Berisha: Vendi i zhytur në kanabis. Vizat drejt rikthimit pas eksodit

July 9, 2015 13:17

Berisha: Vendi i zhytur në kanabis. Vizat drejt rikthimit pas eksodit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ngritur dy çështje të rëndësishme në Kuvend sipas tij, kultivimi i lëndëve narkotike dhe eksodi i shqiptarëve në muajt e fundit.

Berisha tha se “qeveria jep shifra të falsifikuara për zbulimin dhe asgjësimin e kanabisit. Janë 1 milionë rrënjë të kultivuara. Elementë të së majtës, nxisin masivisht mbjelljen e kanabisit, – theksoi deputeti demokrat. – U bë një operacion që u përshëndet nga të gjitha palët, por Shqipëria është zhytur në kanabis. Më i fuqishmi në PS pas Edi Ramës, Koço Kokëdhima, vazhdon të bëjë fushatë për legalizimin e kanabisit, duke qenë avokat i mbjelljes së saj. Sot kanabisi mbillet kudo në shumë zona malore. Siç e keni nisur do ta bëni Shqipërinë si Jemeni”.

Ndërsa mbi eksodin masiv të shqiptarëve në vendet e Bashkimit Europian, Berisha tha se po u vazhdua me këto ritme, do të rikthehet regjimi i vizave: “Po ecim drejt ndëshkimit. Një vend kandidat që kërkon azil politik, nuk i jepet integrimi në BE. Të merren masa kundër eksodit. Po të vazhdohet kështu, do rikthehet regjimi i vizave. Eksodet janë të lidhura me qeverisjen e keqe. Sipas studimeve, 60% e të rinjve largohen nga vendi”, – shtoi Berisha.

July 9, 2015 13:17
Komento

11 Komente

 1. like floriri July 9, 14:53

  Berisha e tere kallam kusuri nuk e ka hallin as tek kanabisi e as tek mjerimi por tek KTHIMI?!.
  Do kthehen tere shqipetaret 40 vjeçare qe 25 vjet kane perjetuar punen e skllaverine per te mbajtur mbi supe antishqipetaret krriminelet dhe SALINE dhe do i varin per gjuhe tek busti i TRADHETISE Ahmet Zogolli ne mes te Tiranes!!!!Te shperndahet parlamenti antishqipetar i WIKILLIKS-E ka thene Amerika jo Arviziu dhe fevziu e as piktor bojaxhiu.

  Reply to this comment
 2. emigranti July 9, 15:29

  Degjoni me vemendje o Shqiptar kete VAMPIR.

  Reply to this comment
 3. plaku July 9, 16:00

  Une propozoj qe ne te gjithe anetaret ketij forumi prstixhioz te bojkotojme ( te mos lexojme dhe te mos japim mendime ) shkrimet ku jepen genjeshtrt dhe provokimet qe ben vemja Sali Berisha.

  Reply to this comment
 4. grazi July 9, 16:15

  si e kishe ti prioritet kanabisin…….ashtu e kane te tjeret, car ka ketu. Ado ta drejtosh ti ok kjo ha debat.

  Reply to this comment
 5. Kopaçe July 9, 16:24

  O Berish i zhytur ne mut…

  Reply to this comment
 6. Toni July 9, 17:05

  ik more kufome morgu qe ke nje jete qe kurohesh me ilace te cmendurish,i zhytur ne kanabis thote i referohesh bastionit tend 25-vjecare laaratit o plere psikiatrie…

  Reply to this comment
 7. tomsojeri July 9, 17:09

  Shikoni o shqiptar kush po ben opozit ne Shqiperi ! Zaten, o Edi Rama prandaj po e len te lir e nuk can bythen qe na u be i neveritshem sepse,prania e tij kudo te siguron pushtet te gjat ,ben te harojm koalicionin qe zgjodhe dhe e ke rugen te lir edhe per te jusifikuar edhe ndonje veto !
  Sa koh qe ky sfaciato me historit aq te dhimbshme ne kuriz te shqiptareve ,do vazhdoj te sillet neper kembet tona me ate pesh te madhe krimi ,mashtrimi e tradhtie qe mbart ne kuriz te tij ,shqiptaret, nuk do gjejn qetesi !Nuk mundet te gjesh qetsi te shohe vrasesin,dhunusin,kusarin perpara syve ,te genjej,te tallet me te shkuaren qe i shkaktoi ktij vendi, te sillet si viktim e te kerkoj “drejtesi,” kur ky popull e flaku dy her si mish i kalbur qe qelb ! Duhet me ne fund ,ti mbyllet ruga e goja ksaj qelbesire sepse na cnedron ,Ky mosrespekt,ky indiferentizem ,kjo frik apo ky pazar qe injoron vulnetin dhe deshiren e popullit ,nuk justifikon aspak kte qendrim …..

  Reply to this comment
 8. LEO england July 9, 21:46

  Ky funderrin krimineli qe deklaronte se ISHTE POLITIKA IME QE TE MOS NDERHYJA NE LAZARATIN E PD dhe kur shteti nderhyri me sukses ndaj katnarve te Alikos , ky kriminel me PD e droguar nga hashashi i Lazaratit protestuan me te madhe se Policia po stresonte banoret!!!!!!! Ptu kriminel qe nuk doli ndonje Avni te te pastronte nga dheu Shqipris.

  Reply to this comment
 9. SuloKapedani July 9, 21:57

  Krimineli me damke kèrkon te çvendos vemendjen nga problemet e kohes dhe nga bèmat e veta ne problemet e shkuara.Po le tè flase pèr piramidat ,luftèn e 97-ès qè armatosi popullin,embargon e naftès serbise,gèrdecin e shkelzenit,21 janarin e 2011-ès dhe plot e plotè bèma qè nuk kanè tè numutuar.Ai qe e shkatèrroi vendin dhe ja u shet tè tjerève,ezhyti vendin ne katastrofe dhe tani uluret,uluret ujku i ngordhur,uluret i vdekuri qè ka lènè litarin jashtè varrit pèr tè gjithè shqiptarèt.Ushoftè kjo lloj farè e keqe.

  Reply to this comment
 10. i ri July 10, 13:07

  E ka fjalen per Lazaratin qe e menaxhoi me aq dashuri.!Bojkotoni kete hale se eshte i pa fytyre.E mbushi vendin me hashash,e tani na tregon se qenka mbytur vendi.Krimineli,,,,

  Reply to this comment
 11. juri July 11, 06:54

  O ty te hengert goja m…t!!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*