Berisha: Zgjedhjet po zhvillohen nën shenjën e mafias dhe krimit

June 21, 2015 11:36

Berisha: Zgjedhjet po zhvillohen nën shenjën e mafias dhe krimit

Deputeti Sali Berisha ka votuar i shoqëruar nga bashkëshortja e tij paraditene se dieles. Berisha u ndal gjatë para mediave ku rrëfeu për mënyrën sesi krimi dhe mafia po diktojnë zgjedhjet. Sipas Berishës zgjedhjet janë të plagosura sepse bashkëqytetarët tanë në disa nga bashkitë e vendit janë të thirrur të votojnë për kandidatë me të shkuar drogën, prostitucionin.

“Këto zgjedhje po zhvillohen në shenjën e mafies dhe krimit nga ana e mazhorancës. Kësaj here ndodhi diçka e paimagjinueshme, transparencës së miqve tanë ndërkombëtarë ju kundërvu krimi qeveritar. Këtë herë zgjedhjet janë të plagosura sepse bashkëqytetarët tanë në disa nga bashkitë e vendit janë të thirrur të votojnë për kandidatë me të shkuar drogën, prostitucionin.

Sot është fjala e qytetarëve dhe ata kanë në dorë të dëgjojnë fjalën e miqve tanë ndërkombëtarë të cilët në interes të jetës së qytetarëve shqiptarë kërkuan largimin me nga lista me emra konkrete të personave të dënuar për drogë e prostitucion shumica e lidhur kokë e këmbë me krimin,”­tha Berisha.

I pyetur rreth vijimit të situatës në Kurbin deputeti i Partisë Demokratike u shpreh: “Sipas mediave atje procesi po shkon si çifteli me një tel. Ka patur hile te paimagjinueshme ndaj tyre, por do të shqyrtohen”,­përfundoi Berisha.

June 21, 2015 11:36
Komento

34 Komente

 1. nina June 21, 11:41

  O Sali Berishe ti je krimi ti je mafia i ketij vendi,,, ti je tersi i ketij vendi bashke me lolon tend lulzim bashen,,, ju e keni percare kete vend por tani skeni me shanse,,, ju i keni krijuar te gjitha keto incidente, turp turp turp tju vije shume por ju as qe e njihni kete fjale…

  Reply to this comment
  • ola June 21, 11:49

   Kur kriminele si puna jote bredhin te lire keto bllokime jane mese te pritshme per te ndodhur. E vetmja per tju dhene nje goditje ketyre kriminelave qe kerkojne qe te na prishin kete proces zgjedhor eshte te dalim dhe te votojme ne menyre masive ne zgjedhje.

   Dilni dhe votoni dhe shprehni vullnetin tuaj me vote.

   Reply to this comment
  • redi June 21, 11:51

   kur flet ky saliu per mafie te duket sikur sheh endrra dhe jo sikur po lexon media. ku e gjen guximin kur nese ka mafioz ky vend atehere saliu eshte. deri dje shkonte pinte kafe ne lazarat dhe thoshte atje ska gje. deri dje mbante badigard qe vinin gjoba, mbante polica qe trafikonin me shume droge se trafikantet. deri dje saliu trafikonte arme me gerdecin.

   Reply to this comment
   • marini June 21, 11:56

    saliu vazhdon me balten. vazhdon dhe genjen per nderkombetaret. vazhdon dhe flet per kriminela kur ne parlament ka vrases komisionerash. xeni ka qen i perfshire ne cdo aktivitet mafjoz. argita merrte perqindje per cdo koncesion. kulicaj ishte trafikanti me i madh i naftes dhe i hashashit. turp qe shqiptaret i ka drejtuar ky njeri. turp qe edhe sot ky njeri mban peng opoziten

    Reply to this comment
    • mira June 21, 12:25

     Edhe pse ty sale te vjen inat se edhe sot si ne 2013 shqiptaredo te denojne ty me vote sepse rruga drejt drejtimit te duhure po i terheq gjithe shqiptaret duke cuar shqiperine aty ku e ka vendin. edhe jo te shkatrohet akoma edhe me shume nga oferta juaj!

     Reply to this comment
     • liza June 21, 12:28

      Sale mos tentoni te prishni zgjedhjet se do jte nje turp shume i madhe nga ju. keni 23 vjet qe vevtem kte gje beni terrorizoni ushtroni dhune ne popull thjesht per te kap pushtetin me dhune. kjo gje duhet te marre fund edhe nuk duhet te ndodhe me!

   • hija June 21, 13:02

    partia demokratike eshte akoma nen hijen e sali berishesh i cili nuk deshiron ne asnje moment te largohet nga kjo parti por ta zaptoj ate serisht. ne kete menyre ama dhe me kete fjalor te perdorur , kjo parti dita dites humbet cdo mbeshtetje qe ka patur!!

    Reply to this comment
  • teroristi June 21, 11:53

   mendja e keti plaku te mjerueshem eshte bere vetem mafia, banda dhe droge!! dikush ta coj ate ne ndonje spital adekuat per mendjen e tij ose te pakten le te merret shkenca per tu ekserimentuar me rastin e ketij njeriu qe ka qene realsiht e keqja me e madhe e shqiptareve!!!

   Reply to this comment
   • dionisi June 21, 12:47

    e verteta e ketyre eshte qe ne kemi nje mundesi sot per ti dhene familjes berisah nje grusht dhe nje shuplake te madhe ketij barabri dhe familjes mafjoze te tij .le ti japim ketij nje grusht dhe nje mundesi per ta shporrurr serisht sic beeme me 23 qershor.stop mafjas sali dhe le ti japim qyteteve ashe per menazhim per njerzit dhe jo per xhepat e asliut.

    Reply to this comment
  • fatjon June 21, 11:56

   Ky rrjedh cdo dite e me shume!
   E tmerrshme si vazhdon dhe ka vullnet te genjeje kaq shume,aq me pak duke i bere te gjithe te duken si budallenj se der tani asnje nga ne (vec Berishes) nuk ka pare ndonje rast ku te jete perfshire mafia dhe krimi apo kujton i shkreti qe eshte akoma ne kohen e tij se vetem ater degjonim raste te tilla…

   Reply to this comment
  • iva June 21, 12:02

   po mbylle gojen more sali se gjithe incidentet po shkaktohen nga partia demokratike nga askush tjeter ne cdo lajm permenden eksponente te pd-se si shkaktare kryesore te bllokimit te procesit zgjedhor, kjo dite do jete nje shuplake tjeter per te djathten e cila deshtoi edhe ne drejtimin e bashkive

   Reply to this comment
   • eugen June 21, 12:07

    po more po nuk ke si te justifikosh humbjen edhe merresh me mashtrime edhe sot qe te pakten duhet ta mbyllje gojes, nese ka njeri qe po perpiqet ti beje bisht rezultatit kjo eshte partia demokratike e cila nuk po le menyre pa provuar vetem per te vjedh votat, bllokuar procesin….

    Reply to this comment
  • gledis June 21, 12:05

   o gjyshiii nuk eshte me koha jote mos u ngaterro.
   kemi qeveri tjeter ne krye tani, iku koha kur pjese e zgjedhjeve ishin edhe te gjithe kriminelet qe ne vete ti i kishe vene ne postet me kyce.
   Sot do marresh pergjigjen e gjithe popullit dhe shpresoj te zhdukesh nje here e mire nga televizionet shqiptare !!

   Reply to this comment
  • bandat June 21, 12:13

   si nuk u lodh ky njeri nje jete te flasi me kete terminologji te shpifur???!!! sali berisha eshte nje orientalist i betuar qe kurr ska per te lene partine demokratike per tu reformuar. per fat te keq eshe vet partia demokratike nuk eshte se dshiron dhe shume te reformuar..te pakten jo nga luli…

   Reply to this comment
  • homeri June 21, 12:37

   kjo eshte ftyra e vertet e ketyre promovimeve dhe skenarve te incidenteve qe po n dodhin.pra kjo eshte mednja pjellore e saliuit per te mos respektuar njerzit dhe per te mos repsektuar votuesit.kjo eshte ftyra e vertet e krimit qe po ndalon procesin e zgjedhjeve.kjo ftyra e verte ku njjerzit nuk mund te votojne krimin e saliut.

   Reply to this comment
  • publiku June 21, 12:39

   ne na duhet qe ta shporrim kete armik dhe ti japim frymen e vertete ketij armiku te lirise se votimit dhe lirise se njeriut.tupr per keta njerez te cilet nuk dine si te sillen dhe nuk dine qe respektojne lirine e shprehjes dhe lirine e votimit.le ti ajpim ketij makabriteti nje ftyre te re ,dhe nje shuplake qe ta m[poshtim krimin etij.

   Reply to this comment
  • demokriti June 21, 12:45

   e verteta eshte se ne duhet te votojm eper ti dheen nje tjeter shuplake krimit te organizxaur qe qeveriset nga saliu dhe nga pd.le ta shporrim kete kriminel qe futi dduart ne menyre barabre ne xhepat e qytetarve me xhelal mziun dhe me kriminelet e tij dhe me kryetaret qe ka ne bashkite qe qevris.stop mafjzove te saliut.

   Reply to this comment
  • jorisi June 21, 12:49

   le ti kthjem qytet ne europe dhe jo ne kamez me xhelal mziun.le ti japim qytete vizionin e ashe dhe te zhdukiom kriminelet e saliut.le ti bejme qytet per femijet tane dhe jo kuneterit e mediut dhe kuneterit e bashes.dhe saliut.dhe per zenin e argiten.

   Reply to this comment
  • nevila June 21, 16:15

   po ky berisha eshte vete krimi dhe krimineli me i madh ne histori. nje njeri si puna jote qe i ka sjelle shqiperise vetem deme dhe asnjehere asnje gje te mire. turp te te vije qe ben keshtu gjerash

   Reply to this comment
  • anila June 21, 16:17

   ky njeri eshte nje kriminel i lindur. ky eshte nje don kishot qe lufton me imagjinaten e tij,kur ne fakt te gjitha ato te keqija qe thote pershkruajne vete kete si person. gjithsesi jam e bindur qe kete nuk e beson me njeri.

   Reply to this comment
  • geralda June 21, 16:21

   kush flet,ky qe eshte koka e mafies. aman edhe tani qe eshte plak nuk ndalet ky duke bere pislleqe te tilla. te kete turp qe nuk jep doreheqjen nga politika dhe te shkoj te rrije ne shtepi se la nam

   Reply to this comment
  • jetmira June 21, 16:29

   o berishe je i mare fund. cfare kerkon te fitosh me keto shpifje?le nam,nuk mund te qeverisesh me ti. shko e shijo ate pensionin ne shtepi se je bere nje plak histerik i cili nuk ka me.

   Reply to this comment
  • megi June 21, 16:31

   o sali o hajdut! ti je krimineli i vertet. nuk i beson me njeri keto dallaveret e tua per sa i perket halucinacioneve qe sheh dhe ske turp pastaj,por edhe i shpreh ne publik. sa mire te pakten sna del dite per dite ne tv se do e shisnim tv pastaj.

   Reply to this comment
  • Toni June 21, 17:28

   foto+fytyre e peshtire,yyyyttttt kerme te afroje ngordhja tani…

   Reply to this comment
 2. estere June 21, 11:44

  Gjyshii gjall qenke ti. Po ti as vet nuk ke besim te kantidati jot ste pam 1 here te dilje ta mbeshtesje. mesa duket paske gjetur edhe ti drejtimin e duhur dhe e di qe Erion Veliaj do ta coj Tiranen drejt se duhures.

  Reply to this comment
 3. Sali Mafia June 21, 11:44

  Mafja je ti more Sali. Ti je koka e cdo veprimi mafioz sepse vetem ti interesohesh qe te mos ecin mire zgjedhjet sepse nese qytetaret lihen te qete te votojne sic duhet ti nuk merr asnje bashki. Por bandat e tua si ajo e Vladimir Gjutes qe per fat te mire u kap po vepron tani ne te gjithe shqiperine.

  Reply to this comment
  • kledi June 21, 11:47

   Ti duhet te lidhesh sepse cfare nuk thua. Je nje qen zagar qe nuk di se cfare thua. me mire do ishte te mos flisje fare po nuk rri do pa u bere lajm. Nuk e duron dot qe te behen zgjedhje te lira dhe te ndershme sepse nuk je mesuar. Prandaj po behen kaq shume bllokime sepse je ti ne veprim edhe pse ne meyre indirekte.

   Reply to this comment
 4. joni June 21, 11:46

  o sali vazhdo me llafet dhe mashtrimet. nese ka kriminel i pari je ti. se shpejti qytetaret do e ndeshkojne dhe ate qe ka ngelur nga partia jote. qytetaret e shqiperise te rrezuan para 2 vitesh dhe ti sot duhet te ishe para gjykates per gjithe krimet qe ke bere. nese do kishte prokurori atehere ti do ishe i pari qe do merreshe ne pyetje per 1000 te zezat qe i ke bere vendit

  Reply to this comment
 5. Kela June 21, 11:51

  Sali boll fole per mashtrime sepse i kemi kaluar ne kurriz te gjithe mungesen e transpareneces dhe pranine e krimit cdo dite gjate viteve te qeverisjes tende. Kjo periudhe ka mbaruar tani! Tani eshte koha per Drejtimin e Duhur!

  Reply to this comment
 6. soni June 21, 12:11

  qytetaret nuk jane budallenj more zoteri informohen edhe ata mbi situaten si po ecen procesi zgjedhor, ne cdo kanal televiziv apo media elektronike vetem militantet e pd-se degjohen per bllokim te procesit zgjedhor, pranojen me qetesi se humbet keni deshtuar me modelin tuaj qe nuk i ofron asnje te mire vendit dhe qytetareve

  Reply to this comment
 7. meri June 21, 12:25

  saliu qe ben si i pafajshem eshte gje shume per te qeshur
  se ai ka qen mafia e ketij vendi per 23 vjet dhe tani qe seshte me ne pushtet e vetmja gje qe di te bej eshte te flasi kot neper facebook per gjera qe si ka ne dore
  dhe vetem shpif per shqiperine e rilindur

  Reply to this comment
 8. m June 21, 12:28

  o sali plak matuf
  kur flet dhe ti per mafien
  qe ti je mafia me e madhe dhe shyqyr qe te hoqem qafe ne 2013 se vetem te mira kemi pare nga rilindja….

  Reply to this comment
 9. lulushi June 21, 16:08

  Plaku mere dole ne bunkjeri o goje hale se nuk te degjojme dote per ke flete ti per veten tende o koka e mafjozit o KRIMINEL

  Reply to this comment
 10. saliu June 21, 16:42

  O SALI,, AE KUPTON QE CDO DEKLARAT QE BEN TI I ACARON SHQIPTARET,,, PSE NUK RRI ATY KU TE TAKON ME TESPIE NE DORE DHE KALO PLEQERINE,,,,VITET E ARTA PER FAMILJEN TENDE MBARUAN,,, DHE SA PER MAFJE E KRIMINEL,, NA KUJTOHEN KUR JU ISHIT NE QEVERI DHE KUR SHKONIM TE VOTONIM NEPER QENDRA VOTIMI, NUK GJENIM POLICI, POR NJEREZIT TUAJ QE RRINI JASHT DHE BRENDE ME KOBURE NE BREZ,,,, MOS ACARO DHE JU HAP PLAGET SHQIPTAREVE ME MASHTRIMET DHE GENJESHTRAT E TUA,,, ESHTE MIR PER TY QE MOS TE NDJEHESH,,, MUNDOHU TE BEHESH NJE HER I ZGJUAR,,, MOS PROVOKO SHQIPTARET,,MUNDOHU TE DALESH ME LEZET NGA POLITIKA JOTE E NDYRE,,,,

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*