe as nga vrasjet qer beri qoftelargu!?

  Reply to this comment
 4. lori November 6, 12:35

  Lidheni ket qen.E deskretitoj Shqiperin.Vendoseni para ligjit per kto genjeshtra e mashtrime.Ngrihuni qytetar kunder ktij banditi qe quhet Sali Berisha protestoni pa nderprerje kunder tij e familjes tij deri sa AI te burgoset e te japin llogari per gjemen qe I ka bere Shqiperis.Sakrifikoni SHQIPTAR ne emer te kombit qe ky anti shqiptar mashtrues,genjeshtar,qe I fali Greqis pjese te tokes shqiptare e ndihmesi me I afert I Millosheviqit te futet ne burg e te jap llogari.E kjo per te miren e SHQIPERIS.Te rroje Shqiperia,vdekje tradhetarve te kombit

  Reply to this comment
 5. Arber I November 6, 12:59

  Pse cuditeni nga deklaratat e Perbindeshit te Trustit te Geshtenjave te Tropojes qe po i del te keqes se familjes se tij perpara arrestimit?!

  Reply to this comment
 6. MH November 6, 13:07

  Juve, gazetari italian,ju keshilloj perderisa nuk e njihni Berishen te mos u trumaksur.
  Berisha per vete nuk i din krimet dhe vendet e krimit qe i kryen me perfektionizem.
  I bir i Berishes,Shkelqen sy koqeqeni bante biznes ne fabriken e demontimit te armeve te mireqenur nga Ministria e mbrojtjes ne fshatin Gerdec 12 km larg Tiranet.Pra kishte gisht organizimi vete Min.Mbrojtjes qe varesh nga Kryeministria.Kur plasi,shperthimi krijoj viktima.Berisha ngriti zanin per te justifikue biznesin e djalit shkerdhen.Nuk di ku bie Gerdeci.
  Tashti i nderuari gazetar i Rai a mund te besosh qe deklaron te verteten e 10 mije ton kanabis,te fshehur ne tunelet e Shqiperise.Vetem nji leshko i beson nji shpifesit te terbuar qe asht i bundur se nuk i shpeton drejtesise vendosur ne rrugen e rreformimit me komandant Z.Vettingun.

  Reply to this comment
 7. Rezidenti i rendesishem i PPSH-se November 6, 13:25

  Bejini ndonje gjelpere ne tru ketij kelyshi te Miloshevicit,qe nuk u lodh se dizinformuari publikun berenda e jashte shqiperise,mbasi i iku nga duart beznesi i tij i droges ne Lazaratistan.Merreni si te akuzuar per shpifje te pakten ose te vertetoje ato qe thjote ky rrufjam vagabond plak i matufepsur!

  Reply to this comment
 8. Rezidenti i rendesishem i PPSH-se November 6, 13:26

  Bejini ndonje gjelpere ne tru ketij kelyshi te Miloshevicit,qe nuk u lodh se dizinformuari publikun berenda e jashte shqiperise,mbasi i iku nga duart beznesi i tij i droges ne Lazaratistan.Merreni si te akuzuar per shpifje te pakten ose te vertetoje ato qe thote ky rrufjam vagabond plak i matufepsur!

  Reply to this comment
 9. ermal November 6, 14:28

  Vdeksh kalbesire komuniste qe su ngope duke trrilluar vetem gjera te kqija per Shqiperine dhe Shqiptaret. Shiko se po te kullojne supet gjak nga krimet qe ke per siper! Vetem nje mendje e semure mund ta çoje hakmarrjen ndaj popullit te vet gjer ne kte pike!

  Reply to this comment
 10. sopiqoti November 6, 14:43

  Mos ja vini re vicitolasit Sali Ram Berisha.I tille ka qene dhe mbetet,poshteruesi i atdheut te tij.E dogji,e shkateroi,i la femijt pa baballare,e hodhi ne plehrpunen dhe djersen e shqiptareve qe me shume mund e sakrifica ndertuan Shqiperine e re dhe SOT na del e llomoit brockulla si nje politikan dale BOJE.ATO qe ai na i thote nga goja ne i nxjerim nga prapanica.

  Reply to this comment
 11. LORA November 6, 15:10

  Alibia e kanabizimit te Shqiperse rezultoi tollumbace e cfryre e nahijes antishqipttare shqup-se.
  Por se bejne kurvat gazetare italiane ca biznes me nevojtaret shqup-sa,,,kujt i plasi.

  Reply to this comment
 12. fteri November 6, 15:57

  Duhet hequr qafe kjo kafshë politike që shqipria të marrë frymë lirisht.

  Reply to this comment
 13. O sali efendi ta vesh bythen ne zjarre nuk te beson me njeri November 6, 17:56

  Nuk ka mundesi saliu i ka ikur hoxhes nga varri

  Reply to this comment
 14. Alban Dega November 6, 18:06

  “PER INAT TE EDI RAMES SHKOJ E FLE EDHE ME
  MILLOSH ZERVEN … !”

  Sali Millosh Karaxhici

  PATENTAT E TAHIRIT …. DHE ATDHESHITJA E SALI ZERVES E CO.

  – A mund tu besohet atdheshitesve te vetdeklaruar e vetdemaskuar Berisha- Basha- Noka e Palokarit…?

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  A nuk ka te drejte cdo qytetar shqiptar nga katundari i Vicidolit e deri tek Presidenti Ilir Meta qe te marrin leje drejtimi te cdo mjeti komunikacioni tokesor, detar apo ajror nes ai ploteson kushtet qe kerkon ajo !?
  Leja e lundrimit ashtu si patenta e shoferit apo ajo e pilotit eshte nje nga te drejtat e njeriut .
  Kjo leje nese nuk eshte ndonje falsifikim i RIA + GRU-se , DIA-s serbe apo Asfalise greke dhe tentakulave te tyre ne Tirane ala Sali Berisha, ala Lulezim Basha, ala Flamur Noka e dhjetra kamikaze te tyre ne te gjitha hallkat e Drejtesise dhe organeve ligjzbatuese nuk eshte prove as deshmi per asnje shkelje ligjore nga Saimir Tahiri, e shoqja apo kushdo qofte ai.
  Aq me teper ajo eshte leshuar per here te pare . nuk eshte rinovim, dhe mban daten 26 korrik 2017 kur Saimir Tahiri nuk ishte as minister i Brendshem e as nuk kishte asnje post qeveritar.
  Minister e Brendshem ne ate periudhe ishte kamikazi i Berishes dhe Lulezim Bashes… i PDSH-se , Partise se Dallavereve Shqiptare, me shume hije dyshimesh per kontakte me agjenturat fqinje.
  Aq me pak ka lidhje kjo patente me hetimet e Antidroges dhe Antimafias italiane te viteve 2013- 2015.
  Dyshimet per keto dokumente i shton edhe me shume fakti se ato dolen per here te pare nga goja dhe dora e Kapitentit dixhital te Otrantos, kolonelit dixhital te ish KGB-se ruse RIA+ GRU, drejtuar Mareshallit Dixhital te UDB-se se Millosh, Stanishic Fazlicit dhe DIA-s se Vucic Dacicit , Sali Berisha.
  Ose me mire te Dr. Prof. Superakademikut te Rrenave , shpifjeve, trillimeve nga me djallezoret Saladinit, qe nuk nxjerr fjale nga goja pa rre dhe perballe te cilit edhe Babai Boteror i Rrenave Nastradini do te mbetej ne klase.
  Hajde po te doni mos i besoni Kapitenit dixhital Lulezim Basha, Kolonelit Dixhital Flamur Noka e Mareshallit Dixhital te Beogradit e Athines Sali Berisha!
  Ata nuk jane tradhetare! Grade shume e ulet per ta…
  Ata qendrojne shume me lart:!
  Me deklaratat e tyre ne protestat e Himares, balle per balle me Otranton, dhe ne Kuvendin e Shqiperise, Sali Berisha e lukunia e tij hoqi edhe maskat e fundit dhe fituan graden me te larte te tradhetise kombetare !
  Atdheshites te kapur ne flagrance nga Gjykata Kushtetuese e Shqiperise me vendim unanim 9:0 !
  E ish-Kryeministri i Shqiperise merr guximin qe me ze e figure behet kryeavokat i Kalit te Trojes, i nje shteti qe mban ne fuqi gjendjen e luftes me shtetin qe duhet te ishte i tij, Shqiperine e pushtuar dhe e ka hequr ate prej dekadash me agresorin e tij e pushtuesin e Shqiperise !!!
  Sali Berisha per Babe Beogradin e Nene Athines shkon deri aty sa te akuzoje Gjykaten Kushtetuese te emeruar e zgjedhur nga ai dita vete, se eshte shitur tek Edi Rama e PS -ja sepse nuk lejoi shitjen prej tij dhe banda e tij ala Lulezim Basha , Flamur Stanishic Noka, Arben Imami, Edi Palokari, Alibej Turku…e co tek Kali I Trojes qe mban ne fuqi, pra de jure eshte ne lufte me Shqiperine qe aq shume i dha lirise dhe pavaresise se fqinjit tone jugor dhe mori. genocidin e token e djegur, komplote, provokacione, “ zorre litare shqiptaresh”, pabesi ala Kale Troje ne cdo hap e ne cdo cak !
  Sali Berisha paguan per shperndarjen e fotove te patentave te Tahirit kur rreth 9 milione shqiptare i pane e degjuan falas deklaratat e tij antishqiptare e filogreke me ze e me figure kunder vendimit ligjor te pakontestueshem e te padiskutueshem te Gjykates Kushtetuese, te emeruar e per zgjedhur prej tij vete !!!
  Jo vetem mbi 9 milione shqiptare por mbare Bota pane fytyren e vertete te Sali Zerves, te Sali Venizellosit, te deputeteve te PDSH -se ne Himare qe ua kaluan edhe Agimit te Arte neonazist kunder Shqiperise !
  Cfare nuk pritet nga nje zjarrvenesi i vendljndjes se tij dhe Atdheut te tij qe cberi pese here Shqiperine ne me pak se 25 vjet !?
  Ata jane Atdheshites te vetdeklaruar !
  Ata jane Atdheshites te vetdemaskuar !
  Ata jane jo vetem Atdheshites por edhe vrasesit e Shqiperise !
  Ata jane fatkeqesia, kobi, katrahura e Shqiperise !
  Ata jane ata qe mos qofshin !
  Lanet !

  Reply to this comment
 15. Alban Dega November 6, 18:08

  E HAJDE E MOS I BESONI CUNAMIT TE SHQIPERISE !?

  Reply to this comment
 16. Zylo November 6, 18:19

  Ore popull mbase 10.000 ton nik i ka por dicka ka fshehur ky magazinier per kohen qe ishte ne krye.Prandaj jepini cka mbjelle dhe ndoshta humbet trute plehra komuniste

  Reply to this comment
 17. Jimi November 6, 19:41

  Nuk e dime! A e mbaroi Vliaj kopshtin zoologjik dhe a i mungon ndonje specie e rralle?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?