Berishën e zë vapa e gushtit: Rama i ka nxirë syrin Tahirit

August 5, 2015 08:31

Berishën e zë vapa e gushtit: Rama i ka nxirë syrin Tahirit

Sali Berisha kur vjen fjala për fantazi, ka trreguar se e ka me bollëk. Ai shkruan këtë radhë se kryeministri Rama ka goditur ministrin Saimir Tahiri. Sipas tij, kjo nuk është një gjë e re, pasi Rama ka goditur edhe ministra të tjerë.
“Mediat sociale po “çahen” nga lajmi se e kane rrahur Sajmir Shullazin dhe si deshmi botojne nje foto te tij me sy te nxire jo pak, tek merre pjese ne nje aktivitet me freshistet. Ajo qe te ben pershtypje eshte se disa prej tyre hoqen foton qe kishin nxjerre te Sajmirit me nje freshiste dhe vendosen po nga kampingu nje foto me Ramen, si per te thene se grushtin dhe syrin e nxire e ka nga Rama. E verteta eshte se ka te ngjare qe autori te jete vet Rama, pasi jane raportuar raste, ne te cilat ai, ne akces terbimi, ka agresuar dhe ne mbledhje kabineti, me shume se nje here, fizikisht ministrat e tij si Cani, Ahmeti dhe para pak kohesh edhe Beqen. Pikerisht per keto te dashur miq, ne nje status e krahasova Ramen me diktatorin e Ugandes, Idi Amin qe ishte dhe boksier dhe i zgjidhte me grushtime kundershtite e tij me ministrat e kabinetit te tij”, shkruan Berisha në Facebook.

August 5, 2015 08:31
Komento

17 Komente

 1. kaninioti August 5, 08:46

  E ke fjalën për Andrea premçin

  Reply to this comment
  • Bimi August 5, 09:28

   Berisha rralle ja fut kot. Ekzagjeron dhe i leshon freret e fantazise me figura letrare dhe hiperbola, por gjithmone ka nje baze. Edvini eshte i njohur si psikopat dhe nuk eshte aspak cudi te kete rrahur Tahirin ne ndonje moment 5 minuteshi…

   Reply to this comment
 2. gushti August 5, 08:46

  Vajmedet o Shqiperi, qe njerez te lene menç, si Saliu, vazhdojne te lehin ne politike. Kur do te vendoset drejtesi, qe te na hiqet nga syte dhe nga veshet ky njeri i peshtire ne pamje dhe ne sjellje?

  Reply to this comment
 3. juri August 5, 09:04

  Zhyl Verni i vjen anash ketij…!!!

  Reply to this comment
 4. salem August 5, 09:35

  Pse mereni me nje te cmendur?
  Budallai,budalleqe do thote,gomari-gomarlleqe e keshtu me radhe.
  Me te tille “fantazi”,ai shmang vemendjen nga saliu.

  Reply to this comment
 5. leshi August 5, 09:39

  po i vjen vdekja nuk ti ca flet plaku qelbur kriminel muti

  Reply to this comment
 6. info-analitike August 5, 10:07

  Ore po pse duhet te perjashtojme mundesine qe vapa te kete zene Edi Ramen. Per me teper kur Rama njihet si njeri i dhunshem. Edhe si kryeminister eshte dalluar per sjelljen e tij arrogante e me mungese te theksuar respekti si ne dalje publike ashtu edhe ne komunikimet me gazetaret.

  Reply to this comment
 7. fteri August 5, 10:14

  ***** <>/.Dedalini.

  Reply to this comment
 8. orient August 5, 10:48

  ..ta dije populli kush e ka udhehequr..nuk e bej une te keq ,nuk e beni Ju,por ai e di se kush eshte dhe e demostron bindshem..

  Reply to this comment
 9. sami August 5, 11:07

  Mos e ka fjalen per Komandantin e Gardes me 21 Janar?…atje po kishte nje nxirrje syri… dhe kush tjeter mund ta kete bere vec Berishes…. se ne fillim refuzoi te hapej zjarr…kunder demonstruesve…. por ia shlyeu ate nxirrje me shperblimin dhe mos futjen ne Burg…….

  Reply to this comment
 10. sokoli August 5, 11:51

  E ka marr frymezimin nga syri i nxire i Ndrea Prendit me 21 janar.Thone ,se une nuk isha aty,.qe e qelloi bodigardi i Saliut kur nguronte te jepte urdher per te qelluar protestuesit.

  Po saliu nuk foli per syrin e Ndreas. Saliut i vjen keq per kundershtaret…………

  Reply to this comment
 11. riti August 5, 13:01

  Sala ishte aty kur e goditi me grusht Tahirin ,Ai asnje here nuk ka genjyer , Biles ai i tha Rames ; mos e godit fort se eshte i vogel ,por Rama si kriminel i krimineleve nuk u terhoq e goditi prap ,mos e godit se do ta nge ceshtjen e goditjes se Tahirit ne gjykaten e Hages ,ne OKB si dhe ne BE , Do e godas se ky nuk me bindet si komandanti i gardes ty me 21 janar , Te gjithe deputetet e upuzites do te dalin me rradhe te denoncojne kete perbindesh qe nuk po na rreh vetem ne te opozites por ka filluar dhe me te vetet, Mezi po presim te vije shtatori dhe te fillojme revolucionin demokratik [ se bashku me tankun qe me 14 shtator 98 ] ishte si arme demokratike para selise tone te dashur , Mos u cudisni ai eshte kudo pra dhe aty ishte prezent ,

  Reply to this comment
 12. fteri August 5, 13:44

  *****…e saket SOKOLI,Saliu ka fobi nga 21 janari dhe nxirja e syrit te A.Prendit.

  Reply to this comment
 13. demo August 5, 14:23

  Ku ta gjejme nje informator si ty,Berishe?

  Reply to this comment
 14. Kopaçe August 5, 14:52

  Ju flet hajvani nga Viçidoli… shpellari qe u be qytetar..e kur flet ai mua vjen ..shume nga zorre e trashe.. dhe ja dedikoj vetem fjaleve te tij … se komunistet nuk “genjejne”…

  Reply to this comment
 15. semanjaku August 5, 20:51

  Ik o I cmendur,,,je bere si budallai I fshatit qe tallen te gjithe,,,me keto qe shkruajne per ty do kishte reaguar cdo lloj njeriu ,,por ti je psikopat I pa ndreqshem,,,vetem biruca eshte ilaci me I mire per ty.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim