“Ka një vendim nga DASH për Berishën dhe familjen, pritet botimi”

January 31, 2019 18:25

“Ka një vendim nga DASH për Berishën dhe familjen, pritet botimi”

Kryeministri Rama në seancën e sotme në Kuvend ‘thumboi’  Sali Berishën, kur e pyeti: ‘N’ mundsh a e kalon Oqeanin?’ duke lënë të kuptohet se ambasada i ka hequr vizën për në SHBA.

Gazetari Artan Hoxha u shpreh në Report Tv se sipas burimeve, Berishës dhe familjes së tij i është ndaluar hyrja në SHBA.

Qarkullon prej dy javësh që ka një vendim nga DASH se është marrë një vendim për ish-kryeministrin Berisha dhe familjen e tij. Në seancën e së hënës në parlament, nëse e kujtoni Rama bëri një insinuatë, i tha Berishës që të ka trullosur mesazhi që të ka ardhur, por nuk e vazhdoi më tej. E tha, mesazhi që të ka ardhur, ti e di nga të ka ardhur. Kjo është gjuha e koduar që përdorin politikanët.

Tani, sot kryeministri bëri kriptimin, publikoi atë që e hodhi javën e kaluar dhe pyetja që iu bë Berishës, n’ mundsh a e kalon Oqeanin? duke lënë të kuptohet që SHBA e ka ndaluar udhëtimin e Berishës. Reagimi i Berishës, shpjegimi që nuk udhëton se nuk përfaqëson më zyrtarisht PD-në konfirmon dyshimin. Rama i tha: ti ke qenë në Bundestag.

Kam informacion që DASH ka bërë një listë me politikanët shqiptarë dhe të tjerë që kanë penguar reformën në drejtësi. Do të ketë masa. DASH e ka bërë publik më vonë vendimin edhe në rastet e kaluara, ne nuk e kemi marrë vesh ditën kur është marrë. Burime thonë se ky vendim për Berishën është marrë”,  – thotë gazetari.

v.l/ Dita

January 31, 2019 18:25
Komento

30 Komente

 1. mirel January 31, 18:42

  So what!?
  Berishes duhet ti ish ndaluar levizja e lire brenda Shqiperise, pa per ShBA kujt i duhet. Aty e ka Beogradin. Vete kur ti doje qefi. Sa per dokrat e SPAK ben mire te filloje punen me Pppte Unazen dhe llogarite e Cayman te Linda Rames

  Reply to this comment
  • N.VJOSA January 31, 20:10

   Edhe cfare? ( so what) pyet mireli
   Pyet mireli teveqeli,
   O mirel, te eshte thyer Kordha,
   O mirel, t’eshte ftohur Pordha…!
   ***
   Monstra eshte si n’Qeli
   S’del si qytetar i lire
   E shoqerojne ca si ti
   Ka frike plumbin ky Ndyresire…
   ***
   “Aty e ka Beogradin…”
   Per kete nuk ka dyshim
   Syte i jane bere si Bythe Pule
   Don Kishotit goxha “trim”…!
   ***
   Per me tej fare mos pyet
   Do veje haka te i Zoti
   Thuaj Saliut fal me shendet
   Sepse Reci po e pret…
   ***
   Do i shkoje dhe “Doktoresha”
   Mone Baxhelles i ka rene zija
   Sala e heqte kemben zvarre
   U shofte e gjithe fare e tija…!
   ***
   Ja, se cfare or lum mireli
   Lum mireli teveqeli
   Kujdes se te eshte thyer kordha
   Mirel t’qenka ftohur pordha…

   Reply to this comment
   • Sallakja January 31, 21:04

    Shife, shife, bylmezi !
    Qeka bo bejtexhi.
    Sa bukur i perdor rimat, si bejtexhi i klases se gjashte.
    Bravo bylmez, keshtu vazhdo se te paska lezet

    Reply to this comment
    • N.V. January 31, 22:08

     Sallo mos hajde verdallë
     T’qënka bëre mëndja dhallë
     Une ta kuptoj hallë
     Të kemi kryebudallë!…
     +++
     Te kemi kryebudallë
     Të kemi një copë idiot
     Disfaten nuk ua ndreq dot
     Ra i madhi Donkishot…
     +++
     Ra i madhi Donkishot,
     Ra dhe nuk na ngrihet dot
     PD-në ka mberthyer zija
     Dukej Lulka si behot…
     +++
     Ra Marshalli Skizofreni
     Pas tij do na ik dhe Zeni
     Zeni me sy peshkaqeni
     Ububu, më rentë pika
     Sllobodanka vdes nga frika…
     +++
     O Sallo te rrosh vet
     Se keshtu e ka kjo jete
     Në të Sëmës shkoft Partia
     E martë me vehte Salia….!

     Reply to this comment
  • besa January 31, 20:14

   mirel, me duket se te eshte futur pleshti ne bythe dhe ty.; tani e kemi fjalen per merhumin Sali qe ka qysh nga 1992 e deri sot, ti na flet dokrra per unazen. Unazen do ja veme Saliut kur ta martojme prape.

   Reply to this comment
  • hahahah bukur net January 31, 21:05

   i boni Neti te gjithe Kaps lol !

   ku shkoj banda e intelektuhaleve AntiShtet e antiRame ?

   pu pu pu c’i ka bo Neti , i paska rrase Hurin tu i lon Kaps

   Reply to this comment
 2. Ne Gijotine fara e Djallit islamist kriminele te lindur bastarde kafshe shpellash January 31, 18:53

  kjo rrace perben rrezik per Njerezimin

  si e tille duhet te izolohet me kuc e mac

  dhe cohet ne nji Kamp Riedukimi Njerezor ,

  si ata terroriste ne Guantanamo

  qe i jepnin lexione qent

  Reply to this comment
 3. intelektuali January 31, 19:01

  CFARE CUDIE KA KETU?

  Hipokrizia e gazetarit gjuetar te senzacioneve, Artan Hoxha nuk mbulon do te verteten lakuriqe qe kjo mase ekstreme nga SHBA per “VARKARIN” e Enverit duhej te ishte aplikuar shume kohe me pare qe kur shkeli embaron kunder Jugosllavise se Millosheviqit, qe kur i vuri zjarrin Vatanit me Piramidat e tij financiare me Ridvan Boden heren e pare ne 1997, ose kur kur sajoi pucin kunder shtetit ne 1998, ose kur groposi 26 vete ne Gerdec me BUMJEN e financuar nga Bush Xhunjori me 300 meleone dollaro, ose kur vrau si zogj pule 4 vete ne 21 janar, ka tefter ku te shkruhen dhe te mbaje brenda krimet e Saliut qe te kujtojne krimet makaber te Enverit?

  prandaj:

  CFARE CUDIE KA KETU?

  por:

  Kur SHBA do t’i ndaloje hyrjen Edi Rames ne kete vend qe e ka babane krimnel te Enverit qe ka firmosur varjen ne litar te nje poeti disident antikomunist dhe nuk ka kerkuar asnjehere falje per kete krim, qe ka anatemuar Presidentin Trump si halabak me urdher nga George Sorsosi dhe direkt nga CNN, qe e ka transformuar Shqypnine si nje Parajse socialiste te kanabisit dhe te drogave lloje-lloje, qe po vjedh fonde publike me fallsifikuesit dhe jadutet e identitetit te firmave amerikane alla Bashkim Ulaj&Lukuni ne shuma te llahtarshme, te papara deri tani qe kapin vleftat e qindra milione dollareve, qe i vjedh votat me mafien e droges se tij dhe qe qeveris vendin njesoj si Saliu dhe Enveri?

  KETU KA SHUME PER T’U CUDITUR!

  Reply to this comment
  • besa January 31, 20:16

   o intelektual pa intelekt! eshte fjala per Saliun, e kupton? Edi Rama s’do ta kete ate fat kurre se sa i di Edit, e ke pare dhe vete ti kur ja ke pare.

   Reply to this comment
 4. C'a bohet kshtu January 31, 19:04

  Z. Rama, Amerikanet e kane marre marre vendim dhe i qendrojne se jane Demokraci e Konsoliduar, po ti cfare po ben si Kryeminister e Qeveri me faktet qe keni perse nuk merrni guximin qe Sali Krimineli te perballet me LIGJIN dhe te plaset ne burg.
  Ty nuk te zihet bese, sic gradove kriminelet dhe kokrrat e hajdutit ne poste te rendesisheme Visha Ajazi Liken, Ridvan Boden e me rradhe qe ishin per bur dhe per ne Gjykate te Hages, mos ke ndermend t’i besh Saliut nje permendore perballe Skenderbeut apo ne krah te satrapit Zog dhe t’a shpallesh per se gjalli Hero KOMBETAR, se nje qe kemi te tille ka 5 shekuj qe ka vdekur (Skernderbeun).
  Mos harro Mozen mamin e Armines t’a besh shefe Bordelloje, se Presidenti Nishanlliu i dha Medljen e “Punes” ka vuajtur e shkreta ne ish Ansamblin e Ushtrise Popullre qe rrinte po me shalet perpjete dhe Arminen emeroje Ministre te “Kultures”, mos e merzit me Shkerdhenin hajdutin e CEZ Shperndarje.

  Reply to this comment
 5. Sa shume budallej ka kjo toke January 31, 19:23

  Hahahahaha
  U ushqhen pak me bar demogagjik keto vemjet komuniste ketu.
  Berisha ja u rrezoi bustin simbol tuajin j ne 20 shkurt 91. Ja u perdhosi babain shpirteror
  Ju merrni pak ushqim ketu lifni si qen rrugesh te kuq. Dhe kjo eshte lumturia momentale e juaj.

  Reply to this comment
  • hahah SA KOM QESH interesante kur Idioti i shef Njerzit si Budallenj ! January 31, 19:50

   kte Prralle shpellari e tregonte ke Gazeta 55

   ktu ska vler o i prralisur .

   berisha ishte Muti ne Dere qe na la Bota ne Shqiperise

   per ta shkaterruar Shtetin Shqiptare o car me syze ,

   qe vazhdon me honger bar.

   Shpellari jot eshte thjeshte nji kriminel primitive ,

   nji bushter qe i lepinte jovetem bolet Demit Komuniste,

   dhe kte e bente cdo megjez ,tu ja morr ne goje Diktatorit .

   Prandaj shko e ndryshoj pozicionin Truve ne ndonji Klinike Plastike

   Reply to this comment
  • Na mbyten budallenjt January 31, 19:59

   Nje nga ata budallenjt e tokes je edhe ti qe beson se saliu rrezoi bustin dhe komunizmin.
   Sali komunisti kur ne rrezonim bustin saliy jot bente xhiro me fiatin e sigurimsave.
   Po keshtu eshte kur te erren syte dhe faktet.
   Saliu duhet te rraset prapa hekurave per gjemen qe i ka bere ketij vendi dhe ketij populli.

   Reply to this comment
   • Sa shume budallej ka kjo toke January 31, 20:41

    Ti qenke me i zgjuar se bota mbare.
    Sepse dr .prof berishen e nderoi bota perindimore sepse flasin verprat.
    Ti thua berisha komunist dhe mbrapa hekura
    Kurse bota perndimore atlantike beri qe sa qe per 13 vjet ne pushtet berisha beri qe sshqiperia te futej
    1
    me te drejte te plota ne okb. ( se ishin qorra ato ja futi berisha kurse ti me i zgjuari qe thua te kunderten)
    2
    E futi shqiperine osbe.( ato se kuptonin kush ishte berisha vetem ju vemjet e kuptonit)
    3
    E futi shqiperi kandidate per aleancen euro atlantike
    4
    E futi shqiperine ne keshill te eurpes ( qorra ato evropianet se kuptonin kush ishte berisha vetem ti fundrrine komuniste e kuptoje te kunderten.)
    5
    Sa ishte berisha ne pushtet e kane vizituar dy presidente te amerikes shqiperine .( kuptohet presidentt smarrin vesh fare kush eshte president i shqiperise ja futen dhe atyre i beren vegla te berishesh.)
    6
    Sa ishte berisha ne pusshtet erdhe firmat me prestigjoze te botes per te investuar ne . Hidrochentralin me te madh te ballkanit ate te ashtes dhe kete e beri firma me prstigjoze austriake per ndertim hidrochetalesh.
    Erdhi tapi
    Erdhi firma bektel ekta me e famsmja ne bote qe ka bere tunelin e lamanshit. Aeroprtin me te madh te botes ne hong kong dhe ne drejtimin e qeverise berisha beri rrugen e kombit .
    Erdhen firmat norvegjeze te hidrocentralit te banjes.
    ( berisha ja futi dhe ketyre investotorve boteror kurse per ty eshte e kunderta sepse per ty eshte nje
    sportelist investitor. Dmth berisha kishte oligarge keto firmat boterore dhe ti se besoje, sepse beson qe oligarket e rames jane me te mire . Sepse bektel bente nje klm rruge mes malesh duke bere 38 vepra arti nje klm rruge 9 miljon eiro. Kurse sportelisti juaj merr 22 miljo eiro per nje klm. Dhe normal per ty duhet berisha mbrapa hekurave .
    7
    Budallejte evropes sa isshte berisha ben qe shqiptaret te leviznin njerzit pa viza.
    Apo do thuash ti si i zgjuar injorant pa buks qe je, qe vizat ja dhene popullit shqiptar. Po ama kur ishin komunistet ne pushtet pse nuk ja jepnin popullit shqiptar apo ishim popull nga eri trea ne atehere?
    8
    Budallejte me te forte te botes e futen shqiperine ne familje e tyre me NATO apo dhe ketu ja futi atyre berisha magjistar vetem ti dhe vemjet si puna jote e kuptuat kush ishte berisha.
    Ik ere hapni krahun
    Hani bar dhe parimet mos i shkelni.

    Reply to this comment
    • Gimi January 31, 21:09

     Or budall, Shqiperia ka 64 vjet ne OKB
     http://www.ambasadat.gov.al/saudi-arabia/en/node/195

     Ato OSCE-rat (per stabilizim dhe asocim) jane organizata ku futen vende te destabilizuara nga nderhyrjet e Amerikaneve, prandaj ne kete histori suksesesh te Saliut Shqiperia renditet me vendet Afrikane si per nga zhvillimi ekonomik, refugjatlleku, niveli i ulet i arsimimit etj.

     Reply to this comment
    • Koha e Flet -Rrufeve lavderuese ka shkue brrrisha ka cof perendue January 31, 21:11

     ke ngatarru Stacion lol !

     Rubrika e Prrallave te shpellarit

     tashme zhvillohet vetem ne TV Shpella V

     dhe gjithmon te tilla Rubrika jane te lejushme vetem

     per idiotat e shumuar ne qytete 🙂

     BERISHA ISHTE DHE ESHTE MINA BRENDA SHTETIT SHQIPTARE QE SOT BOTA QE E MBESHTETI PO E CMONTON

     Reply to this comment
     • Eltoni milano January 31, 22:18

      Shpella shpella
      Si duket ta kan qire grun motren gocen ne perdhunim ne grup dhe si duket do e kene bere kete gje ne ndonje shpelle.
      Se perdhunuesit ne grup i bete dhe kryetare bashkie ju.
      Prandaj ke inat shpellen ti. Po ti ngatarron nje gje, se motren gruan dhe gocen ti ka qi elvisi
      Se e ka zakon perdhunon me grup dhe te len me barre si griselda.ai.

     • oooooooo na doli prap Eltoni Transi i Milanos hahahah January 31, 22:47

      Elton ,

      nuk ke faj ti ,se je konvertu ne Trans e puno rrugeve te Milanos ,
      goja jote do te haj ,
      pastaj le ta themi hapur (sepse te gjithe e dijne )

      ti je nji femije Incesti Shpelle
      dhe gjuha jote s’ka se si te marri gjona te tjera brenda

      siedhe kto qe i perserit si me ken papagalli shpelles .

      MOS JE NOJ NGA KTA SHKERDHATAT E MASKUM TI SHPELLAR ?

      si psh noj mirel ,intelektuhal ,plak matuf etj maska kermash te Shpelles .

      TV Shpella sapo dha emisionin Transi i Shpelles qe boni kariere te papare rrugeve te Milanos

  • besa January 31, 20:20

   iku dhe budallai kesaj toke, iku per lesh; po ikijn nje e nga nje deri sa me ne fund tu hyje huri ne bythe Saliut dhe keture qe e kane adhuruar. Te fala nga besa, por jo besa e malokut. E di ti pse i thone udhetarit besa-bese kur kalon rruges e flet ne ndonje shtepi te malokut? Sepse nuk ka bese dhe kerkon bese. Pa shko ne ndonje krahine tjeter, te thone hajde brenda ne shtepi.

   Reply to this comment
 6. Plaku Xhuxhumaku January 31, 19:36

  Nuk e kuptoj c’lidhje ka ndalimi i Amerkies per Berishen, me maskarallikun dhe hajdutllikun e vazhdueshem te Edvin Bytho Rames. Mut njeri, kake tjetri, kaka i thote mutit sa ere te keqe vjen, muti thote po edhe ti o kake nuk vjen ere me te mire. Mjere populli i dhjere, por krenar shqiptar qe vazhdon te beje tifo per udheheqesit e mutosur qe nxjerr ne krye vazhdimisht.

  Reply to this comment
 7. kris 1 January 31, 19:41

  Rama eshte I besueshem sa babai I tij Sali

  Reply to this comment
 8. MH January 31, 20:00

  Keto nuk e kane shume problem hyrjen ne USA.Mbasi keto e kane te garantume hyrjen ne Beograd ku e tundin me shlivovice dhe ne Moske ku e tundin dhe tundin me votka.
  Nuk di sa e vertet asht por mesa ndigjohet djali dhe vajza e Berishes ia kane marre doren valles tardicionale “Kalinka” Aiii li,gaka li
  Kama li kamaja.Si dhe asaj moderne Koza cok komplet si familje deri tek trashigimtari i fujtit.

  Reply to this comment
 9. Konti Sbalta January 31, 20:43

  Ky Artan Hoxha me eshte dukur djale i guximshmem qe mund te bej shume edhe per Saliun , per ta pajtuar me Trump ,me qenese i paska ardhur keq per Saliun , ‘udhehqesin lgjendar “te PD , qe luftoi kunder popullit te tij ” armik” dhe vrau pa ju dridhur dora ,4 te pafajshem ne bulevard e plagosi dhjetra te tjere ,ndersa ne Gerdec hodhi ne ere nji fshat te tere dhe vrau 26 vete e plgosi dhjetra te tjere!Ja fytyra e vertete e ”udheheqesit legjendar ” i dashur Artan! Ti them keto jo se ti nuk i di sepse ti i ke dhene aq shume drejtesise Shqiptare me filmimet e tua , neqoftese edhe ato nuk jane zhdukur si ato te kryeministrse me urdher te Sali Berishes !? Por sepse po me duket se paske harruar qe keto kane ndodhur!.

  Reply to this comment
 10. Konti Sbalta January 31, 20:51

  Ky Artan Hoxha me eshte dukur djale i guximshmem qe mund te bej shume edhe per Saliun , per ta “pajtuar” me Trump ,me qenese i paska ardhur keq per Saliun , ‘udhehqesin legjendar “te PD , qe luftoi kunder popullit te tij ” armik” dhe vrau pa ju dridhur dora ,4 te pafajshem ne bulevard e plagosi dhjetra te tjere ,ndersa ne Gerdec hodhi ne ere nji fshat te tere dhe vrau 26 vete e plgosi dhjetra te tjere!Ja fytyra e vertete e ”udheheqesit legjendar ” i dashur Artan! Ti them keto jo se ti nuk i di sepse ti i ke dhene aq shume drejtesise Shqiptare me filmimet e tua , neqoftese edhe ato nuk jane zhdukur si ato te kryeministrse me urdher te Sali Berishes !? Por sepse po me duket se paske harruar qe keto kane ndodhur!.

  Reply to this comment
 11. Adih January 31, 20:52

  I erdhi shpirti ne vend ,ketyre bytlepiresve te Rames .
  Po vllezer jane qe te dy , jane te ngjizur me spermen e PPSH ,o te mjere ,si nuk e kuptoni . Ruhajna e meshirona o Zot ,na ka puq zoti me budallenj.

  Reply to this comment
  • SHQIP January 31, 22:31

   Adih ,

   ndoshta asnji nuk eshte ashtusi si i quan zotrote ,

   nga komentuesit ketu ,qe fare bukur mundet te

   quanin ty nji Koqelepires i shpellarit apo dikujt tjeter pak rendesi ka ,

   por si ti Pleq Matufe e patru ka shume ajo Shqiperi e mjer ,
   prandaj ka vuajtur ne Shekuj nga kto Tru mangut !

   Ajo cfar nuk arrini te kuptoni ju lehsit paorare te gjithe,

   eshte se ktu ,Nuk behet fjale aspak per Ramen ,

   por per Shqiperine tone ,

   qe soji juaj e ka perdorur ne cdo shekull si Njerke

   E JO MEMEDHE O TRUSHKULUR ANADOLLI

   Reply to this comment
 12. Vatra January 31, 22:24

  Emre i vërtet i Salih çobanit është SALIH pra me H në fund tamam arabistan prandaj gazetat dhe njerzit po shprehen gabimisht apo ndoshta maloku e ka ndryshu emrin pēr të na dalë engleze

  Reply to this comment
 13. DALLTON January 31, 22:41

  Zoterij komentues ne PD jo vetem Saliut dhe shpures se tij ti ndalohet hyrja ne SH.B.A.por te gjithe deputeteve te PD se ata jane niperinjte te antarve te byrose -politike ,ata nuk jane “demokrate “,por jane komuniste-24-karat ,fjala democrat eshte fjale e madhe ,por jo PD me komuniste si Paloka ,Alibebaj ,e comp.

  Reply to this comment
 14. astrit shba January 31, 23:29

  Me cudit ajo qe thote gazetari artan hoxha,se berisha ka dominuar 30 vjet politiken shqiptare .I gjithe populli e di dominimin e tij vetem per fatkeqsite qe i ka sjelle ketij populli dhe vjedhjeve e korrupsionit qe ka qene akitekti tij,per te qeverisur kete vend pa ligje dhe duke u shtiresi njohes i cdo fushe.Nga ky gazetar investikativ,dèrl tani nuk kam lexuar perpara se te zbulohen krimet,vjedhjet e cdo gje e keqe qe i ndodh ketij vendi 29 vite me rradhe nuk ka vend per te ardhur keq per kete person qe i eshte ndaluar hyrja ne shba.Kjo eshte e keqja me e vogel,njerez qe i kane bere keq ketij populli te vuajtur i pret ti shohe ne burg per krimet ,vjedhjet dhe te keqijat qe i kan sjelle ketij vendi.

  Reply to this comment
 15. Martini February 1, 08:56

  AMERIKA ( SHBA) Ka bere shume te mira per SHQIPERINE si asnje tjeter qe jane munduar te cbejne.Ne fillim te shekullit xx ne luften e dyte.Sidomos né vitet 2000 beri mrekulline FINANCOI (UREN MBI OQEAN)TOMAHOUKET QE U LESHUAN NGA ADRIATIKU NE BEOGRAD dhe cliruan shqiptaret nga zgjedhe barbare.Tashti po ben te fundit reformen né drejtesi qe fillon me arrestimin antishqiptarit me te madh Sali Berisha.Edhe.shqiptaret do tja shperblejne jo me servilizem sic thote.Europa dhe sllavia por me respekt dhe obligim per mikun unikal duke mbeshtetur interesat e saj ne kete rajon te larget e me interes per te.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*