BERZH, hua 6 mln euro Shqipërisë për energjinë e gjelbër

November 8, 2018 11:39

BERZH, hua 6 mln euro Shqipërisë për energjinë e gjelbër

Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) do të japë një hua prej 6 milionë eurosh bankës shqiptare Union, për projektet për energjinë e gjelbër.

Banka do të japë hua për klientët e saj në mbështetjen e projekteve rezidenciale.

Fondet do të përdoren ndër të tjera për izolimin e banesave, panelet solare e boilerët efikasë.

Sipas BERZH-it, ky financim për Shqipërinë bëhet në kuadër të fondit 85 milionë euro për projektin Ekonomia e Gjelbër në Ballkanin Perëndimor.

 

o.j/dita

November 8, 2018 11:39
Komento

1 Koment

  1. Dodona mbi Tomorr November 8, 17:32

    KJO BERZH QENKA KEPUTUR ME KETO 6MILION
    IEURO!ME MIRE MOS I MERNI ATO SE NA RRISIN BORXHIN; .BEJUNI THIRRJE PENSIONISTEVE PER KETO 6MIL.SEPSE ATA NUK KURSEHEN! A NUK PO PAGUAJNE ;TAKSA PA EMER APO TAKSA TE TJERA SIC I KA EMERTUAR ERION VELIA QE NUK DIHET C’JANE E PERSE I PAGUAJME!?

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin