Berisha: Venecia e ka rrëzuar variantin e qeverisë

February 10, 2016 17:09

Berisha: Venecia e ka rrëzuar variantin e qeverisë

Kur të gjithë ishin dakort për ngritjen e Byrosë së hetimit dhe dukej se mungonte akti i miratimit në qeveri, tani në kushtet e reja kur ky draft u miratua nga ekzekutivi ish kryeministri dhe ish-kryetari historik i demokratëve Sali Berisha në një intervistë për Ora News thotë se ky draft nuk përputhet me rekomandimet e Venecias dhe se nuk do të votohet nga opozita edhe pse më herët demokratët e kishin përkrahur formulën që u miratua sot atë të ndërtimit të saj si polici gjyësore në Drejtorinë e Policisë.

Rezervat e mia për këto dy çështje ja kam shprehur direkt Ambasadorit të Shteteve të Bashkuara. Por rikthimi i vërejtjeve të Venecias e bën pasqyrimin apo ndërtimin e kësaj Byroje duke konsideruar të dy këto vërejtje. Në këtë sistem vendi i Byrosë Kombëtare të Hetimit është në Prokurori në njësinë e Krimeve të Rënda, sepse vetë kjo mazhorancë ka spostuar korrupsionin si vepër tek kjo njësi”, thotë Berisha.

February 10, 2016 17:09
Komento

6 Komente

 1. M A R K O February 10, 18:12

  Kafshe prehistorike… largoni femijet.. ndaloni kete foto..

  Reply to this comment
 2. M A R K O February 10, 18:14

  Kafshe prehistorike… largoni femijet.. ndaloni kete foto..i “bukri” dheut…

  Reply to this comment
 3. Koco February 10, 19:05

  Ky eshte Vampir , ky jeton vetem me krime , vrasje vjedhje, intriga , shume e turpeshme qe nuk bllokohet nga media ky halabak , ky para historik i ndyre i zgjebosur .

  Reply to this comment
 4. Jimi February 10, 19:38

  Stop Dracules!

  Reply to this comment
 5. Une February 10, 23:22

  He kurve je trembur, krimet e tua nuk i lan dot as lumi Valbona.

  Reply to this comment
 6. alphade February 11, 01:01

  Fosil prehistorik-krimineli i Vicidolit-PRANGAT !!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*