Berisha: Lundroni në internet që të kuptoni thelbin e reformave tona

Redaksia Online February 26, 2013 16:00

Berisha: Lundroni në internet që të kuptoni thelbin e reformave tona

Kryeministri Berisha ka mbledhur sot drejtues e anëtarë të PD për të diskutuar rreth zgjedhjeve të qershorit. Berisha tha se ndërsa zgjedhjet janë te porta, është shumë e rëndësishme që të bëhet gjithçka për të tërhequr mendimin e çdo zgjedhësi shqiptar.
“Organizuam këtë takim në një moment kur nga data 23 qershor na ndajnë edhe 118 ditë, duke zbritur këtu ditën e heshtjes elektorale. Zgjedhjet janë tek porta dhe kjo kërkon mobilizimin total të të gjitha potencialeve të PD. Në shoqëritë e lira zgjedhjet janë evenimenti më i rëndësishëm. Fushata zgjedhore është universiteti i vërtetë i politikanëve, i anëtarëve, simpatizantëve të partisë për të prekur realitetin në çdo skaj të tij dhe për të përpunuar vizionin për katër vitet që vijnë. PD ka qenë, është dhe do mbetet lokomotiva e proceseve integruese të Shqipërisë. PD ka qenë dhe mbetet parti e reformave të mëdha, e guximit, reformave dhe suksesit të tyre. Në këtë kontekst është jashtëzakonisht e rëndësishme që së bashku të bëjmë gjithçka për të tërhequr mendimin e çdo zgjedhësi shqiptar”, tha kryeministri.

Berisha akuzoi kreun e PS-së se është përfshirë nga ethet për pushtet. “Zotëria tha: Ne jetojmë në Shqipërinë e gënjeshtërt. Unë ju them që ai e beson ketë se nuk ka njeri që do ta bëjë veten qesharak. Ethet për pushtet e bëjnë zotërinë të besojë gënjeshtrat e tij e më pas të thotë kjo botë është e gënjeshtërt”, tha Berisha.

Duke u ndalur në sukseset që sipas tij qeveria ka korrur në dy mandate, Berisha u shpreh se qytetarët duhet të bëjnë kërkime në internet për krizën, në mënyrë që t’i kuptojnë në më mirë këto reforma.
“Mbrojtja nga kriza ekonomike suksesi më i madh pas anëtarësimit në NATO dhe liberalizimit të vizave. Unë i ftoj qytetarët të lexojnë për krizën, të lundrojnë në internet dhe të shohin shifrat e papunësisë, do ta kuptojnë shumë mirë thelbin e reformave tona. Vende me zhvillim më të lartë kanë 2 ose 3 fish papunësi. Sipas KE, jemi i vetmi vend ku papunësia u ul dhe nuk u rrit. Ekonomia për të cilën flet Rama ka ngjyrat gri të një piktori të dështuar, por ngjyrat janë vetëm njëri aspekt”, shtoi Berisha.

Redaksia Online February 26, 2013 16:00
Komento

8 Komente

 1. palma e mesiles February 26, 16:08

  Te lundrofsha Vicidolin o njeri zgjyre

  Reply to this comment
 2. kokpalari i 21 janarit February 26, 16:09

  Si te lundrojme o Sali, sic lundroje ti me barken e xhaxhit enver ne Pogradec? He qerrata qerrata

  Reply to this comment
 3. besa February 26, 16:19

  Na i shpifi ky surrat. edhe sikur 1 milion te mira te kishte bere, duhet ndrruar uji se qelbet. Jo me qe ky ka vrare e ka vjedhur si Gadaf albanie. Si kane guxim e kerkojn mandat te tret pas menyrave qe kan bere, o zot ku e gjejn kete guxi. Te pacip!

  Reply to this comment
  • horri bulevardit February 26, 16:20

   besa ta them un ku e gjejne: Sepse kan perballe nje opozite dhjeramanesh qe ndrron pelenat 3 her ne dite. aty e gjejne. Po hajd se ka Cecua bicak, do vloj sa do vloje pastaj do behet ajo qe eshte ber gjithmon dhe kudo

   Reply to this comment
 4. mitro February 26, 21:11

  Mire e ka kryeministri ,lundroni ne internet dhe nuk e ndjeni fukarallekun qe po ju mer shpirtin.
  Por shumica e popullit mesi nxjer buken e gojes mor budalla dhe s’ka leke per te blere kompjuterin dhe tarifen e internetit.Ti ke dale jashte orbite mor zoteri,ti jeton ne boten tende virtuale.ti s’ke asnje lidhje me realitetin shqiptar.

  Reply to this comment
 5. leon68 February 26, 21:12

  une hyra ne internet dhe pashe nje plehre qe qeveris dhe qe do shporret per pak dite .Flm Sali

  Reply to this comment
 6. Pavarësia February 26, 22:04

  Ore ,,horr horri i bulevardit” ! Unë, ,,Pavarësia”, kam komunikuar dhe her tjetër me ty. Të them të drejtën, horrat nuk i kam shumë për qef por ti je një ,,horr” i mirë… Të përshëndes për pozicionimin tënd në krah të së drejtës ! Të përshëndes, gjithashtu, për fshikullimin që i bën opozitës për ,,mefshtësi apo frikë” siç përpiqesh ta cilësosh ti. Por në lidhje me qëndrimin e opozitës, unë ndaj një mendim disi ndryshe me ty. Në se opinioni yt mbështetet në idenë e vazhdimit të protestave të opozitës të llojit 21 janar 2011, gjykoj se e ke gabim. Saliu të tilla protesta kërkon që të bëjë opozita sepse truri i tij punon vetëm si të shkaktojë rrëmuja e destabilitet. Në se ti kërkon që opozita, (unë do ta quaja ,,Fronti Opozitar”: P.S.+ A.K. + F.R. D) të organizojë protesta paqësore të vazhdueshme, të pa ndërprera me problematika të caktuara siç mund të organizohet një protestë e fuqishme kundër krimeve të vrasjeve për shkak të mungesës të rendit e të drejtësisë, do të ishte me vlera. Ose protesta për probleme të tjerë që nuk mungojnë dhe në të gjithë rastet, të kërkohej me zë të fuqishëm dorëheqja e Sali Berishës. Këto do të ishin me vlera të pa llogaritëshme. Nëse je i këtyre mendimeve, të përshëndes….

  Reply to this comment
 7. sali February 26, 22:19

  ik se e katranose shqiperine keto 20 vjet,ti do dergohesh ne Hage si Milloshevici,ti ke bere kaq shume tmerre sa nuk e di si do jete denimi yt..por kam frike se do e lajne pasardhesit e tu..ti je gjithcka…nuk e kupton se ku e gjen moralin dhe kerkon te genjesh serish,si nuk je larpames te shikosh fundin tend te tmerrshem…do jetojme per te pare…te siguroj..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim