Berisha u del në mbrojtje dy deputetëve: Arrestimi i paligjshëm

March 27, 2015 17:42

Berisha u del në mbrojtje dy deputetëve: Arrestimi i paligjshëm

Partia Deomkratike vijon që t’u dalë në mbrojte dy deputetëve Doshi dhe Frroku duke kundërshtuar arrestimin e  tyre.

Ish-Kryeministri Sali Berisha e cilëson arrestimin e dy deputetëve të paligjshëm. Megjithatë ai thekson se asnjë prej tyre nuk e meriton të ulet në karriget e Parlamentit. Në një status në Facebook Berisha shkruan se “aleanca e krimit” mbahet tani vetëm mbi krimin.

“Theksoj këtu se, në bindjen time më të thellë, asnjëri prej tyre nuk ka merituar dhe nuk meriton të ulet në bankat e Parlamentit. Por arrestimi i rrufeshëm i tyre, theksoj dhe një herë jashtë çdo kushti ligjor, është një akt i pashembullt në historinë e një shtetit ligjor, është akt tipik i shteteve policore, në të cilat armiku goditet me të gjitha mënyrat dhe në rastet kur dështon në eliminimin e tij fizik realizon rrufeshëm dhe me çdo kusht eliminimin e tij politik”, shkruan Berisha.

March 27, 2015 17:42
Komento

4 Komente

 1. aty March 27, 23:49

  Ketu ke te drejte z.sale, do ishte shume mire te te arestonin ty te parin e pastaj ata e shume te tjere si ata.

  Reply to this comment
 2. Alphade March 28, 01:01

  E nxorri perseri koken ky tradhetar , hajn e kryekriminel i popullit shqiptar !!!
  Ky duhet te dali i pari para gjyqit !!! C’ju tha Prokurori i Pergjithshem i Kroa-
  cise ? Leshoi urdherin per arrestim brenda gjys ore cdo gje perfundoi ,ndersa
  tek ne ka dy vjet qe vijne verdalle per te arrestuar ”Xhin Xhonin” dhe jo me ish-
  K/ministrin ….!! Forget it !!!

  Reply to this comment
 3. Mark uk March 28, 20:26

  Ruani gjakftoftsin se do dobsohesh.Jo dy vjet qe e kerkojn klyshet e bllokut o Alphadeee.Po 24 vite.Mos e tharto trurin se dobsohesh.Per lopet kujdesu se po ju hyjn ne dame.

  Reply to this comment
 4. . March 29, 00:22

  Epo me hajvan se ky Mark Muti nuk ben nena mo, o zgjebarak mashkull i peshtire qe gjiriz qe kundermon e ke ate goje.
  Go motherfucker and wash some dishes, that’s what you’re good for! Mannnn, can you be more stupid than that! Get lost or go milk some cows or goats.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim