Berisha: Vendi shpëton vetëm me protesta, t’i hedhim qelbësirat

March 17, 2015 09:49

Berisha: Vendi shpëton vetëm me protesta, t’i hedhim qelbësirat

Sali Berisha ka reaguar mbi lajmin, se deputeti Mark Frroku mund të ketë mbrojtur një person të kërkuar për 804 kg kanabis nga një arrestim policie.

Sipas Berishës, vendi është mbërthyer nga krimi dhe droga.

Ai thotë se vendin e shpëtojnë vetëm protestat.

Ne fillim te tetorit, PD dhe mediat denoncuan nje rast flagrant te perfshirjes se deputetit Mark Frroku ne trafik droge. Gjate operacionit antitrafik te policive shqiptare, italiane dhe malazeze ne zonen e Velipojes, i koduar si operacioni Viluni, u kapen rreth 804 kg kanabis, qindra fisheke, dhjetra mijera euro etj etj. Ne kete operacion policia arrestoi 7 anetare te rrjetit por nuk arrestoi dot bosin e rrjetit, Bardhok Planaj sepse ky i shpetoi policise pasi kaloi ne makinen e deputetit Frroku.

Ky akt u mbajt fshehur rreth 6 muaj nga pushtetaret e niveleve me te larta çka deshmon lidhjen e tyre direkte me krimin. 

Te dashur qytetare, vendin e shpeton nga krimi, droga, vrasjet e pushtetareve, vetem protesta juaj mbarepopullore nen moton “t’i hedhim, t’i hedhim, t’i hedhim qelbesirat!” shkruan Berisha në FB.

March 17, 2015 09:49
Komento

9 Komente

 1. @@@@@@shifni halete March 17, 09:59

  Poshte moj nga c’airet eeeeeeeeeee
  C’na rane moj xhevairet eeeeeeeeeee
  Po hidhen,po hidhen, po hidhen dhe qelbesirat e tjera,prite radhen se po te vjen……..

  Reply to this comment
 2. Mallakastra March 17, 10:06

  Te drejt ke o salush , por tshti eshte ne qoft se, ndersa krimet e tua jane te vertetuara katerciperishte, ndaj duhet te gjykohesh ti per vrasjet, vjedhjet e djegiet , qe i ke bere ketij vendi. Dhe po qe se nuk denohe ti, ky vend ky vend kurre nuk k per te gjetur qetesi.

  Reply to this comment
 3. Denisi March 17, 10:11

  PiNESKA ONLiNE

  …Në emër të kujt o Sali Berisha kërkon përsëri që të marrësh pushtetin përsëri….???????
  …Në emër të kujt kërkon të marrësh pushtetin , në emër të kësaj Shqipërie që e le të mjerë , të drobitur , të vjedhur , të shkatërruar , të shitur , pa dinjitet e pa krenari kombëtare , kur ju e latë me 23 qershor..
  …Në emër të kujt kërkon të marrë pushtetin , në emër të burgosurve e perserkutuarve politikë , që i ke përdhosur , poshtëruar , rrahur e burgosur gjatë këtyre 23 viteve , që i ke djegur dhe masakruar …
  …Në emër të kujt pjese popullsie kërkon të marrësh , të asaj pjese puntore që i le të papunë e në mjerim , të pashpresë , të pasigurtë ne gjithshka e përgjithshka , kur ju e latë pushtetin me 23 qershor…
  …Në emër të kujt kërkon ta marrësh pushtetin , në emër të atyre qe që u vranë , u ngujuan dhe ngelën analfabetë e të pashpresë për jetën , e ato janë të ngujuarit e gjakmarrjes , që ti le , dha ato vazhdojnë edhe sot të rrinë mbas 23 qershorit , kur ju e latë ju pushtetin….
  Në emër të kujt kërkon të marr pushtetin , në emër të 26 vetave të vrarë në Gërdec , e qindra të tjerë të plagosur e sakatuar , që ju , shteti e qeveria juaj i vrau . Në emër të kujt kërkon të marrësh pushtetin , në emër të asaj Shqipërie të vitit 1997 , kur e shkërmoqët shtetin , duke sjellë dëme të pariparueshme , e që i vuajme edhe sot , në emër të , në emë të atyre mijëra vetëve që u vranë , u mbytën nëpër dete , dhe ngelën neper male , sepse morrën arratinë nga katrahura që solle ti , shteti e qeveria jote .
  Në emër të kujt kërkon të marrësh pushtetin , në emër të kësaj Shqipërie e trojeve shqipëtare , të përçarë si kurrë ndonjëherë më parë , të ndarë dhe duke krijuar ndasi veri dhe jug , dhe shkaktarë për këtë je ti Sali Berisha , shteti dhe qeveria jote kuislinge dhe sejmenësh .
  …Në emër të kujt kërkon tëkon ta marrësh pushtetin , dhe ja po ta them unë, në emër të askujt , sepse ju jeni një nga njerëzit , që e keni dëmtuar më shumë se çdo politikanë e pushtetarë tjetër , interesat tona kombëtare , interesat e popullit e kombit shqiptar…prandaj e mira juaj është të heshtni …të heshtni , e të mos dilni më në publik , e t’u kërkoni falje për ato që i keni berë kësaj Shqipërie e trojeve shqipëtare dhe kombit e popullit shqiptar…
  …shkroi @bujarcani….

  Reply to this comment
 4. ARGITA March 17, 10:19

  O MIQ BERISHA KETU KA TE DREJTE ,FROKU MBRON KRIMINELET SE ESHTE VETE KRIMINEL ,VELLAIT I FROKUT VRASES ,DOSHAT E KODOSHAT KRIMINELA , KUR KA TE DREJTE KA TE DREJTE BERISHA ,PARLAMENTI ESHTE MBUSHUR ME KRIMINELA

  Reply to this comment
 5. I.Troplini March 17, 10:42

  Ke te drejte o babi i Xenit qe shet breke me pakice dhe vret njerez ne Gerdec me shumice. Ke te drejte o babi i Gites, asaj qe merr 3% nga afaristet, per firmen e babit kryeminister. Ke te drejte o burri i Lirise,,,asaj qe i ve gjoba biznesit “per arsye bamiresie” dhe “mbledhje fondesh”.
  Ke te drejte o shkaterrues i Shqiperise ne 97, o vrases pas shpine dhe njeri pa bese dhe karakter.
  Ju duhet te jeni ai, qe flet per QELBESIRA. Si babai shpirteror i gjithe qelbsirllekut dhe kurvllekut shqiptar, ne shqiptaret u mesuam me njerez te krimit ne sallen e kuvendit.

  Po Z.Berisha.!! Mark Frroku dhe Tom Doshi, jane tipa qe askush nuk duhet tia uroje vetes, ne politiken shteterore. Ju si kryeqelbesire,,,zgjidhni njerin prej te dyve, per ta bere pjese te “koalicionit” tuaj personal, ne luften e shtrigave per pushtet te Xenit. Kjo eshte NENTOKA SHQIPTARE. Ajo ka nevoje per nje kapak pusete, per te mos u hapur me kurre.

  Reply to this comment
 6. Goni me March 17, 13:34

  Cudi qe kete parulle qe e pruri dikur ne pushtet kerkon ta perdore prap me shprese se do pije uje.Ajo vertet hyri perseri ne moto dhe e realizoi qellimin,me 23 Qershor vertet i hodhem qelbesirat,me Sal “trimim” ne krye.E sot duke pa andrra me sy hap,kujton se do riktheje te shkuaren.Te shkuaren,te tashmen dhe te ardhmen e PD-se e shkaterroi dhe i kane mbetur nje tufe batakcinj,pijanece,,hajdute e kriminele qe kurre me nuk do mund ta bejne popullin per vete.Korrigjoni gjerat brenda vetes e mandej shihni qimet ne syrin e tjetrit.Na keni lodh o kurr mos ua pafshim surratin as ne televizor!

  Reply to this comment
 7. "Horri i Bulevardit" March 17, 16:43

  Ke te drejte sali, po se arrestuan qelbesiren tende, kete mandat edhe keta do te kthehen ne qelbesira.

  Reply to this comment
 8. Labi March 17, 17:39

  O SaLoku , kur flet ti me ze barku …. Se fjalet e tua bien ere m.t mor bajge .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim