Berisha vijon postimet: Nga ‘kulla me Fidelin’ te ‘gijotina e administratës’

Redaksia Online September 25, 2013 16:22

Berisha vijon postimet: Nga ‘kulla me Fidelin’ te ‘gijotina e administratës’

Deputeti Sali Berisha, ish-kryeminister  shprehet se kryeministri Rama “ka vendosur në gijotinë administratën”.  (kësaj here Berisha,  e quan rivalin e tij thjesht “Edvin” nderkohe qe postimet e meparshme duken disi me te ashpra, i permend edhe emrin e babait)

Të dashur miq, Edvini po prish konsensusin e datës 4 maj duke shtyrë hyrjen në fuqi, sipas parashikimit, të Ligjit për Shërbimin Civil, që ishte njëri nga tre kushtet që Shqipëria të merrte statusin e vendit kandidat. Këtë veprim po e bën për të vendosur në gijotinë administratën publike të vendit, për kualifikimin e të cilës janë shpenzuar qindra milion euro nga shteti dhe partnerët tanë. Është kjo administratë që me aftësitë, përkushtimin e saj, projektoi dhe zbatoi këto 8 vite një univers reformash.. etj –  shkruan Berisha në Facebook.

Nje dite me pare, duke komentuar vizitën e kryeministrit Rama në SHBA, Berisha ripërsëriti te njejtat akuza për “investime abuzive në ambientet e zyrave të shtetit” sipas tij:

Të dashur miq, Edvin Kristaq Rama nisi rilindjen në Tiranë me rindërtimin e zyrave të tij dhe e vazhdoi me promovimin në New York të kullës që ka me Fidel Yllin. Pra zyrat e kryeministrisë dhe kulla e tij me Fidelin ishin dy çështjet më të rëndësishme të javës së parë të axhendës së Ramës brenda dhe jashtë vendit…. Kryeministri dhe ministrat, kur është e nevojshme, bëjnë investime në mjediset e punës por kur i shkatërrojnë vetë zyrat për t’i rindërtuar pa prokurime dëshmojnë se duan thjesht të mbushin xhepat… etj – shkruan Berisha.

Redaksia Online September 25, 2013 16:22
Komento

58 Komente

 1. ismail September 24, 17:25

  Po cfar administrate o kopil vicidoli?? Po ti ke vrar njerez o zagar, qepe halene o qelbesire, se nuk e ke vendin aty ku je sot ti, po tjeterkund o njeri katran!

  Reply to this comment
  • OREST September 24, 17:39

   Kur do dale nje burre ta coj atje ku ka vendin kete te semurin? Degjoji lutjet tona o zot!

   Reply to this comment
   • beni September 24, 20:21

    Ata burra dalin njeher ne 200 vjet o Orest. Duhen prit edhe 100 te tjera

    Reply to this comment
    • juna September 25, 04:57

     Ky nuk e kupton qe miliarda te vjedhi Rama me fidelin, po ishte ky perballe tyre, mileti voton Ramen dhe fidelin. Sa i trash qe esht. Dhe sa i pagdhendur. Cfar race o perendi

     Reply to this comment
     • arifi September 26, 08:11

      Rosinanti i Don Kishot Vucidolit ka mare vrull dhe diku do rezohet per tu shkermoqur perfundimisht.Nje gje nuk kuptoj ,jane ca njeres si pun e ksaj goxes qe adhurojne akoma gerdalla qe perdite i nxjerin bojen vetes se tyre me ato qe shkruajne.

  • zeno September 24, 20:14

   Ore sa vjet do degjojm idiotesit e ketij ne? keshtu do vazhdoj dhe ne opozit ky me keto traplliqe?

   Reply to this comment
   • alfred September 24, 22:05

    prandaj do rrin sh gjate aty ku jane keta. E din edhe vet qe populli i urren. Kan ndonje shpres te ai Meta i Skraparit. Merre me mend te qeveris dikush qe ka urrejtje te till per popullin sic ka PD-ja aktuale.

    Reply to this comment
   • opozitar i sfilitur September 25, 05:43

    Mir ky kafsha, po ai Rama kur do kthehet nga SHBA-ja? Tre muaj pritem Saliun te shkulej nga karrigia, tani do presim dhe Ramen tre muaj te mbaroj turizmin politik?

    Reply to this comment
    • zefi September 25, 19:49

     Po mire,o “OPOZITAR I CFILITUR”,akoma ne WC ke ngelur,qe pas zgjedhjeve,duke pritur Ramen???
     Lere Ramen te punoje,a derebardhe dhe merru me BERISHEN,se ka plot KRIME PER TE PAGUAR!!!
     Rames ia dhame votat,ta shokojme si punon!!
     Ne duruam Berishen duke VRARE,VJEDHUR,SHARE ME LIBER SHTEPIJE dhe nuk thame nje fjale,ndersa tani na duket vetja sikur NDRYSHIMI DO BEHET ME LLAMBEN E ALAJDINIT!!!

     Reply to this comment
   • lali K September 25, 14:38

    Sa i neveritshem esht ky njeri, vhaaaaa, m vjen per t vjell kur e shof

    Reply to this comment
  • Devolliu i merakosur për Saliun September 25, 18:49

   SALIU, SI NURE BEU I LUSHNJËS
   Ik or KRIMINEL; je bërë krejt qesharak e karragjoz.
   Sillesh si pordha nëpër brekë rreth SHQUP-it e çirresh e mallkon EDI RAMËN, QEVERINË E RE DHE POPULLIN që të dha 1.000.000 shuplaka e të hodhi knockdown.
   Je bërë gazi i Botës, tëpkë si Nure Beu i Lushnjës ne Filmi “Koncert në vitin 36”, që e quante veten i pari i Lushnjës e ç’nuk bëri për t’i penguar artistet e ardhura nga Tirana që ta zhvillonin koncertin por që nuk e pordhi njeri; ashtu siç nuk ta var torbën e nuk të pjerdh më Populli as ty.

   Reply to this comment
  • Beni September 26, 07:00

   Po ky zagar akoma i do ti kete kta hajdute ne pune….kta injorante e te paskrupullt qe te kerkojne para qe sa fut kemben ne dere te institucionit..BE do qe te luftohet korrupsioni dhe haduterite e ky dashka me kta superhajdute ti mbaj ne administrate…ik o legen se boll vodhe dhe e le shqiperine ne beterr..po vjen sot e te flasesh.Ti je per tu futur ne burg o injorant,jo me te rrish akoma aty…

   Reply to this comment
 2. liri a vdekje September 24, 17:30

  hale plak qelbesire

  Reply to this comment
 3. luani londer September 24, 17:42

  Ky kujton se eshte zoti i shqiperise ik o sale se u turperove per fare.

  Reply to this comment
 4. Horri i Bulevardit September 24, 17:42

  Ha ha ha, cfare te gjeti more shpellar i katandisur ne replikues me mbesen tende, ajo te poston fjale mallengjyese dhe ti shpejt e nxjerr si lajm se si nje shqiptar, te do ty kaq shume.
  Cte gjeti more kodosh i sigurimit shtetit dhe njekohesisht dhe plehre e UDB-se serbe, paska Edvini Kristaq Rama kulle ne Nju jork?, po shyqyr qe e paska more malok koketrashe dhe i xhindosur, une do te gezohesha qe vertet ky Edvin Kristaq Rama te kishte nje kulle gradacele ne ate qytet te lirise. Dhe mund ta kishte, po ta kishte paguar rregjimi qe te solli ty nga halet e vucidolit, dhe te beri njeri me fytyre shtaze, po ta kishte paguar ai rregjim Kristaqin artistin e madh te monumenteve dhe jo vetem ate por edhe Mumtaz Dhramin apo dhe autorin e madh te Skenderbeut, po ti kish paguar ai rregjim me vlerat qe keta artiste dhane per kombin, me siguri qe ti as kopshtar sdo te kishe mundesi te ishe ne familjen e Kristaq Rames, se dhe kopshtari ka jo vetem dinjitet, por dhe shpirt artisti, virtyte qe ti si shpellar dhe kominist-spiun si ke.
  Ti more cuni i nje bariu dhish jo te vetat por qe ishte lopcari i fshatit, kujton se duke e quajtur Edvinin cunin e Kristaqit, mendon se po e fyen, por jo moe i paudhe, Kristaq Rama, ishte njeriu, bashkeshorti dhe babai i nje familje plot dinjtet, plot kulture, virtyte qe ti dhe familja jote e perzene nga fashti kurre si keni patur dhe kurre skeni per ti patur, se dhe niperit dhe mbesat, i mbarse me pisllekun tend te nxirre.
  Ti ske turp more i paudhe, se turpi jot iku qysh ate dite kur ttherrisje si i marre, Te varet ky armik i partise, turpi jot kishte ikur me kohe, kur therrisje, Kjo armike smund te jetoje ne Tirane, se nuk e meriton dhe partija jote more i pabese te degjoi, Hyseni e burgosi, kolegen tende e internoi. Te dy kane vdekur, por ato te akuzojne ty more qelbesire se na more jeten, por erdhi dita qe fytyrsia jote doli ne pah ashtu sic u betove para partise se punes dhe shokut Enver, se do te punoj dhe jetoj si revolucionar dhe ashtu bere, sot ti je litari i tejzgjatur i asaj partije qe shkaterroi nje popull, paqedashes dhe bujar, ti e bere kete popull, genjeshtar, vrases dhe hajdut si vetja.
  Epo keto cilesi te tuaja ai Kristaq Rama qe ti more demon gerthet, nuk i kishte.
  Prandaj une ty te pergjiem, Edvin Kristaq Rama, je i nderuar, je i respektuar, se je pikerisht pinjolli i atij qe la nje emer te mire, je pikerisht djali i Njeriut te Mire.
  Ndersa ty more qelbesire sllavo-ortodokse, te them, zhduku nga jeta e shqiptareve, na le te jetojme jeten si duam ne.

  Do te desha qe te gjithe komentuesit ti japin nje perghjigje kesaj qelbesire qe na zuri deren.

  Reply to this comment
 5. nastradini September 24, 17:57

  Fotografite e Ministrive mjerane te Sali Berishes tregojne me se miri se kush ka qene zoti i shtepise per 8 vjet me radhe dhe kush ka vjedhur LEKAT e popullit me thase dhe me aq tahma te madhe sa nuk ka pasur deshire kohe te kryeje remonte minimale te Institucioneve me te Larta te Shtetit. Mendoni si ka qeverisur ky lakmitar grabites i fondeve ne rrugen Durres-Kukes per 8 vjet me radhe.

  Reply to this comment
 6. gim cami September 24, 18:04

  meqe me ka vene bllok me kohe ky palacoja po i shkruaj ketu meqe ske ku e shan. ore gore o palaco burre po nuk u lodhe duke shpifur ore gore po do ishofim ato kullat dhe vilat e tua ku i ke o komunist i pa ndreqshem.

  Reply to this comment
 7. tironci kuq e zi September 24, 18:16

  I drejtohem te gjithe stafit te kesaj gazete. Ju lutem lajm nga berisha tradhtari I pa besi i degjeneruari, etj, etj, mos nxirni me se shumica e popullit as nuk do ti degjoj me emrin. I vetmi lajm qe ne presim nga ky bajge eshte denimi me burg te perjetshem, ate here do ta lexojm edhe degjojm me gjithe qef

  Reply to this comment
 8. esen September 24, 18:18

  Kush ia mesoi kompjuterin ketij monstre?! II pergjerohemi Sektorit te Shtypit te KQ (medemek medias) se Tiranes ta bojkotoje kete njeri qe po ben cdo perpjekje per nje perplasje te re si ajo e ’97. Ky nuk jeton dot ne qetesi, sepse duhet te konkurosh me ide qe nuk i ka. Ideja e veteme e tij eshte motoja “Perca e Sundo”, thellim i lftes se klasave dhe i cdo percarje te mundshme. Duhet injoruar nga shtypi, por jo nga drejtesia aty ku ai e ka vendin per krimet me te medha qe ka bere nje individ ne Evropen e pas 90. Vendin e ka ne burg, per shkaterrimet e Shqiperise, percarjet, vrasjet, vjedhjet, tjetersimin e pronave publike ne emer te Familjes se tij. I vjen inat qe i tregojne institucionet qe i kishte kthyer ne hale katundi, edhe pse ka bere shpenzimet me te medha ne historine e Shqiperise per luks familjar e personal. Cojeni ne burg, qe te gjeje paqe Shqiperia. Ndryshe falangat e tij te mafies do ta shbejne Shqiperine sic bene me 14 shtator 1998 me Fatos Nanon, vetem nje vit pas luftes civile ku e pat cuar vendin. Vetem nje vit dhe e mori pushtetin, packa se nuk ia njohen nderkombetaret. Kapteret e grusht shtetit, Imamin dhe Spahiun i shperbleu me postet e larta te ministrit dhe zevendesminitrit te mbrojtjes qe nen udhezimet e tij e shkaterruan plotesisht ushtrine shqiptare. Me parullen se jemi ne NATO e ka kthyer ushtrine shqiptare ne ushtrine me te vogel ne Ballkan, krejtesisht te korruptuar e te rreckosur, ku qellimi kryesor i ushtarakeve ishte te jepnin bakshishe per te shkuar ne misione ne Afganistan! Ky eshte kontributi i Saliut dhe ka ardhur koha qe drejtesia tia tregoi vendin ashtu sic ia tregoi edhe populli shqiptar!

  Reply to this comment
 9. timi September 24, 18:21

  Bertit sali bertit se na sqyeve se qeshuri, turp te kesh qe edhe ministrite I ke shkaterruar sic ja bere Shqiperise, tani qe Edi po te nxjerr lakuriq ne mes te sheshit nuk ke c’ben me por veten te cirreshne facebook. VDEKSH QE SONTE OR KRIMINEL GOJENDYRE!

  Reply to this comment
 10. mitro September 24, 18:21

  Mori fund koha kur njerezit besonin shpifjet dhe fyerjet e tua ndaj te tjereve.Sot vetem bashkefshataret tend te shpelles mund t,i hane keto mallra te punishtes tende.Perendoi koha jote ,per fat te keq dhe besimi i popullit tek ty,DUHET TE MESOHESH ME KETE FAKT..

  Reply to this comment
 11. zekthi September 24, 18:23

  More gjysh i munguar per detyren e gjyshit !
  Nuk e ben dot edhe kete detyre ndaj pasardhesve te tu Ti se edhe ata te jane trazuar keq dhe i ngaterron.
  Po Ti u the socialisteve ne Parlament kur te vune ne dukje korrupsionin ashiqare te Argites dhe Erzenit me Fazlliçin e te tjere : ” Si e doni ju vajzen time fukara ? Ju lumte bytha – u the ti – do te vjedhij sa te doje se jemi ne kapitalizem”
  Po me te tjeret pse e kruan kot se koti apo e ke mokthin ne goje e nuk rri dot pa folur se pelcet si municioni ne Gerdec ? Te tjeret Ti i don fukara ?
  Kujton se do te shpetosh me te bertitur ?
  Po te kishte edhe nje fije floku Rama shkelje ligjore ne Bashki gjat kohes qe ishte kryetar, pa le po te kishte vile ne New york, ti do te ishe akoma ne maje te karit si kryetar i qeverise dhe nuk do te zbrisje kollaj si te tha Namik Hoti.
  Po ti nuk i gjete dot gje Rames dhe i rrove te hollat sa te rrezoi nga kali me ane te votes popullore.
  Pergjigju per ato dikasteret qendrore qe i ke katandisur si halete e ushtareve te kohes tende te diktatures e mos i drith bythet sa andej kendej duke folur edhe me ate Mehillin e oborrit.
  Nuk harrohet 21 Janari !
  Nuk harrohet Gerdeci !
  Nuk harrohet vjedhja ne rrugen e Kukesi !
  Nuk harrohet shitja e detit !
  Nuk harrohet shkaterrimi i Shqiperise !
  Ç’te te harrosh me perpara ty dhe oborrit tend !
  Per keto pergjigju Ti more zullumqar ne ate ditarin tend virtual !

  Reply to this comment
 12. lutfi September 24, 19:09

  SA NOSTALGJIK QENKAN KTO QE E BOTOJN KETE HAJDUT QE TASHME ESHT NJE PERSON FARE ORDINER E I PA VLERE. VERTET LIND PYETJA SE MOS VALLE DESHERONI QE PERSERI TA KTHENI NE POLITIK ?

  Reply to this comment
 13. Ilir September 24, 19:17

  Do ti beje thirje familjes se ketij te cmenduri;nqse ju ka ngelur pak dinjitet o familjar te degjeneruar,mundohuni dhe hiqjani kompjuterin ketij skizofreni sepse te jeni te sigurt qe neser do shkruaj dhe ju shaj edhe juve.Vdekje qelbesires……

  Reply to this comment
 14. Njeriu realist. September 24, 19:55

  Une ju lutem kam nje kerkese pak me ndryshje:
  Ne se ka Zot qe une e besoj me shpirt te me degjoje dhe te me plotesoje nje deshire qe me pervelon ne zemer.
  Nje komisjon i perbere nga puro shqiptare specialiste te ekonomise duke vene njeren dore ne zemer dhe tjetren ne ligje te na nxjerrin ne driten e djellit para shqiptareve te gjitha perfitimet ekonomike qe ka siguruare Sali Berisha me gjith klanin e tije,sigurishte ne se ka te tilla,dhe pastaj shqiptaret te japin verdiktin qe meriton .Kjo do te jete edhe nje mbyllje goje me ose te padrejte kunder ketij njeriu.
  Ne kerkojme nga Sali Berisha te gjeje pozicionin e tije dhe te lere rehat shqiperine dhe shqiptaret,mos i shkoje mendja se duke bere zhurme me dhe pa vend mund te na beje neve pak te meshirshem ndaj tije perkundrazi neve do gerryejme me thelle kete plage te shoqerise shqiptare per ta varrosur nje here e pergjithmone.

  Reply to this comment
 15. Qamil September 24, 20:07

  Te nderuar gazetar mos i jepni hapsir kti njeriu te qmendur ky ka vendin ne ndonje spital psiqik

  Reply to this comment
 16. anderson September 24, 20:11

  REDAKSISE SE GAZETES “DITA” ! Me keqardhje po ju shkruaj por mos e njollosni gazeten me shkrime te tilla sepse nga “DITA” qe ndoshta i hapi syte shume shqiptareve, do ktheheni ne gazeten “ERRESIRA”. po te shkruani te tilla shkrime nga Sali Bushtrica. Me respect,…..

  Reply to this comment
 17. Reparti Riedukimit Nr.313 September 24, 20:31

  Sali ti je pervers e kujdes se mos kapesh Arminen, si malok qe je nuk te ben pershtypje. Pastaj mire do te besh po te punoi vegla, se Shkerdhenin nuk e ke per ate pune, ka dhene prova “fukarai” edhe tek fisi i tij me Berishajt.

  Reply to this comment
 18. koci September 24, 20:49

  Para ca kohesh i the Rames se po ben ciu ciu,
  pesove si ai njeriu, qe ate qe e peshtyu e lepiu.
  Te pelqen teknologjia si dhe vendet nga ajo doli,
  po ku mikrosofti e ku Vucidoli.
  Se ne fakt ketu fillon e mbaron historia,
  njeriu e uren boten kur s’eshte si e tia.
  Ti s’e kuptove se per njeriun gjeni eshte humanizmi,
  dhe jo intrigat e pushtetit dhe Makiavelizmi.
  Mos i bjer ne qafe H tek-ut se s’eshte per ty,
  kjo eshte miqesore,mor te placin te dy.
  Cdo gje ka kohen e vet kur i mbyllet cikli edhe pike,
  qe njeriu te mos behet si gjella pa kripe.
  Ne qofte se do te mbetesh personazh historik,
  me keto qe po ben je i garantuar tragjikomik.

  Reply to this comment
 19. Naftetari September 24, 21:19

  Ca kujton ti se kur thote Edvin Kristaq Rama e ule ate si njeri gabohesh se Kristaq Rama ka qene dhe eshte i respektuar dhe me reputacion.E i magjinon Ram Berisha nje anonim qe nuk ka dhen asgje per kete vend.

  Reply to this comment
 20. zymer September 24, 21:39

  o sali trapi po ti ngele duke thene edi eshte hajdut por ti kur nuk ishe i zoti ta ndaloje kete hajdut sa ishe ne pushtet per cfare flet tani ti si i pa afet qe je mbulle gojen dhe mos fol legen

  Reply to this comment
 21. daku September 24, 21:41

  O Zotnia juj gazetar. Deputeti nuk ka akuzuar Ramen se ka kulle ne N.Y. por ka akuzuar Ramen se ka bere ne N.Y. promovimin e kulles qe ka ne Tirane. Lexoni me vemendje para se te shkruani. Dhe behet fjale per kullen perballe is-PD.

  Reply to this comment
 22. foleja e zogut September 24, 22:02

  Keta komentues kishin ne mend kur nxoren 57% analfabete funksionalw.

  Reply to this comment
 23. Reparti Riedukimit Nr.313 September 24, 22:25

  Sali sa e ke qerane mujore ne zyrat ku je ngujuar si ne kullen e Vic-i-doli, duhet te besh transparencen me publikun se je deputet, trego te verteten, se i meson keq femijet e i con ne rruge te gabuar. Shoku Kriminel i ke si “engjej’, ne dac Giten, Turi Brisk (ben mire te ma rruje pa shkume), ne dac Shkerdhenin, me pamje gei, qe po perjeton me Arminen nje dashuri te humbur, e cila i ben vetes auto-foto, me shume nga pas per te nxjerre me ne pah Bythen, dergoje ndonje xhiro nga Kavaja jote, qe te ka xhan.

  Reply to this comment
 24. XHINO September 25, 00:27

  akoma ron ky qelbesire Ik or shtrig se po na ben qe mos lexojme as gazeta dhe mos shikojme as tv Akoma te duket vetja i pari i vendit ? Ike plaku Sali ike per jete te jeteve si nje diktator inatci vrastar dhe ajdut

  Reply to this comment
 25. miri September 25, 04:32

  ky ka pjerdhur fare o njerez dhe u ka si shabon qosja,qe kur se ngiste njeri fillonte u gricte vete me njerzit edhe pastaj kur e ngisnin kerknte ndihme tek polici edhe ky po na grric bythen tani qe sja kemi ngene per tu marre me idiotet,ilaci me i mire eshte qe asnje te mos merret me ate dhe lereni ne harrese se keshtu do pelcase nga marazi

  Reply to this comment
 26. Zazan nasi. September 25, 05:43

  O [email protected] te doli rakia o pall e saliut.njerz si puna jote po tha kurizua plak saliu fluturon brezhka .te gjith palloshat si puna jote fluturon me nje ze e ju pas sali gomarit e te vegjlit e tij.

  Reply to this comment
 27. akrepi September 25, 06:30

  Nuk kisha ne plan te prononcohesha por komentuesit duhet te dine qe kullen ne Nju jork e ka Ridvan Bode, ndersa per zyren e re te Saliut mos u beni merak per qerane sepse jo vetm zyren por komplet kullen 25 kateshe ai e ka te veten ne mos te gjithen gjysmen.Pronaret me letra te saj jane niperit e Lirise.Ne kete kulle edhe Fatosi e ka nje kat.

  Reply to this comment
 28. ardi September 25, 07:50

  Rama leshoi nje tufe me miza(fotot e ministrive),Berisha u krujt e po kruhet dhe leshon nje tufe tjeter me miza(kullat) dhe premton se ka akoma te gatshme tufa te tjera.Duket qarte qe ekulibri i kerkuar nga pozita e djeshme per shurjen e luftes ndaj korrupsionit eshte vendosur,por qe te mos kuptohet nga votuesit dhe ato forca te cilat duhan vertete ta rimekembin Shqiperine, leshojne tufa me miza ne drejtim te njeri tjetrit.Dhe e gjitha kjo behet sipas nje skenari te mire menduar nga dy kryeqendrat e fqinjeve tane,per ta lene Shqiperine larg botes te zhvilluar e qyteteruar.Kete beri Enveri me te tijt dhe se gjeti gje per gati 5 dekada,kete po bejne edhe keta gati mbi dy dekada.

  Reply to this comment
  • galaxy September 26, 08:07

   Enveri eshte nje histori krejt e vecante dhe s’ka lidhje me historine e plehrave te sotem.Thjesht nga pikpamja morale, tjeter moral e karakterizon kohen e Enverit dhe tjeter imoralalitet i takon kohes sone.Cdo krahasim i dy epokave per mua eshte absurd.Historia do e tregoje se si eshte e verteta e ketyre dallimeve.

   Reply to this comment
 29. LALI September 25, 07:55

  ore pse merreni me kete injorant koha e tij ka perfunduar

  Reply to this comment
 30. shqipfolësi September 25, 09:26

  Politika shqiptare është politika që ka përvetsuar më mirë se kushdo teorinë e PING-PONGUT….Po lërjani topin në derë këtij ish-i, se ky vdes kur nuk ia varin…lëreni të vdesë nga pak e çdo ditë në heshtjen dhe marazin e humbjes spektakolare, madhështore, të papame, që populli që e “donte aq shumë” ia dha pa kursim në 23 qershor…lëreni të lozë e të gëzohet dhe ca para kompjuterit, deri sa ti vijë dita për të larë hesapet e llogaritë para popullit…Dhe ne po presim, me durim, por po presim…..

  Reply to this comment
 31. bajo September 25, 10:36

  Saliu (Berisha) ka nevoje te rinovohet dhe riinterpretohet dhe kete e ben me artikuj te ndryshem ne faqet e shtypit apo ne inernet, duke shkruajtur ato qe mendon mbare e prape. Harron se ka qene Kryeministri i Shqiperise,per pasoje i Fidel Yllit?!! Si e la ky i deshtuar i 23 qershorit Edi Ramen te behej Kryeminister e t’i zinte vendin,kete piktor te pagdhendur e injorant,kete deshtak qe ia mori pushtetin nga duart me 1-milion vota te padiskutuara si ne zgjedhjet per Tiranen,si e la Fidel Yllin te behej miliarder me fame sa te behej deputet e te ndertoje kulle ne Nju-York te SHBA-ve me parate e djersen e popullit. Cudi si ia ka pranuar Amerika kete bashkeinvestim me para te pista Edi Rames e Fidel Yllit kur atje eshte president Obama e jo Sali Berisha ?!!! Ketu i fle lepuri Sales qe perpiqet te na e paraqese delen per ujk !!!

  Reply to this comment
 32. sazan September 25, 15:13

  Mos
  Na e nxirrni me kete kermen mbeturinen vrasesin njeriun e lig

  Reply to this comment
 33. karolina September 25, 15:23

  E di shprehjen ” pirdh, pirdh se lirohesh” o Sali se je dhe mjek………..

  Reply to this comment
 34. mira September 25, 15:29

  o Sali ,nje fjale e urte thote ,mos e ngacmo …..ate te shkrete se i del era .ashtu si te ka dale boja ty dhe bashkepunetoreve te tu.

  Reply to this comment
 35. Salep i ngrohte September 25, 16:54

  Skisofreni Sali Plaku, flet per administraten e PD qe vodhen e grabiten Shqiperine, populli votoji se qeveria dhe administrata Tropojane- hajde dru me pre, te largohen dhe te gjykohen si shperdorues dhe vjedhes te pasurise se qytetatreve shqiptar. Po administraten qe punoi deri ne vitin 2005, me diploma dhe mastera nga me dinjitozet, pse e lincove dhe i hape udhe paditurise dhe mediokerve me diploma te blera dhe pa shkolle te mesme. Saleh ti e ke ne gen krimin dhe te pergojosh familjet e te tjereve, zoti ta dha brenda ne shtepi qe Shkerdheni u nda dhe mori nje Armine me titull PROFESORESHE ne moshen 18 vjec. Nje here Shkerdheni mori brenda fisit, nuk e keni problem si malok dhe te beses qe jeni, nenen e vet per moshe dhe tali po te fut ne shtepi gocen e vet per moshe, mos u merzit se sic e kane punuar te tjeret do te vazhdojne t’a punjne qe ta lehtsojne tet bir, e ke djalken si GEJ, te lyen buzet me te kuq o koqe.

  Reply to this comment
 36. shqipfolësi September 25, 17:28

  Për personazhin në fjalë, ish-kr/min. që tashmë vetëm vjell vrer dhe shpifje, nëpërmjet fb-ut, më duket se ka ardhur koha që ti vihet FRE!
  Drejtësia bën mirë që të nxjerrë një ligj, ku të dënohen të gjithë personat zyrtarë që akuzojnë palën kundërshtare pa fakte të dokumentuara. Këtu e kam fjalën për partitë politike dhe personazhet publike, si puna e Salehut, që rri e rri e hedh akuza ndaj kundërshtarëve. Dalin dhe këto zë-dhënëset që recitojnë urdhërat e partisë dhe ku jemi, po aty ku ishim dje! Duhet ti vihet patjetër një barrikadë dhe të dënohet penalisht, çdo akuzë e padokumentuar, e lëshuar nga selitë e partive politike.
  Mjaft me këtë lloj komunikimi aspak dinjitoz dhe jashtë çdo etike qytetare!
  Z. Rama, jeni Ju i pari që duhet ta ndaloni këtë gjë. Vini në punë Drejtësinë të ndalojë me ligj këtë lloj komunikimi që bëhet thejsht për disinformim dhe çoroditje publike. Populli nuk ka nevojë të ushqehet më me këto lloj tymnajash dhe akuzash shpifëse. Akuzat nuk mund të lëshohen nga foltoret partiake! Partia nuk është prokurori! Partia është organizatë civile. Ajo nuk heton, as jep vendime mbi padi penale.
  Ngarkoni Drejtësinë, ti japë fund njëherë e përgjithmonë këtyre shashkave që lëshohen pa të keq nga fb-ku. Kështu ti vihet fre dhe Salehut, që nuk lë gjë pa thënë e pa sajuar para ekranit të tij. Koha është shumë e çmuar, si për Ju z. Kr/min. ashtu dhe për ne qytetarët. Sepse ne kemi humbur shumë kohë me marrëzitë e një të paudhi. Tashmë na duhet pa kaq kohë të rifitojmë ato shumë gjëra që kemi humbur, në se do mundemi ti rifitojmë!

  Reply to this comment
 37. Sulo September 25, 18:37

  Si ekonomist me eshte dhene mundesia te shikoj nivelin e tatimoreve dhe te doganes, ku 80 % te tyre kane mbaruar Institutin Bujqesor Kamez(dega agrobiznes),pra aty ka mbaruar edhe ish k/financieri i vendit, ekonomista qe njesine matese te punimeve e kishin hektar unitet hamullor, miq e shoke te Bodes, por te zinj nga shpirti dhe qe shkateruan biznesin. E si te mos hiqen keta ekonomiste medioker qe ne raport me ekonomistet qe mbarojne jashte jane nul.Gjithashtu, ne shume vende ne admistrate, bile edhe ne dogane jane vendosur partiake pa diploma apo me diploma te blera. A mund te vazhdohet me keta qe te vetmen aftesi qe kane eshte vendosin gjoba per shtetin dhe gjoba per xhepat e tyre. Ata nuk kane lindur te plaken ne keto vende, do vijne te tjere me te afte. Nderkohe, nuk duhet te hedh poshte edhe faktin qe ka edhe specialiste te ndershem, te shkolluar qe pamvaresisht nga bindjet politike mendoj qe i duhen vendit.

  Reply to this comment
 38. lili September 25, 18:47

  Nuk e ka problemin tek shkaterrimi administrates, por del per te reklamuar pulovrat. Ka rrjedhur fare qyqari

  Reply to this comment
 39. mirnjohje September 25, 19:13

  SALES I KA IKUR MENDJA , POR PASKA ZEMER TE FORTE I CMENDURI .
  TI MARI TE KEQEN EI RAMES POPULLI E HOQI QAFE SALEN SHUME SHPEJT SHQIPERIA DO TE NDRYSHOJ FAQE— SADO TE VUAJ TA PENGOJ SALA — VDIQ AJO DITE QE SALA SHKATERRONTE VENDIN DUKE NA THENE SE ISHIM TE PARET E EVROPES.
  SUKSESE EDI RAMES , SALA SH. SHPEJT NE TE SEMES .. SE KA TE GJATE.

  Reply to this comment
 40. Lavdosh September 25, 22:15

  Ju te Dites po na lodhni ca si shume me me postimet private te ketij te semuri plak. Keto nuk jane lajme

  Reply to this comment
 41. XHINO September 25, 22:31

  Lavdosh Jm dakort me ju Idiota ka edhe te tjere Seshte vetem ky plaku i roitur Pse na lodhni me hajvanet qe kane haruar te pijne ilacet ?

  Reply to this comment
 42. lavdosh September 26, 01:34

  Xhino,
  une e kam me faktin se keto nuk jane lajme.
  Kush eshte i interesuar per postimet private te SB,ER,JT etj etj mund te shkoj dhe te bej pelqimet e tij atje.
  Ketu rreziku eshte qe facebook-u te zevendesoje lajmet e verteta. Plus u lodhem me propaganden e politikaneve tane ne TV. A te kujtohet koha kur TV hapesh dhe mbyllesh me fytyren e Sali Berishes me lajme takoi kete ate, sharje per opoziten, shtrengoi doren me kete dhe ate, me mburje etj etj dhe jo me ato qe perbejne lajme te verteta dhe me problemet e shqiptareve
  Edhe ne kohen e E Hoxhes nuk kishte kaq shume propagande.
  Na lodhen. Tani me facebook-un do behet me keq. Shpresoj qe kjo te ndryshoj

  Reply to this comment
 43. shikoj punen time September 26, 07:17

  edhe ju gazetareve jua ka qefi te merreni me te. per mua do ishte me mire te mos ja varnit fare qe dhe ai ta kuptoj se nuk i çahet me koka kerkujt per te

  Reply to this comment
 44. shikoj punen time September 26, 07:19

  Na lodhet me te tille njerez. Injorojini duke mos u marre me ta.

  Reply to this comment
 45. al September 26, 07:29

  nje lutje per redaksin e dita-s sa me pak lajme per ish kryeministrin aq me mire jo per gje por nuk perbejne me lajme

  Reply to this comment
 46. liri a vdekje September 26, 08:20

  o sali te kujtohet dhija ne femijeri

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim