Berisha poston një foto të Ramës dhe e quan të sëmurë psiqik

December 4, 2015 15:22

Berisha poston një foto të Ramës dhe e quan të sëmurë psiqik

Ish-kryeministri Sali Berisha është shkëputur pak nga seanca për të postuar një foto në rrjet.

“Ja kush drejton ekzekutivin e Shqiperise. Po postoj kete foto vetem per ndonje me te fundit qe nuk beson ne problemin e thelle psiqik te Edi Rames!” shkruan Berisha.

 

December 4, 2015 15:22
Komento

94 Komente

 1. Anderson February 19, 15:59

  Ik or PSIKOPAT se le nam…………

  Reply to this comment
  • Rraklli February 19, 16:18

   Ja kush jane keta maskarenj:

   http://youtu.be/rKNShX08OBI

   Reply to this comment
   • Nazim December 4, 18:49

    E vicodol, Rama po thote:

    O zot! Si eshte e mundur qe e le Sali qenin te ktheje Shqiperine ne kosh plehrash!

    Reply to this comment
    • raimond Vlonjati December 4, 19:15

     Sa te indinjuar jane Samurajt e Edi Rames mor anan !
     Po shkumezojn nga inati se ju nxori Sala nje foto te Liderit te tyre,
     ku ne fskt Luderi i tyre ketu duket tamam i cmendur hahaha
     Hajde foto hajde ! Duket si budist lol hahaha

     Bo cfar tmeri jane keta njerez qe shkruajn ketu , me kaq fanatizem per Udheheqesin e tyre . Sikur jane ne Koren e veriut

     Reply to this comment
     • rebel December 4, 19:19

      Ja ke fut kot plako.Ne Shqiperine qe duket ne sfond te fotos,pikerisht ne Shqiperine te cilen Saliu i dha pamjen e fytyres se vet,plehre,çdo njeri normal do te dukej i çmendur.

    • Arturi December 4, 23:38

     Sakte! Te mjeret ne, edhe sa do durojme Sali qenin e PeDe-rrave!!! 🙁

     Reply to this comment
  • rido February 19, 16:19

   oooooo hajvan i hajvaneve po ka me te semur se ty mor plehre qe n vend qe te kerosh falje per cke bere del e na thua brockulla

   Reply to this comment
  • kokpalari i 21 janarit February 19, 16:38

   Mire ta ben o Edi Rama.
   Se ne vend qe te degjosh popullin, degjon ambasadoret dhe henri cilrat qe kthejne bythen nga fryn era.
   Ndaj nuk te kane frike keta, megjithese ti me pushtetin qe te ka dhene populli, mund ti shkrish brenda nates, 10 salinj bashke.
   por ti i le te te hipin ne qafe.
   As 1 milion vota nuk te dhane kurajon per te burgosur kete kriminel.
   Ti qofsh

   p.s. Dhe sa per socialistet e papune, ka shume te drejte ky qelbesira.
   Respekte Dita

   Reply to this comment
   • era December 4, 18:33

    Kokpalar, ke thene tamam ate qe po behesha gati une te shkruaja.
    Rama-Zhgenjyesi i shekullit, e sigurte qe e fiton kete çmim

    Reply to this comment
  • rezart February 20, 00:04

   Ky gomar ka qene mjek neuro-kirurg???
   Kurre nuk me besohet!!!thote se “Edi Rama eshte psiqik”!!!!
   Ndersa indirekt pranon se vete eshte i SEMURE PSIQIK!!!!
   Ku eshte dallimi ketu????
   Po mjeku psikiater nuk eshte njelloj me pacientin psiqik!!!
   As diagnozat e semundjeve ka harruar koke MUSHKA i Vicidolit!!!

   Reply to this comment
  • XUME PROTOPAPA December 5, 08:49

   Ishim student ne te njejtin fakultet dhe banonim bashke ne te njejtin konvikt. Ai kishte ardhur nga bjeshket, dhe ishte I holle, thatanik, i gjate, ecte me hapa te medha, dhe duke lekundur koken me nje hunde si maje pinoku. Pergjithesisht nuk shquhej per ndonje gje, por problemi na krijohej kur shkonte ne banje, se hynte e nuk dilte me ore te tera. Aq shume na krijonte kjo probleme, sa shpesh detyroheshim te urinonim nga dritarja. Njehere u beme kurioze dhe ne nje fare menyre e sajuam ta vezhgonim. O zot, atje ne banje, jepte e merrte me te dy duart, e tundte shkopin lart e poshte, sa nuk e hante me dhembe. Nejse, shume vite me pas, u be prijes kombi. Mesimi: Bjerini me dore shoke, se e ardhme e ndritur ju pret.

   Reply to this comment
   • LORA December 5, 09:36

    Ua cfare deshmie domethenese,per qorrat dhe horrat qe I vene pas,ende.
    Je tejet I/e vecante Xume.Faleminderit.

    Reply to this comment
 2. al February 19, 16:01

  ik o malok ik shif gocen e maocedunit qe ke ne shtepi

  Reply to this comment
 3. Eli February 19, 16:04

  Ah ty duhet prere koka mor kriminel i felliqur.. Nuke shkruaj me shume per kete hale se dhe compjuteri u be mut.

  Reply to this comment
 4. Jon February 19, 16:11

  PSIKOPAAAAATTTTTTTT
  O ZOT, SA PASKEMI RENE SI POPULL…SA POSHTE!!!!
  O SEMUNDJE E NEVERITSHME
  O I PAUDHE
  ZhdukuuUUUUUUUUUUU

  Reply to this comment
  • toni February 19, 17:07

   1-2-3 prova mendore urgjentisht ti shtohet doza e halperidolit ketij skizo-psiqiku..yyyyyyytt felliqesire sebije, je pjelle neper kulla me frengji ku rrezen e diellit nuk e ke pare kurre me sy ne femijerine tende,te sollen per te reabilituar tek 5-sa mer sharlatan i mbaruar…

   Reply to this comment
 5. raki fiku nga mero baze February 19, 16:15

  O Dita meqe njihni Mero Bazen, bejini nje kerkese nga ne lexusit e t dy gazetave tuja
  Si mik i vjeter i Sales, dhe servil i ri i Rames ti uli ky Meroja te dy keta te klubi i Xibrit qe te pine nga nje gote raki plepi se me nder muhabetit na e cane trapin si njeri dhe tjetri! Mut Sala e mut Rama. Kopil pas qene vetem koke lopa i cili vjedh e vjedh pa pushim dhe na ben edhe si burre i mire! Ptttuuuu politikane e shqiperise jane me te qelbur se te afrikes! Keta duan burg te perjetshem!

  Reply to this comment
 6. P.A.B February 19, 16:17

  * pass *

  Reply to this comment
 7. Enxhooooooooooo February 19, 16:18

  Qan i ziu per kryeministrine dhe per dhe per privilegjet e tjera se e di qe sdo ti shoh me me sy

  Reply to this comment
 8. qerosi February 19, 16:19

  ik o vampir o plak i qelbur qe bie era shurr plaku pse nuk vdes te shpetoj ai popull prej teje futeni neser nji plumb vampirit

  Reply to this comment
 9. Enxhooooooooooo February 19, 16:21

  Po mire po kryeministri i Shqiperise cfare do ne nje kazan plehrash?

  Reply to this comment
  • fllad December 4, 18:36

   ne ate kohe ishte kryeminister sala i serbeve dhe Rama po i thote:

   O pleher, perse po i le kto plehra ketu ?! apo e ke mendjen si te vrasesh, dhe te shesesh kombin?

   Reply to this comment
 10. bush bushi February 19, 16:21

  edhe komunizmi keshtu i klasifikonte kundershtaret politike: si te semure psiqike

  Reply to this comment
 11. inf February 19, 16:23

  Po ku ka te semure Psiqik me te afte se ty mor mjeku i shurres qe nuk po len kusur pa i bo vendit te mjere qe e le me borxhe e me hasmeri me bark bosh femit e shkret dhe pasurove veten tende mor Haloperidoli i opozites
  Shikoni rrogozin KaraDucin e tropojes pin dhe ujin e shtrenjte e pin shpesh se e djeg Haloperidoli qe perdor çdo dite per qetsim ky Psikopat i lindur qe vrau e preu qe vodhi e dogji nji Popull pa ju dridh qerpiku.
  Tani meqe ka marre zyra me qira viçidolasi uluret e bertet sikur te jete mbreti i Shqiptareve harron ky psiqik i lindur se ka qene dhe do vdesi nji Nevojtaore publike.
  Ik o rrugaç ik o era cjap ik o batanije e vjeter ik o sorrollopi i poshterr ik e ha mut pa hesap se je mesu me gavete muti o kaka e viçidolit.
  vishet shik si ky i biri e bija dhendrri dhe rraca e farefisi i tij qe nga kemisha e nailoinit tani me versaxhi e ma salltanet ky bastard e bir lopçareje qe mbeti ne tentative ne ate karrige ku qelbi gjithe planetin.
  ta shofim neser sa te vlen lekura o lekure cjapi ta shofim neser o plaçkites i Shqiptareve o Armiku i Shqiptareve o Tradhtari i Shqiptareve o horri o kombit o Kremmineli i kombit o sharrlatan PSIKOPATI i kombit.
  Ptyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy nonen e kurvat ku ti kesh o skerbythje je ti.

  Reply to this comment
 12. Fili February 19, 16:33

  Bravo Sali Berisha. AI eshte nje PSIKOPAT I VERTET, LARGOHENI SA ME SHPEJT SE PO E KTHEN VENDIN NE NJE CMENDINE.

  Reply to this comment
 13. beni February 19, 16:37

  Shikoni vellezer kush na ka qeverisur nje kriminel llafazan. Ju lumte popullit qe e shkelmoi kete kriminel idiot.

  Reply to this comment
 14. freud February 19, 16:39

  I semuri me mbiemer e dhenderr serb e ka te pamundur te duroje te shohe Shqiperine ndryshe pervecse si ciflig te familjes se tij dhe ne sherbim te padroneve te vet qe e gjeten, e paguan dhe e vune te administronte kete vend sipas skenareve ruso-serbe. Nga halli qe me ne fund i iku edhe ky gur, sulmon nervat e qeveritarit te vendit te vet. Per kete, nga haleja e tij qe ne anatomi quhet goje, nxjerr te gjitha llavat e ndyresirave qe i ziejne ne shpirt e ne mendje.

  Reply to this comment
 15. klaudia February 19, 16:42

  o sali e njef Ylvi Vehbiun?

  Reply to this comment
  • fllad December 4, 18:43

   e vertete jo barcalete,
   Kur doli vendimi ne kohe te xhaxhit Enver qe edhe mjeket te shkonin ca kohe 6 muja-1 vit ne priovince dhe ti sherbenin popullit Doktori i famshem Gjylbegu thote ne mbledhjen e madhe me te gjithe mjeket: “te tane mjeket le te shkojne po Ylviun mos ma hiqni se nuk kam cfare ti bej saliut”
   Ylviu ishte doktor per psikopatet- per ata qe nuk e dine

   Reply to this comment
 16. heljo February 19, 16:46

  Na e shpifi ku Saliu, vetem me thashetheme dhe foto per jeten private di te merret. Keshtu na qeverisi per 8 vjet ky me mashtrime dhe llafe boshe

  Reply to this comment
 17. Celo Picari February 19, 17:02

  Per zotin poshte kemi rene
  Ne shtet alenacen mafie lsi-new gerenation ps
  Nga ana tjeter pd e konsumuar sa as ngjyra si duket me
  Te peshtysh poshte te bie ne gjunje, te peshtysh lart te bie ne surrat
  Shume keq

  Reply to this comment
 18. zevzeku February 19, 17:15

  Berisha u kuroka mire. Gjithe diten llapa-llap. Me soj e sorrollop . A e degjon kush kete njeri ?!…Apo per ca eshte si kjo ngjarje ( ?! ) :

  Kur shkoi nje trimosh ne shtepine e te dashures , ne kohen qe ajo bente banjo, ai hedh nje sy rreth e rrotull . Kur c’te shikoj ? Ne nje cep nje kamzhik lekure , ne nje sirtar nje pale pranga, ne dollap nje uniforme lekure…U cudit. Asnje fjale nuk i tha mikes. Te nesermen kapardisej :

  ” E kam superhero !!!”

  Reply to this comment
 19. strano February 19, 17:51

  Ska faj ky Bishe po e ka fajin Rama qe nuk nis pastrimin nga rrenja te drejtesise shqipatre, pastrimin e prokurorise, gjykatave, shish, president…shkurt te pastroj shtetin nga sherbetoret e Familjes Mafiozo-Psikopato-Antikombetare Berisha qe me pas keta te fundit te perfundojne ku kane vendin, ne burg. Rama merret me te tjera pune dhe pastaj del e flet ky kryepsikopati dhe te gjitha TV dhe gazetat merren me kete. BOJKOT KRYEPSIKOPATIT BERISHA!

  Reply to this comment
 20. lulush baroni February 19, 17:56

  derr vuçidoli, ky Rama mund te jet nje cop pederasti por ti je hale
  jashqitje je o malok

  Reply to this comment
 21. I.Troplini February 19, 17:58

  Saliut i eshte prishur terezia. Keshtu reagon i shkreti, sa here qe mendon se nuk mund te mberrije tek bistaqet e rrushit. Nuk i ngelet asgje me, nga ajo buzeqeshja qe ia “mbulonte” disi te qenit shemtire. Kerruset, perdridhet si lavjerres, syte i dalin kokerrdhoq,,,,,,eshte bere per te ardhe keq.
  “Pleqeri te mbare”, o baca nga Vucidoli. Rrofsh sa malet e bjeshkeve, me qellim qe shqiptaret te kene nje palaco cirku, me te cilin gajasen kur e shohin apo e degjojne.
  Ne Tirane,,,ate qytetin qe Ju dhe bashkefshataret tuaj, e keni kthyer ne nje rrumpalle te peshtire,,,,ka “eksperience” te gjate me tipat si Ju. Para se te vinit Ju,,,,ata kenaqeshin me Shabon Qosen apo Lymin e Tutit. Sot kenaqen me Ju. Perpara.!!

  Reply to this comment
 22. lulush baroni February 19, 17:59

  psiqiku por ti zhguli testikujt more bark derri i vuqidolit

  Reply to this comment
 23. bato February 19, 18:29

  O Berisha, si nuk ngele nje here te vetme pa u marre me shpifje si ato grate e liga mor burre( ne se je vertet i tille)? Sa here te cenohet interesi hidhesh ne sulm me gjithfarlloj shpifjesh e banalitetesh. Pardje ne parlament sulmove Ballen me nje fjalor qe cdo burri te ndershem malesie, po te gabonte e ti nxirrte nga goja, kur ti binin nervat duhej te vriste veten, e jo me te kish nder e dinjitet tu fliste per moral shqiptareve. Ku eshte nderi e morali yt? Te fakti qe nuk dije gje per Fabriken e vdekjes, ku ishte brigadjer baxhanaku yt? Asnjehere Rama nuk ka sulmuar asnje pjestar te familjes tende nga nderi e morali. Asnje deputete tjeter nuk eshte marre me gruan, vajzen apo djalin tend ne drejtim te moralit. Vetem ti dhe i tere soji i atyre qe paguan vjellin ndyresira nga goja per kundershtarin. Po ti vetem keto ke nxjerre nga goja. Vec ose nuk kupton ( ndoshta nga pleqeria), ose kerkon te nxitesh ligesira, kur akuzon para e mbrapsht per gjithcka duke harruar qe te gjithe shqiptaret e pablere e normale, e dine se kush je dhe c’i ke punuar Shqiperise e shqipetareve. Mos harro se te gjithe e dine qe ke qene komunist fanatik per 24 vjet, mjek i asaj Byroje qe anatemon, i derguari i Ramizit kunder greves se dhjetoristeve, kunder rrezimit te bustit te Enverit, ke brohoritur per “reformatorin Ramiz Alia” e shume te tjera. Ms harro se ne nuk harrojme ndaj te nxorem ne pension me 23 qershor.

  Reply to this comment
 24. emi February 19, 18:51

  E bir nona qe te ka patur more hale,dhe vjen ti psikopati i psikopateve na flet per psikopater te tjere,por zaten haleja kur shperthen ben pis nje dynja te tere,ndaj dhe ti keshtu je tani,kerkon ta besh me pis se cd ke bere kete vend,ah si sdel nje vasil laci apo ndonje shtjefen a llesh a pal te te fusi koqen e plumbit mor kelysh shkjau e malit te zi,ptuuuu hale e 7 breza me mbrapa haleje e rruspiash

  Reply to this comment
 25. bishtpalla February 19, 19:22

  O plere,o vampir,o monster,o gjakatare,o vrases, te vrafte perendia ty dhe pjellat e tua..Vafshi ne ferr te shpetoj ky popull….Kerme qe po mer zvar gjithe popullin…..

  Reply to this comment
 26. Plaku February 19, 19:54

  O psiqik legen.O monster gjakpirese. Zoti te ndeshkofte dhe i ndimofte shqiptaret nga ty moj monster. Historia do te ndeshkoje nder shekuj ty dhe faren tende te ndyre.

  Reply to this comment
 27. kolonjari February 19, 20:24

  si ske turp qe te mungon edukata me e thjeshte famijare Si ka mundesi nje nieri qe ka drejtuar shtetin per kaq vite shan me liber shtepie si me qene legen rrugesh.Eshte fatkeqesi qe ky i mjere vazhdon te notoje ne politiken shqiptare dhe ne bejme sehir dhe degjojme sharrjet dhe mallkimet qe ky pjelle e te keqes ,ky funderine vazhdon dhe nuk pushon.Eshte sigurte qe kjo qenje ka deformime te medha dhe te pariparume ne adoleshencen e hershme.Prandaj njerezit qe do ti dalin zot vendit duhet te vine nga familje me vlera intelektuale dhe morale ndryshe vendi do te shkoj ne humnere si e ka derguar ky i semure me komplekse psiqeke te trasheguare nga sheqerja dhe rama i tij.MALLKUAR QOFTE DITA QE KY FUNDERINE DOLI NE JETE.

  Reply to this comment
 28. Jozi February 19, 20:29

  ku ta marim vesh si eshte bere kjo foto dhe pse?

  Reply to this comment
 29. vullneti February 19, 20:44

  Po me i semure se ti ,ku mund te gjesh. ti ke dhene prova online ,te kemi pare duke u rezuar o psiko,me i pa burre zor se gjen ne tere globin. u mundove te ngelesh ne histori ,po nj m… bere ,ngele njeriu me i urryer pershqipetaret. burra si ti ,vine nje here ne 100 vjet. si puna e zogut.

  Reply to this comment
 30. vlonjati February 19, 20:54

  o plaku mere si nuk ke turpe qe dele ka me psikopat se tyja populli e mori veshe qe ne 23 qershore te shpori o vrases e ke vendin pas hekurave o tradhetar i kombit

  Reply to this comment
 31. xhateli February 19, 21:31

  E njeh mirë psikopatinë ky kar-dialog, sepse ë ka provuar vetë dhe është mjekuar e mjekohet vetë me kartelë prej disa dekadash.

  Reply to this comment
 32. koco February 19, 21:51

  Ky njeri djallezor i lig ka per mjeshteri konfliktin ndarjen e percarjen , vrasjet . vjedhjet , mashtrimin e trumbetimin e te zezes per te bardhe , katrahuren per fitore , inrtigen per te vertete , ky eshte fatkeqesi kombetare , ky faqesi kerkon te provokoje trazira , shkaterime , gjak derdhje , si e vetmja mundesi per ti shpetuar dhenjes se llogarise , ky njeri eshte i predisponuar te hartoje skenare te kobeshme . ky monster qe ka vete nje grusht halabake , vrases me paqese , tritol venesa te shtyllave apo vrasjeve te shekullit .Le te shikojme e gjykojme me pas protesten e diktatorit e teroristit kunder demokracise te vertete .

  Reply to this comment
 33. Hyska February 19, 21:59

  Jam 65 vjet burre,puntor me arsim te mesem profesional pa shkeputje nga puna.Megjithate me mjafton qe te kem aq kulture dhe edukate sa te mos flas aq turpshem sa nje ish kryeminister.Zot te lutem vertet te kemi trajtuar keq,edhe te kemi mohuar,te detyruare.Por prap nuk e meritojme kete ndeshkim.

  Reply to this comment
  • iliri tjeter December 4, 16:11

   Meqenese qenke trap nga arsimimi qe ke mare, atehere beji hyzmet punes qe ke dhe mos u mer me gjera qe nuk i kupton.
   Konkretisht aty ne fotografi kemi nje person ne mes te plehrave qe ka ngrotur duart drejt allahut. Ty, ne se te pelqen te dalesh mes plehrave shko dhe bej nje fotografi te tille dhe vere ne pashaporte.

   Reply to this comment
 34. tomori i beratit February 19, 22:03

  Bur dhe bir kurve .

  Reply to this comment
 35. Horri i Bulevardit February 19, 23:10

  SHQIPETARE

  Kur demonstronim hapur kunder rregjimit dhe prisnim shkendijen e pare per te rrezuar Mitin e E. HOXHES, SOJI I saliut, benin propagande, kunder deshires se popullit, per tu cliruar nga tirania.
  Luli me siguri do te kete qene duke hengur buke me gjalp, kur ne ju sulem bustit te diktatorit dhe e rrezuam.
  Por une bej thirrjen, Kur ne e rrezuam bustin e diktatorit, perse mos te rrezojme edhe Sali Berishen nga politika, mundesite dhe guximin e kemi, ta rrezojme njehere e pergjithmone diktatorin e fundit komunist Sali Berishen, dhe mos te presim diten e nesrrme, por sot.

  Reply to this comment
 36. MARKO February 19, 23:31

  Qe te rregulloj fjalorin ky gojeperdale, i duhet hedhur fare k… ne goje.

  Reply to this comment
 37. Symiza February 20, 00:10

  Me cfare kryeministri malokar është drejtuar e mjera Shqiperi!…? Akoma jashtë prangave?

  Reply to this comment
 38. tirona February 20, 02:00

  Grada me e rende e semundjes eshte kur nje politikan vret popullin e vet…

  Reply to this comment
 39. tirona February 20, 02:23

  Te pakten kemi nje rekord Gines nga berisha ..!! Ish kryeministri me thashethemexhi ne bote..Sma mer mendja se mund tja thyej njeri rekordin..

  Reply to this comment
 40. protestusi February 20, 03:26

  Ed Rama nuk mban me uje pilafi – pasneser pyet Lik Meten se cfare gjuhe merr vesh ky plak i rrjedhur…pa rreshtoji te gjithe shpellaret e shpellarezat e shtepise para… dhe urdheroi te shajne – te shohim se sa trima jane cuni i shpifur i shiqeres dhe kopilat e sllabodankes dhe gitrulla njollekuqes…

  Te isha une KM vetem nje dite, vetem nje dite e perseris – personalisht do ta kish shkrire kete familje kermash, shpellash e gjytyrymesh…

  Reply to this comment
 41. manjola February 20, 08:37

  Tani me thene te drejten edhe kjo e dale ne foto mes plehrave nuk eshte fare normale
  po thuaj qe te dy te semure jane si njeri si tjetri

  Reply to this comment
  • shqipe December 4, 15:52

   perkundrazi manjola! I drejtohet Zotit,duke i thene: “Venc dore ti,se kete pisllek qe krijoi njeriu shpelles,s’e lan as deti…”

   Reply to this comment
   • Pellumb Zaimi December 4, 21:44

    Loja e saliut vazhdon,- te gjitha semundjet e tij ja u faturon dhe transferon te tjereve ? Loje e deshtuar sepse psikopatia e ketij gomari sot dallohet qarte edhe nga ata me dy gram mend. Propozoj qe kontrollit parlamentar per perdorimin e droges ti shtohet kontrolli psiqik i Saliut. Cudi pse ky lloj kontrolli eshte i perjashtuar nga investigimi parlamentar ? Ky investigim eshte shume me i rendesishem se ai i droges.Te cmendurit apo te semuret e rrezikshem psiqike te tipit sali kane vrare dhe vrasin njerez ? Urgjent nje ligj per kontrollin psiqik te saliut. Tung !

    Reply to this comment
 42. komshiu i gertit February 20, 10:11

  Ish kryeministrin faqe zi qe te gjithe e kane njohur keto 23 vjet per fjalorin e pasur te nje njeriu te cekujlibruar, e kam njohur qysh kur ishte 22 vjec , ne kohen kur ishte student .Nje shok i tij i klases ishte fejuar me nje vajze ne lagjen tone kur dhe kur vinte te merrete te fejuaren per te bere xhiron e mbasdites ne bulevard, merrte dhe tre kater shoke te tjere te klases , njeri prej tyre ishte Sali Berisha.Rituali i ardhjes tyre ishte i vazhdeshem dhe komshinjve ne nje lagje te vjeter teTiranei terhoqi vemendjen njeri prej tyre per gjestet dhe veprimet qe percillte me ata njihej rishtash.Menjehere ata me moshte te re i vune nofken i cmenduri.Tani qe eshte ne moshe te kaluar e ka shtuar se tepermi cmendurine me keto qe shkruan e qe thote, mjere ata qe se kuptojne se kujt i shkojne mbrapa dhe mos u kujtofte dita atij qe i shkoje ne mendje thirrja e tij per te futur ne politike nje njeri te cekujlibruar qe edhe tani me moshen qe ka arritur nuk terhiqet nga cmendurite e tij.Ata qe i shkojne mbrapa kane perfituar pasuri te medha e poste sic eshte L.Basha ne vitin 2005 i dhurohet mandati i deputetit ne nje zone elektorale qe ishte bastjon i majte dhe pas kesaj postet e disa ministrave dhe se fundi K/Bashkise Tiranes e Kryetari sozi i P.D.Populli duhet te distancohet prej tij , le ti shkojne pas ata qe kane perfituar deri tani prej tij qe edhe keto nje dite do ta braktisin, populli ja dhe pergjigjen atij me 23.qershor te vitit 2013.Tashti perpelitet si peshku pa uje duke genjur per dite me ato qe thote te cilat as vete nuk i beson se me keto qe thote dhe qe vepron do te rrezoje qeverine .Kjo qeveri eshte shpresa e popullit shqiptar per te rilindur dhe per ta nxjerre nga bataku ku e kane futur Sali Berisha si ne pozite dhe opozite.Cfare kujton ky i cmendur se per 5 muaj kjo qever ka ne pushteti do te zgjidhi problemet qe ka shkaktuar ky gjate 8 vjeteve qe mendjen e tij e kujton te ndritur dhe te tjereve i ven nofka si psikopat etj.

  Reply to this comment
 43. londi December 4, 15:32

  Or plaku ngordhur, dhe I ngordhur nuk kenaqesh pa bo te keqia ketij vendi

  Reply to this comment
 44. leshi December 4, 15:37

  mjer populli

  Reply to this comment
 45. Taip December 4, 15:41

  Rama do kete qene ne efkektin e droges i falet , kurse sala thjesht kalon kohen dhe budallejnte merren me fotot e sales nuk shofin frigoriferin ne shtepi se e kane bosh , rama plus meta baras burg

  Reply to this comment
 46. shqipe December 4, 15:48

  Te lumte Selenica! Me mencurisht,me bindes se sa kaq,s’mund te flitet…

  Reply to this comment
 47. i ri December 4, 15:55

  Saliu dhe Mark ujk kanë nevojë për një veteriner,të nderuar komenues.Paranoja e tij dhe etja për protagonizëm absolut nuk mund të kurohen në asnjë mënyrë as në klinikat më të specializuara të botës .Dr veterinari që e shpëton atë është Dr .Hamdi Haklaj.Të shkuara,,,!

  Reply to this comment
 48. kapitulli December 4, 16:07

  ai maloku ka marr zemer nga nje ambasador qe dikur ka qene mbeshtetes i zjarrte rrofte- podesta poshte kromashi i malokerve poshte lul smerlapi vrasesi i 21 janarit rrofte kopili i sali berishes urraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  Reply to this comment
 49. Arkidi December 4, 16:32

  I lutemi zotit te na lej mrndet e kokes… Keta plitikuaj po na bejne me shume se fukaralleku… Ne p….. Te semes Rambos dhe Berishes

  Reply to this comment
 50. eri December 4, 16:37

  *****Eshte Vullneti i Sali Berishes qe fiton mbi ligjet e natyres,mposht moshen e tije mbi 70 vjeçare dhe mjafton vullneti i tije i hekurt per te anulluar dhe harruar krimet qe ka kryer .Kushe jane magjistaret ?? Njerzit qe kan me shume vullnet se sa te tjeret cilesoheshin ne lashtesi Magjistaret !.Prandaj Saliu ju imponohet shqiptarve sot si magjistar ne Parlament,me ane te forces se vullnetit dhe energjise qe shpalos ne diskutime arrine te varrose prapesit ,por dhe nje mal me krime qe ka kryer ne kete vende. Me shume se çdo deputet tjeter dhe dele i pa ndeshkuar,prandaj ju imponohet te tjerve.duke shkuar ne diskutime me te kontrollueshme prej tije ,ku parlamenti duket si seanca ipnotizimi e manjetizimi.Ç’ far ndodhe ?Qe nje individ me vullnet me te madhe si S.Berisha bene ate qe ai do me deputetet e tjere, qe kan vullnet me te paket.Pra vete deputetve te Parlamentit shqiptar dhe Ilir Metes u pelqen te mbeten ne range te dyte?Shpetimi i Sali Berishes varet nga vullneti i tije per te sulmuar cilido qe i kundravihet ###.

  Reply to this comment
 51. Shkerdheni i Saliut December 4, 17:29

  Ore Plak i Ngordhur, kjo foto tregon se si e katandise ti Shqiperine.

  Reply to this comment
 52. ="= December 4, 17:42

  Dhe cfar tregon kjo Foto ?
  Si lexohet ajo nga njerzit qe shikojn ne brendesi te ksaj fotoje
  dhe jo per injorantet Optik te tipit shpellarit Humorist ?

  Ja pra ctregon ;

  Rama , i lutet Zotit …
  duke ju c’fajesuar ;
  ” Po c’mundet te bej un o ZOTE per kte vend kur jame i rrethuar nga plehrat “

  Reply to this comment
 53. nje shqiptar ne Itali December 4, 17:47

  Kjo eshte nje foto e Rames ne vitin 2001 , qe tregon si ishte mbuluar Tirana me plehra e pislleqe , deri te pragu i çdo banese . E ka sqaruar gazeta Tema e mero Bazes , lexoni tek ‘FOTOT’ e Temes .

  Reply to this comment
 54. nje shqiptar ne Itali December 4, 17:50

  Kjo eshte nje foto e Rames e vitit 2001 , qe tregon Tiranen e zhytur ne plehra e pislleqe . E sqaron Mero Baze tek gazeta Tema historine e kesaj foto. Lexoni te rubrika “Foto” e Temes .

  Reply to this comment
 55. Po,Po December 4, 18:04

  SE KUSH ËSHTË I SËMURË PSIQIK,BILE NË GJËNDJE SHUMË TË RËNDË,KETË E DINË EDHE FËMIJËT TEK NE,QË KY I SËMURË ËSHTË SALI RAMOVIÇ VIÇIDOLOVIÇ BERISHOVIÇI . TANI NUK NA LENË AS FËMIJËT TË SHIOKOJMË LAJMET,SE I KA MËRZITUR SKIZOFRENI SHPELLAR, ….KA MBETUR NËPËR TË GJITHA EKRANET VETËM FYTYRA E URRYER E KËTIJ EGËRSIRE .

  Reply to this comment
 56. Po,Po December 4, 18:12

  SALIU ËSHTË LLUMI I KOMUNISTËVE,NJERI I PA FE , PA KOMB E PA MORAL,DUKE I GJETUR FUNDIN SHPIRTLIGËSISË NJERËZORE…DHE SI I TILLË,AI NUK NJEH E NUK BESON FARE NË ZOT,POR VETËM NË EGON E TIJ TË TËRBUAR . NDAJ MOS U PËRPIQNI TA FRIKËSONI ME ÇFARDO ZOTI . AI KA FRIKË VETËM HAKMARRJEN E POPULLIT .

  Reply to this comment
 57. rudi December 4, 19:17

  Ky zoteria e quajti dhe te” trdhur” ne nje miting por ja qeJahoja po ritet!Ky derman tha se djalin e madh e ka me……Por i biri esht kopje e te jatit si nga gjatesia dhe nga fytyra!Ndaj mir e tha JOZEFINA ka ikur per lesh

  Reply to this comment
 58. Shqipe December 4, 20:10

  O Sali!
  Rama eshte nje VIP
  Ti Sale me nje rrip.
  Po nuk je rrip kali
  As rrip gomari
  Ti je nje rrip trapI
  Tash tu qas sahati

  Reply to this comment
  • Tartufi December 4, 20:41

   Kush qendron pas nje bythe
   do merise ere parfumi.
   meris mer ere ti o Shqipe
   si hajvan prej katundi.

   Pelivan legeni ky popull ka nevoje per qytetare dhe jo per bythelepires te radhes.
   Cili eshte ndryshimi te merisesh bythen e shpellarit,nga te merisurit e bythes se
   kallamit.

   Reply to this comment
   • shqipe December 5, 01:41

    Love!
    Mos zhgaravit vargje ne emer tim,ok Veronika? Dhe ,prap fillove te hash nga ai i gjyshes… s’te qasem dot afer,nga e flamosura ere…Ishe mire ca dite,thuajse,livando! Mirpo,forca e zakonit ku nuk te shpie…

    Reply to this comment
  • shqipe December 5, 01:34

   Kjo poezi,(Nese mund te quhet e tille),Nuk eshte imja miq te mi. Dikush ka vene emrin tim shqipe,ben vaki dhe eshte Love,sepse, vargje kaq te dobta vetem ajo mund te beje..

   Reply to this comment
  • shqipe December 5, 01:44

   Qenkemi dy shqipe keshtu?!
   Love,kur u bere shqipe ti moj qyqe?… Come on…

   Reply to this comment
 59. mirel December 4, 21:14

  Do kete qene atehere kur pergatiste videon “Tirona”.
  Eshte foto artistike, po nje druvar si Berisha nuk kupton.
  Atje ku ka jetuar ai kishte vetem ere pishe dhe uje burimi.
  Atje ku jetojne njerezit sot ne Tirone ka vetem ere plerash dhe uje shurre nga ai I Lanes.
  Prandaj dhe Arti I Edit eshte I madh..
  E transmeton se gjalli vertetesine e qeverisjes se tij.
  Euu…zini hundet..

  Reply to this comment
 60. mirel December 4, 22:06

  Fix tip artisti Edi, imagjinoni nje fukara te plerat nuk do kish bere pershtypje, po xhakete te bardhe, tip smoking, ne Tiranen e shpresave te medha per kryeminister, contrasti eshte I forte.
  Jep shpresa per ndryshim. Proteste deri ne revolucion.
  Nga ai I llojit te 21 Janarit, ne te cilin Edi ne fakt nuk mori pjese.
  Jeta keshtu e ka, ca e bejne artin ne politike, ca te tjere paguajne politikat e artisteve me jete.
  Ne kete menyre lind dhe ideja e protestes ne imazh. Si kjo e Edit.
  Dhe ka mundesi ta shese si art kur viziton boten si kryeminister.
  Ndersa plerat I le mbrapa.

  Reply to this comment
 61. SuloKapedani December 4, 22:18

  DOKTORI PSIQIK KUR VIZITON PACIENTIN E KA MENDJEN TE QENI I TIJ I SEMURE.NE ÇDO MOMENT MENDON PER QENT DHE FLET ME NJERZIT TAMAM SI KUR MERRET ME QENIN SY PESHKAQENIN.TRURI I TIJ KA MARR FUND ,ÇDO GJE PARA SYVE TE TIJ ESHTE E KEQE DHE KRIMINALE.KRIMINELI DO VETEM NDESHKIM DHE LARGIMI I TIJ PERFUNDIMTAR DO TE ISHTE NJE PJESE E SHPETIMIT NGA POLITIKA DHE KEQJA VRASETARE MBI NJERZIT.SHPELLARI FITOI AUTORITET NE MEFSHTESINE E RAMIZ ALISE I CILI ME BYRONE POLITIKE KRIJOI PARTITE DHE CAKTOI KRYTARET E TYRE.LEVIZJA E DHJETORIT REFORMA E FUNDIT E BYROSE POLITIKE TE KOMITETIT QENDROR TE P.P.SH.-ES.PJELLAT E SAJ PER 25 VJET NA KANE KATANDISUR SI JEMI SOT. SALI SHPELLARI BEJLERI I SHQIPERISE BASHKE ME BASHIBUZUKET E TJERE DHE VARFERIA ME FARFANJAKET OBJEKTIVI I TIJ I ARRITUR ME PLOT DINJITET INSTIKT SUNDIMTAR FASHIZMI.

  Reply to this comment
 62. Arben December 5, 05:38

  ESHTE FATKEQESI QE KETO GJERA I THOTE VETEM SALIU,

  POR JANE SHUME TE VERTETA.

  Reply to this comment
 63. faro December 5, 05:52

  Kjo do te ishte poza e cdo QYTETARI, te ndodhur para plehrave qe mbolli SB ne gjithe Shqiperine, madje ne te gjitha fushat.
  Kjo foto nuk eshte cudi, por realiteti, qe po shikojme keto dite ne nje parlament ku opozita nuk le pleher pa hedhur qe te mos miratohet ligji per dekriminalizimin e drejtesine

  Reply to this comment
 64. agim December 5, 08:16

  kryeminister me te meta mendore dhe me injorant nuk ka patur ndonjehere shqiperia
  e mjera shqiper ne dore te kujt ka rene

  Reply to this comment
 65. enveri December 5, 08:37

  Po ku ju ben pershtypje ju MALOKVE plehrat ! Jeni mesuar ju me plehra se ashtu jeni edhe vet. Edi eshte çun TIRONE dhe ka pozuar se i ben pershtypje situata e piset aty sepse ai e do vendin e tij jo si ju MALOKET qe doni vetem flamurin se sa per SHQIPERINE se doni fare e mbani dhe e beni pis, kurse per flamurin MALOKET vriten me gjithe boten.

  Reply to this comment
 66. Mark-kak-uk December 5, 08:56

  Mos e pergojoni me nder naltmadhenine, zotin Sal-ari-uk, se ai don ta marre perseri qeverine pasi ka fole me perendine dhe don te ike i pasun, i dehun, i dalldisun siç ka ikun farefisi yne, mbreti Faruk!Ai asht çudia e ktij vendi, nga goja e tij nxjerr ate qe fut,pasi dite e nate asht i lagun me shurre e mut.Ai ka ardhun prej shpellave dhe rremon si qente e mehalles ne koshin e plehnave,ai asht rritun midis egersinave, prandaj gjene kenaqesi e madheshtohet midis qelbsinave.Ky gojeqelbun, i tredhun,i shtirun,i verber u thote kundershtareve se do tua punoj si baballareve,pasi ne te vertete si komunist-karraduze i shpellareve u sillej atllareve me kuisjen e zagareve dhe e mbushte zemren e barkun duke u mbajtun atyne uturakun.Kete monster-matuf e duan hipokritet dhe inteletualet nastradine-tartuf ,e duan soji i kukuvajkave dhe i zhapinjve te pushtetit te cilet pervujten kur ky drakul shpif,vjedh e vret dhe zgurdullon syte e skuqun si buf

  Reply to this comment
 67. LORA December 5, 10:07

  Kur mortja brekedhjere &co nxoren foton nudo te Edit,si diversion pervers ne fushaten e zgjefhjeve vendore te 2007-es,,,,korri shumfishimin e votave te popullit te Tiranes per Edin kryebashkiak.
  Por dr.tritoli nuk di te vej mend,,,,eshte ekstremisht I pagdhendur.
  Mua,fotoja me siper, te cilen e shoh per here te pare,me sjell ne kujtese vec punen titanike te Edit dhe gjithe stafit te bashkise per shpetimin e erzit te qytetit tim dhe per saktesine e zgjedhjes qe beri publiku I Tiranes. KAQ.

  Reply to this comment
 68. dario December 5, 10:53

  kjo foto eshte bere ne vitin 1998 kur Tirana ishte nje kosh plehrash . Kjo eshte nje veper arti qe dote thote se midis plehrash fshihen Diamane e Xhevahire ..dhe ato qe i hedhin behen vete plehera she Diamantet dhe Xhevahiret mbeten te tille dhe midis plehrash

  Reply to this comment
 69. dario December 5, 11:09

  Nuk kuptoj nje gje : Izet Haxhia badigardi i Sali Berishes dhe i besuari me i afert tregon krime me te medha se te Hitlerit per Sali Berishen. Si ka mundesi qe prokuroria nuk hap hetim per keto krime sepse jane te gjitha qe i kane pare njerzit nga televizionet me ze dhe figure dhe jane ne arshivat e televizioneve dhe personale te pronareve. Mos harroni skenat e Strazimirit ne aeroport te Tiranes me Damir Fazllic, Takimi i Miloshevicit me Sali Berishen, Gerdeci, , 21 Janari,1997 dhe vrasja e Azem Hajdarit me deshmine e Izet Haxhise e te tjere, Vrasja e Haklajve ., zhdukja e Remzi Hoxhes dhe deshmitarit kryesor…..mor po ky ja ka kalu profesorit vet Enver Hoxha…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*